Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2013 o 19:13, Sipso napisał:

Skąd to info? Mój kod do gry zayczna się na 2, dlc - 3. Czy dotyczy to problemu znikających
licencji (czyli twojego obrazka z "zakup"?)

Dokładnie, mój także się zaczynał na 2-3. To może być kwestia regionalna, udowodnij,że masz taki kod i powinni ci zwrócić. Ja otrzymałem i wszystko jest w porządku. Życzę powodzenia.

@Janek_Izdebski - Proszę pana, dostałem taką informację z supportu steam jak również z sklepu który sprzedaje kody. Postanowiłem napisać do sklepu który się tym profesjonalnie zajmuje od kilku lat na allegro jak również i w ogłoszeniach. Dostałem informację z związku z liczbami które posiadają odp. region tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pograłem nieco i mam troszkę mieszane uczucia.

Gra niewątpliwie ma potencjał, czego nie posiadał np. taki ETW i byleby trochę rzeczy połatać - będzie lepiej.

Multi to krok wstecz, nie żeby mi specjalnie to przeszkadzało, bo w awatara wiele nie ciupałem, ale żeby nawet nie było strony z własnymi statami? Nie wiem skąd ten minimalizm, ale to wymaga uwagi.

Kampania to trochę rozbudowany model gry z S2TW. Kto grał, szybko załapie o co idzie.
Podział na prowincje i regiony - dobra idea. Gigantyczna mapa świata także. Sama mapka jest też w końcu czytelniejsza, mi w shogunie przeszkadzało jednak, że lasy, brodziki, górki, itd albo były małe albo rozciągnięte tak, że w zasadzie się je ignorowało. Tym samym potrafiły tracić na znaczeniu. IMO i tak lepiej było w medku2, mapka w pełni czytelna (jeden piksel - jedno pole). Dobrze, że powróciły forty.
AI na mapie zdecydowanie lepsze niż w ostatnich odsłonach, dyplomacja co prawda na poziomie S2TW (IMO najlepsza w FotS), ale AI w końcu zaczeło używać agentów. Likwidacja wolnych armii też na plus, AI musi już siły konsolidować, dzięki czemu bitwy są ciekawsze. AI w bitwach - raczej bez zmian, ta sama padaka.

Bitwy - rozmach jest. Przynajmniej co do wielkości i odwzorowania miast. W końcu skończono z bzdurnymi fortamia (acz przyznam, że takie oblężenia z shoguna zła nie były). Powrót machin też mnie cieszy.
Gorzej z armiami. NIe potrafię się o jednostakach wypowiedzieć, ale podobno Macedonia jest OP. Tempo bitwy należyte, bez żadnego tamplania się w piasku. Nadal jednak moim zdaniem interfejs leży, dostęp do formacji utrudniony, czasem zasięgi jednostek strzelekich są wręcz przezroczyste (bug?), skróty klawiszowe niewygodne, jednostek trochę jakby mało. I przede wszystkim, za łatwo. Trudno coś z AI przegrać.

Interfejs jest słaby. Po prostu. Idzie się przyzwyczaić, ale menusy małe, za dużo kilkania. Czemu nie zmodyfikowano tego co było w shogunie? Unit cardy przyznam klimatyczne, ale zbyt podobne do siebie, ja mam problemy z rozróżnianiem niektórych jednostek (głównie tych zbliżonych do siebie). Brak infomacji o jednostach na polu bitwy, najeżdżam na unit card a tam jakieś ikonki i cyferki? Po co ten minimalizm? Wcześniej były napisy - wszystko na miejscu.

Z tą optymalizacją faktycznie są ciekawe kwiatki. U mnie po zmniejszeniu detali z extreme na ultra - spada ilość klatek. WTF?

Raczej popykam sobie w EUIV. Mam kampanię do dogrania, a za 2 dni z kraju na 2 tygodnie wyjeżdżam. Pewnie Romka 2 w tym czasie naprawią. Oby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edit zniknął, a odpowiadam akurat na twój post bo widzę, że się zaangażowałeś.
Problem rozwiązany. Napisałem do sprzedawczyni z wyjasnieniem o regionach i kluczach, miło odpisała, nowe klucze podała. Na razie jest cacy :)

Steam nadal milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 20:42, Sipso napisał:

Edit zniknął, a odpowiadam akurat na twój post bo widzę, że się
zaangażowałeś.

Warto się czasem zaangażować w słusznej sprawie. :)

Dnia 05.09.2013 o 20:42, Sipso napisał:

Problem rozwiązany. Napisałem do sprzedawczyni z wyjasnieniem o regionach i kluczach,
miło odpisała, nowe klucze podała. Na razie jest cacy :)

Super. Oby nie było więcej problemów.

Dnia 05.09.2013 o 20:42, Sipso napisał:

Steam nadal milczy.

Niestety czasem tak wolno działają. Podobnie jest z odpisywaniem przez GreenManGaming... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 20:04, vonArnold napisał:

dyplomacja co prawda na poziomie
S2TW (IMO najlepsza w FotS)


Co? Jak taka sama. Według mnie i wielu ludzi z twcenter oraz totalwar.org.pl jest lepsza.

>tempo bitwy należyte

Co? Według mnie i =//= tempo bitwy jest za szybkie. Bitwy trwają po 2 --> 5 min i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 22:11, sylwasss napisał:

Co? Według mnie i =//= tempo bitwy jest za szybkie. Bitwy trwają po 2 --> 5 min i
tyle.


W mojej opini bitwy również są za krótkie ALE nie aż takie jak podałeś.

Bitwy, trwające 4-5 minut, są tak krótkie ponieważ jest duża dysproporcja między jednostkami. Przykładowo, jeżeli ja mam 20 oddziałów Legionistów Weteranów, Pretorian, Pierwszej Kohorty czy nawet Legionistów, a przeciwnik dysponuje 20 oddziałami najsłabszych celtyckich jednostek to faktycznie bitwy takie trwaję 4-5 minut.


Jeżeli natomiast gramy bitwy z udziałem powyżej 20 jednostek po jednej stronie, a rooster jest wyrównany to bitwa trwa zazwyczaj ok. 15 minut. Przynajmniej w moim przypadku.

Jak dla mnie czas trwania bitwy powinien być o 50% dłuższy niż jest teraz, czyli od 6-8 minut do ponad 20stu.

Liczę że DarthMod wyjdzie pod Rome 2 chociaż niby Vader się zarzekał że nie będzie tego robił. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 22:58, Smooqu napisał:

> Co? Według mnie i =//= tempo bitwy jest za szybkie. Bitwy trwają po 2 --> 5 min
i
> tyle.

W mojej opini bitwy również są za krótkie ALE nie aż takie jak podałeś.

Bitwy, trwające 4-5 minut, są tak krótkie ponieważ jest duża dysproporcja między jednostkami.
Przykładowo, jeżeli ja mam 20 oddziałów Legionistów Weteranów, Pretorian, Pierwszej Kohorty
czy nawet Legionistów, a przeciwnik dysponuje 20 oddziałami najsłabszych celtyckich jednostek
to faktycznie bitwy takie trwaję 4-5 minut.


Jeżeli natomiast gramy bitwy z udziałem powyżej 20 jednostek po jednej stronie, a rooster
jest wyrównany to bitwa trwa zazwyczaj ok. 15 minut. Przynajmniej w moim przypadku.

Jak dla mnie czas trwania bitwy powinien być o 50% dłuższy niż jest teraz, czyli od 6-8
minut do ponad 20stu.

Liczę że DarthMod wyjdzie pod Rome 2 chociaż niby Vader się zarzekał że nie będzie tego
robił. Pożyjemy, zobaczymy.

Powiem ci ze Rome jest skopany i tyle ale aczkolwiek masz racje ;/ bitwy sa zbyt krótkie i zbyt łatwe ale optymalizacja jak mi na bitwach świetnie gra chodzi to na mapie głównej brak slow ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba wszystkich dotyczy, że gra na mapie kampani działa wolno i laguje, na dodatek oczekiwanie na turę trwa u mnie ok. 1,5 minuty.

Bitwy są krótkie, ale AI naprawdę daję radę. Wiadomo, że idealnie nie jest, ale w porównaniu do poprzednich częsci to jest niebo, a ziemia.


Przesuwanie jednostek podczas bitwy ssie maksymalnie. Czemu to zmienili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 23:09, Smooqu napisał:

To chyba wszystkich dotyczy, że gra na mapie kampani działa wolno i laguje, na dodatek
oczekiwanie na turę trwa u mnie ok. 1,5 minuty.

Bitwy są krótkie, ale AI naprawdę daję radę. Wiadomo, że idealnie nie jest, ale w porównaniu
do poprzednich częsci to jest niebo, a ziemia.


Przesuwanie jednostek podczas bitwy ssie maksymalnie. Czemu to zmienili?

Mówisz ze AI daje rade? to ci powiem ze na trudnym poziomie pokonałem armie wroga bez zbędnej przemyślanej strategii co w szogunie 2 było nie możliwe wiec dla mnie to porażka powoli zaczynam żałować 140 zł na ta grę
a optymalizacja to gówno i tyle na mapie Kampanii na gtx 680 i procku 4.2ghz rwie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na mapie kampanii działa bez problemów dopóki nie otworzę zbyt wielu menusów, a gdy zaznaczam jednostki i pojawia się zasięg ich ruchu to klatki z ~50 spadają do 20 :P Na bitwach to samo gdy pojawiają się jakieś znaczniki, w ogóle wciśnięcie spacji gdy cała armia ma rozkazy to szaleństwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 23:20, Sipso napisał:

Mi na mapie kampanii działa bez problemów dopóki nie otworzę zbyt wielu menusów, a gdy
zaznaczam jednostki i pojawia się zasięg ich ruchu to klatki z ~50 spadają do 20 :P Na
bitwach to samo gdy pojawiają się jakieś znaczniki, w ogóle wciśnięcie spacji gdy cała
armia ma rozkazy to szaleństwo :P


i o to własnie mi chodzi ja mam tak ze jak kliknę na armie i chce przeciągnąć w okolicach paru miejsc miast portowych 20 fps z 70 - 80 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>to ci powiem ze na trudnym poziomie pokonałem armie wroga bez

Dnia 05.09.2013 o 23:18, Assassin3 napisał:

zbędnej przemyślanej strategii


Poziom trudny to tak naprawdę poziom normalny. Włącz sobie poziom bardzo trudny lub legendarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 23:22, sylwasss napisał:

>to ci powiem ze na trudnym poziomie pokonałem armie wroga bez
> zbędnej przemyślanej strategii

Poziom trudny to tak naprawdę poziom normalny. Włącz sobie poziom bardzo trudny lub legendarny.

he he spróbuje ale jutro ;p teraz po paru piwkach to bd ciężko he he ;p , miejmy nadzieje ze ten patch coś zmieni jutro ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie zmieni za dużo. Ten patch jest właśnie w fazach beta testów i można go już pobrać.
Oto change lista:

Hi all,

This is the beta of the patch due to go live tomorrow. If you’d like to test it to see if it solves some problems for you please follow the installation procedure:

In your steam game library, right click Total War: Rome II. Then choose Properties and select the BETAS tab. Finally select “patch1beta” from drop down list.

Please do be aware that this may not work or solve your specific issue and you take part in any beta tests at your own risk. If you do not wish to assume that risk please wait for the official live update tomorrow.

We are continually working to improve ROME II for all players; the next update after this one will be next week.

Thanks

Matthias


Here are the patch notes for Total War: ROME II Patch 1 (due for release on 06/09/2013):
For additional information on improving graphical performance visit this thread.

 Higher average frame rates with out-of-the-box settings (more conservative settings)
 Fix for DirectX 10.0 Lighting issue reported - environment map wasn''t being created leading to black reflections.
 Fixed a sunken Samothrace temple complex world wonder on the Campaign map.
 Fixed defender being able to create encampments when involved in a combined battle.
 Added some localisation fixes to audio packs in French, Russian, Italian, German and Spanish.
 Fixed lock up in Multiplayer Campaign battles when a desynchronisation occurs. Players are now notified of the desynchronisation, and the battle ends.
 Fixed Multiplayer Campaign battle "overrun" prompt, which was not being shown to a player if they were a reinforcement and the other player was spectating.
 Fixed corrupt loading screen when changing to fullscreen / windowed mode after a battle, and then going into another battle.
 Fix for Multiplayer Campaign host being unable to move the camera in campaign, after reloading a save game on some rare occasions.
 Safe guards added to prevent a very rare crash in coastal assault battles.
 Fix for game lock up during end turn sequence / Celtic AI faction turn in single player campaign.
 Improved AI use of walls on Athens large settlement battle map.
 Improvements to Auto-resolve balancing in Single Player and Multiplayer Campaign modes.
 Aligned ship unit upkeep costs with land units - made mercenary ships more expensive and non-mercenary ships cheaper.
 Fixed slow turning rates for transport ships.
 Improved civil war balancing in relation to campaign difficulty.
 Fixed vehicle ground pipes, to prevent Siege Towers becoming immovable when they are left empty during the Deployment Phase of a Siege Battle, then units were moved into the Siege Tower when the battle has started.
 Fixed bug when ramming sideways into moving ship, which caused the ramming ship stick to target and strafe along with it in battles.
 Reduced the chance of Naval units sometimes clipping through the ground or harbours / ports during Port Assault battles when attempting to disembark.
 Fixed issue where armies would be stuck in Muster stance and could not exit that stance in Campaign modes.
 Fixed case where spies could get stuck on top of fleets in Campaign modes.
 Fixed rare post battle lockup in Campaign modes.
 Improved unit pathfinding in Barbarian village battle maps (fixed no go zones).
 Fix for Multiplayer Campaign lock up when the player was reinforcing an AI ally who was victorious in battle, causing the player to become stuck with no victory / continue / exit battle user interface functionality.
 Fix for cultural influence bonus from the Shrine of Neptune building
 Fix for “Zone of Controls” of hidden armies being visible to both players in head to head Multiplayer Campaign mode on mouse-over.
 Assorted minor fixes to city battle maps.
 Fix for "Rome Wasn''t Built in a Day" achievement failing to unlock when its requirements were met in some situations.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 23:22, sylwasss napisał:

>to ci powiem ze na trudnym poziomie pokonałem armie wroga bez
> zbędnej przemyślanej strategii

Poziom trudny to tak naprawdę poziom normalny. Włącz sobie poziom bardzo trudny lub legendarny.


a tobie bym radził tego gtx zamienić na cos lepszego bo to słaba karta miałem ja to wymieniłem a proca podkręć i5 się db kręcą ;p taka rada ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2013 o 23:27, sylwasss napisał:

Obawiam się że nie zmieni za dużo. Ten patch jest właśnie w fazach beta testów i można
go już pobrać.
Oto change lista:

Hi all,

This is the beta of the patch due to go live tomorrow. If you’d like to test it
to see if it solves some problems for you please follow the installation procedure:

In your steam game library, right click Total War: Rome II. Then choose Properties and
select the BETAS tab. Finally select “patch1beta” from drop down list.

Please do be aware that this may not work or solve your specific issue and you take part
in any beta tests at your own risk. If you do not wish to assume that risk please wait
for the official live update tomorrow.

We are continually working to improve ROME II for all players; the next update after
this one will be next week.

Thanks

Matthias


Here are the patch notes for Total War: ROME II Patch 1 (due for release on 06/09/2013):
For additional information on improving graphical performance visit this thread.

 Higher average frame rates with out-of-the-box settings (more conservative settings)

 Fix for DirectX 10.0 Lighting issue reported - environment map wasn''t being created
leading to black reflections.
 Fixed a sunken Samothrace temple complex world wonder on the Campaign map.
 Fixed defender being able to create encampments when involved in a combined battle.
 Added some localisation fixes to audio packs in French, Russian, Italian, German and
Spanish.
 Fixed lock up in Multiplayer Campaign battles when a desynchronisation occurs. Players
are now notified of the desynchronisation, and the battle ends.
 Fixed Multiplayer Campaign battle "overrun" prompt, which was not being shown to a
player if they were a reinforcement and the other player was spectating.
 Fixed corrupt loading screen when changing to fullscreen / windowed mode after a battle,
and then going into another battle.
 Fix for Multiplayer Campaign host being unable to move the camera in campaign, after
reloading a save game on some rare occasions.
 Safe guards added to prevent a very rare crash in coastal assault battles.
 Fix for game lock up during end turn sequence / Celtic AI faction turn in single player
campaign.
 Improved AI use of walls on Athens large settlement battle map.
 Improvements to Auto-resolve balancing in Single Player and Multiplayer Campaign modes.
 Aligned ship unit upkeep costs with land units - made mercenary ships more expensive
and non-mercenary ships cheaper.
 Fixed slow turning rates for transport ships.
 Improved civil war balancing in relation to campaign difficulty.
 Fixed vehicle ground pipes, to prevent Siege Towers becoming immovable when they are
left empty during the Deployment Phase of a Siege Battle, then units were moved into
the Siege Tower when the battle has started.
 Fixed bug when ramming sideways into moving ship, which caused the ramming ship stick
to target and strafe along with it in battles.
 Reduced the chance of Naval units sometimes clipping through the ground or harbours
/ ports during Port Assault battles when attempting to disembark.
 Fixed issue where armies would be stuck in Muster stance and could not exit that stance
in Campaign modes.
 Fixed case where spies could get stuck on top of fleets in Campaign modes.
 Fixed rare post battle lockup in Campaign modes.
 Improved unit pathfinding in Barbarian village battle maps (fixed no go zones).
 Fix for Multiplayer Campaign lock up when the player was reinforcing an AI ally who
was victorious in battle, causing the player to become stuck with no victory / continue
/ exit battle user interface functionality.
 Fix for cultural influence bonus from the Shrine of Neptune building
 Fix for “Zone of Controls” of hidden armies being visible to both players
in head to head Multiplayer Campaign mode on mouse-over.
 Assorted minor fixes to city battle maps.
 Fix for "Rome Wasn''t Built in a Day" achievement failing to unlock when its requirements
were met in some situations.


czyli jak widzę lipa jednym słowem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować