Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

U mnie po patchu na radeonie HD 6770 dalej 10-15 klatek na mapie strategicznej, bez względu na ustawienia graficzne. To tylko na kartach AMD tak jest, czy na NVIDIA też ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 18:09, Darkstar181 napisał:

Taka sobie... raczej gorsza. Niby coś tam gra, ale w czasie bitwy nie zwracasz na muzykę
nawet uwagi.
Czyli dobra nie jest :/


To źle... liczyłem na to że soundtrack dorówna temu z jedynce, tym bardziej, że Total Wary ogólnie miały zawsze dobrą muzykę. :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 22:45, Lee1234 napisał:

U mnie po patchu na radeonie HD 6770 dalej 10-15 klatek na mapie strategicznej, bez względu
na ustawienia graficzne. To tylko na kartach AMD tak jest, czy na NVIDIA też ?


Ja mam tą samą kartę i ten sam problem. Gra po patchach jest kompletnie niegrywalna.

Na najniższych detalach mam góra 25 fpsów, a średnio 20 fpsów w bitwach. Już nie mówiąc o przyblizaniu i mapie kampani, gdzie górną granicą jest 15 fps.


Co śmieszniejsze w dzień premiery rozgrywałem bitwy 40v40 jednostek na wysokich ustawieniach (rozmiar jednostek: Ultra) i nie było żadnych ścinek, a przy przybliżaniu maksymalnym miałem ok.25 fps 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 22:45, Lee1234 napisał:

U mnie po patchu na radeonie HD 6770 dalej 10-15 klatek na mapie strategicznej, bez względu
na ustawienia graficzne. To tylko na kartach AMD tak jest, czy na NVIDIA też ?

Na TWCenter jest mod usuwający chmury i ptaki z mapy kampanii, powinien trochę pomóc w sprawie FPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kilka dni przed premierą Rome II przesłuchałem sobie soundtrack z Medievala 2 i doszedłem do wniosku, że jest genialny.
Pełen optymizmu odpaliłem Rome II i trochę pod tym względem się rozczarowałem. W tle przygrywają fajne, klimatyczne utwory, ale nie porywają. Szczególnie podczas bitew brakuje tej dynamiki z poprzednich części. Zmiana kompozytora nie wyszła serii na dobre. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa Intel Core i5 2410, NVIDIA GTX 560M, DDR3 4 GB i gra daje radę, nie wiem skąd te niepochlebne opinie. Trochę może gorzej podczas prologu, ale tylko przy cutscenkach no i czasem po bitwie, babka mi gratuluje wygranej bitwy a ja jeszcze mapy kampanii nie widze może przez pare sekundy. Nie chodzi wcale gorzej od Shoguna 2. I to na Ekstremalnych Full HD wymaganiach :) Także nie wiem co z waszym sprzętem ale ja jestem w pełni usatysfakcjonowany, Rome 2 wymiata, ah gdybym miał tak jeszcze więcej czasu do pogrania ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2013 o 22:45, Lee1234 napisał:

U mnie po patchu na radeonie HD 6770 dalej 10-15 klatek na mapie strategicznej, bez względu
na ustawienia graficzne. To tylko na kartach AMD tak jest, czy na NVIDIA też ?

U mnie działa tak samo jak przed nim. Mam radeona HD 7670M ale niestety gra nadal nie obsługuje dynamicznych zmian układu graficznego przez co w menu wykrywa mi kartę Intel 4000 a dopiero po wejściu do gry mam lekki przeskok płynności i czuć że włącza się radeon. Jedynie spada mi na 2-5 sec płynność jak wybieram agentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblężenie miasta. Dwie armie i flota. Łącznie w kontroli 40 jednostek i z 10 w pogotowiu. Wróg mniej więcej tak samo. Z miastem w tle... 5 fps. Gra scrashowała :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odkładam Roma II, nie mam już cierpliwości do tego crapa.
Wczoraj odpaliłem sobie do porównania Shoguna 2 - tam wszystko śmiga świetnie.
Ja już nie rozumiem jak można takiego bubla wydać, wszędzie ludzie marudzą na stronę techniczną, a wydawca w komunikacie podaje że tylko 2% graczy ma problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też odłożyłem granie na później.

Dnia 09.09.2013 o 08:05, scott napisał:

a wydawca w komunikacie podaje że tylko 2% graczy ma problemy.


Tak to już jest, ze najbardziej aktywni są zawsze Ci którzy narzekają :) Aczkolwiek, wydaje mi się, że to ściema. Wystarczy spojrzeć na ich forum pomocy technicznej (3,500 wątków i ponad 17tys. postów) oraz fanpage na FB, gdzie pod każdym ich wpisem prośby o połatanie gry mają po kilkaset lajków.

I''m thoroughly enjoying the beta. Any word on when the game is coming out? 749 Lubię to!
Patching is definitely needed. 437 Lubię to!
itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 08:05, scott napisał:

Ja odkładam Roma II, nie mam już cierpliwości do tego crapa.
Wczoraj odpaliłem sobie do porównania Shoguna 2 - tam wszystko śmiga świetnie.
Ja już nie rozumiem jak można takiego bubla wydać, wszędzie ludzie marudzą na stronę
techniczną, a wydawca w komunikacie podaje że tylko 2% graczy ma problemy.

A niektórzy na tym forum twierdzą, że jest świetnie i nie należy słuchać tych wszystkich narzekaczy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 12:37, Janek_Izdebski napisał:

> Ja odkładam Roma II, nie mam już cierpliwości do tego crapa.
> Wczoraj odpaliłem sobie do porównania Shoguna 2 - tam wszystko śmiga świetnie.

> Ja już nie rozumiem jak można takiego bubla wydać, wszędzie ludzie marudzą na stronę

> techniczną, a wydawca w komunikacie podaje że tylko 2% graczy ma problemy.
A niektórzy na tym forum twierdzą, że jest świetnie i nie należy słuchać tych wszystkich
narzekaczy... ;)


Nie wiem kto tak twierdzi i tylko mogę powiedzieć, że niech się cieszy że mu działa poprawnie.
Z innej strony może komuś szarpana animacja i brzydkie tekstury wystarczą do szczęścia.
Ja tam bym chciał chociaż płynności i jakość grafiki jaką miałem w schogunie 2.
Żeby to jeszcze grafika ROma II rzucała na kolana to rozumiem wymagania, ale ona jest mocno przeciętna i tyle....tu nie ma co zjadać mocy kompa, więc cały silnik i optymalizacja to bubel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 12:50, scott napisał:

Ja tam bym chciał chociaż płynności i jakość grafiki jaką miałem w schogunie 2.
Żeby to jeszcze grafika ROma II rzucała na kolana to rozumiem wymagania, ale ona jest
mocno przeciętna i tyle....tu nie ma co zjadać mocy kompa, więc cały silnik i optymalizacja
to bubel .

Cóż jak tak się przyjrzałem to w sumie obecnie Shogun 2 wygląda lepiej niż Rome 2. Faktycznie R2 ma większy potencjał na przyszłość ale to wymaga jeszcze miesięcy łatania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 12:50, scott napisał:

Nie wiem kto tak twierdzi i tylko mogę powiedzieć, że niech się cieszy
że mu działa poprawnie.

Nie będę już publicznie pisał, kto ale jest taka osoba. Latwo ją znaleźć w pokrewnym wątku. ;)

Dnia 09.09.2013 o 12:50, scott napisał:

Z innej strony może komuś szarpana animacja i brzydkie tekstury wystarczą do szczęścia.

Mało będzie takich osób.

Dnia 09.09.2013 o 12:50, scott napisał:

Ja tam bym chciał chociaż płynności i jakość grafiki jaką miałem w schogunie 2.
Żeby to jeszcze grafika ROma II rzucała na kolana to rozumiem wymagania, ale ona jest
mocno przeciętna i tyle....tu nie ma co zjadać mocy kompa, więc cały silnik i optymalizacja
to bubel .

Znajomemu przy dobrym konfigu desktopowym, gra chodzi tragiczne. Nie pomogły patche, nowe sterowniki, a także godizny spędzone na dogłębnym grzebaniu w ustawieniach graficznych gry. Gra nadal chodzi beznadziejnie, a włączony dla porównania "Shogun 2", jak złoto.

A problem można było rozwiązać bardzo prosto - wypuścić grę w kwietniu/maju w ramach Steam Early Access, najpierw jako Alphę, potem jako Betę. Tak zrobiła Bohemia ze swoją "Armą 3" i na pewno będzie ona o wiele stabilniejsza i wydajniejsza niż "Rome 2."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 12:37, Janek_Izdebski napisał:

A niektórzy na tym forum twierdzą, że jest świetnie i nie należy słuchać tych wszystkich
narzekaczy... ;)

... bo nie masz prawa narzekać, jeśli nie chcesz kupować bety i powtarzasz opinie kolegów, którzy skusili się na kupno bety za cenę tytułu AAA.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 13:37, LubieWafle napisał:

... bo nie masz prawa narzekać, jeśli nie chcesz kupować bety i powtarzasz
opinie kolegów, którzy skusili się na kupno bety za cenę tytułu AAA.. ;)

Powinieneś napisać, "tytułu AAA, których ceny ostatnio sporo zdrożały." :D Cena sugerowana "Shoguna 2" wynosiła jakieś 109-119 zł na premierze, cena sugerowana "Rome 2" wynosi 145-149 zł na premierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 14:02, pawbuk napisał:

Owszem, Shoguna 2 kupilem w okolicach premiery za 100 zł, ale wcześniejszy
Empire na pewno kosztował 120 lub 130 zł :D

Z całym szacunkiem, ale ceny sugerowane poprzednich odsłon serii nie były ustalone na premierze w wysokości 145-149 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować