Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2013 o 16:21, Drazok napisał:

Jaki jest skrót klawiszowy aby cała twoja formacja szło w ustalonym szyku ? W Shogunie
2 coś takiego było, ale dawno już w to grałem ...

Zaznacz formacje jednostek i przytrzymaj LPM na jednej z jednostek. Gdy poruszysz myszką, to pojawi Ci się cień tego, gdzie cała formacja ma się poruszyć. ;)
Wybierz miejsce, puść LPM i jednostki pójdą się ustawić gdzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 13:48, Smooqu napisał:

Bez modów?


Bez modów :) Długość bitwy w dużej mierze zależy od mojej taktyki oraz od rzeczy wymienionych w poprzednim poście :)
Na razie atakuje małe państewka, więc moje wojska rozbijają ich armię w pył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem najnowszego GEM ale tym razem wersję Next. W grze ustawiłem grafikę jak wg. filmiku w op i muszę przyznać, że jest poprawa. Nie wiem jak wielka, bo injector kłuci się z Afterburnerem. Tak czy siak, najechanie kamerą nad armię nie spowalnia gry o połowę. Mapa kampanii też lepiej, ale nadal ogromne spadki fpsów gdy zaznaczam miasta/jednostki.
Tak czy siak, wydajność i grafika (TrueColor) poprawione.

Mody Radiousa pobrane. Jedyne co im zarzucam to... przywrócenie spamu pojedynczymi jednostkami... Odpaliłem brytów na Very Hard i na razie nie jest jakoś tragicznie wyzywająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 19:31, Sipso napisał:

Odpaliłem brytów na Very Hard i na razie nie jest jakoś tragicznie wyzywająco.


Również gram Icenami, również na VH, te same mody mam a spamu pojedyńczymi jednostkami nie mam w ogóle. Właśnie to jest jeden z tych pozytywów Rome 2, który dla mnie jest olbrzymi. Po mapie lata dużo pełnych armii i każda wojna to wielkie bitwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 19:52, sylwasss napisał:

Wyszedł patch 2.0 beta. Oto co poprawia:


Reduced infantry run speed, charge speed and acceleration in battles.
The low level casualty moral penalties have been significantly reduced in battles.

Kurdę nie wiem czy Radiousa nie usuwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 20:00, gmx napisał:

nooo, widzę że panowie z CA się nie op* w pracy ;]


No wiesz, wypuścili małego crapa w wersji alpha za dość duże pieniądze to teraz próbują się ratować. Ja nie borykam się z optymalizacją bo u mnie gra działa jak złoto, ale denerwuje mnie pasywne AI. nawet wprowadzenie nowego sposobu rekrutacji nie pomogło grze bo komputer dalej uparcie tworzy mała armie. Gram na legendarnym i często jest tak że AI ma wokół miasta pełno małych armii po czym gdy atakuje takie miasto uciekają gdzieś nie wiadomo gdzie. Zamiast bronić miasta. Kolejną kuriozalną sytuacją jest to że często pływa sobie tymi armiami po morzu lub stacjonuje w górach gdzie często armia jest wyniszczana. Grałem już 50h więc jakieś zdania mam. Do tego brak drzewka rodziny, jedna tura to rok. Brak przycisku luźna formacja, przycisku utrzymaj pozycje. Wprowadzenie flag jako strategicznych punktów przy walkach w polu ( ja wiem ze miało to wyeliminować camperów, ale do jest głupie jak dla mnie i 90% społeczności TW). Brak cut-scenek z działań agentów, brak cut-scenek z przemówień generałów itp. Dużo by opisywać. No nie udał im się ten TW. Czekam jeszcze może patche uratują sytuację i modle się o powrót DarthVadera na scene moderską. Przydał by się Darth Mod do Romka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś mod usuwający te zakichane flagi z bitew? Przegrałem bitwę bez zabitej ani zabijania jednej jednostki bo moja armia nie zdążyła "zazergować" jednej jednostki na fladze. Bitwa łączyła jednostki lądowe i morskie, duża ilość wojsk, mgła, musiałem podejść ostrożnie, a tu jebs! flaga najdalej ode mnie, a wróg miał do niej minutę znudzonym marszem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 23:00, Smooqu napisał:

Te flagi na polach bitew to czysty debilizm. Mam nadzieję, że to usuną.

Szkoda że u mnie AI jest tak pasywne że do tej pory nie miałem okazji zobaczyć tych flag, bo wszystkie bitwy są albo na morzu albo jako oblężenia...

Paranoja. Zaczynam żałować wydanej stówy, a to i tak najtaniej za ile można było dostać grę, więc teoretycznie powinienem się cieszyć że nie dałem więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie podobna sytuacja :D
Stoczyłem w polu jedynie jedną bitwę (jak mam morderczą przewagę, czyli w 99% przypadków, to daję automatyka) i bardzo wiele jako oblężenia :D AI w ogóle mnie nie atakuje, stara się cały czas unikać walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego moda, którego zarzucił Smooqu. Gdyby tylko AI podczas bitwy było nieco mądrzejsze to byłoby idealnie. Właśnie armia 20 jednostek zaatakowała moje ufortyfikowane 9 jednostek. Wygrałem. Very Hard. Gość znów skotłował wszystko w jedno przejście... a balist nawet nie przemieścił. Przedtem nawet mi wojnę wypowiedziano :o Po grze Spartanami, gdzie dominowałem wszystko a jedyne opcje dyplomatyczne jakie do mnie docierały to "ola boga nie bij"-Non-aggresion Treaty, nawet ze strony mocnych państw, taka nagła wojna mnie zdziwiła i to akurat w chamskim momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - próbuję zaatakować miasto zajęte podczas buntu przez buntowników, jednak armia nie chce się ruszyć do oblężenia. Miasto oblegają też floty innych frakcji (które nie są mi wrogie). Czy to może być przyczyną tego problemu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 30h z grą stwierdzam, że naprawdę trzeba pochwalić CA za pomysł z prowincjami. Już nie powiem co by mnie brało (na K), gdyby 90% bitew to były oblężenia. Na dodatek to całkie motywuje do podbijania regionów w ramach prowincji.

Wkurza mnie natomiast trochę zbyt duża bierność AI oraz kiepsko działający system rodowy(gdzie jest drzewko?) oraz stosunek sił w pasku dyplomacji, który jest kompletnie bzdurny i nie oddaje prawdy, przez co żadna frakcja nie chce się zgodzić na konfederacje/satrape ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować