Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Zrobiłem taki test.
Mam radeona 5850 z 1gb pamięci - wstawiłem do przetestowania gf 660 ti z 3gb pamięci - bo niby to pamięć ma wpływ na działanie tej gry - efekt ? Nie wiedzę różnicy ! w działaniu mapy kampanii, w bitwach jest już ok, ale dupy też nie urywa porównując do shoguna 2.
I ja się pytam jak grać ... jak grać.


do pawbuk

We wszystkich Total Warach poziom trudności polegał na oszukiwaniu przez AI czyli - kupa woja z lepszymi statystykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 09:48, pawbuk napisał:

Jeszcze bym zrozumiał gdyby buntownicy mieli siły zbliżone do moich :D Ale dwa razy większe?!
Kiedy zacząłem grać na legendarnym poziomie trudności, to miałem nadzieję, że trudność
będzie polegała na w miarę wysokim AI, a nie na tym, że pojawiają się nagle gigantyczne,
wrogie mi armie :D

A może frytki do tego? :P
Wyższe poziomy trudności nigdy nie miały związku z AI, po prostu komp zawsze dostawał jakiś handicap w postaci hajsu, jednostek pojawiających się z tyłka itp. A w Shogunie 2 wymyślili, że na wysokim poziomie trudności inne klany będą co turę miały z graczem coraz gorsze stosunki. Bo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 10:14, KuroNeko napisał:

A w Shogunie 2 wymyślili, że na wysokim poziomie trudności inne klany będą co turę miały z graczem
coraz gorsze stosunki. Bo tak.


To było strasznie słabe.

Podobnie jak w Medievalu, gdzie wszyscy wbijali Ci w nóż w plecy, obojętnie jakie miałeś z nimi stosunki.

Ciekawe czy doczekamy się AI (nie mówię tylko o TW) gdzie AI będzie lało graczy bez żadnych handicapów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 10:26, Smooqu napisał:

Ciekawe czy doczekamy się AI (nie mówię tylko o TW) gdzie AI będzie lało graczy bez żadnych
handicapów.

Zadajesz złe pytanie. Pytaniem nie jest "czy", tylko "kiedy". Kiedyś to się stanie. To pewne. Nie wiemy jedynie kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 10:28, KuroNeko napisał:

Zadajesz złe pytanie. Pytaniem nie jest "czy", tylko "kiedy". Kiedyś to się stanie. To
pewne. Nie wiemy jedynie kiedy.


W sumie racja. Problem jest taki że grafika w grach rozwija się w szybkim tempie, a postepów z AI nie ma od paru lat i dotyczy to w zasadzie wszystkich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem i w Shoguna 2, i w Empire na najwyższym poziomie i czegoś takiego nie doświadczyłem :D W Shogunie 2 było kilka dziwnych pomysłów, ale AI było o dwie klasy lepsze niż w Rome 2 :D
Teraz jeszcze ta wojna domowa, która mi rujnuje wszelkie plany :D Może jest jakiś mod, który likwiduje wojnę domową? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 16:46, sylwasss napisał:

Witajcie. Mam dobre wieści min. Lusted przemówił: http://forums.totalwar.com/showthread.php/94255-Battle-and-Unit-teams-What-we-are-working-on?s=609f9277c1c5f5cc7c530a59a6d7e79f
Osobiście ciekawi mnie co z tego będzie.


brzmi nieźle, jeżeli się uda to będzie w co pograć... na Boże Narodzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Rome 2 total war Rzymem, mam już skompletowaną całą Italię, 2/3 tej północnej prowincji (bez Patavium), całą Nori (jeszcze bardziej na północ), a także całą tam, gdzie jest Massalia i połowę Magna Grecii.
Mam kłopot z ładem publicznym. Jest on na poziommie -24, w niektórych -8, wiem co mi przeszkadza, ale nie wiem jak się tego pozbyć. Przede wszystkim kłopot jest z brudem oraz niewolnikami, którzy to raz za razem się buntują (ale nie odczuwam żadnych kłopotów - nie odaważają się atakować). Garnizonu trzymać nie mogę, bo mam max liczbę armii 6/6. Kultura Łacińska tam gdzie mogę jest na maxa. Podatki na minimum. Budować więcej budynków nie mam gdzie.

Nie wiem jak ograniczyć ten ujemny ład. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 19:58, Jackal-pl napisał:

Nie wiem jak ograniczyć ten ujemny ład. Jakieś pomysły?


1. Po wygranych bitwach nie bierz jeńców w niewolę.
2. Buduj budynki zmniejszające populacje niewolników.
3. Wznośc budynki zwiększające ład publiczny (akwedukty, amfiteatry, świątynie).
4. Uchwalaj edykty zwiększające ład publiczny (chleb i igrzyska)
5. Ogranicz liczbę budynków brudzących.
6. Zobacz czy nie masz nieużytków, które przekształciły się w dzielnicę ubogich (duże minusy do żywnosci i ładu)
7. Rozwijaj odpowiednie technologie.

Warto dbać o wysoki ład, bo prowincje z wysokim zadowoleniem społecznym są bardziej dochodowe :)

Generalnie system ładu publicznego jest świetnie zrobiony wg mnie (jedna z niewielu rzeczy, która moim zdaniem sprawuje się genialnie).

Wymusza on na nas rozwijanie prowincji w taki sposób, który uniemożliwia budowę wszystkich najlepszych budynków na raz w jednej prownicji, a gra na wyższych poziomach trudności to umiejętne balansowanie między zyskami, ładem, żywnością oraz wojskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 20:35, Smooqu napisał:

Generalnie system ładu publicznego jest świetnie zrobiony wg mnie (jedna z niewielu rzeczy,
która moim zdaniem sprawuje się genialnie).

Problem w tym, że AI sobie z tym systemem zupełnie nie radzi, często ma braki w żywności oraz masę buntów w miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2013 o 16:46, sylwasss napisał:

Witajcie. Mam dobre wieści min. Lusted przemówił: http://forums.totalwar.com/showthread.php/94255-Battle-and-Unit-teams-What-we-are-working-on?s=609f9277c1c5f5cc7c530a59a6d7e79f
Osobiście ciekawi mnie co z tego będzie.

No ok są dobre, ale z nich jasno wynika, że zrobili z klientów testerów i tyle. Teraz ta cała ściemę to sobie w buty mogą wsadzić. Gra naprawdę daje mało frajdy z zabawy chodź czuć w niej potencjał i klimat to techniczna strona i AI
oraz bitwy jednostek z ADHD mniej od niej mocno odrzucają.
Jeżeli AI i bitwy mogą jakoś poprawić to mam duże obawy o stronę techniczną, i w 20 fps z freezami przy zaznaczaniu jednostek grać mi się nie uśmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z Radiousem i widać poprawę. W wersji 1.0 to faktycznie było nagimnne i irytujące, ale patch + Radious to poprawili i już się z taką sytuacją nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z tego co się dowiedziałem to ktoś kto gra/ł na Radiousie teraz żeby działał musi wgrywać go przez Mod Managera wtedy mod działa poprawnie. Nie wystarczy zwykłe wrzucenie do folderu już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 21:00, sylwasss napisał:

Panowie, z tego co się dowiedziałem to ktoś kto gra/ł na Radiousie teraz żeby działał
musi wgrywać go przez Mod Managera wtedy mod działa poprawnie. Nie wystarczy zwykłe wrzucenie
do folderu już.

Za parę tygodni to się może okazać że Radious nie będzie już potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten beta patch to moim zdaniem przede wszystkim optymalizację poprawił. Mi tak z x2 fpsów przybyło. Natomiast nadal są lagi na mapie kampanii przy wyborze jednostek/miast z np. list.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem patch 2 i teraz z ciekawośći sprawdziłem najeżdzając na ikonke Rome jaka jest wersja i tam pisze 1.0.0.1 nie powinna byc 2.0 czy jakoś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 10:42, maziiii napisał:

Zainstalowałem patch 2 i teraz z ciekawośći sprawdziłem najeżdzając na ikonke Rome jaka
jest wersja i tam pisze 1.0.0.1 nie powinna byc 2.0 czy jakoś tak?


Dopiero po pobraniu bety 3ciego patcha naprawili ten błąd i zmienia się build przy włączeniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować