Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2013 o 16:29, vonArnold napisał:

Zmieniła się jakoś gra w stosunku do stanu, w jakim się znajdowała ok 1 listopada? (tzn.
idzie o patche i technikalia).


Tak, dodano nowe bugi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 17:45, Smooqu napisał:

Jeżeli chodzi o sprawy czysto technicznie to gra chodzi mi teraz bardzo dobrze i płynnie,
a mój PC wcale nie jest jakimś tytanem, powiedziałbym, że jest dość przeciętny.

Jedyne spadki fps występują przy oblężeniach i bitwach 40v40 jednostek, ale po części
wynika to także z faktu, że uzywam moda który zwiększa liczbę żołnierzy w oddziałach.

Jaką ty masz maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Którymi modami warto się zainteresować? Zakupiłem pre-ordera i po 40 godzinach rzuciłem grę w kąt. Jakoś nie czułem tej satysfakcji z gry co w przypadku Medievala II i Shoguna 2. Może fanowskie modyfikacje coś zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 11:32, Paoro napisał:

Jaką ty masz maszynę?


Phenom X4 965 BE @ 3,8Ghz, 4 GB Ram, Radeon HD6670

Sprzęt poniżej przeciętnej, ale na wysokich działa bardzo płynnie, jedyne powazne spadki mam przy oblężeniach i 40v40 oddziałów. Używam GEM Mod.

@Hartus

Divide et Impera, Barebones Superior Campaign AI, GEM

Wszystko znajdziesz na Steam, pamiętaj tylko, że DeI ma 2 częsci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 13:30, Hartus napisał:

Którymi modami warto się zainteresować?

Tej grze nie pomogą na ten czas żadne mody. Trzeba czekać aż wyjdą w miarę porządne ich wersje, albo jakieś większe patche, bo poprzednie niewiele zmieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2013 o 12:55, Marcin-snk napisał:

witam chcialem zapytac czy jesli kupi sie gre na romeII na gram.pl to otrzyma sie te
DLC czy to steam automatycznie sciaga ??

Które DLC ?

Steam może ci ściągnąć, ale to nie znaczy że będziesz mógł w nie zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 11:51, KuroNeko napisał:

> jeszcze jedno jak mam pytanie w kwestii RT2 to jak mam te pytanie tu znaleźć-w tasiemcu?

> powinien byc osobny folder RT2 z różnymi tematami-punktami a nie jeden tasiemiec
o RT2
> bezsens az mnie krew zalewa hehe

Odstaw na chwile ten cukier chłopcze...

używam tylko miodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilkanaście godzin i w sumie jestem pozytywnie zaskoczony. Żadnych błędów nie uświadczyłem, gra się przyjemnie. Strasznie mi się podoba, że część strategiczna wreszcie jest pełnoprawnym kawałkiem gry. Natomiast nie mogę zrozumieć, po co wprowadzono limit armii? Ilość wojska powinien ograniczać budżet, nie sztuczna poprzeczka. Oczywiście po pierwsze zwiększa to rolę dyplomacji - trzeba mieć jak najlepsze stosunki z nacjami, z którymi się akurat nie wojuje, a po drugie niweluje problem spamu jedno/dwuoddziałowymi jednostkami przez SI, ale bardzo boli mnie fakt, że w odwodzie nie mogę zostawić kilku mniejszych armii, które opóźnią przeciwnika zanim wrócę z większymi siłami.
Druga sprawa...Szkoda, że zrezygnowano z systemu rodów, jaki był w pierwszym RTW. Było to jednak czytelniejsze rozwiązanie, które można było pogłębić. Ten nowy system polityki jest dla mnie mocno nieczytelny. Ale może to kwestia czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 15:04, ScaredOfGhosts napisał:

a po drugie niweluje problem spamu jedno/dwuoddziałowymi
jednostkami przez SI, ale bardzo boli mnie fakt, że w odwodzie nie mogę zostawić kilku
mniejszych armii, które opóźnią przeciwnika zanim wrócę z większymi siłami.


Dokładnie po to wymyślono limit armii. I po to wprowadzono garnizony, by mieć siły obronne.
Dla mnie największym plusem tej sytuacji jest to, że wymusza to na graczu starcia z 2 do 4 krotniejszymi armiami przeciwnika i przynajmniej niektóre bitwy z AI są ciekawe, a nie, że tracę 100 ludzi z 1500, a AI wszystko z 2000.

Dnia 03.01.2014 o 15:04, ScaredOfGhosts napisał:

Druga sprawa...Szkoda, że zrezygnowano z systemu rodów, jaki był w pierwszym RTW. Było
to jednak czytelniejsze rozwiązanie, które można było pogłębić. Ten nowy system polityki
jest dla mnie mocno nieczytelny. Ale może to kwestia czasu...


Polityka jest marna, mi się tylko przydaje do dobicia do 6 rangi (obniżanie korupcji), reszta to fikcja. Natomiast system rodów by tu nie działał, gdyż nie każdy jest blisko spokrewniony z innym członkiem rodu. Przynajmniej jeśli o Rzym chodzi. CA ten element skopało, acz z drugiej strony, by to sens miało musieliby robić odrębny model dla poszczególnych nacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 15:04, ScaredOfGhosts napisał:

Pograłem kilkanaście godzin i w sumie jestem pozytywnie zaskoczony. Żadnych błędów nie
uświadczyłem, gra się przyjemnie. Strasznie mi się podoba, że część strategiczna wreszcie
jest pełnoprawnym kawałkiem gry. Natomiast nie mogę zrozumieć, po co wprowadzono limit
armii? Ilość wojska powinien ograniczać budżet, nie sztuczna poprzeczka. Oczywiście po
pierwsze zwiększa to rolę dyplomacji - trzeba mieć jak najlepsze stosunki z nacjami,
z którymi się akurat nie wojuje, a po drugie niweluje problem spamu jedno/dwuoddziałowymi
jednostkami przez SI, ale bardzo boli mnie fakt, że w odwodzie nie mogę zostawić kilku
mniejszych armii, które opóźnią przeciwnika zanim wrócę z większymi siłami.
Druga sprawa...Szkoda, że zrezygnowano z systemu rodów, jaki był w pierwszym RTW. Było
to jednak czytelniejsze rozwiązanie, które można było pogłębić. Ten nowy system polityki
jest dla mnie mocno nieczytelny. Ale może to kwestia czasu...

Szkoda tylko, że ten limit mało daje. AI mimo wszystko armii zawsze robi pod sam limit niezależnie od tego, czy stać je na zrobienie pełnych flag. I wtedy zamiast jednej silnej, AI wystawia 3 malutkie armie, które dodatkowo latają po całym ich państwie zamiast skupić się na obronie. AI nadal jest głupie jak but i często odsłania się na atak. Niby czasem potrafi zaskoczyć niespodziewanym desantem, ale ogólnie jest dalej bardzo biedne na mapie kampanii. W bitwie też nie jest lepiej. Jesli AI nie ma lepszych jakościowo jednostek, to daje się łatwo wyrżnąć. najlepsze są bitwy w fortach.
Zamknij swoją armię w forcie, to gdy AI zaatakuje, to będzie szło tylko i wyłącznie do prawej "bramy". Tylko. Wejścia są 3, ale AI skorzysta tylko z jednego... Wspaniale to działa gdy ma się falangitów. W ten sposób miałem bitwy, gdzie sam traciłem 200-300 ludzi a pokonywałem armie o wielkości ponad 4000 ludzi.
Oblężenia miast z murami to już w ogóle kompletna porażka. Do czasu ostatniego patcha AI w ogóle nie używało żadnych maszyn oblężniczych. Nawet drabin. Tylko i wyłącznie robiło zerg rush na bramy, by zostać zmasakrowanym przez obrońców, oraz olej lejący się z góry hektolitrami. Teraz jest trochę lepiej, AI nauczyło się używać drabin. Raz. Wyślą po jednym-dwa oddziały na drabinę i tyle. reszta znowu rushuje bramę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 12:40, KuroNeko napisał:

. Teraz jest trochę lepiej, AI nauczyło się używać drabin. Raz. Wyślą po
jednym-dwa oddziały na drabinę i tyle. reszta znowu rushuje bramę.


Cóż, ciekawy bug zanotowałem. Otóż, jednostki potrafią wskakiwać na mur/zeskakiwać. Bądź się teleportują.

Po prostu mnie zaciekawiło, jak to się stało, że moja kawaleria szarżująca na oddział pod murem, nagle w części znalazła się na murze. Podobnie zaszarżowanii. Chciałem to screenem uwiecznić, ale z racji rwania animacji, lepiej byłoby film nakręcić. Lekko się spóźniłem, ale widać tu "konie w akcji".

Oblężenia są niestety strasznie zabugowane...


20140104135745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 12:40, KuroNeko napisał:

Szkoda tylko, że ten limit mało daje. AI mimo wszystko armii zawsze robi pod sam limit
niezależnie od tego, czy stać je na zrobienie pełnych flag. I wtedy zamiast jednej silnej,
AI wystawia 3 malutkie armie, które dodatkowo latają po całym ich państwie zamiast skupić
się na obronie.

To ja mam jakieś większe szczęście. Tzn. AI tworzy z reguły dwie duże armie, które skupiają się na obronie. CZASEM wyślę jedną dużą, do ofensywy. Bieganie z nieuzupełnionymi oddziałami zdarza się rzadziej niż w poprzednich odsłonach TW.
Na mapie przeszkadza mi trochę dyplomacja - na pewno super, że jest rozbudowana, ale rozpoczynanie nowej gry wygląda trochę na rzut kostką - czasami przy bardzo podobnych ruchach z mojej strony("Juliusze", Rzym) potrafiły mi w ciągu 10 tur wojnę wypowiedzieć Epir, Kartagina i jacyś Galowie na północy, a czasem mogłem spokojnie skończyć zabawę z Etruskami i pójść dalej przez nikogo nie niepokojony...Niby fajnie, że każda rozgrywka jest trochę inna, ale...

Co do oblężeń się trzeba niestety zgodzić...Natomiast bitewne SI parę razy mnie zaskoczyło - główna zasługa tutaj nowego systemu widoczności, czasami konnica potrafiła obejść mnie flanką tak, żebym jej nie zauważył(pewnie gdzieś się przewijała, ale w trakcie bitwy jakoś ją przeoczyłem) i potrafiła mi wjechać od tyłu i pogonić trochę armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2014 o 20:22, ScaredOfGhosts napisał:

Na mapie przeszkadza mi trochę dyplomacja - na pewno super, że jest rozbudowana, ale
rozpoczynanie nowej gry wygląda trochę na rzut kostką - czasami przy bardzo podobnych
ruchach z mojej strony("Juliusze", Rzym) potrafiły mi w ciągu 10 tur wojnę wypowiedzieć
Epir, Kartagina i jacyś Galowie na północy, a czasem mogłem spokojnie skończyć zabawę
z Etruskami i pójść dalej przez nikogo nie niepokojony...Niby fajnie, że każda rozgrywka
jest trochę inna, ale...

Ja miałem to samo Macedonią. Raz mogę załatwić barbarzyńców z północy bez problemu, a raz od razu wojnę wypowiada mi Egipt, Epir, Ateny, Sparta i Bitynia. Ale jak przetrwa się te kilka pierwszych tur, to później dość szybko jest się już nie do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograj trochę dłużej to Ci się zawiesi tak jak to mnie się stało. I wtedy nic nie pomaga kilka razy restartowałem od ostatniego autozapisu na koniec tury, dochodzi do wybuchu buntu w jednym z moich miast.... i na tym koniec.... tylko ctrl+alt+del można zrobić, albo wyłączyć zasilanie bo w grze już nic się nie zdziała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 11:38, kroms napisał:

Pograj trochę dłużej to Ci się zawiesi tak jak to mnie się stało. I wtedy nic nie pomaga
kilka razy restartowałem od ostatniego autozapisu na koniec tury, dochodzi do wybuchu
buntu w jednym z moich miast.... i na tym koniec.... tylko ctrl+alt+del można zrobić,
albo wyłączyć zasilanie bo w grze już nic się nie zdziała....

Może cofnij do innego zapisu - widac jest jakiś bug związany z tym buntem. Przy odrobinie szczęścia uda Ci się to jakoś odkręcić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wsparcie do gierki powoli się kończy. Święta świętami, ale przed nimi była gadka szmatka o nowym DLC, cezar w galii, które według płatnych beta-testarów (jak ludzie mogą być takimi durniami to ja nie wiem) jest jeszcze bardziej zabugowane od podstawowej wersji gry. DLC zostało wydane i cisza.

A ja się wkurzam grając Baktrią, bo oczywiście włócznicy jakimś cudem zamiast włóczni mają miecze (!!!), przez co nie mam jednostek przeciwko konnicy. I nie, nie używam żadnych modów.

Skopali tę grę na całego. A recenzenci w magazynach musieli dostać albo nieźle w łapę, albo grali zaledwie 5 godzin, że nie uwzględnili tylu karygodnych błędów w swych ocenach (albo je zbagatelizowali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy są w dodatku tak bezczelni, że w ostatnim patchu jawnie wspomnieli, że wprowadza on nowy błąd i do teraz go nie naprawiono (trenerzy psów sami pchają się do walki i ciężko ich zatrzymać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować