Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_44498ce95aa517495ae674381dfa536bd9fbd3178a7d51b4723c0e94bc93d906

Total War: Rome II

754 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2014 o 06:45, Firefly94 napisał:

Takiego newsa znalazłem.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=87626

Wczoraj była o tym mowa przy okazji streamu z nowej kampanii augusta.

Najprawdopodobniej będzie to Warhammer do którego wykupili prawa, i którego foldery były pokazane na jednym z filmików odnośnie RomeII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem, nawet nie złe, ale patrząc właśnie na twitch z ujawnienia atylli - chyba tak właśnie miał wyglądać rome 2 ;]

chociaż, podejrzanie pokazali oblężenie miasta ze zniszczonymi na starcie murami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 17:34, gmx napisał:

Ja dałem, nawet nie złe, ale patrząc właśnie na twitch z ujawnienia atylli - chyba tak
właśnie miał wyglądać rome 2 ;]


Cięzko się nie zgodzić. Co mi się też podoba, gra wydaje się być bardziej mroczna, a nie taka kolorowa. Liczę tylko, że gra będzie bardziej zróżnicowana niż BI, bo jak dla mnie tamta część była troszkę zbyt monotonna, niewiele innowacji do podstawki. I oby zapowiedzi, że obrona Zachodniego Cesarstwa ma być wybitnie trudna, była prawdą, może wreszcie stworzą trudną kampanię. Ach, już się nie mogę doczekać by pocisnać barbarzyńctów, lewactwo i innych degenerartów Rzymem :D

Dnia 25.09.2014 o 17:34, gmx napisał:

chociaż, podejrzanie pokazali oblężenie miasta ze zniszczonymi na starcie murami ;]


Ale to nic nowego, w poprzedniej generacji można było budynki niszczyć, szczególnie mury. Sprzedają to samo po uprzednim wycofaniu z serii :D

Ach, i to włąśnie ma byc ten nowy TW, prawda? Wielu się napaliło na Warhammera, ale raczej ani widu ani słychu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 20:35, vonArnold napisał:

Cięzko się nie zgodzić. Co mi się też podoba, gra wydaje się być bardziej mroczna, a
nie taka kolorowa. Liczę tylko, że gra będzie bardziej zróżnicowana niż BI, bo jak dla
mnie tamta część była troszkę zbyt monotonna, niewiele innowacji do podstawki. I oby
zapowiedzi, że obrona Zachodniego Cesarstwa ma być wybitnie trudna, była prawdą, może
wreszcie stworzą trudną kampanię. Ach, już się nie mogę doczekać by pocisnać barbarzyńctów,
lewactwo i innych degenerartów Rzymem :D


crusade4r kings 2 z bitwami z rome... ;]

Dnia 25.09.2014 o 20:35, vonArnold napisał:

Ale to nic nowego, w poprzedniej generacji można było budynki niszczyć, szczególnie mury.
Sprzedają to samo po uprzednim wycofaniu z serii :D

Ach, i to włąśnie ma byc ten nowy TW, prawda? Wielu się napaliło na Warhammera, ale raczej
ani widu ani słychu.


gdyby mieli zapowiedzieć warhammera to na e3 a nie egx, poza tym wcale nie jest powiedziane że warhammer nie jest w produkcji - preprodukcja wymaga zdecydowanie mniejszego zespołu niż szlifowanie. Atylla podejrzewam w 50% to przeróbki i szlifowanie assetów z rome 2, warhammer to nowy świat, nowe zasady, tago w dwa lata nie zrobią, strzelam na 2017, po drodze 20 dlc do atylli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM Z ROME 2: CESARSKA EDYCJA!

Błagam, mam problem z grą i nie mam zupełnie już pojęcia jak go rozwiązać ;/ Na początek powiem, że nie spełniam może zalecanych wymagań, ale wiem, że spełniam podstawowe. A więc, kupiłem Rome 2: Cesarska Edycja, zainstalowałem na Steam, nie dawałem absolutnie ŻADNYCH modów (tylko kupiłem Culture Pack: Greece) i jak wchodzę do gry, to wszystko jest ok, do czasu aż nie wybiorę głównej kampani. Po wyborze frakcji (próbowałem już wyboru kilku) pojawia się pasek wczytywania i jak dojdzie do końca, pojawia się czarny ekran, urwana kwestia dialogowa, potem bez żadnego komunikatu gra mnie wywala do pulpitu! I tak za każdym razem! Jak wybieram np. Własną bitwę, to wszystko jest bez problemu, gra chodzi. Ale gdy chcę rozegrać kampanię, wywala natychmiast. Czy ktoś zna sposób na rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Dołączę się do apelu WerteraPC. Z tym, że ja mam jeszcze gorzej. Spełniam z dużą nawiązką wymagania sprzętowe, grałem w Rome 2 na 3 monitorach i wszystko szło świetnie, aż do momentu wymuszonej instalacji Edycji Cesarskiej. Gdy ją zaistalowałem to gra nawet nie wchodzi mi do menu głównego, lecz od razu wyrzuca mnie do pulpitu tylko z informacją, że program Windows 8 napotkał problem i musiał zamknąć grę. Zmniejszyłem rozdzielczość do jednego ekranu, ale to nic ne dało. Więć odinstalowałem grę i zainstalowałem ją ze Steama (mam pudełkową wersję), ale niestety jest dokładnie to samo - wywala mnie do pulpitu. Nie mam zielonego pojęcia jaki jest powód (nie jestem zwierzęcoiem komputerowym). Proszę Was o pomoc, albo jakieś sugesie.
Pozdrawiam, Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 20:35, vonArnold napisał:

Liczę tylko, że gra będzie bardziej zróżnicowana niż BI, bo jak dla mnie tamta część była troszkę zbyt monotonna, niewiele innowacji do podstawki.


Tylko że to nie była osobna część, ale dodatek. A jak na dodatek to był całkiem rozbudowany (tona nowych jednostek i większy wpływ religii).

Dnia 25.09.2014 o 20:35, vonArnold napisał:

I oby zapowiedzi, że obrona Zachodniego Cesarstwa ma być wybitnie trudna


Nie powiem, żeby w BI kampania zachodnim cesarstwem do łatwych należała.

Małe pytanie:
Czy zdarzyło się wam, że armia po przegranej walce uciekła z oblężonego miasta przez port?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 12:40, Volvox napisał:

Tylko że to nie była osobna część, ale dodatek. A jak na dodatek to był całkiem rozbudowany
(tona nowych jednostek i większy wpływ religii).


Jasne, ale mam na myśli kampanię. Tu w zasadzie największym novum było wprowadzenie hord.

A zwiększenie roli religii, to była prosta konsekwencja dodania czynnika wpływającego na ład prowincji (nie pamietam już czy w RTW było coś takiego jak kultura prowincji). Natomiast nieustannie od czasu M2TW stale mamy czynnik religia/kultura/wpływy; ciekawi mnie tylko czy w Attili i być może kolejnych częściach pojawią się obydwa na raz. Co prawda IMO rozróżnianie w czasach antyku kultury od religii raczej wiekszego sensu nie ma, o tyle, już u schyłku, cóż, Rzymianin mógł być poganem bądź chrześcijanem, podobnie barbarzyńcy. Byłoby milo jakby to uwzględniono.

To, że musiały być nowe jednostki było oczywiste (bo w zasadzie frakcji zupełnie inne), więc CA łaski nie robiło.
Inna sprawa, że rooster był niezły, dobrze się grało na mp, choć niektórzy narzekali na zbyt duże tempo bitew.

Natomiast jakoś tak nie mogę się wrażeniu oprzeć, że CA troszkę przywraca elementy już usunięte z gry. Niszczenie budynków na mapie bitwy, a przełożenie tego na mapę kampanii. Nihil novi.

Dnia 27.09.2014 o 12:40, Volvox napisał:

Nie powiem, żeby w BI kampania zachodnim cesarstwem do łatwych należała.


Łatwa nie, ale daleka od bardzo trudnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2014 o 11:09, gorniaktom napisał:

Poradziłem sobie już z tym problemem.


Może napisz jak. Wiesz, dla potomnych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 12:18, Rick napisał:


> Poradziłem sobie już z tym problemem.

Może napisz jak. Wiesz, dla potomnych. :)



Postaram się to wytłumaczyć, ale zaznaczam, że nie będzie to fachowe wyjaśnienie.
Gram na 3 monitorach, otworzyłem na steamie moją bibliotekę z grami i prawym przyciskiem myszy nacisnąłem na moją pozycję Rome 2 total war Caesar Edition, otworzyło się okienko z różnymi opcjami i w jednej z nich było napisane coś w stylu opcje uruchamiania (dla zaawansowanych użytkowników), tam miałem wpisane jakiś ciąg świadczący o rozdzielczości, ja miałem coś w stylu "w - 5760 full - H -1080 full". Wykasowałem to (wyczyściłem) i pozostawiłem okienko puste. Gra od razu zadziałała i następnie w menu w samej grze ustawiłem sobie rozdzielczość taką, jaką chciałem 5760/1080.
Pozdrawiam, Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, mogłem się spodziewać, że na 10 tysięcy możliwych problemów z grą, mój będzie akurat tym na który nikt nie zna szybkiego rozwiązania. Trudno, pozostaje jakimś sposobem uzbierać na nowy komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 10:47, Rick napisał:

No przecież gorniaktom miał podobny problem do twojego i udało mu się rozwiązać. Próbowałes
jego sposobu?

Kiedy wszedłem w opcje uruchamiania, to nie miałem tam kompletnie nic wpisanego, a więc wyszło na to samo, co gorniaktom już sobie ustawił. Próbowałem wpisywać to co miał wcześniej i znowu z wykasowanym tekstem, ale wciąż to samo. Zresztą ten problem wygląda mi na bardzo podobny do tego, jaki miał w swoich latach pierwszy Medieval: Total War. Tam też jak się klikało turę, to czasem gra wywalała do pulpitu. Coś widzę, że odwieczne problemy serii Total War ciągną się za nią nawet po ponad 10-ciu latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze, mam takie pytanko czy można połączyć dwa oddziały ze sobą? Bo po przejściu przez pustynię trochę uszczupliła mi się armia, a wolę kontrolować mniej oddziałów, acz bardziej licznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 13:33, Jackal-pl napisał:

Cze, mam takie pytanko czy można połączyć dwa oddziały ze sobą? Bo po przejściu przez
pustynię trochę uszczupliła mi się armia, a wolę kontrolować mniej oddziałów, acz bardziej
licznymi.



Z tego co wiem to nie, oddziały co kolejkę same się uzupełniają.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 14:43, gorniaktom napisał:

> Cze, mam takie pytanko czy można połączyć dwa oddziały ze sobą? Bo po przejściu
przez
> pustynię trochę uszczupliła mi się armia, a wolę kontrolować mniej oddziałów, acz
bardziej
> licznymi.


Z tego co wiem to nie, oddziały co kolejkę same się uzupełniają.
Pozdrawiam.


Aaach, teho najbardziej mi brakuje względem poprzednije części... Uzupełniają się, ale nie na obcej ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i delikatnie powiedziawszy opinie są... mieszane. Jako że zbliża się Black Friday planuje się zaopatrzyć w Rome 2 Emperor''s Edition. Ładna przecena, ale tu moje pytanie: Czy gra wciąż cierpi na te wszystkie bolączki jak przy premierze? No i czy Attyla będzie potrzebował podstawki do działania, czy będzie pełnoprawną grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować