Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kobiety żądają swojej reprezentacji w Aliens: Colonial Marines

81 postów w tym temacie

Petycja o brak płci żeńskiej, petycja o zmianę zakończenia w ME3... Kur** get a life na litość boską. To tylko gry. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś babeczka w grze powinna się pojawić . Była przecież ta latynoska w drugiej części obcego i wcale gorsza nie była od reszty :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porypało panią, i to zdrowo... Proponuję, by osoby "o grubych kościach" również stworzyły petycję, w myśl której można stworzyć spaślaka - komandosa. Albo karła. Albo karła - spaślaka.

Sheeesh.

Jak napisał 4ny4, to tylko gry, jak rany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 12:14, Ring5 napisał:

Porypało panią, i to zdrowo... Proponuję, by osoby "o grubych kościach" również stworzyły
petycję, w myśl której można stworzyć spaślaka - komandosa. Albo karła. Albo karła -
spaślaka.

Sheeesh.

Jak napisał 4ny4, to tylko gry, jak rany!


Dobrze że składa taką petycję , bo często nie wiedzieć czemu kobiet w jakimś świecie nie ma. Np. w Stalkerze. Co z tego że w tej grze istenieje zona ,w której są mutanty i brutalni bandyci, skoro kobiety częstą bywają bardziej bezwzględne od facetów. Jakieś babczeki pewnie chętnie "odwiedziły" by zonę. Uważam że kobiety powinny mieć swoje "przedstawicielki" o ile to tylko możliwe. W tym przypadku jest to możliwe.
To tylko gra, ale gdybym był kobietą, to trochę bym się wkurzył, ze babki są olewane w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnąłbym przypomnieć że bohaterką wszystkich 4 części Aliena była Kobieta, która zaczynając od drugiej części całkiem nieźle sobie z tymi paskudami radziła. O Vasquez z Aliens która była jedną z najbardziej badasskich postaci (zginęła jako jedna z ostatnich wysadzając granatem parę Aliensów i siebie) nie wspominam. Był również komiks z typu Alien vs. Predator w którym panienka, Azjatka kopała tyłki Aliensów aż miło. Żądanie jest jak najbardziej rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat popieram. Czemu w grach muszą być sami faceci? Podejrzewam, że za późno już na dodanie jakiejś kobiety do samej kampanii SP (chyba, że jakaś się pojawia), ale to trochę dziwne... i może też jest to zwykła oznaka lenistwa? Przecież dla takich postaci trzeba dodać nowe modele, animacje, głosy...

Tak jak wspomniano przede mną, kobiety były bardzo ważne w serii Aliens. Często radziły sobie lepiej niż faceci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 12:18, Eff3ctiv3 napisał:

Dobrze że składa taką petycję , bo często nie wiedzieć czemu kobiet w jakimś świecie
nie ma.


Ok, ale co to zmienia?! W grach często nie ma też rudych, brodatych czy łysych, czy z tego powodu powinni czuć się odrzuceni? Gorsi? Oburzeni? Mam prawie 2 metry wzrostu (kilku cm mi brakuje) i co, mam płakać, bo nie mogę grać odpowiednio wysokimi postaciami?

Ja naprawdę rozumiem wiele rzeczy, ale nie przeginajmy, jak rany! To jest tylko gra!

Chociaż nie, mam lepszy pomysł! Idźmy za ciosem. Teraz ja napiszę petycję, że w kolejnych Tomb Raiderach domagam się możliwości wcielenia się w faceta. Mogłem grać męską postacią w karciance, nie ma zatem powodu, dla którego musiałbym cierpieć, grając biuściastą lasencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 12:18, Eff3ctiv3 napisał:

Dobrze że składa taką petycję , bo często nie wiedzieć czemu kobiet w jakimś świecie
nie ma. Np. w Stalkerze. Co z tego że w tej grze istenieje zona ,w której są mutanty
i brutalni bandyci, skoro kobiety częstą bywają bardziej bezwzględne od facetów. Jakieś
baczeki pewnie chętnie "odwiedziły" by zonę. Uważam że kobiety powinny mieć swoje "przedstawicielki"
o ile to tylko możliwe. W tym przypadku jest to możliwe.
To tylko gra, ale gdybym był kobietą, to trochę bym się wkurzył, ze babki są olewane
w grze.


tylko jak zrobią z kobity świnię (chamską, zimną, wyrachowaną + inne negatywne cechy) to feministki zaraz urządzą protest... i tak w koło macieju. A nie daj Thorze jeszcze kawałek cycka pokazać - gra zostanie okrzyknięta seksistowską i prymitywną... szkoda czasu na takie "środowiska" i ich żądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pozostaje jeszcze się upewnić, czy zgodnie z zasadami poprawności politycznej w grze znajdzie się:

a) homoseksualista - koniecznie z rozbudowanym wątkiem miłosnym. Mogłoby to np. być płomienne uczucie do zabójczo przystojnego i szaleńczo odważnego dowódcy plutonu...

b) Murzyn, ooopppsss... - przepraszam najmocniej, Afroamerykanin - Spike Lee się rzucał na Clinta Eastwooda, za brak czarnoskórych w "Sztandarze Chwały" (nic to, że w czasie walk o Iwo Jimę faktycznie ich tam nie było), więc i tu powinien jakiś być. Oczywiście byłby najodważniejszy i najmądzrzejszy z całego plutonu, w odróżnieniu od tych pieprzonych białasów rasistów.

c)wegetarianin - prawdziwi marines nie jedzą mięsa i odżywiają się zdrowo , dobrze by było żeby ktoś tego pilnował :)

d)ekolog - jak wyżej, tylko funkcja bardzier rozszerzona ;-) Czuwałby, żeby ludzie nie zabijali Obcych - w końcu dobrego człowieka poznaje się po szacunku dla innych gatunków. Do tego - pilnowanie, żeby żuzycie energi spełniało wszystkie normy protokołu z Kioto, a przynajmniej raz dziennie - wyłączenie światła, żeby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla ;-)

^^ To tak na szybko, ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, a może jeszcze jakaś grupa czuje się pokrzywdzona i pominięta przez twórców ?

ps. Polacy też powinni być ! Coś tam mi świta, że w "dwójce" (chodzi o film) był jakiś Kowalski (?), niestety zginął za szybko, o wiele za szybko, bo jakby nie zginął i się rozkręcił.... to HOHOHO ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 12:22, EmperorKaligula napisał:

szkoda czasu na takie "środowiska" i ich żądania.


Rzadko się ze sobą zgadzamy, ale tu akurat popieram w 100%.

Zresztą, jak to ładnie mawiają, feminizm kończy się tam, gdzie trzeba wnieść pralkę na ósme piętro. Lub tam, gdzie trzeba przetargać na plecach PK z magazynu broni na strzelnicę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 12:24, Lordpilot napisał:

ps. Polacy też powinni być ! Coś tam mi świta, że w "dwójce" (chodzi o film) był jakiś
Kowalski (?)


Wierzbowski. Lub, jak to ładnie Biehn wymawiał, "Wieśbałski" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodż juz w takie szczegóły i skrajności, bo ja tu wspominam o konkretnej płci.
Kobiecy przedstawiciel powinien być i tyle, bo w całej serii kobiety odcisnęły na nim swoje piętno, że się tak wyrażę.
Wiadomo że nie da się zrobić w takiej grze postaci, w której zadowolony będzie i wysoki i niski, czy chudy albo gruby, ale ogólnie kobieta powinna się pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 12:22, EmperorKaligula napisał:

tylko jak zrobią z kobity świnię (chamską, zimną, wyrachowaną + inne negatywne cechy)
to feministki zaraz urządzą protest... i tak w koło macieju. A nie daj Thorze jeszcze
kawałek cycka pokazać - gra zostanie okrzyknięta seksistowską i prymitywną... szkoda
czasu na takie "środowiska" i ich żądania.


To wtedy oburzą się tępe feministki , u których na bakier z inteligencją, ale reszta czyli większość kobiet lubiąca sobie pozabijać obcych będzie na pewno zadowolona. Tych głupich najlepiej ignorować i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2012 o 12:28, Eff3ctiv3 napisał:

Kobiecy przedstawiciel powinien być i tyle, bo w całej serii kobiety odcisnęły na nim
swoje piętno, że się tak wyrażę.

a czy dlatego, że w SW ważną rolę odegrała wielka stacja bojowa, armia białych pancerzyków, gość podpięty na stałe do respiratora i latarki to oznacza, że muszą się pojawić w absolutnie każdej grze/filmie/ksiązce/whatever? Poza tym jestem pewien, że niejeden czarny też odcisnął swoje piętno w serii i czemu ma być dodana kobieta a oni nie.
Przy okazji, domagam się, by -jeśli pojawi się owa postać kobieca- zlikwidować grze wszelkie noże, bo może to przecież zostać odebrane jako ''marsz do kuchni''..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 12:22, Ring5 napisał:

Chociaż nie, mam lepszy pomysł! Idźmy za ciosem. Teraz ja napiszę petycję, że w kolejnych
Tomb Raiderach domagam się możliwości wcielenia się w faceta. Mogłem grać męską postacią
w karciance, nie ma zatem powodu, dla którego musiałbym cierpieć, grając biuściastą lasencją.


No to chyba nic nie zrozumiałeś z tej petycji. Nie chodzi o to, że GŁÓWNA POSTAĆ nie jest kobietą,
chodzi o to, że nawet w multiplayerze nie możesz wybrać sobie płci. Ale podam jeszcze jeden przykład.

Max Payne 3 - w single playerze nie strzela się do ani jednej kobiety (chyba, że lubisz powtarzać poziomy), ale mimo braku kobiecych gansterek w głównym wątku fabularnym, w trybie multi możesz niemal dowolnie wybrać sobie płeć i kolor skóry.

W uniwersum Obcego wiemy, że kobiety były często ważnymi postaciami w uniwersum, no i była też Vasquez,
która miała przysłowiowe ''jaja'' większe od takich facetów jak ''game over, man'' Hudson. Czemu gracze, czy może graczki mają nie móc kontynuować tego trendu?

Jest też inny problem, często postaci są idealnie zbudowane, nie ma niższych, grubszych, chudszych. Wiadomo, że chodzi o oszczędność zasobów pamięci, jeżeli jesteśmy tego świadomi, można twórcom wybaczyć fakt, że niemal wszyscy wyglądają jak klony (Mass Effect). Czemu tylko wszyscy są tak idealni?

Jedyne gry, które pozwalają na jakąś wariację to najpewniej Saints Row 2 i 3. Gra w której kobiety są traktowane jak seks zabawki, a mimo tego główny bohater/bohaterka może być badassem niezależnie od wieku (!), koloru skóry i płci, czy nawet wzrostu i wagi ciała (!).


Swoją drogą, petycja jest płatna. :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 12:27, Ring5 napisał:

> ps. Polacy też powinni być ! Coś tam mi świta, że w "dwójce" (chodzi o film) był
jakiś
> Kowalski (?)

Wierzbowski. Lub, jak to ładnie Biehn wymawiał, "Wieśbałski" :)


Najlepsze jest to, że o jego istnieniu praktycznie dowiadywaliśmy się jak był już martwy. :)

I było to raczej: "Łyrzbaski! Łyrzbaski!!!" ^^

Pomysł durny. Najlepszym kontrargumentem jest Tomb Raider - ja też chce by w kolejnej części był mężczyzna zamiast Lary. To że Ellen była w 4 filmach to nie znaczy, ze mamy nagle w marines widziec watahy kobiet. To uniwersum a nie kalka.

Tak czy inaczej zobaczymy jak Gearbox na to zareaguje. Moze ugnie sie i wrzuci jakies damskie mieso armatnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o tym żeby w każdej grze pojawiała się kobieta. Mówimy tu o tej konkretnej grze . Nie wiem gdzie jakiś czarny odcisnął piętno, jest taka gra? Jeśli tak , a nie było żadnego czarnego , to mi przykro.
Ostatnie Twoje zdanie jest głupie, ale rozumiem że jest to nawiązanie do feministek, które uważasz że by się oburzyły pod byle pretekstem. Je nalezy ignorować i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzbowski był !!!!było to widać na ekranikach przedstawiających kamerki na chełmach :P na statku :P

A wracając do tematu to jak do cholery rozróżnić samice od samca w alienie :P albo predlaske :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować