Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

No More Room In Hell - kooperacyjna zombie apokalipsa (mod Half-Life 2)

3 posty w tym temacie

Hej!

No More Room In Hell (NMRiH) jest modyfikacją do Half-Life''a 2, która ostatnio święci triumfy i jest całkiem popularna - zgarnęła nagrodę modbb jako najlepsza modyfikacja multiplayerowa 2011 i trzecie miejsce Player''s Choice 2011. W grze wcielamy się w jednego z ocalałych z zombie apokalipsy: na różnych poziomach musimy albo znaleźć pomoc i uciec (mapy, których nazwa rozpoczyna się od nmo_nazwamapy) albo przetrwać jak najdłużej broniąc się przed kolejnymi falami zombie (mapy nms_nazwamapy, osobiście uważam, że sporo słabsze). Można grać maksymalnie w 8 graczy. Gra przypomina trochę Left 4 Dead, tylko jest tak z 10 razy trudniejsza - zombie mimo, że są zwykle powolne, są dość wytrzymałe, dodatkowo zwykle spawnują się w nieskończoność tuż za rogiem, zatem często lepiej uciekać, niż walczyć. Broń palna to rzadkość, a co dopiero amunicja do niej. Niezwykle często dzieje się tak, że znajdujemy 15 kul do Beretty, a mamy akurat na podorędziu Colta. Głównie walczy się zatem bronią do walki wręcz, czyli łomami, gazrurkami, toporami strażackimi itp. Dodatkowo można znaleźć także inny sprzęt: walkie-talkie (zwiększa zasięg voice chatu), pigułki (zombie może nas zarazić infekcją - wtedy mamy bardzo ograniczony czas, w którym musimy połknąć pigułki leczące infekcję - inaczej także zmienimy się w zombie), sprzęt do spawania (zwykle potrzebny by ukończyć zadania na mapie), latarki (ważna rzecz, bowiem mapy są dość ciemne - można łączyć z pistoletami i niektórą bronią do walki wręcz) itp. Gra jest naprawdę trudna i wymusza ostrożność i współpracę - amunicję sprawdzamy trzymając dłużej R, nie wiadomo ile ma się hp (ocenić to mogą towarzysze, patrząc na kolor naszego nicka), którego zresztą dużo nie ma - pada się na 3-4 ciosy zombie ... a ginąc samemu zmieniamy się w zombie, który rzuca się na innych graczy!
Nastrój survivalu jest naprawdę świetnie zrealizowany, mimo iż mod nadal znajduje się w fazie beta raczej na wiele bugów się nie natknąłem. Naprawdę warto ściągnąć i wypróbować, najlepiej ze znajomymi, bo z randomem często ciężko się dogadać - jest bardzo wiele świeżych graczy, którzy myślą, że najlepszą taktyką jest rush na Leeroya Jenkinsa, co się zbytnio nie sprawdza.
Może ktoś jeszcze gra? Dajcie znać, może uda się zebrać grupkę na jakąś partyjkę!
http://www.moddb.com/mods/no-more-room-in-hell/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę i mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajnie to wykonane, faktycznie większy nacisk na survival niż w L4D2 (a przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie), ale z drugiej strony... trzeba chyba zebrać porządną ekipę, aby coś z tego wyszło.
Poza tym, czy to tylko ja tak mam, że nie mogę dołączyć do żadnego serwera? Cały czas wyskakuje mi jakieś powiadomienie o klasie C czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować