Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Orcs Must Die! 2 - wymagania sprzętowe oraz zapowiedź trybu Endless

18 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Premiera Orcs Must Die! 2 już w tym miesiącu, więc twórcy coraz częściej przypominają o grze. Tym razem otrzymaliśmy nowe screeny, wymagania sprzętowe oraz garść informacji o trybie Endless.

Przeczytaj cały tekst "Orcs Must Die! 2 - wymagania sprzętowe oraz zapowiedź trybu Endless" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się doczekać, tylko nie wiem czy mi pójdzie. Brakuje mi tylko RAMu (mam 1024MG), ale jedynka mi chodziła bez cięć. Trzeba tylko znaleźć kogoś do koopa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, łapię się na minimum (podobnie miałem w OMD! :D). No to teraz tylko złożyć preordera :D. Do 10€ biorę w ciemno :).
EDIT
Swoją drogą - część screenów na Steamie chyba nie była prezentowana nigdzie wcześniej. Podobnie, jak filmik promocyjny :).
EDIT2
Ooo, widzę, że będą pułapki kwasowe - coś, czego mi brakowało w OMD!. Ciekawe, czy będą też jakieś związane z zimnem (zamrażaniem :)), takich też mi brakowało :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra news jak zwykle śpóżniony bo o tym wiadomo od dawna.

w temacie pierwszej cześci jest link do 1,5 godz. filmiku gdzie jest pokazane co i jak.
ze strony w steam store

Classic Mode - Steam players who own the original Orcs Must Die! will automatically unlock co-op versions of 10 levels from the original game featuring new enemies!

Languages: English*, German*, French*, Italian*, Spanish*, Russian*, Japanese*, Polish*, Portuguese-Brazil*
*languages with full audio support

Co do coopa można grać kombinacje czarodziejka+mag, magx2 lub czarodziejkax2.

przejście kampani daną postacią odblokowuje dodatkową zdolność np. w przypadku maga double jump.

jedną z nowych broni jest polymorph ring - zmienia przeciwników losowo w coś innego. Czyli raz zmienia orka w kurczaka lub eliksir albo zamieni w heavy ogre czyli istna z tym loteria na filmiku facet mial pecha ork-> fire ogre->mountain troll -> kurczak ale jaja były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 17:36, Numenpl napisał:

dobra news jak zwykle śpóżniony bo o tym wiadomo od dawna.

Możesz podać konkretnie, o jaką treść Ci chodzi? Bo w przypadku Endless, owszem, co nieco już przebąkiwano, ale dopiero teraz tryb ten doczekał się oficjalnej zapowiedzi (link do wczorajszego ogłoszenia autorów gry w newsie).

Jeżeli dobrze obserwuję Steama, to również w przypadku karty gry mowa o czymś świeżym, bo też wczoraj (czy jakoś w nocy) została formalnie zaprezentowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 17:50, mtsach napisał:

> dobra news jak zwykle śpóżniony bo o tym wiadomo od dawna.
Możesz podać konkretnie, o jaką treść Ci chodzi? Bo w przypadku Endless, owszem, co nieco
już przebąkiwano, ale dopiero teraz tryb ten doczekał się oficjalnej zapowiedzi (link
do wczorajszego ogłoszenia autorów gry w newsie).

zapowiedź endless to była nie wczoraj tylko 3 lipca jak już.
http://www.pcgamer.com/2012/07/03/orcs-must-die-2s-endless-mode-and-co-op-play-will-be-revealed-in-our-livestream-tomorrow/

praktycznie nic nowego news nie wnosi nawet cena była już była obgadana chyba taka sama jak część pierwsza to samo z wymaganiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 17:58, Numenpl napisał:

No to jeszcze raz: "Bo w przypadku Endless, owszem, co nieco już przebąkiwano, ale dopiero teraz tryb ten doczekał się oficjalnej zapowiedzi (link do wczorajszego ogłoszenia autorów gry w newsie)."

Co innego, gdy jeden z serwisów ujawnia tylko, że będzie coś takiego jak Endless, nie podając żadnych szczegółów, co innego obszerna, formalna zapowiedź na stronie twórców. :)

Dnia 07.07.2012 o 17:58, Numenpl napisał:

praktycznie nic nowego news nie wnosi nawet cena była już była obgadana chyba taka sama jak część pierwsza to samo z wymaganiami.

No właśnie, chyba. Co innego materialny dowód, co innego napisanie na forum przez twórcę "że powinny być takie same". To duża różnica w przypadku pisania newsa, gdzie TRZEBA być pewnym najistotniejszych faktów.

PS "o tym wiadomo od dawna" - no tak, trzy dni to cała wieczność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na filmiku jednak dobrze słyszałem cena 14,99 USD - nie wiem jak to w przeliczeniu na euro będzie na steamie.
Wymagania też koleś który jest lead designer palnął wymagania takie same. Tylko cieżko nazwać przebąkiwanie zapowiedź z 3 lipca i filmik następnego dnia ale co tam XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 18:25, Numenpl napisał:

na filmiku jednak dobrze słyszałem cena 14,99 USD - nie wiem jak to w przeliczeniu na


Oby było jak z "jedynką" - $14.99/10,99€. A ten bonus dla posiadaczy pierwszej części - dla tych, którzy jej nie mają, te poziomy też będą dostępne (tylko trzeba będzie je odblokować "ręcznie")? Jeśli tak, to co to za exclusive :D. Liczyłem na jakiś sympatyczny drobiazg natury estetycznej, nie wpływający w żaden sposób na na rozgrywkę (np. kostiumy niedostępne inną drogą - dajmy na to hawajska koszula i szorty dla "głupka" i bikini dla czarodziejki ;)).

Ciekawe, jak będzie wyglądała kwestia ewentualnych DLC - z poziomami nie będzie problemu (nie masz DLC z danym poziomem - nie zgrasz na nim z osobą, która je ma), ale co z pułapkami? Zablokować daną pułapkę u kogoś, kto DLC posiada na czas gry z osobą, która go nie ma? Nie fair. Udostępnić ją na czas gry z osobą posiadającą DLC? Śmierdzi jak te DLC umieszczane na płycie z grą (bo DLC tak czy siak się ściągnie, "zakup" tylko je odblokuje). Oczywiście najlepiej by było, jakby żadnych DLC nie było, zamiast tego jeden (lub więcej) porządny dodatek, jak to się zwykło dawniej robić. No ale to jest nierealne.

BTW, obejrzałeś całego streama? Mi się udało trochę ponad pół godziny obejrzeć, potem buforowanie siadło (marne te serwery mają, bo miejsce na HDD u mnie nie jest problemem, podobnie, jak prędkość łącza). Najlepiej byłoby to ściągnąć do obejrzenia offline :/. Tak poza tym, jestem zachwycony poziomem Precipice (ach te wagoniki :D), ten pierwszy jakoś do mnie nie przemówił (kwestia przesytu, w końcu w "jedynce" były same fortece :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat najlepsze zaczyna się od 45 minuty gadają o wszystkim i takich map z wagonikami jest więcej na filmiku akurat 2 pokazali. Classic mode to ma być od razu jak wykryje OMD1. DLC na razie nie będzie bo najpierw chcą skończyć grę. Jednym z ulepszen arrow wall jest mozliwosc kladzenia na suficie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 20:15, Numenpl napisał:

... Classic mode to ma być od razu jak wykryje
OMD1.


Ale chyba żadnym exclusive dla posiadaczy "jedynki" nie będzie? Tylko po prostu ci, co jej nie mają, będą musieli go sobie odblokować w jakiś inny (mozolny ;)) sposób?

Dnia 07.07.2012 o 20:15, Numenpl napisał:

DLC na razie nie będzie bo najpierw chcą skończyć grę.


Wolałbym żeby w ogóle nie było :). Nie żebym miał coś przeciwko rękawicom-wampirkom czy Sakwie Alchemika, ale że te gadżety są dostępne po zakupie DLC od samego początku, to są ogromnym ułatwieniem na pierwszych poziomach, gdy arsenał jest jeszcze dość skromny. No i cena w przypadku obu DLC nijak się ma do zawartości (łącznie dwa przedmioty, trzy pułapki i pięć poziomów za prawie połowę ceny gry...).

Dnia 07.07.2012 o 20:15, Numenpl napisał:

Jednym z ulepszen arrow
wall jest mozliwosc kladzenia na suficie.


To akurat żadna nowa informacja :), pojawiła się już w artykule o nowej księdze zaklęć na Joystiq.
Spróbuję dzisiaj jeszcze raz tego streama obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 16:53, Blackhand napisał:

Ale chyba żadnym exclusive dla posiadaczy "jedynki" nie będzie? Tylko po prostu ci, co
jej nie mają, będą musieli go sobie odblokować w jakiś inny (mozolny ;)) sposób?

Niestety ponoć ma być tak jak piszesz taki bonus dla posiadaczy pierwszej części.

Dnia 08.07.2012 o 16:53, Blackhand napisał:

Wolałbym żeby w ogóle nie było :). Nie żebym miał coś przeciwko rękawicom-wampirkom czy
Sakwie Alchemika, ale że te gadżety są dostępne po zakupie DLC od samego początku, to
są ogromnym ułatwieniem na pierwszych poziomach, gdy arsenał jest jeszcze dość skromny.
No i cena w przypadku obu DLC nijak się ma do zawartości (łącznie dwa przedmioty, trzy
pułapki i pięć poziomów za prawie połowę ceny gry...).

Tylko DLC to całkowita opcja była choć z drugiej strony nowe itemy dawały więcej kombinacji pułapek ale do przejścia nightmare min.3 czaszki na lvl były zbędne phi nawet na ons są zbędne.

Dnia 08.07.2012 o 16:53, Blackhand napisał:

To akurat żadna nowa informacja :), pojawiła się już w artykule o nowej księdze zaklęć
na Joystiq.
Spróbuję dzisiaj jeszcze raz tego streama obejrzeć.

ta tylko zapomniałem dodać na streamie idzie wyczytać pozostałe ulepszenia i działają na zasadzie takiej zwykłe i unikalne - te drugie możesz mieć wykupione oba ale podczas gry tylko jedno może być aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, obejrzałem :). Co mnie niepokoi - 15 leveli w kampanii (w OMD! jest 25 bodajże), 10 w Endless Mode (do tego część się pokrywa z kampanią) - słabo :(. A twierdzą, że gra jest większa...

Dnia 08.07.2012 o 17:37, Numenpl napisał:


Niestety ponoć ma być tak jak piszesz taki bonus dla posiadaczy pierwszej części.


W sumie nie zauważyłem, by w streamie było wspominane co to będzie, wyłapałem jedynie info, że ogłoszą co to będzie w przyszłym tygodniu.

Dnia 08.07.2012 o 17:37, Numenpl napisał:

...
Tylko DLC to całkowita opcja była choć z drugiej strony nowe itemy dawały więcej kombinacji
pułapek ale do przejścia nightmare min.3 czaszki na lvl były zbędne phi nawet na ons
są zbędne.


Mi tam Koszmar w ogóle słabo idzie, utknąłem na Sludge Hole i totalnie nie mam pomysłu jak to przejść :). A o DLC coś tam parę razy przebąkują, więc niestety jakieś będzie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sludge Hole ty sobie jaja robisz rozumiem jakbyś na Lunch brake,Rebirth,tower ,chokepoint itd. utknął ale tam ?? O_O

ja nadal nie mogę zdobyć 5 czach na finale na nightmare ale bez jaj to jest jeden z najłatwiejszych poziomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować