Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft o wymaganiach Visty

91 postów w tym temacie

Haha nieźli są poprostu załadowali swój system jakimiś bajerami a pewnie przydatnych rzeczy bedzie znikoma ilość. Szkoda tylko że ja nie kożystam z bajerów nawet w XP a menu wygląda jak w poczciwym 98. Powinna liczyć się wydajność a nie wygląd ten z XP jest wystarczająco dobry.
Dobrze że Linux nie schodzi na psy bo przerzucił bym się na pegazusa :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przez najbliższe 5 lat na pewno tego systemu nie kupię, wymagania jak do farcry, to ciekawe jak system będzie tyle zżerał to w co pogram? W Vistowskiego tetrisa? Fak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre. tylko nie wiem po co oni w tym systemie te wszystkie elementy robią z takimi graficznymi fajerwerkami które potrzebują taki sprzet jak i tak wszyscy je wyłączają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba oszaleli..
zapewne będzie tam kupa niepotrzebnych wodotrysków, których i tak nikt w 100% nie wykorzysta.. ale no.. 512 MB/1 GB RAM i 15 GB na dysku twardym? dobrze oni się czują? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor 1GHz - OK, pamięć 1 GB - OK, Karta graficzna 128MB - OK, ale żeby system zajmował 15 GB miejsca na dysku twardym to już przesada. Nawet najbardziej wybajerzona gra tyle miejsca nie zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie mi nawet i wersja premium, Hura. Tyle że już nie włącze żadnej gry... no chyba że pasjansa ^.^

Natomiast powiedzcie mi drodzy redaktorzy czy ten drugi link jest bezpieczny? - Czy podczas sprawdzania
wydajności nie sprawdza innych rzeczy, jak np wersje mojego aktualnego windowsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 11:26, bombel1981 napisał:

Procesor 1GHz - OK, pamięć 1 GB - OK, Karta graficzna 128MB - OK, ale żeby system zajmował
15 GB miejsca na dysku twardym to już przesada. Nawet najbardziej wybajerzona gra tyle miejsca
nie zajmuje.



tylko ze jak ten system zeżre te całe zasoby to na procku 3 Ghz najnowsze gry sie bedą ciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 11:28, janusz82 napisał:

tylko ze jak ten system zeżre te całe zasoby to na procku 3 Ghz najnowsze gry sie bedą ciąć


ech, mam nadzieję, że tak nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście jestem ciekawy nowego systemu operacyjnego ;) ALE Verbatim ma racje :/ jak system zjada 512 :P minimum to zadna gra nam nie wyda ;/ a 15 GIGA na sam system to JEST JUZ PRZESADA (NAPRAWDE BARDZO SIE ZASTANAWIAM CO ONI TAM DALI 15 Giga JA PODZIEKUJE) obecnie na rynku chyba statnadrowo jest GF 5200 albo GF 6200 ten pierwszy obsługuje Pixela 1.0 a ten drugi 3.0 no ale pomyślmy o wydajnosci :/ ja mam 512 i zastanawiam sie jak to bedzie chodzic ;p juz teraz mam goraczke co do tego jaki proces i ile zabiera mi ramu ;P w grach :P to na 512 skacze mi do 600 :P ponad hehe a to tylko Xp Prof. co bedzie jak bedzie Vista hm... planowałem kupic sobei nowego kompa (jak zarobie) ale lepiej z tym poczekam :P jeszcze roczek :P az sytuacja z nowym systemkiem sie ustabilizuje :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15GB na system operacyjny = 500MB na system operacyjny + 14.5GB nikomu niepotrzebnego badziewia instalujacego sie z systemem :D, win2000 po odpowiednim obcieciu moze zajmowac kolo 100MB, 98 chyba z 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli przy instalacji będzie dało się obciąć 14Gb to nadal ilość ramu jaką zżerać będzie to bydle jest straszna...ciekawe ile naprawdę będzie zużywać po obcięciu wszystkich fajerwerków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie można w Viscie wyłączyć wszystkie bajery potrzebne jak kurze motor i wtedy będzie obciążała kompa tak jak XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 11:13, flavee napisał:

ludzie z microsoftu zawsze mieli bujną wyobraźnię... a teraz przeszli samych siebie :P


Nikt nie zmusza od korzystania z Aero. Napewno będzie wygląd z XP do wyboru.
Przecież w XP też masz do wybrania styl klasyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej luuuudzie tych idiotów z Micro$hitu chyba już powaliło na maksa... No nic Win$hit coraz bardziej siebie pogrąża... Dają takie bajery tylko po to by przebić Linuksa... ale to i tak nei wyjdzie, nigdy nei będąmieli takiej stabilności systemu... wolą wrzucać jakieś niepotrzebne obciążające kompa wodotryski... ja osobiście mam Linuksa SUSE 10.0 zainstalowaną cedege i odpalam gry z windy bez problemu... bo wsumie winda nie była by tak popularna gdyby nie gry pisane na nią... Mam nadziej że nastąpi taki dzień kiedy giery będą tylko na Linuksa ;) a winda odejdzie w zapomnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować