Zaloguj się, aby obserwować  
Miczkus

Język arabski

7 postów w tym temacie

Zainspirowany trochę tematem o j. japońskim( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32589&u=125) postanowiłem założyć temat o języku arabskim, nieco bliższym nam geograficznie, choć równie egzotycznym i interesującym.

Wyszukiwarka nie pokazała żadnych wyników dotyczących stricte arabskiego.

Sam na wstępie zapytam - czy znacie może jakieś dobre polskojęzyczne(anglojęzyczne w sumie też mogą być) podręczniki/strony internetowe do nauki arabskiego? Takie podstawy podstaw, bo znam tylko kilka słów i pojedyńcze litery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym i szczerze - jakoś specjalnie się tym nie przejmuję. Jak nie zacznę się wreszcie uczyć to zawsze będzie dla mnie trudny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 14:57, Miczkus napisał:

Sam na wstępie zapytam - czy znacie może jakieś dobre polskojęzyczne(anglojęzyczne w
sumie też mogą być) podręczniki/strony internetowe do nauki arabskiego? Takie podstawy
podstaw, bo znam tylko kilka słów i pojedyńcze litery.

Ja osobiście w temacie w ogóle nie siedzę, ale przy okazji szukania czegoś tam w odmętach internetu znalazłem coś co może Ci się przydać: http://www.jezykowa24.pl/k17,jezyk-arabski.html

PS. Nie mogę się tylko wypowiadać co do jakości podręczników, które tam się znajdują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jako że nie chcę zostać oskarżony o archeologię, od razu mówię, że to jedyny temat o języku arabskim na tym forum. Wracając do tematu, to widzę, że nie tylko ja jestem entuzjastą tego pięknego języka. ;) Tak więc niedawno nabyłem fajny podręcznik do nauki MSA (Modern Standard Arabic) - Mastering Arabic autorstwa Jane Wightwick''a oraz Mahmoud''a Gaafar''a i mogę się już pochwalić znajomością podstaw języka. Może kiedyś, kiedy dojdę do poziomu B1 (średniozaawansowany), wezmę się za jakiś dialekt, ale jeszcze się nad tym specjalnie nie zastanawiałem, bo najpierw niech nauczę się jednego, a nie wszystko naraz. :) Odczucia? Cóż, póki co wiele o trudności języka nie powiem, bo jak wspominałem wcześniej, arabski znam tylko w stopniu podstawowym, więc na razie nie będę Was wprowadzał tutaj w błąd. Pismo mam opanowane już od dawna, ale z tym podręcznikiem nauczyłem się pisanego alfabetu i szlaczki nie są już takie trudne do napisania. ;) A Wy jakie (i czy w ogóle) macie doświadczenia z tym językiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 17:39, Prince_Miki napisał:

/.../ A Wy jakie (i czy w ogóle) macie
doświadczenia z tym językiem?

No cóż, próba rozmowa w języku arabskim zapewne nie spotka się z przychylnością moderatorów. Gdyby ktoś nie wierzył, to napisz, używając polskiego alfabetu, "witaj bracie". Ja wolę tego nie pisać, podobnie nie będę pisał, jak po włosku (albo po łacinie) napisać "krzywa"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować