Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Path of Exile - betatest

41 postów w tym temacie

no i jednak zdecydowałem się na kupno ^^
a to znaczy, że przez najbliższe dni będę starał się streamować jak najwięcej tej gry :) akurat ściąganie skończy mi się za chwil pare tak więc zapraszam wszystkich po 18nastej na mój stream (link poniżej).

najciekawsze, że po zakupie dostałem od nich maila, że jest szansa na zaproszenia dla znajomych, ciekawe kiedy takowe kluczyki dostanę..


Teraz wracając do tematu, questy i dialogi... to nie jest najmocniejsza strona h&s gierek, ba, ja szczerze wolę jak gra ma minimalną ilość fabuły a maksymalnie latających zwłok potworków niż na odwrót :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PoE to darmowy szpil, który w wielu miejscach przewyższa Diablo 3. Blizzard powinien się ogarnąć, bo niestety, ale w temacie H&S to niedługo zostaną w tyle za murzynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"który w wielu miejscach przewyższa Diablo 3. Blizzard powinien się ogarnąć, bo niestety, ale w temacie H&S to niedługo zostaną w tyle za murzynami."

Których? bo jak na razie to nie widzę gdzie ta przewaga.

:"PoE nie będzie konkurencją dla D3 z prostej przyczyny, jest dużo lepsze i jest mmorpg, a nie nudnym wymagającym sieci drogim singlem. Na dodatek PoE jest darmowe."
Jak dla kogo, jak dla mnie jest brzydkie i nudne. Jedyny plus to brak ceny.

"nie rozumiesz, że HnS to nie RPG."
Powiedz to SS przy okazji jego recki D3 na Poly. On nie zauważa różnicy pomiędzy HnS a RPG a MOBA. I jest recenzentem. Zostawię to bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 10:19, Marcusth napisał:

Których? bo jak na razie to nie widzę gdzie ta przewaga.

Rozwój postaci, który naprawdę istnieje.
Epickie przedmioty nie będące kupą.
Drop niedostosowany do RMAH.
Wkrótce dojdą: losowo generowane end game dungeony, z bardzo rozbudowanym systemem, do których zwoje również będziemy dropić oraz mogli na nie wpływać.

Gra w zamkniętej becie zaczyna oferować już więcej, niż Diablo 3 przy wydaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam artykuł i wygląda to tak, że autor gdzie tylko może zestawia opisywaną grę z D3, przy czym wyraźnie zaznaczając że opisywana gra przy każdym z tych zestawień podba mu się bardziej. ;-)
Powiem tak: w D3 bawię się jakiś czas, ale niestety IMO Blizzard popełnił kilka podstawowych wręcz błędów.
Po pierwsze, zapewne celem własnej osobistej wygody w przyszłym patchowaniu i balansowaniu, zrobili tak, że cała mechanika gry obraca sie w zasadzie wokół jednej statystyki - damage per second. Nie ważne jakie super statystyki ma dana broń, dps jest za niski i dziękujemy... nadaje się tylko do vendora. Naprawdę lekko mnie to irytuje i przede wszystkim bardzo ogranicza.
Po drugie itemy legendarne (yea, right), jak wszyscy wiemy, prawie się nie dropują, bo i niby z skąd skoro z bossów już nie, a ze zwykłych elit nigdy się zbytnio nie dropowały w żadnej części. Jeśli nawet coś nam wypadnie, to i tak na ogół cieszymy się tym przez około pięć sekund czyli do momentu identyfikacji. ;-)
Nie wiem czy Blizz planuje podnieść drop rate na unikaty i setówki, ale jak dla mnie samo dodanie nowych affixów niewiele tu pomoże, jeśli wciąż będą się tak rzadko dropować, będąc zarazem tak losowe w swoich atrybutach.
Ja osobiście straciłem motywację do dalszego grania w D3 przede wszystkim z powodu tego, że miałem już ochotę rzygać widząc kolejne fale bezwartościowej żółci i de facto nic więcej. A bossów nawet nie chce się dotykać, bo i po co ?
Po trzecie sposób na osiągnięcie danego poziomu trudności: przypisanie elitarnym i rzadkim mobkom wyssanych z... palca i przekombionwanych affixów, które są o tyle pomylone, że nie ma żadnej fizycznej możliwości ich uniknięcia. Vortex + ArcaneEnchanted, Jailer + Desecrator, Molten + Teleoprt + Fire chains, Inv. minions, Shielding (niemal co chwila) plus na deser Extra HP, które sprawia że elitki mają więcej życia niż bossowie wszystkich aktów razem wzięci i bijąc je trzeba zaopatrzyć się w popcorn... itp itd. Kto to wszystko wymyślił ? I co wtedy palił ? Naprawdę, przy tym to już niewrażliwości z D2 wydają się być całkiem konkretnym rozwiązaniem.
Gdyby jeszcze było to jakoś adekwatnie nagradzane to OK, ale patrz punkt drugi. :-(
No i na sam koniec po czwarte rozwój postaci, który w D3 jest w zasadzie nieodczuwalny. Levelujesz up i właściwie nic specjalnego się nie zmienia. Gdyby móc założyć postaci z lvl np. 5 itemki postaci na 30, przypuszczam różnica między nimi byłaby marginalna.
Owszem, buildów i skilli razem z runami jest sporo, ponieważ każdy skill ma swoją wartość i każdy do czegoś się przydaje (przynajmniej w teorii i tylko do poziomu Hell włącznie), ale tak na dobrą sprawę przy takim rozwiązaniu żaden skill wyższego poziomu nie daje ci tego jakby poczucia swojej siły i indywidualności. W sensie np. w D2 grając powiedzmy czarką męczyłem się, aby dobić do tego 30 lvl i wreszcie zaczać wymiatać frozen orbem. To była dla mnie niesamowita motywacja. :-) Tutaj skill z lvl 1 czy z 31 jest tak samo wartościowy i tak samo się może przydać w konkretnej sytuacji. Pasywne skille też furory specjalnej nie robią. Jakoś nie bardzo mi się to podoba, równie dobrze mogę przejść całą grę ze skillami z lvlu 5 lub 10 (na normalu). A wszystko to wynika z jednej rzeczy: wszystkie skille i zaklęcia mają damage procentowo zależny od broni jaką się nosi... naprawdę great work, really brilliant. :-(

W każdym razie jeśli opisywany tu PoE pod względem wymienionych powyżej punktów będzie choć trochę bardziej zbliżony do klasyki niż Diablo 3, to D3 odejdzie u mnie do lamusa prędzej niż początkowo zakładałem. Pożyjem, uwidzim.
Oczywiście bardzo ważny będzie też w przypadku PoE system handlu i wymiany itemów, który nota bene w D3 również spartolono przez coś tak bezczelnego jak AH i RMAH.... niczym cios w plecy dla fanów serii.
Why Blizzard ? Oh wait, i know: for money. :-/
To się wyżaliłem. Idę spać. ;-)

PS. Jeszcze można czekać na TR2, ale to niestety chyba nieco niższa półka, choćby ze względu na brak zamkniętych serwerów. Zapewne o konkretnym handlu itemkami też będzie można zapomnieć.
Podobnie jak Diablo 3 będzie zapewne świetną grą do przejścia na raz. Tyle że znacznie tańszą. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kopiec - Nie wiem, jak na razie PoE mi się nie podoba. Graficznie, animacyjnie. Design mobów mi nie leży. Same projekty poziomów/lokacji.
Co mi po lepszym dropie, skoro nie mam przyjemności z chodzenia po lokacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze dodam ze start otwartej bety planowany jest na sierpien czyli juz calkiem niedlugo. Bo klucz rzeczywiscie nie jest tak latwo zdobyc bo chetnych jest na prawde sporo. No chyba ze ktos kupi za 10$ ;p

Przy okazji zapraszam na polska strone http://path-of-exile.pl - znajdziecie tam najswiezsze informacje, forum i przetlumaczone to wielkie drzewko skili pasywnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem przez dwa dni podczas pierwszego testu wytrzymałościowego. Gra naprawdę miodna, zwłaszcza gdy grasz w trybie kooperacji ze znajomym, z którym rozmawiasz przez Skype''a. Rozwój postaci to spora rewolucja, jak autor pisze, sporo kombinowania z klejnotami, jednak daje to kupę radochy. Podobnie jak młócenie potworów. Nie kupiłem jeszcze pakietu tylko dlatego, że pisałem magisterke ;) Po obronie wracam na kontynent wygnańców. W Shitlo 3 też grałem podczas stestów wytrzymałościowych i mi gra nie podeszła. DLa mnie PoE > D3. Każdy ma prawo do swojej opinii. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 12:38, thiefi napisał:

Niech coś zrobią, że Path of Excile szybko nie nudził.
/.../
Fajna grafika, nie znikające trupy i duże drzewko rozwoju, loot i bronie to niestety
za mało, by w dobie ludzi napasionych na takich Wiedźminach, Dragon Agach, Skyrimach
, Diablo i Dungeo Siedzach , ludzi zatrzymać na dłużej.

Coś ty się tak uparł z tym:... żeby tego typu gry się nie nudziły i żeby cały czas coś robili w nich...
Na tym polegają HnSy. Na tej P****j monotonii. Na tym bezustannym machaniu mieczem/czarowaniu. Na pokonywaniu milionów mobów i podnoszenia kolejnych milionów itemów z ziemi... w nadziei, że może okazać się lepszy od tego co posiadamy.
Nie bój się o Wiedźminowców, Dragon Ejdżowców i innych Skyrim People.. Większość z nich wciąż będzie siedzieć tam gdzie siedzą, czyli w RPGach.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 09:42, Braveheart napisał:

> Ta gra wygląda bardziej jak Diablo 3 niż samo Diablo 3 :D
To co w takim przypadku powiesz na to ? :
http://www.youtube.com/watch?v=ABcBFGK5B4w ;-)


Wow... i mean... wow... OK, i am impressed. ;-)
Tak na poważnie, po obejrzeniu tego filmiku poczułem się jakbym został wykorzystany przez Blizzarda z każdej możliwej strony. ;-P
Naprawdę te miliony sprzedanych kopii D3, to jest przecież wynik wielkiego sentymentu i wielkich oczekiwań w stosunku nie tyle do gry, a do samej marki Diablo przez wszystkich fanów na świecie. To samo było ze Starcraftem, którego część druga IMO nie dorasta nawet do pięt swojej poprzedniczce ani pod względem klimatu, ani kampanii / fabuły, ani rozgrywki mulitplayer, która też została uproszczona, nie tylko pod względem mechaniki (stąd nota bene nagle tyle "prosów" się wzięło ;-)).
W każdym razie obawiam się, że drugi raz taka akcja może się Blizzowi nie udać. Ja np. przed zakupem ewentualnego dodatku do D3 dłuugo się zastanowię i popytam gdzie się da czy coś się zmieniło na lepsze. Trzeba uczyć się na błędach.
Co do PoE, to oczekuję na open betę, którą z całą pewnością przetestuję bo gra wygląda na bardzo rozbudowaną. A co do grafiki... skoro przyzwyczaiłem się do ADOMa, to i do tego też się przyzywczaję... ;-) zresztą do każdej grafiki z czasem się przyzwyczajamy, jeśli tylko reszta stoi na poziomie.


PS. Aż Szkoda że ten Lineage nie ma jeszcze nawet daty premiery. :-( Wygląda to niesamowicie.
Naprawdę oglądaj Blizzardzie i wstydź się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 21:39, Dann napisał:

Wow... i mean... wow... OK, i am impressed. ;-)

Jest czym prawda ? :P

Dnia 17.07.2012 o 21:39, Dann napisał:

Tak na poważnie, po obejrzeniu tego filmiku poczułem się jakbym został wykorzystany przez
Blizzarda z każdej możliwej strony. ;-P

To samo. Wiesz jak zobaczyłem pierwszy raz ten gameplay pomyślałem sobie WuTeeF!! przez wielkie W.
Gra na serio prezentuje się fenomenalnie z każdej strony. Teraz lochy, to lochy mające klimat. Cały czas zadaję sobie pytanie dlaczego właśnie D3 tak nie wygląda ;/. Mało tego, jak się naoglądałem filmików z LE to później odpalając w D3 czułem się jakbym odpalił cukierkowy Torchlight =.=

Dnia 17.07.2012 o 21:39, Dann napisał:

PS. Aż Szkoda że ten Lineage nie ma jeszcze nawet daty premiery. :-( Wygląda to niesamowicie.
Naprawdę oglądaj Blizzardzie i wstydź się.

2013-14 [Prognozy ?] chyba ale co do tego nie mam pewności. Szczerze powiedziawszy ostro się napaliłem na ten tytuł. Grając w Lineage ][ mówiąc ludzikom z klanu, że czekam na D3 jeden z nich powiedział mi abym sobie Lineage Eternal wpisał w "Jutuba".
Co do PoE to nie powiem gierka kiepska nie jest. Znajdzie ogromną rzeszę fanów :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 22:29, Braveheart napisał:

> Wow... i mean... wow... OK, i am impressed. ;-)
Jest czym prawda ? :P


Nom. :-)
Zdecydowanie jestem pod wrażeniem. Naprawdę.

Dnia 17.07.2012 o 22:29, Braveheart napisał:

Gra na serio prezentuje się fenomenalnie z każdej strony. Teraz lochy, to lochy mające
klimat. Cały czas zadaję sobie pytanie dlaczego właśnie D3 tak nie wygląda ;/. Mało tego,
jak się naoglądałem filmików z LE to później odpalając w D3 czułem się jakbym odpalił
cukierkowy Torchlight =.=


Wiesz, przede wszystkim niejako za sprawą Blizzarda zacząłem odnosić wrażenie, że z gatunkiem HnS niewiele w gruncie rzeczy da się już zrobić. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Zamiast powielać stare schematy i budować całe swoje gry na liczbach i procentach, Niebiescy powinni jednak pomyśleć nieco więcej o innowacjach. Inaczej jak tylko pryśnie czar pozostawiony przez D2 i SC1 lata temu (co IMO dzieje się właśnie na naszych oczach), pryśnie również cała reputacja Blizzarda. A wtedy sam Tytan może nie pomóc, czymkolwiek miałby nie być.

Dnia 17.07.2012 o 22:29, Braveheart napisał:

2013-14 [Prognozy ?] chyba ale co do tego nie mam pewności. Szczerze powiedziawszy ostro
się napaliłem na ten tytuł. Grając w Lineage ][ mówiąc ludzikom z klanu, że czekam na
D3 jeden z nich powiedział mi abym sobie Lineage Eternal wpisał w "Jutuba".


Spoko, jak na razie mamy Diablo 3 (taki okrutny żart ;-D) oraz zbliżający się wielkimi krokami patch 1.1 (kolejny okrutny żart ;-P).

Dnia 17.07.2012 o 22:29, Braveheart napisał:

Co do PoE to nie powiem gierka kiepska nie jest. Znajdzie ogromną rzeszę fanów :)


Gdyby D3 nie było takim failem jakim być się okazało, zapewne nawet bym o tej grze nie usłyszał. Kto wie, może tak miało być... [rozgląda się nerwowo dookoła]. ;-)
Spróbować zawsze można, tym bardziej że projekt ponoć całkowicie darmowy. No i Diablo 3... :-)

Dnia 17.07.2012 o 22:29, Braveheart napisał:

Pozdrawiam.


Spoko ziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować