Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA Polska podnosi sugerowane ceny detaliczne gier na PS3 i X360

63 postów w tym temacie

Naprawdę nie widzę powodu, by inwestować w konsole PS3 czy xbox 360. Nowe gry za 250 PLN, a w pudełku tylko płytka i parodia instrukcji obsługi? Nie, dziękuję. Co prawda są tam też edycje "limitowane", ale unikalne są one tylko z nazwy. Jakaś dodatkowa broń czy nowy samochód dla mnie absolutnie żadnym bonusem nie jest. Zostaję przy graniu na PC. Nie dość, że gry mam w ludzkich cenach, to na dodatek znacznie większy wybór. A EA już jakiś czas temu podziękowałem za ich produkty. Dragon Age II i Mass Effect III nie kupiłem i nie zamierzam, podobnie zresztą jak innych gier tego wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa prosta - można "podziękować" EA Polska i kupować gry tego wydawcy za granicą - jest taniej. Po kit sponsorowac polski oddział jeśli na to nie zasługuje ?

Można też wbić im szpilę jeszcze bardziej - kupować tylko używki.. albo pożyczać ich gry: w końcu mowa o konsolach, tu na szczęscie (jeszcze) nie ma takiego zamordyzmu jak na PC, zawsze można odsprzedać to co się kupiło.

O ile jeszcze kogoś interesują gry od EA :) Przejrzalem ich line-up i na ten rok nie mają dla mnie już nic ciekawego do zaproponowania, więc portfel i tak sobie odetchnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O M G oni to naprawdę robią... mało na******** przy Ultime 8-9 ? Teraz z serii z dojrzałą fabułą robią co ? Torchlight ? Nie przepraszam ale EA powinno przestać istnieć podobnie jak Bioware które już nie wie jak robić gry które coś wnoszą lub fabuła nie przypomina serialu rodem z ameryki południowej. Ultima 8 to był piękny pokaz jak EA żeruje na marce, gra wydana za szybo z kretyńskimi rozwiązaniami, zaprzeczająca wszystkiemu o co chodziło w poprzednich odsłonach. A i jak ktoś szukał pierwszego DLC to w Ultime 8 można było oddzielnie kupić patch z nagranymi dialogami. Ultima 9, totalnie skopana fabuła, nie trzymanie się nic a nic lore, koszmarne dialogi i głosy postaci. Dice ze swoimi obietnicami też może spadać na drzewo,
Drogie EA puknijcie się w te swoje puste łby, a nie przepraszam w łby nabite kasą że uszami już wychodzi ale nadal wam mało.

Ceny w górę ? Mnie to nie rusza przestałem kupować gry z logiem EA i... nadal mam w co grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz umocniłem się i zostaje że wole PC niz jakaś konsole. Ale i tak PC ma wyzsze ceny gier niż popatrzec 2 lata temu. Ogólnie i tak wiekszość gier 90% zakupuje pól roku lub rok po premierze. Tyle jest gier na rynku ze jest w co grać. Jak jedną czy 2 skoncze mysle potem o nowej, mało kiedy kupuje na zapas. A w szczególnosci ze w ciepłe dni spedzam o wiele mniej czasu w granie niż w zime.

Mam nadzieje ze inne fimry czyli konkurencja nie pujdzie w ślady i nie ruszą rynku PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do prezesów EA Polska JEBNIJCIE SIĘ W ŁEB I TO MOCNO! Planowałem kupić 2 gry od EA FIFE i Medal of Honor i byłem przekonany że wydam ok. 360zł a tu taka niespodzianka ;) Walę was w dupę i kupuję Forze: Horizon, Far Cry''a 3 a FIFE tylko dlatego że to naprawdę dobra gra i jako wierny kibic no trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ze i tak EA oszczedza gdzie na wiekszosci gier przeniosła sie z dubbingu na napisy.
Na PC i tak podniesli ceny, ceny sugerowane rok lub 2 lata temu były nizsze pamietam ajk fifa 11 kosztowała 120 zł a teraz fifa 13 130 zł, niby 10 wyzej moze mało kto to odczuł. Przciez ME2 miała mniejszą cene sugerowana niz ME3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowanie warto inwestować w konsole.. ale jako dodatkowa platforma. EA nie robi tytułów ekskluzywnych więc tak na prawdę na konsolach ich gry są mało istotne. Sprzedają się ale nie są tymi na które się czeka. A patrząc na ekskluziwy z konsol są po prostu świetne.

PS do wszystkich: Swoją drogą kupowałem produkty EA ale tym razem podziękuje.. premium do BF3 to było ostatnie co kupiłem. I wątpię że kupie kolejnego BF''a bo ta seria mimo że świetnie się w nią gra to idzie w złym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodaj do tego że ich tania seria też podrożała średnio 10-15 zł w zależności od gry a nie serii cenega i cdp góra o 5 zł w EK I PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:09, Numenpl napisał:

dodaj do tego że ich tania seria też podrożała średnio 10-15 zł w zależności od gry a
nie serii cenega i cdp góra o 5 zł w EK I PK.


O tym zapomniałem napisac. A za to dostajemy gry niedopracowane, krótsze z napisami bez dubbingu a taki dead space 2 całkowicie bez spolszczenia. Oszczedzanie na produktach a próba zarobienia na garczach.
Niech podwyzszą cene 10-20 zł ale wszystkie dcl niech beda darmowe, wtedy się zgodze. Niech skonczą się płatne dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC jest piractwo, to i ceny gier normalne. Pamiętam te nagonki w konsolowych pisemkach za starych czasów - "kupujcie oryginalne gry, wspierajcie rynek, ceny spadną i będzie więcej oryginalnych tytułów, nie tylko sequele". Sory, ale wydawcą nie zależy na relacjach partnerskich z graczami, tylko na goleniu frajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Cenegą jeszcze nie jest najgorzej. Cena L.A. Noire The Complete Edition bardzo ładnie spadła, no i wydali Alana Wake''a na PC w naprawdę przystępnych cenach (99,90 za edycję specjalną? Ba, w Saturnie w Katowicach była za 79,90). EA za to bardzo dba o to, żeby ceny nie schodziły, doprowadzając się przy okazji do aktów desperacji w stylu "hity EA Classics 2 za 1". W tej chwili chyba każdy wydawca ma tańsze serie wydawnicze od Classicsów EA. Że już w ogóle nie wspomnę o cenach którychkolwiek Simsów. Nędzne, niepełne pakiety "jedynek" za "jedyne" 50 zł? Pojedyncze Sims 2 i dodatki szalejące po 80-90 zł już tyle czasu? I nie ma żadnej edycji zbiorczej? To już po prostu jest dowód ostateczny tego, że jest to tylko i wyłącznie skok na portfele (podobna rzecz zresztą towarzyszy ActiBlizz).
Ostatecznym upadkiem na twarz jest sposób, w jaki zarządzają SW: TOR-em i to, że odebrali graczom możliwość modowania w The Sims 3 (to, co ludzie uczynili z "dwójką" wciąż powala na kolana i mody nadal powstają). No i zrobili krzywdę BioWare. Pamiętacie, że pierwsze DLC do pierwszego ME było nie tylko dobre, ale i darmowe? To było tuż przed krucjatą EA. Potem było Pinnacle Station z beznadziejnymi ocenami i punktami BioWare w tle. I nic już nie było tak jak kiedyś. EA wniosło może budżet do BioWare, ale zabiło ducha gier, niestety. Vide: "wcale nie wycięte DLC" w Dragon Age czy ME3.
Kiedyś ludzie robili gry z miłości do nich. Teraz rycerzami w lśniących kartonowych zbrojach (bo na żelazne prawdziwych miłośników raczej nie stać) są tylko i wyłącznie twórcy "indyków".
To by było na tyle. FRUSTRATION MODE OFF.

PS. Żeby nie było, że tylko tak gnoję i gnoję, czasem zdarza mi się kupić ich gry, bo są naprawdę niezłe. Ale jedyną, na którą skusiłam się w premierze była SW: TOR, potem czekam na ich desperackie okazje, albo maltretuję aukcje internetowe. Inaczej się niestety nie da. Chcę napełniać ich kieszenie najmniej jak to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 16:51, Suomalainenka napisał:

Pamiętacie, że pierwsze DLC do pierwszego ME było nie tylko dobre, ale i darmowe? To było tuż przed krucjatą EA.


Tylko u nas było darmowe. I to tylko z powodu dobrej woli CD Projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 13:36, vegost napisał:

Gdyby Amerykanin musiałby
zapłacić 200$ za grę to by się pochlastał. Ale u nich są za 20 $ :)


Gdzie w USA masz gry nówki premierowe za 20$ za sztukę?:) daj link to zostanę stałym klientem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 17:08, NeroNarmeril napisał:

> Pamiętacie, że pierwsze DLC do pierwszego ME było nie tylko dobre, ale i darmowe?
To było tuż przed krucjatą EA.

Tylko u nas było darmowe. I to tylko z powodu dobrej woli CD Projektu.


Kiedyś patrzyłam na Originie i był darmo. Tylko teraz w ogóle nie widać, więc już pewna nie jestem. Nawet, jeśli był darmo tylko u nas, mówimy teraz przecież o EA Polska. Poza tym EA już od dawna prowadzi dziwne machlojki, uderzające w graczy. Chodzi mi bardziej o to, że kiedyś nawet wielkie korporacje po prostu kochały gry. Teraz już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować