Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy w nowym Xboksie będzie można wymieniać podzespoły?

46 postów w tym temacie

To po cholerę mi taka konsola? Cała frajda w konsolach to fakt, że kupujesz jedno urządzenie i masz św. spokój. No ale... M$ jak zawsze wie lepiej... Jak zarobić na klientach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:06, Antosz napisał:

To po cholerę mi taka konsola? Cała frajda w konsolach to fakt, że kupujesz jedno urządzenie
i masz św. spokój. No ale... M$ jak zawsze wie lepiej... Jak zarobić na klientach.


To dobry pomysł bo po pierwsze dostajemy sprzęt, który zużyje się w mniejszym stopniu z czasem niż tradycyjne już konsolę obecnej generacji. Po drugie na konsole wychodzą gry, które nie wychodzą na pc-ty. Po trzecie nie będzie czegoś takiego jak zastój technologiczny w grach, który panuje od samego powstania konsol do gier. Dzięki wymianie sprzętu develoeprzy nie będę musieli siedzieć na tym samym silniku graficznym i mogliby stosować to nowe lepsze gry. Dla mnie bomba. W końcu konsola nie będzie działem na tylko 2 - 4 lata, tylko na dłużej. Oczywiście coś takiego nie będzie zapewne tanie. Ale w końcu konsola nabierze nowego znaczenia i wymiana blaszaka na konsole będzie teraz dobrym pomysłem. Więcej gier, lepsza architektura, która można ulepszać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2012 o 15:12, vegost napisał:

Oczywiście coś takiego nie będzie zapewne tanie. Ale w końcu konsola nabierze
nowego znaczenia i wymiana blaszaka na konsole będzie teraz dobrym pomysłem. Więcej gier,
lepsza architektura, która można ulepszać ? :)


Wymiana blaszaka na konsolę o właściwościach blaszaka? Genialne.
Cały Twój post traktuję jako ponury żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie dlatego niektórzy kupują konsole, bo ich nie stać na wymianę komputera za 2 lata, bo już niektóre gry słabo działają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:16, Daelor napisał:

Wymiana blaszaka na konsolę o właściwościach blaszaka? Genialne.
Cały Twój post traktuję jako ponury żart.


Skoro nie widzisz jakie plusy z tego idą to już nie moja wina. Jeśli przez taką nowość będą miał możliwość zagrania w tytuły, który nigdy nie zagoszczą na pc-ty to czemu nie ? Lol.

@Jacor32 a widziałeś ceny gier na konsole ? Są dwa razy droższe niż na blaszaki. kupisz 3 takie gry + cena konsoli i masz blaszaka co uciągnie wszystko. Więc konsola u nas to żadna alternatywa dla blaszaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile będzie sprowadzać się to do możliwości "podrasowania" Konsoli starej generacji do standardów nowej generacji - pasuje. Jednak jeśli każdy tytuł wychodzący na xpudło ma mieć osobne wymagania sprzętowe, to osiągną efekt wprost przeciwny - większość graczy będzie wolała wpakować dodatkową sumkę w swój komputer, który może służyć do wielu innych rzeczy poza graniem, niż rozwijać jednocześnie swój PC i Konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:06, Antosz napisał:

To po cholerę mi taka konsola? Cała frajda w konsolach to fakt, że kupujesz jedno urządzenie
i masz św. spokój. No ale... M$ jak zawsze wie lepiej... Jak zarobić na klientach.

I tak i nie. Wg tego patentu rdzeń konsoli pozostaje ten sam a dokupujesz tylko dodatkowy procesor i kartę graficzną, ew. RAM. Na PC jak wymieniasz procesor to nie możesz mieć ich dwóch. Jak rozwiążą problem zasilania to może być całkiem ciekawie.

Anyway, już czekam na Expansion Pak do nowego Xboksa*

*Ta, MS pierwszy nie był:

20120712153156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko tylko świadczy o tym że idea konsol takich jak dotychczas jest przestarzała. To ja się zapytam: po co w takim razie konsola która prawie niczym nie różni się od PC? Od razu odpowiem: po nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2012 o 15:25, vegost napisał:

@Jacor32 a widziałeś ceny gier na konsole ? Są dwa razy droższe niż na blaszaki. kupisz
3 takie gry + cena konsoli i masz blaszaka co uciągnie wszystko. Więc konsola u nas to
żadna alternatywa dla blaszaka.


Sam sobie przeczysz - po co mam więc kupować tę nową konsolę, dokładać do niej po roku by ją ulepszyć, a do tego walić kasę w drogie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, jakiś czas temu pojawiały się domniemane specyfikacje nowych konsol, które były podejrzanie mało zaawansowane - teraz nabiera to większego sensu. Mianowicie konsola będzie kosztoać stosunkowo niewiele ale gry będą na niej działac w jakości Standard (bo ja wiem 720p?) a po dokupieniu expansion packa będzie można grać w jakości Premium (oby tylko bez dodatkowych opłat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby faktycznie zrealizowano ten projekt, to wiele zalet konsol MS przestałoby obowiązywać:
- kupno sprzętu raz na 5-6 lat, bez kolejnych wydatków na hardware (nie liczę opcjonalnych peryferiów),
- wszystkie gry zawsze chodzą płynnie na maks,
- niezmienna specyfikacja - wygoda dla deweloperów, którzy nie muszą się martwić setkami konfiguracji.

Krótko mówiąc dewiza "wkładam płytkę (instaluję) i gram" zmieniłaby się na "wkładam płytkę, (instaluję), gram, ale..."

Heh, koń by się uśmiał. No ale poczekajmy na finalną propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:40, TBKPredator napisał:

To wszystko tylko świadczy o tym że idea konsol takich jak dotychczas jest przestarzała.
To ja się zapytam: po co w takim razie konsola która prawie niczym nie różni się od PC?
Od razu odpowiem: po nic.



Jak to po co.. żeby zarabiać na graczach windując ceny owych podzespołów.
Zastój an rynku, gorsze obroty - spoko, dajemy przykaz odpowiednim devom żeby kolejnego CODa czy innego SMRODa zrobili na lepszym silniku co by wymusić na graczach wymianę podzespołów i już generujemy zyski.
Jak świat światem kiedy nie wiesz o co chodzi zawsze chodzi o forsę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:41, Daelor napisał:

Sam sobie przeczysz - po co mam więc kupować tę nową konsolę, dokładać do niej po roku
by ją ulepszyć, a do tego walić kasę w drogie gry?


Żeby móc grać w gry, które nie wychodzą na pc-ty ? Mało jest portów z konsol na blaszaki. A to własnie one decydują czy kupujemy komputer czy konsole. Pewnie teraz można się zastanowić jak dobrze napisałeś czy jest sens mieć konsolę i komputer. Według mnie można w takim wypadku sobie wybrać czy będziemy tylko grać czy może coś jeszcze innego. Komp jest wielofunkcyjny, konsola jak widać i to Microsoftu też się robi już jak komputer. Ale ciągle nie może robić wielu rzeczy. Jeśli chodzi o system rozbudowy konsoli to pewnie on będzie potrzebny wtedy, kiedy sprzęt już nie będzie w stanie obsłużyć nowych lepszych gier. Ale to nie będzie zaraz po premierze samej konsoli. Tak samo z jest z kompem. Po roku czasy wymieniasz sprzęt ? Ten kto ma pieniążki to i owszem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:25, vegost napisał:

> Wymiana blaszaka na konsolę o właściwościach blaszaka? Genialne.
> Cały Twój post traktuję jako ponury żart.

Skoro nie widzisz jakie plusy z tego idą to już nie moja wina. Jeśli przez taką nowość
będą miał możliwość zagrania w tytuły, który nigdy nie zagoszczą na pc-ty to czemu nie
? Lol.


Pewne tytuły nie zagoszczą na blaszaki, bo konsola daje pewność, że każdy jej posiadacz może grać przez cały okres istnienia konsoli w daną grę- a co za tym idzie tytuł nie starzeje się tak szybko, zaś zainwestowanie w nauczenie się architektury danego sprzętu daje korzyści przy projektowaniu choćby i kontynuacji. Konsola z wymiennym sprzętem spowoduje fragmentacje na którą cierpi np. android i rynek pc. Gracz który kupi konsolę na początku dostanie gry gorzej wyglądające, nie mówiąc już o tym, że firmy z czasem będą musiały tworzyć kilka wersji dla posiadaczy różnych podzespołów (jak tekstury hd itp.). Wady takiego rozwiązania można by wymieniać prawie bez końca. Lol

Jest kilka zalet takiego rozwiązania, ale tylko jeśli powstanie więcej gier z łatwo skalowanym silnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:31, Henrar napisał:

Wg tego patentu rdzeń konsoli pozostaje ten sam a dokupujesz tylko dodatkowy
procesor i kartę graficzną, ew. RAM. Na PC jak wymieniasz procesor to nie możesz mieć
ich dwóch.


Jeśli masz płytę główną z dwoma slotami - żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:57, Reddi napisał:

Jeśli masz płytę główną z dwoma slotami - żaden problem.


Wiem, że takie coś istnieje, ale:
a) są drogie w cholerę
b) CHYBA musisz posiadać identyczne procesory a nie dwa całkowicie różne. Mogę się mylić, bo takiej płyty nie posiadam i przez dłuższy czas posiadać raczej nie będę :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:54, Boguslav4 napisał:

Pewne tytuły nie zagoszczą na blaszaki, bo konsola daje pewność, że każdy jej posiadacz
może grać przez cały okres istnienia konsoli w daną grę- a co za tym idzie tytuł nie
starzeje się tak szybko, zaś zainwestowanie w nauczenie się architektury danego sprzętu
daje korzyści przy projektowaniu choćby i kontynuacji. Konsola z wymiennym sprzętem spowoduje
fragmentacje na którą cierpi np. android i rynek pc. Gracz który kupi konsolę na początku
dostanie gry gorzej wyglądające, nie mówiąc już o tym, że firmy z czasem będą musiały
tworzyć kilka wersji dla posiadaczy różnych podzespołów (jak tekstury hd itp.). Wady
takiego rozwiązania można by wymieniać prawie bez końca. Lol


Kiedyś konsola miała dawać pewność, że każda gra wydana na ich sprzęcie będzie chodzić wyśmienicie i w pełnych 60 fps. Teraz wiemy, że lipa i zawsze to była lipa. Rozbudowanie konsoli w końcu może dać nam pewność, że nie będzie ścinki itp itd. Mnie się to podoba o ile ceny rozbudowy architektury nie będzie śmiesznie droga. W końcu to konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez sens. Kiedy kupuję konsolę, to właśnie po to, by nie musząc się martwić o upgrade''owanie sprzętu w dalszym ciągu mieć dostęp do najnowszych gier (choć płacąc za nie odpowiednio wyższą cenę). Jeśli mam inwestować w hardware, do którego będę musiał potem dopłacać, to wolę już PC. Przynajmniej będę to robił na swoich warunkach, nie będąc ograniczonym do chorendalnie drogich podzespołów, którymi M$ będzie zasilał swoją kiesę. O większych możliwościach i elastyczności oprogramowania nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować