Zaloguj się, aby obserwować  
chickenVIP

Ati vs. Nvidia

128 postów w tym temacie

Prawda jest taka, że ATI swoim X1900XTX przez krótki czas miało najszybszy pojedynczy GPU na rynku. Oczywiście zmieniło się to wraz z premierą GeForce''a 7950GX2 . Dodatkowo ATI przegrywa obecnie z Nvidią we wszystkich segmentach cenowych!!! Czy potrzeba teraz lepszej rekomendacji dla producenta kart GeForce??? Chyba nie....
Ja sam mam GeForce''a 6600GT i nigdy mnie nie zawiódł, dlatego jestem wierny Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 18:11, Cossack777 napisał:

Ja sam mam GeForce''a 6600GT i nigdy mnie nie zawiódł, dlatego jestem wierny Nvidii.


No nie wiem czy wszędzie wygrywa cenowo:) Chyba dzisiaj sporo poczytam:) wiesz to prawa rynku i za chwile możemy mieć odwrotną sytuację:) Gdy ja kupowałem swojego radeona to właśnie ATI miało wszystko lepsze i dlatego wybrałem ich kartę;) A i mój radeonik nigdy mnie nie zawiódł:) A do teraz gram w nowe gierki z detalami na max:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 18:14, Stwór napisał:

> Ja sam mam GeForce''a 6600GT i nigdy mnie nie zawiódł, dlatego jestem wierny Nvidii.

No nie wiem czy wszędzie wygrywa cenowo:) Chyba dzisiaj sporo poczytam:) wiesz to prawa rynku
i za chwile możemy mieć odwrotną sytuację:) Gdy ja kupowałem swojego radeona to właśnie ATI
miało wszystko lepsze i dlatego wybrałem ich kartę;) A i mój radeonik nigdy mnie nie zawiódł:)
A do teraz gram w nowe gierki z detalami na max:)

A jakiego masz radeona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze byłem(i jestem) za ATI! To dlatego że mój kochany Radeon 8500 ciągną i NFS:U 1 na pełnych detalach, a także Far Cry`a, a w Half Lifie 2 na prawie pełnych!Karta pełna magii! Wszystko w roździelczości 1024/768! Nadal nie wiem jakim cudem! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 14:09, Black Dog napisał:

Ja tam zawsze byłem(i jestem) za ATI! To dlatego że mój kochany Radeon 8500 ciągną i NFS:U
1 na pełnych detalach, a także Far Cry`a, a w Half Lifie 2 na prawie pełnych!Karta pełna magii!
Wszystko w roździelczości 1024/768! Nadal nie wiem jakim cudem! :-D

Ja też jestem za ATI. Mam Radeon 9600Pro i nie raz mnie zadziwiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 14:16, Mac Cry napisał:

> Ja tam zawsze byłem(i jestem) za ATI! To dlatego że mój kochany Radeon 8500 ciągną i NFS:U

> 1 na pełnych detalach, a także Far Cry`a, a w Half Lifie 2 na prawie pełnych!Karta pełna
magii!
> Wszystko w roździelczości 1024/768! Nadal nie wiem jakim cudem! :-D
Ja też jestem za ATI. Mam Radeon 9600Pro i nie raz mnie zadziwiła.

Już nie ma ATI ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 14:25, Ponet napisał:

AMD wykupiło ATI nie czytasz newsów ze strony głownej gram.pl???

O statnio nie czytam, ale dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 14:25, Ponet napisał:

AMD wykupiło ATI nie czytasz newsów ze strony głownej gram.pl???


Myślisz że wykupiła, żeby ją zniszczyć?? Przecież teraz ATI z kasą AMD będzie coraz lepsze, aż w końcu będzie najlepsze......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 14:47, BlackBomb napisał:

> AMD wykupiło ATI nie czytasz newsów ze strony głownej gram.pl???

Myślisz że wykupiła, żeby ją zniszczyć?? Przecież teraz ATI z kasą AMD będzie coraz lepsze,
aż w końcu będzie najlepsze......

No prawie. Wykupiła, żeby się wyciągnąć z dołka finansowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ati istnieje tylko jest pod władzą AMD nazwy nie zmienią. Ale i tak kocham mojego Radeona 9800Pro ciągnie wszystkie gry na fullu. Chociaż niedługo zmieniam całego kompa i znowu kupię ATi . Dla porównania były 2 równoległe karty Geforce fx 5900 i Radeon 9800. Na GF 5900 nic nie pojdzie dzisiaj w empiku na pudelku widzialem na jakiejs tam fgrze "... karty nie obslugiwane: GF 5200 i nizej /5500/5600/5700/5800/5900. A na Radeonie 9800 wszystko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi niestety ATI zrobiło niemiłą niespodzianke.
Kupiłem nowego kompa, a w nim RadeOna 9600Pro za około 1000 zł, grałem na nim 12 miesięcy (gwarancja 2 lata) i sie spalił, oddałem go na reklamacje, a jej nie uznali, bo niby odkręcałem radiotor na karcie której niemal nie dotykałem. Tak sie stałem lżejszy o 1000 zeta i jade teraz na starociu od kolegi GeForce 2 MX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 14:54, Black Dog napisał:

I tak ma być! Ale nazwa ATI jest fajniejsza od AMD!

Po prawej stronie na samym dole obok zegara są wyświetlone ikony sterowników. Ja ukryłem prawie wszystkie, ale zostawiłem ikonę ATI bo ładnie wygląda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bzdura ati powinno pójść do piachu ,jak czytałem o problemach ludziów którzy chcieli na radku 9600 pograć w kotora lub Neverwintera... heheh bez ostrych przebojów nie dało się? a na Nvidii? NIE MA GRY KTÓRA BY NIE RUSZYŁA (ofkoz jeżeli próbójemy odpalić obliviona na GF 2 no to cóż) sam mam GF 5200 i jak do tej pory NIE BYŁO GRY KTÓRA BY NIE POSZŁA !!! ofkoz wiele jest takich w których nie włącze nawet "medium" detail ale przynajmniej moge pograć ,a ati wiele gier grymasi na tych kartach więc prosta konkluzja -Nvidia RULEZZZ ,ATI SUXX :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 16:01, maciekujek napisał:

Ati istnieje tylko jest pod władzą AMD nazwy nie zmienią. Ale i tak kocham mojego Radeona 9800Pro
ciągnie wszystkie gry na fullu. Chociaż niedługo zmieniam całego kompa i znowu kupię ATi .
Dla porównania były 2 równoległe karty Geforce fx 5900 i Radeon 9800. Na GF 5900 nic nie pojdzie
dzisiaj w empiku na pudelku widzialem na jakiejs tam fgrze "... karty nie obslugiwane: GF 5200
i nizej /5500/5600/5700/5800/5900. A na Radeonie 9800 wszystko idzie.

niestety cie zawiode. po pierwsze, wszystkie te karty maja pixel shader 2.0 lub 2.0+. po drugie, prosilbym, abys podal tytul gry. na oko to mi wyglada na obliciona lub advenced warfightera:). jest jedna taka stronka ( http://www.srtest.com/referrer/srtest ), ktora instaluje ci maly programik i ocenia czy pograsz u siebie w jakas konkretna gre(musisz ja odpalac pod IE bo pod moja opera nie chce dzialac) . mi o advanced warfighter powiedziala ze: mam za malo miejsca na dysku (ale to akurat zaden problem) i cos z grafa jest nie tak. wyszczegolnila mi co jest ok, a co nie. wygladalo to nastepojaco:
Video RAM: Required - 128 MB , You have - 128.0 MB
Video Card 3D Acceleration: Required - Yes , You have - Yes
Video HW Transform & Lighting: Required - Yes , You have - Yes
Vertex Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 2.0
Pixel Shader Ver.: Required - 2.0 , You have - 2.0.
wiesz, do czego sie program przyczepil? zobacz: (wklejam ze strony)
Video Card
Minimum: DirectX 9-compliant Shader 2.0 card with 128 MB of VRAM (NVIDIA GeForce 6/7 families and ATI Radeon 9600-9800/X families)
You Have: NVIDIA GeForce FX 5700 (GeForce FX 5700). czyli pewnie bym uruchomil a jak bym sie uparl, to i nawet przeszedl, ale nie mam zaciec masochistycznych:D
przy okazji wspomne, ze do obliviona nie miala zastrzezen - i faktycznie chodzi, choc to, jak szybko pomine milczeniem:)(moj sprzet to sempron 2.4+; 1gb ram; grafe widzisz powyzej). choc ostatnio sie zastanwiam faktycznie nad zmiana karty na radeona x1600Pro na agp z 512 mb pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 16:48, Ponet napisał:

bzdura ati powinno pójść do piachu ,jak czytałem o problemach ludziów którzy chcieli na radku
9600 pograć w kotora lub Neverwintera... heheh bez ostrych przebojów nie dało się? a na Nvidii?
NIE MA GRY KTÓRA BY NIE RUSZYŁA (ofkoz jeżeli próbójemy odpalić obliviona na GF 2 no to cóż)
sam mam GF 5200 i jak do tej pory NIE BYŁO GRY KTÓRA BY NIE POSZŁA !!! ofkoz wiele jest takich
w których nie włącze nawet "medium" detail ale przynajmniej moge pograć ,a ati wiele gier grymasi
na tych kartach więc prosta konkluzja -Nvidia RULEZZZ ,ATI SUXX :D

Nvidia SUXX Ati RLZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młody jesteś, nie doświadczyłeś tego, że na GF 2 (wszystkich) które niby wspierały T&L gry pisane właśnie pod T&L wieszały się dopóki NVidia po długim czasie nie wydała odpowiednich sterowników. Wprawdzie dotyczyło to tylko kart z pierwszego rzutu, ale skutecznie mnie zniechęciło do produktów NVidii. I te bzdury, że na GF 5200 czy później 6200 uruchomię gry w High detalach. Uruchomić - tak, grać - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować