Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra tygodnia: Ultima Forever

19 postów w tym temacie

Blisko temu do Dragon Age i ma zawierać bogate i głębokie elementy RPG? Przecież to się wyklucza... jakiś kolejny dziki koszmarek zrodzony z wiecznie nienasyconej chciwości jednej firmy i rozdmuchanego przekonania o byciu ''miszczami'' gatunku drugiej. Strach się bać.

Jedno z czym należy się zgodzić to, to że dzisiejszy odbiorca rzeczywiście nie ogarnie gier takich jak Ultima - do tego potrzeba wyobraźni, cierpliwości i kilku innych bardziej prozaicznych umiejętności (choćby czytania ze zrozumieniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy odtwarzać oryginału, nie sądzę zresztą, że ktokolwiek tego od nas oczekuje. Pierwotna wersja była bez wątpienia ważną grą, ale jeśli dać ją współczesnemu graczowi, to trochę jak czytać Chaucera. Niby mówią, że warto, ale tak naprawdę jest to trochę niezrozumiałe - stwierdza dyrektor kreatywny w BioWare Mythic.

Ja pier...

Jakim trzeba być debilem, żeby wyjechać z takim tekstem? Skoro dla tego pana oryginalne Ultimy są jak "czytanie Chaucera" (swoją drogą, jeśli jest to niezrozumiałe, to może wypadałoby jednak trochę się poduczyć?), to po przysłowiowego wykorzystywać tę markę? Jeśli nie chcą robić gry dla fanów pierwowzoru, a młodemu pokoleniu marka nic nie mówi, to równie dobrze można nazwać grę "The Really Nice New Brand of Fantasy Games", zamiast wycierać sobie gębę czymś, co przez wiele lat było synonimem świetnego RPG.

No, ale w końcu to EA... Czemu ja się dziwię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie do remake''ów, rebootów, restartów i całej reszty mam podejście neutralne, ale jak przeczytałem "gracze okazjonalni", "Bioware" i "mikropłatności" to momentalnie jestem negatywnie nastawiony do tego potworka.

A gdy usłyszałem o Lady British i przypomniałem sobie kto jest obecnie "najcenniejszym" scenarzystą Bioware (Hepler), to załamałem się kompletne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde szkoda, że nie mogłem w to nigdy zagrać, nawet nie wiedziałem, że istnieje taki tytuł. Ale niestety musze należeć to pokolenia gdzie BF i CoD to bóstwa. Sądząc po komentarzach musiała to być dobra gra(seria). Nie wie ktoś przypadkiem gdzie można ją zdobyć, chętnie zagrałbym w coś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 23:17, Kajzus napisał:

Nie wie ktoś przypadkiem gdzie można ją zdobyć, chętnie
zagrałbym w coś dobrego.

GoG sprzedaje wersje cyfrowe. Czwórka jako jedyna jest dostępna za darmo:
http://www.gog.com/en/gamecard/ultima_4
EDIT: ninja'd
EDIT2: jeszcze dwie inne części są za darmo:
http://www.gog.com/en/gamecard/worlds_of_ultima_the_savage_empire
http://www.gog.com/en/gamecard/ultima_worlds_of_adventure_2_martian_dreams

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2012 o 22:40, Graffis napisał:


ojtam, ale spójrzmy też na to pozytywnie - facet powiedział wprost, że bioware jest najlepsze w rpgach dla casuali, cóż za niezamierzona autoironia :D
a co do samej ultimy - EA już dawno ją zgwałciło (polecam obejrzeć reckę spoony''ego dziewiątej części, jak tylko w pierwszym video znajduje 70 bzdur fabularnych - zresztą, już ósma niebezpieczenie ocierała się o crapa), więc nie ma co się podniecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 22:17, Alehor napisał:

Czyli zeszmacą kolejną markę... sweet.

Akurat tekst spóźniony o kilka lat 2 najgorsze gry w serii właśnie pod sztandarem EA wyszł Ultima 8 Pagan najbardziej popierdzielone sterowanie skoku w dniu premiery widoczne dziury w fabule bo twórcy sami przyznali że EA kazało wydać grę wcześniej i wydana została gra nie dokończona nawet w połowie. Ale shitfest nadszedł z Ultima 9 Ascension najprościej zerwali z linią fabularną serii innymi słowy gra jest fabularnie gdzieś pomiędzy zużytym papierem toaletowym a kau w czasie rozkładu - innymi słowy nic się nie zgadza i mamy takie anomalie czasoprzestrzenno techniczne że stalker to na serop wymięka pod tym względem. Technicznie istny majstersztyk jeśli chodzi o wadliwość crashe co 5 minut oraz wieczny save/load nie wspominam o gameplay bo pagan był do bani a Ascension jest jeszcze gorsze.

Więc akurat zeszmacić nie mają już czego ^^!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat bzdur na filmikach(są 2) jest ponad 150 mogę zapodać linki bez jaj wiem o czym facet gada miałem wątpliwą przyjemność zagrać w ultimę 9 parę lat temu na serio na tle tej części nawet G3 w dniu premiery się wydaje dopracowany ^^
http://www.youtube.com/watch?v=lSe2ptp5WbI
http://www.youtube.com/watch?v=jd-x1eGK2p0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały ten komenatrz brzmi jak jakis koszmarny dowcip. Doskolane juz widac jakim crapem bedzie nowe dzielo EA. Wszystkie moje czlonki to czuja. I chyba nie ma osoby, ktora by mnie przekonala ze bedzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BF3, NFS ProStreet, Black&White 2 i już nigdy więcej z EA.
Szkoda, że gra, która była częściowo wzorem dla mojego ulubionego MMORPG (Tibia) będzie zniszczona przez EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem. Odgrzebując starą markę i pchając ją w gierkę która w ogóle nie będzie miała z nią nic wspólnego (tak było z Syndicate, tak będzie z nową Ultimą) właściwie robią tylko jedno. Zniechęcają weteranów tytułu i nie zachęcają nowych graczy.

Przecież to im się już 2x nie udało. Dragon Age 2 poszło na dno tak szybko że nawet dorzucali ME 2 za darmo tylko po to by ludzie ten crap kupowali a przez pewien czas całość ( DA 2, ME 2 + jakieś dodatki ) można było dostać za 17 dolarów :| Syndicate sprzedał się tak słabo że nie zwróci się za kawę dla ekipy a teraz próbują popełnić ten sam błąd po raz trzeci ?

Gdzie tu sens i logika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylu terrorystów na świecie a żaden nie może trafić do siedziby EA :/

Lady British ? Przepraszam że kto ?
"Niby mówią, że warto, ale tak naprawdę jest to trochę niezrozumiałe" ?! No tak Bioware zobaczyło że w czasach kodu pisanego w Basicu, można było zrobić fabułę która łączy 7 części gry. Seria która budowała rozwiązania dla wielu gier (Underworld = TES, Ultima Online = sporo rozwiązań dla obecnych MMO, Ultima 7 Black Gate = jeden z pierwszych crpg który wykorzystywał rzut izometryczny). Ale miszczowie gatunku od Bio-szmiry oraz akcjonariusze Cash Arts muszą dokończyć kopanie Ultimy. Bo część 8 i 9 im nie wystarczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 23:01, Ring5 napisał:

Jakim trzeba być debilem, żeby wyjechać z takim tekstem? Skoro dla tego pana oryginalne
Ultimy są jak "czytanie Chaucera" (swoją drogą, jeśli jest to niezrozumiałe, to może
wypadałoby jednak trochę się poduczyć?), to po przysłowiowego wykorzystywać tę markę?
Jeśli nie chcą robić gry dla fanów pierwowzoru, a młodemu pokoleniu marka nic nie mówi,
to równie dobrze można nazwać grę "The Really Nice New Brand of Fantasy Games", zamiast
wycierać sobie gębę czymś, co przez wiele lat było synonimem świetnego RPG.

No, ale w końcu to EA... Czemu ja się dziwię?

Nie martw się, Bethesda też sobie radzi w takich sprawach...

A zapomniałbym, ciekawe jak skopią mocno Generalsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować