Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 8 z dokładną datą premiery

17 postów w tym temacie

Chcę kupić po nowym roku jakiegoś wydajnego laptopa (jak w standardzie będą w nich CPU w 22nm a GPU w 28nm, bo w tej chwili w PL ich praktycznie nie ma, a jak są to ceny z dupy) i już z Windowsem 8, by być na czasie, a nie zostać tak jak teraz z WinXp.

Nie mniej boję się tych kafelek i pozbawienie menu start. Już teraz wnerwiają mnie te okienka z Windowsa 7 i brak normalnego "pokarz pulpit" i jakieś przezroczyste badziewie.

Po co te gówniane utrudnienia obsługi? Windows Xp doszedł już do perfekcji, szybki, przejrzysty. Wystarczyło dodawać więcej opcji i poprawić stabilność.

Ja chcę system, który oszczędza czas, a nie dokłada mi 100 działań na około żeby dostać się np do panelu sterowania.
Już Win7 jest nie przejrzysty, a co dopiero jakieś pieprzone kafelki. Po co psuć coś co jest idealne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utrudnienia? Windows 7 trudniejszy od Windows XP? Chyba sobie żarty robisz :D Jak się ma dobry sprzęt to Windows 7 > All. I o co Ci chodzi z tym "pokaż pulpit"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 11:05, thiefi napisał:

Ja chcę system, który oszczędza czas, a nie dokłada mi 100 działań na około żeby dostać
się np do panelu sterowania.


100 działań, aby dostać się do Panelu Sterowania na W7 = Start => Panel sterowania ;-)

Kafelki rzeczywiście mogą wydawać się niewygodne na ekranach komputerów stacjonarnych. Ale zwykły pulpit jest dostępny.

Przejrzystości (efekt Glass) można wyłączyć - można nawet wyłączyć motywy, dzięki czemu zyskujemy wygląd jak z Windows 95.

20120719110944

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 11:05, thiefi napisał:

Nie mniej boję się tych kafelek i pozbawienie menu start. Już teraz wnerwiają mnie te
okienka z Windowsa 7 i brak normalnego "pokarz pulpit" i jakieś przezroczyste badziewie.


W prawym dolnym rogu obok zegarka mam prostokąt. Klikam na niego i puff widzę pulpit.

Dnia 19.07.2012 o 11:05, thiefi napisał:

Ja chcę system, który oszczędza czas, a nie dokłada mi 100 działań na około żeby dostać
się np do panelu sterowania.


Start -> panel sterowania - dwa kliknięcia. Problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie spróbować i dla samej zasady ponarzekać... Przecież np w windowsie 8 takie rzeczy jak panel sterowania można jednym kliknięciem na pasek zadań wrzucić nie wspominając, że dostęp do managera zadań czy sprzętu jest łatwiejszy niż w xp czy 7. Wystarczy prawym kliknąć na nowy start :) Samo wyszukiwanie jest o wiele sprawniejsze a system zauważalnie szybszy niż 7. Ale co tam, w końcu trzeba przyhejtować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle z samego początku strasznie ciężko było mi się połapać w Win8 lecz trzeba być elastycznym w obecnych czasach. Tak samo jak początkowa zmiana w Ubuntu z GONME na Unity, tak samo jest w Windowsie. Muszą próbować nowe rozwiązania aby nie zostać w twórczym impasie. Zmiany zawsze są ciężko przyjmowane ale coś co mi się podoba w nowej odsłonie M$ to że system jest szybki i stabilny mimo, że dalej korzystam z CP a nie RC. Włącza się o niebo lepiej niż Win7. Dlatego uważam, że mimo dziwnego interface''u Metro M$ idzie dobrą drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niektórzy nawet nie umieją ściągnąć pliku z internetu - typowe jęczenie kolesi przykutych do jednego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo irytują mnie ludzię piszący od tak bez spróbowania ,że coś jest złe.Rzecz która jest inna nie oznacz iż jest zła , Microsoft według mnie bardzo się postarał nowe rozwiązania którę zastosował są bardzo dobrze przemyślane i wkońcu może zacząc rywalizacje z Apple ( tablety , komputery , telefony ) wszystko pod tym samym systemem .Nauczenie się obsługi Metro to kilka chwil a przyzwyczajenie się do niej to góra 2 dni od jakiegoś czasu trudno mi się już nawet na Windowsie 7 pracuje bez kafelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nic nie miałbym przeciwko interfejsowi metro, gdyby działał on poprawnie z mychą i klawiaturą.
Niestety Microsoft chce wyprzeć myszki i klawiatury z rynku i zmusić nas do dotykania się ... umm to znaczy, ekranu.

Windows TouchMe™ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę oddać w końcu te papiery pod MSDN AA a dopiero potem się będę zastanawiał, czy przejście na Win8 jest opłacalne. Also, chcę zobaczyć jak będą działać stare gry pod tym systemem, bo z tego co widziałem po forach jest z tym dość nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thiefi to chyba w życiu z 7 nie korzystał, system jest o wiele bardziej intuicyjny niż XP

na 8 nie mam zamiasru się przerzucać, choć pewnie MS wrzuci go za darmo do MSDNAA, ale z 7 jestem zadowolony, więc po co zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 11:05, thiefi napisał:

Chcę kupić po nowym roku jakiegoś wydajnego laptopa (jak w standardzie będą w nich CPU
w 22nm a GPU w 28nm, bo w tej chwili w PL ich praktycznie nie ma, a jak są to ceny z
dupy) i już z Windowsem 8, by być na czasie, a nie zostać tak jak teraz z WinXp.

Dla lapka wydajność oraz najnowszy system są ostatnimi możliwymi powodami kupna. Laptop, to zawsze ciężki kompromis między przenośnością, miniaturyzacją i wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem bardzo zadowolony z Windows 7. Mało tego, byłem długo zadowolony z Windows XP, dopóki "ktoś" nie zmusił mnie zagrywką z DX 10 do zmiany systemu. Wątpię, żeby jakikolwiek impuls zmusił mnie teraz do przesiadki na W8.

@Olamagato - mylisz się. Wiele osób lubi najwydajniejsze laptopy, traktując je jako komputery stacjonarne, które stoją całymi dniami na biurku, ale które zawsze można wziąć na kolana na łóżku albo przejść się z nim do znajomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować