Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard wymaga stałego połączenia z siecią w Diablo III, by zapewnić "długofalową jakość wrażeń z rozgrywki"

38 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Twórcy Diablo III po raz kolejny zabierają głos w sprawie konieczności nieustannego połączenia z siecią, prezentując własną argumentację dla zastosowania tego niewygodnego dla wielu graczy rozwiązania.

Przeczytaj cały tekst "Blizzard wymaga stałego połączenia z siecią w Diablo III, by zapewnić "długofalową jakość wrażeń z rozgrywki"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tytule newsa od razu wiedziałem, kto będzie jego autorem. Pepsi jak Ci się gra nie podoba i wszystko, co z nią związane, to nie powinieneś zabierać w ogóle głosu, bo Twoje teksty są nazbyt subiektywne i aż czuć od Ciebie niechęć do tej gry. Daj sobie spokój, bo się tylko ośmieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 16:54, Redjevel napisał:

"długofalową jakość wrażeń z rozgrywki"
Jedyne co miałem to długofalowe lagi.


Czas w końcu wywalić neo stradę czy inne netio podobne (a tak naprawdę tepso podobne) syfy i będzie ok. Poważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 16:58, TobiAlex napisał:

Czas w końcu wywalić neo stradę czy inne netio podobne (a tak naprawdę tepso podobne)
syfy i będzie ok. Poważnie...


Nie będzie :P
Sam posiadam Neostrade 10 mb i lagów nie mam, więc to nie jest wina internetu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zrobi gracz, który nie może przejść jakiegoś etapu w kampanii single? Sięga po kody, trailery czy inne edytory save''ów.
W Diablo III? Jest potencjalnym klientem AH, to ta "długofalowa jakość". ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 17:03, Kadaj napisał:

Co zrobi gracz, który nie może przejść jakiegoś etapu w kampanii single? Sięga po kody,
trailery czy inne edytory save''ów.
W Diablo III? Jest potencjalnym klientem AH, to ta "długofalowa jakość". ;p


Przecież normal jest łatwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wymóg połączenia z Internetem jest najlepszym sposobem, w jaki możemy zapewnić wsparcie dla takiego rozwiązania - podkreśla


Co za bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 17:04, Valmar napisał:

a wymóg połączenia z Internetem jest najlepszym sposobem, w jaki możemy zapewnić wsparcie
dla takiego rozwiązania - podkreśla


Co za bełkot.


To akurat dopisek pepsiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2012 o 16:58, TobiAlex napisał:

Czas w końcu wywalić neo stradę czy inne netio podobne (a tak naprawdę tepso podobne)
syfy i będzie ok. Poważnie...



U siebie mam Netię [na kablach Netii nie Tepsy] 50Mb/s, u brata mam UPC 120MB/s - jak serwer laguje to twój net ma gucio do jakości rozgrywki. Podobnie ciągle nie naprawione ładowanie assetów [czyli wspaniały lag-show przez pierwsze ~5 min grania]

Swoją drogą to ciekawe, że D3 jest jedyną gra która swego czasu [bo od ponad 1.5 miesiąca nie miewam skoków pingu] takie cyrki wyprawiała [a taki TOR, Ragnarok, Secret World w becie czy GW2 w becie nigdy nie sprawiał żadnych problemów.. podobnie jak inne sieciówki np Dead Island]

Ludzie słusznie podejrzewają, że Blizz dał ciała z infrastruktura serwerów i chciał oszczędzić nieco grosza stawiając D3 na infrastrukturze europejskiego WoWa wrzucając oczywiście priorytet wydajności na owego WoWa.
To tylko ludzkie gadanie i może być oczywiście w tym zero prawdy, ale po zachowaniu obu tytułów od premiery D3 jest to bardzo prawdopodobna teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 17:04, Valmar napisał:

a wymóg połączenia z Internetem jest najlepszym sposobem, w jaki możemy zapewnić wsparcie
dla takiego rozwiązania - podkreśla


Co za bełkot.


A pewnie, że tak, bo jak mam znajomych i w WoW i w SCII, to mogę świetnie się z nimi komunikować bez używania zbędnego syfu jakim jest np. Xfire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 16:57, TobiAlex napisał:

Po tytule newsa od razu wiedziałem, kto będzie jego autorem. Pepsi jak Ci się gra nie
podoba i wszystko, co z nią związane, to nie powinieneś zabierać w ogóle głosu, bo Twoje
teksty są nazbyt subiektywne i aż czuć od Ciebie niechęć do tej gry. Daj sobie spokój,
bo się tylko ośmieszasz.


Po pierwsze, doprawdy nie wiem gdzie w tym tytule widzisz moją niechęć do Diablo III. W pierwszej jego części stwierdziłem fakt, w drugiej przytoczyłem cytat z wypowiedzi Mike''a Morhaime''a. Koniec.

Po drugie, nie czuję niechęci do Diablo III, co najwyżej do wymogu nieustannego połączenia z siecią.

Po trzecie, nigdzie w tym newsie nie wyraziłem własnej opinii, ba, starałem się od niej odciąć na tyle, na ile to było możliwe (a w zupełności nigdy nie jest to możliwe) i starałem się przekazać wyłącznie to, co miał do powiedzenia pan Morhaime.

Po czwarte, gdyby ten temat podjął ktoś, kto popiera rozwiązania Blizzarda, to tak samo ośmieszyłby się w oczach ich przeciwników, jak ja w Twoich. nigdy nie będzie tak, że wszyscy zostaną usatysfakcjonowani.

Cóż, pozostaje mi jedynie przyjąć Twoją krytykę, choć w mojej ocenie jest ona nieuzasadniona, ale takie Twoje prawo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2012 o 16:58, TobiAlex napisał:

Czas w końcu wywalić neo stradę czy inne netio podobne (a tak naprawdę tepso podobne)
syfy i będzie ok. Poważnie...


25 mb net po kablu nie żadne neo czy inne tepsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że trzeba w jakiś sposób usprawiedliwić zastosowane rozwiązania - szczególnie skoro nie podobają się tak dużej grupie ludzi, mamienie graczy podobnymi komentarzami jest jednak niezbyt skutecznie.

Każdy kto śledzi poczynania tej firmy doskonale zdaje sobie sprawę, że ma to służyć tylko jednemu czyli uniemożliwieniu rozgrywki piratom kosztem oczywistych ograniczeń dla tych którzy zakupili orginał.
Owijanie w bawełnę raczej nie przysporzy im fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadzieja, gram sam i mam lagi, ile to już razy tak zginałem na inferno, HC to nie ruszam, 10 lvl tam tylko wbiłem i 3 razy o mało co nie zginalem, bo gra mi przycięła i cofnęło postać o kilka metrów. Szkoda, że jak gra się singla to nie można samemu hostować gry dla siebie. Boty i hacki i tak są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom bullshitu na niebezpiecznie wysokim poziomie. Wymóg stałego połączenia z siecią w Diablo III nie jest absolutnie niczym usprawiedliwiony. Mając u siebie całkiem niezłe łącze (150 Mbit na pobieranie i 10 Mbit na wysyłanie) mam w tej grze lagi. Animacja szarpie (i nie jest to wina sprzętu), gubi klatki, przeskakiwanie postaci (tak charakterystyczne dla opóźnień) jest na porzadku dziennym. Jak ktoś mi mówi, że to dla mojego dobra, to nawet brakl mi słów, aby określić ten poziom robienia ludziom wody z mózgu. Nie wiem tez jakim blizzboyem trzeba być, aby bronić tego tragicznego rozwiązania.

dla fanow lupania offline wyjdzie torchlight2

Torchlight II będzie umożliwiał grę offline i online. Co ciekawe online będzie mogło być 6 osób jednocześnie, a gracz będzie mógł stawiac swoje spersonalizowane sesje, do których będzie mógł również dołączać...mody. Tym samym już w przedbiegach aspekt sieciowy Torchlight II wygląda znacznie lepiej od Diablo III. Jeśli dodać do tego narzedzia modderskie i content robiony przez społeczność, dostępny za darmo a nie w dodatkach za kolejna gruba kasę, to dla mnie sytuacja jest jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 16:58, TobiAlex napisał:

> "długofalową jakość wrażeń z rozgrywki"
> Jedyne co miałem to długofalowe lagi.

Czas w końcu wywalić neo stradę czy inne netio podobne (a tak naprawdę tepso podobne)
syfy i będzie ok. Poważnie...

Pepsiemu zarzucasz antyfanbojostwo, a sam pleciesz bzdury, byle tylko bronić swojej ukochanej gry, ładnie to tak? Nawet gdyby twoja "rada" była prawdziwa - a nie jest - to chcesz powiedzieć większości polskich internautów "macie syfa, nie internet, wasz problem"? Polska infrastruktura internetowa to w zdecydowanej większości działka nikogo innego jak tepsy. Nie zdziwiłbym się, gdybyś sam z niej korzystał nawet o tym nie wiedząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować