Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea - recenzja

17 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea to pierwsze rozszerzenie do najnowszej odsłony popularnego cyklu strategii turowych. Czy warto sięgnąć po opowieść, której bohaterem jest Crag Hack, czy też może lepiej zadowolić się wydaną w tym samym czasie łatką 1.5?

Przeczytaj cały tekst "Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czepiania się stosunku ceny do zawartości. To DLC jeśli dobrze poszukać kosztuje poniżej 35 zł za ok 10 godzin gry. Przecież na rynku jest mnóstwo innych bzdurnych i mniej opłacalnych dodatków niż ten do Herosów jak choćby 2-3 mapy do Battlefielda czy dwugodzinny dodatek do Batmana za 10$$? Ba, są nawet gry, których główne kampanie są krótsze niż ta z Piratów... A że mało zmian... te przynosi patch 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kraczy
Problem w tym że dzisiaj takie "dodatki" są normą.
kiedyś DLC były kilkakrotnie dłuższe (Medival II total war Królestwa np.)
Dzisiaj głównie naciągają na kasę fanów, którzy dla danego tytułu oddadzą każde pieniądze i to jest straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KraczyKruk
Co z tego, że mamy 10 godzin? powinniśmy zachwycać się, że płacimy za godzine 3,5zł? Nie równ ajmy w dół i wymagajmy czegoś od twórców. Jedna mapa z DLC do Settlersów potrafiła zając mnie na tyle godzin. Tutaj niestety nie ma szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z KraczyKruk, na rynku są dziesiątki dodatków/dlc które kosztują po 50+ zł i dają znacznie mniej contentu niż ten dodatek a autor recenzji tak to piszę jakby pierwszy raz się z takim czymś spotkał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność - nie grałem jeszcze w ten dodatek, więc nie wiem jak z jego jakością. Zazwyczaj jestem przeciwny DLC właśnie z powodów tego, że jest to jawne naciąganie graczy. Opieram się tylko na informacjach jakie wyczytałem i jestem pozytywnie nastawiony do Piratów... bo będę miał okazje pograć trochę dłużej niż trwa przeciętny "seans kinowy" jaki serwują inne DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Lucas ma rację jadąc po Pitratach. Argumentacja w stylu "A zbroja dla konia wystarczała na 15 sekund zabawy, tutaj mam 10 godzin" jest bezsensowne. Wszystko zależy od gry i gatunku, do którego należy. To, że dodatek jest dłuższy, niż singiel w MW, nie oznacza automatycznie jego wysokiej oceny.

Moim zdaniem strzelili sobie w kolano z tym patchem, który oferuje więcej niż add-on. Gdyby to zintegrowali, wydali jako dodatek ze zmienionym balansem, widoczkami miast etc. byłoby mniej sarkania, bo zawartości i zmian sporo... Ale przynajmniej uczciwi są. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 12:20, Myszasty napisał:

A moim zdaniem Lucas ma rację jadąc po Pitratach. Argumentacja w stylu "A zbroja dla
konia wystarczała na 15 sekund zabawy, tutaj mam 10 godzin" jest bezsensowne. Wszystko
zależy od gry i gatunku, do którego należy. To, że dodatek jest dłuższy, niż singiel
w MW, nie oznacza automatycznie jego wysokiej oceny.


No to równie bezsensowne jest wypisywanie w minusach zbyt dużej ceny.
W końcu jakiś punkt odniesienia musi być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak, kosior, piracki zestaw artefaktów, 2 mapy z Cragiem,1 scenariusz Varn, kilka achivków za 35-40 zyla. Jakby nie wydali tego patcha balansującego rozgrywkę pewnie bym nie kupił tego dlc. Teraz przynajmniej grając inferno nie czuje się jakbym miał kulę u nogi. Mapy z cragiem nie powalają. W 1 na hard grało się nawet przyjemnie: nie za trudno, nie za łatwo. 2 mapa to już masakra w wykonaniu naszego przypakowanego bohatera. Jego statystyki były w stosunku 3:1 z wrogimi herosami. W podziemiach pierwszej mapy znajdziemy też hordy żywiołaków, które trzeba ubić aby dostać achiva. Poddałem się po wykończeniu chyba połowy. Bezmyślny grind jak w jakimś azjatyckim mmorpg. Na hard nie chciały uciekać a każda walka wyglądała identycznie.
Pochwalić za to chciałem aktorów (w wersji eng.) a zwłaszcza Craga z głosem jak Jason Statham ;). Dialogi też wypadły przyzwoicie na tle pozostałych gier z uniwersum Ashan i po raz pierwszy nie wywołały u mnie bólu głowy swoją infantylnością. Dodatkowego scenariusza nie ukończyłem bo nie spotkałem żadnego wrogiego bohatera przez 2 miesiące (in-game) rozgrywki i w związku z tym srodze się znudziłem tą mapą. Fanatycy dlc pewnie i tak już mają reszcie polecam się wstrzymać do czasu rabatu 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie ... Ups, nie jest bo owy patch spierdzielił ponownie kampanie Świątyni. Wchodząc do miasta nie pojawia się ich wizualizacja 3D co powoduje zwiechę bohatera. Zapis, wczytywanie i tak do następnej wizyty... zapis, wczytywanie i bawimy się dalej... Co z tego, że coś DAJĄ skoro kopią coś co wcześniej działało poprawnie.

Osobiście uważam, że dodatek mimo wszystko nie jest zły jak na swoją cenę -zwłaszcza w poronionej dobie DLC- i oferuje sporo zabawy (oczywiście na wyższych pozomach trudności bo na łatwym dodatek przechodzi się w 3 godzinki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 15:43, Kaldaka napisał:

Wszystko fajnie i pięknie ... Ups, nie jest bo owy patch spierdzielił ponownie kampanie
Świątyni. Wchodząc do miasta nie pojawia się ich wizualizacja 3D co powoduje zwiechę
bohatera.


Sprawdziłem, nic takiego się u mnie nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zyje i gram w strategie roznej masci to nie pamietam jeszcze kampanii z

Spoiler

dwoma

misjami. Jak widzę ocenę
Spoiler

5/10

dla takiego czegoś (dodatek to przecież nie jest) to przypominają mi się czasopisma, które każdemu crapowi, o którym wszyscy zapomnieli po tygodniu, wystawiały noty 60% itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować