Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Za pięć dwunasta czyli słowo na weekend

42 postów w tym temacie

Hakken

Zgodnie z obietnicą Naczelnego dziś ja mam swój głos. Przed Wami mój pierwszy felieton publikowany na łamach gram.pl. Jest za pięć dwunasta w piątek, więc nie sądzę by cieszył się on zbyt wielką popularnością. Jednakże może znajdzie się choć kilka nocnych marków, które zechcą do niego zajrzeć. Miłej lektury.

Przeczytaj cały tekst "Za pięć dwunasta, czyli słowo na weekend" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie późno :D Późno to jest 13 rano :D jak się wstaje ( o ile się wstaje i nie lezy dalej ) po całonocnej imprezie :)

Pozdrawiam nocnego marka- felietonistę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Felietonik niczego sobie. Przypadł mi do gustu. Trochę dekadencki, ale w tej chwili miałem ochotę przeczytać właśnie coś takiego, i choć na chwilę oderwać się od nauki do egzaminu... Dopatrzyłem się dwóch błędów - załóżmy, że literówek...:-) Pozdrawiam wszystkich i czekam na następny felieton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 00:05, Elbryan napisał:

Felietonik niczego sobie. Przypadł mi do gustu. Trochę dekadencki, ale w tej chwili miałem
ochotę przeczytać właśnie coś takiego, i choć na chwilę oderwać się od nauki do egzaminu...
Dopatrzyłem się dwóch błędów - załóżmy, że literówek...:-) Pozdrawiam wszystkich i czekam na
następny felieton.


a ja trzech, ale wybaczylem, w koncu jest pozna godzina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jednak niektórzy jeszcze nie poszli lulu :D felieton - no mam nadzieję, że następnym coś zaprezentujesz, bo teraz to tylko to co ekhm politycy, czyli pisanie/gadanie o niczym :P

tak czy inaczej doceniam wysiłek i obowiązkowość! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek, dzięki serdeczne za pozdrowienia. Podobnie jak Elbeyan, dopatrzyłem się kilku błędów (i jakoś tak się złożyło, że nie są to literówki). Przytoczę więc je, mając jednocześnie nadzieję, iż wynikały one raczej z wczucia się w rolę felietonisty niż z zaniedbania... ;) :
"Większość naczelnych oddaje się już mniej lub bardziej czynnemu odpoczynkowi. Niestety nie wszystkie"
Sądzę, że miałeś na myśli wyrażenie "raczej nie wszyscy" ;). Jeżeli się mylę, to mnie popraw.
I jeszcze jeden::
Włączam komputer a tam E3, patrzę za okno i widzę E3, wchodzę do łóżka i znajduję w nim". Hmmm... Myślę, że sam zauważysz o co mi chodzi (jakby to ujęłą moja nauczycielka języka polskiego: SKŁADNIA!!!).
Mimo tych "błędów", felieton ciekawy (taki o wszystkim i o niczym ;), życzę powodzenia w pisaniu kolejnych. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tekst dość nudnawy no ale to twoj pierwszy felieton i masz moj kredyt zaufania, obiektywniej bedzie mozna cos powiedziec za tydzien, natomiast podoba mi sie tytul bardzo - z apiec dwunasta :] tak bowiem byly kiedys tytulowane zapowiedzi gier wychodzacych na dniach , w pewnym pismie o grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy felieton, mimo ciągłego lania wody podobał mi się i trafiał do mnie jako do nocnego marka, mimo , że marek na imię nie mam ;) Trochę zmęczony jestem i przez to mogłoby się wydawać , że bredzę ale naprawdę podobał mi się ten tekst o niczym . Faktem jest , że o E3 mówi się dużo i trochę nimi wymiotuję już, tak jak zresztą powiedział już piszący ten tekst osobnik - jak mamy tytułować szanownego redaktora ;p ? Faktem jest również ( istotnie odczuwalnym_ , że nie ma o czym pisać - nie wiem czemu tak jest ale poza sporadycznymi narzekaniami na cośto czuję od kilku dni pustkętotalną , bezsens życia - może redagujacego powyższy artykuł również to dotknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim nocnym markom za odzew :)
Jeżeli chodzi o literówki i błędy wszelakie to bardzo za nie przepraszam, ale sami rozumiecie to ta godzina...
Oczywiście rano przejrzę tekst jeszcze raz i błędy poprawię.

->Większość naczelnych oddaje się już mniej lub bardziej czynnemu odpoczynkowi. Niestety nie wszystkie"
Sądzę, że miałeś na myśli wyrażenie "raczej nie wszyscy" ;). Jeżeli się mylę, to mnie popraw.

zwróć proszę uwagę na pierwszą literę w słowie naczelne. Naturalnie mówię tu o ssakach naczelnych i z tąd dalej jest"wszystkie"
Składnia w zdaniu jest celowo nieco kopnięta, ale jeżeli wyszło nie zręcznie to poprawię.
Naturalnie rano ;)

Mój podpis znajduje się w stopce pod tytułwm.

Pozdrawiam
Hakken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty... ten felieton to dobry przyklad, jak mozna zrobic zupelnie fajne coś z niczego :-) Dobrze sie czytalo, czekam na kolejne.

"Powinienem zatem przeprosić wszystkich tych, którzy postanowili przeczytać jednak ten tekst, licząc na to, że znajdą tutaj coś ciekawego."

Przepraszam autora, jesli mial nadzieje, iz znajdzie w moim poscie tresciwy komentarz.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że mój szanowny sekretarz redakcji mógł mieć na myśli jedynie naczelne, bo gdyby zasugerował, że Naczelny oddaje się o tej porze czemukolwiek innemu niż dobru gram.pl, to jutro miałby bardzo niemiłą pobudkę.

Pora jest akurat odpowiednia, bym wrócił i pilnował jakości. Zauważone błędy usunięte, bo dla odmiany właśnie nadchodzą moje najbardziej produktywne godziny. :D.

Sporo Was tutaj, Drodzy Czytelnicy, o tej porze. Szacunek, co powiem… :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 00:32, Hakken napisał:

Dziękuję wszystkim nocnym markom za odzew :)
Jeżeli chodzi o literówki i błędy wszelakie to bardzo za nie przepraszam, ale sami rozumiecie
to ta godzina...
Oczywiście rano przejrzę tekst jeszcze raz i błędy poprawię.

->Większość naczelnych oddaje się już mniej lub bardziej czynnemu odpoczynkowi. Niestety
nie wszystkie"
Sądzę, że miałeś na myśli wyrażenie "raczej nie wszyscy" ;). Jeżeli się mylę, to mnie popraw.

zwróć proszę uwagę na pierwszą literę w słowie naczelne. Naturalnie mówię tu o ssakach naczelnych
i z tąd dalej jest"wszystkie"
Składnia w zdaniu jest celowo nieco kopnięta, ale jeżeli wyszło nie zręcznie to poprawię.
Naturalnie rano ;)

Mój podpis znajduje się w stopce pod tytułwm.

Pozdrawiam
Hakken



No tak... Zwracam honor i sam czerwienie się ze wstydu :). Mam nadzieję, że wybaczysz mi, że cię nie zrozumiałem. Co do składni - przeczytałem Twój tekst jescze raz i muszę przyznać, że także i w tym wypadku się mysliłem. Mam nadzieję, że mi to wybaczysz, ale sam rozumiesz... ta godzina ;).

Za to tym razem mam dwa niekwestionowane błędy:
"zwróć proszę uwagę na pierwszą literę w słowie naczelne. Naturalnie mówię tu o ssakach naczelnych i z tąd dalej jest"wszystkie"."
Chyba miałeś na myśli "stąd" a nie "z tąd" ;).
Drugi błąd: "nie zręcznie" pisze się razem (przymiotnik).

Jeszcze raz pozdrawiam! (jestem pewien, że ostatnie wymienione przeze mnie błędy wynikały tylko i wyłącznie z uwagi na poźną godzinę...;)

PS. Mam nadzieję, że wybaczysz mi, że się czepiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też pilnuję jakości! :-) Zauważone błędy usunięte, ale te najmniejsze zdołały się jakoś uchować.. a konkretnie jeden mały błąd.

"Po za tym i tak traktują ostatnio prawie tylko i wyłącznie o konsolach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 01:24, El Puno napisał:

Też pilnuję jakości! :-) Zauważone błędy usunięte, ale te najmniejsze zdołały się jakoś uchować..
a konkretnie jeden mały błąd.

"Po za tym i tak traktują ostatnio prawie tylko i wyłącznie o konsolach"

Jak przystało na Przodownika wykazałeś się obywatelską czujnością.
Byczek już ubity, choć żadna to chwała dla mnie, jako torreadora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam późna godzina, za pięć dwunasta to całkiem normalna - porównujać z tą o której to czytam :P
Za pięć dwunasta to chyba dopiero kończyłem Molten Core :P

A co do felietonu - hmm, żebym tylko ja się do ustnej matury z polskiego tak nie przygotował :P

Pozdrowienia dla Naczelnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby nazwa "Za piec dwunasta" jest bez sensu? Mi sie podoba :))). I nie ma co sie martwic nastepne teksty beda super (ten tez jest dobry) poniewaz zgadzam sie, ile mozna pisac o E3... I ze producenci gier przesowaja premiery bo robia dema i filmy na targi trafiles w sedno sprawy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować