Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

pr0gram - odcinek 90, mocno eRPeGowy

17 postów w tym temacie

Mnie tam nie robią różnicy rymowanki Lucasa czy przyśpiewki Myszastego, ważne by w następnym odcinku było więcej anegdotek. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mogę przeboleć, że w oparciu o świat Warhammera (czy jeden czy drugi) nie powstał nigdy żaden cRPG, że tak nawiąże do nieco urwanej myszastej myśli (przynajmniej tak mi się wydaje, że to miał Mysza na myśli). Parę razy, gdy ten świat wychodził na giercową scenę w głośnych produkcjach, już miałem wrażenie, że o, o, może coś z tego będzie - najpierw po Shadow of the Horned Rat i Dark Omenie, potem po Dawn of Warze, Mark of Chaos i wreszcie po premierze WAR-a - ale finalnie jednak nikt jak dotychczas nie zdecydował się w taki projekt zainwestować. A szkoda, bo to naprawdę cholernie zajefajny świat. Wypisz wymaluj właśnie do ciężkiego, klimatycznego cRPG.

Druga dygresja na temat EVE - właśnie z powodu tego, o czym mówiliście, osobiście nie mogę się po prostu doczekać World of Darkness od CCP (niestety, pewnie przyjdzie jeszcze poczekać solidny kawałek czasu). Jeśli niczego jakoś mocno nie położą, to może to być naprawdę coś niesamowitego. Może nawet tak niesamowitego, że aż, że tak powiem, na pograniczu szkodliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos pisarzy i planowania przez nich świata, to pamiętam wykopany gdzieś z netu fragment starego wywiadu z Tolkienem który wyraźnie podkreślał, że zanim zabiera się do pisania to tworzy mapy, bo mapy mieć trzeba, żeby tworzyć składny obraz świata. Tak że ojciec gatunku uczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że Złotoustego Piotrusia i jego nową "grę" olewacie? Tak się dopytuję bo jestem ciekaw co myślicie o takim "nowym pomyśle na grę" (Bo abstrahując od Piotrusiowego PRu wydaje się to być czymś nowym. Tylko jedna osoba de facto ukończy grę, a inni nie poznają zakończenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że odsłuchałem tego do końca dowodzi, że ciekawie gadacie o tych RPG''ach. Fajny pomysł ze światem X, jako podstawą papierówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ostatnio z kumplem przy mleku doszliśmy do wniosku, że fajnie by było kiedyś odsłuchać jedną z waszych sesji. Najlepiej jeśli by to była wersja uncensored xD a tak w ogóle to miło się słuchało o różnych RPG''ach i ich nawiązaniach przez zwykłą taktyczną przez papierówkę aż do gry. Ładne poskładanie materiału :)
PS
Mam nadzieję, że do następnego takiego podcasta zaprosicie również Trashkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej Trashki :)! Przyjemnie się słuchało, jeden z lepszych pr0gramów wg mnie.
Hm, a może by tak zaprosić Adriana Chmielarza ponownie albo kogoś z innych polskich firm do luźnej gadki [Techland, Artifex Mundi itp] :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie! W pr0gramie numer 89 prosiliście o pomoc w dobraniu dla was tematów, więc ja chciałbym wyjść z następującą propozycją: Easter Eggi! Co wy na to? Założe się, że pamiętacie masę ciekawych "jajeczek wielkanocnych" z gier, które zasługiwałyby na wyróżnienie. Chciałbym żebyście porozmawiali o tym jako takim powszechnym "zjawisku". Takie żarciki od twórców często mają w sobie urok. Nie sądzicie, że warto byłoby o tym pogadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować