Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: DayZ - betatest

33 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2012 o 12:04, EmperorKaligula napisał:

za mało technikaliów (AI, system strzelania, poruszania się, interakcji z obiektami)
to jeszcze pare tygodni temu było cholernie zabugowane. Ja i tak czekam na fulla.


Witam, Obeliksie, miałbym pytanie. Da się w to naprawdę dobrze grać, czy jest aż tak zabugowane, że lepiej sobie odpuścić? Bo tekst mnie zaintrygował i zagrałbym sobie ;) Tylko OA nie mam, trzeba gdzieś dorwać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na fulla albo pełnoprawną grę w tych klimatach. Bo co jak co ale pograłem chwile i jest świetnie. Widać temat Zombie nie został wyeksploatowany.

Pytanie brzmi - czy ta gra to chwilowa moda i ludziom przejdzie czy rzeczywiście jest zapotrzebowanie na gry tego typu. Tzn takie gdzie błąd, nieuwaga lub zwykły pech mogą zakończyć rozgrywkę która trwała godziny lub dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie esencja Day-Z ten mod pokazuje Ci jak łatwo stracić człowieczeństwo, a powód jak na grę jest banalny, bo boisz się o samego siebie. Za mało zostało poruszonych spraw technicznych? Wszystko jest jak w ARMA 2 plus trochę zmienione UI, zombi z AI jak zombi ^^, mod jest trochę, zasobożerny dlatego wymagania mogą być trochę większe niż dla samej ARMA 2. Z Day-Z sprawa jest prosta albo mod lubisz albo go nienawidzisz ;) Dla początkujących dodam jeszcze, że bardzo się przydają mapy Czarnorusi najlepiej ją wydrukować w formacje A1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 12:14, Leos8 napisał:

Witam, Obeliksie, miałbym pytanie. Da się w to naprawdę dobrze grać, czy jest aż tak
zabugowane, że lepiej sobie odpuścić? Bo tekst mnie zaintrygował i zagrałbym sobie ;)
Tylko OA nie mam, trzeba gdzieś dorwać ;/


szukaj na youtubie gameplayi - zobaczysz w akcji mechanike poruszania, system strzelania czy interakcje. Jak dal mnie to za malo, ale niektorym to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Armę z dodatkiem i skusiłem się na instalację moda(STEAM) Jak dotąd nie rozegrałem ŻADNEGO meczu. Loadowanie, odpalanie trwa koszmarnie długo. Filtry w przeglądarce nie zawsze zaskakują + błędnie wyszukuje serwery. Co więcej 99% serwerów działa na starych wersjach moda a instalator moda mi wgrał nowszą i dzięki temu szansa znalezienie serwera maleje do niemalże 0.

I to pokazuje najbardziej ułomność tej społeczności. Narzekanie na bugi ALE wgrać nowszej łatki to już nie nie nie, bo żyłka w mózgu pęknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EmperorKaligula --> wiesz, nie ma co pisać o sprawach technicznych, bo są mało istotne. Zombie mają SI zombie :) Strzelanie mocno realistyczne, jak w ArmA; poruszanie się - najlepiej przy ziemi i powoli; interakcja - ograniczona, ale wystarczająca. Nie ma sensu czekać na pełną wersję, bo DayZ jest już bardzo grywalne w tym momencie. No, chyba, że czekasz na samodzielne, komercyjne wydanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lailonn --> mam remedium na wszystkie twoje problemy :) Six Updater się nazywa i zarządza różnymi modami do ArmA 2, w tym DayZ. Sam ściąga, sam aktualizuje, ma przeglądarkę z której odpalasz wszystko - działa jak marzenie :) Zdecydowana większość serwerów jest na najnowszej wersji DayZ, więc nie wiem o czym mówisz z tymi 99%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lailonn

MECZU? w dayz nie ma czegoś takiego jak ''mecz'' oO a co do Twoich problemów to jak napisał KeyserSoze SixUpdater i jazda, wszystko sprawnie i bez problemów.


Co do DayZ. Gra się baaardzo przyjemnie, lecz po dłuższym graniu zaczyna być nudne, dobry ekwipunek znajduję już w około godzinę (a to jest największa sprawa w całej grze) a później biegam i szukam ludzi, żeby się postrzelać... ginę, zbieram ekwipunek od nowa i jazda to samo.

Bugi potrafiają na prawdę uprzykrzyć życie, ba, ile razy straciłem najlepszą sniperkę i cały plecak, bo coś sie zbugowało i pojawiałem się bez niczego.. albo łamałem nogę przechodząc przez drzwi.

Widać bardzo, że gra jest jeszcze w fazie ALFA i na prawdę nie wiem jak oni chcą ogarnąć te wszystkie błędy do świąt, żeby wydać oddzielną wersję.


Osobiście zalecam pooglądać streamy na żywo i po prostu zapytać streamera na czacie to czego nie wiecie itp. sam podczas streamów z dayz prowadze rozmowy z widzami i opowiadam co gdzie jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lailonn

KeyserSoze ma rację Six Updater ( http://dayzmod.com/?SixUpdater ) super sprawa, ale też nie zapomnij ręcznie zaktualizować battleye ( http://www.battleye.com/ ) jeśli nie będziesz miał najnowsze wersji będzie cie wywalało z serwera. Upewnij się też czy masz zainstalowany najnowszy beta patch do army ( http://www.arma2.com/beta-patch.php )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 12:56, KeyserSoze napisał:

EmperorKaligula --> wiesz, nie ma co pisać o sprawach technicznych, bo są mało istotne.
Zombie mają SI zombie :)


szczególnie to że czasem poruszają się superszybko, a czasem człapia - czy jakoś tak.

Dnia 25.07.2012 o 12:56, KeyserSoze napisał:

Strzelanie mocno realistyczne, jak w ArmA;


nigdy w arme nie grałem, ale to co widze na gameplayach nie przypomina realistycznego strzelania (rozrzut jest, celność mała, ale ten rof i skakanie z bronią)

Dnia 25.07.2012 o 12:56, KeyserSoze napisał:

interakcja - ograniczona


raczej chodzi mi o zabugowane drzwi, drabinki itd

Dnia 25.07.2012 o 12:56, KeyserSoze napisał:

Nie ma sensu
czekać na pełną wersję, bo DayZ jest już bardzo grywalne w tym momencie.


jest sens, oj jest. do tego kompletnie spartolony interface. poczekam, jestem cierpliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EmperorKaligula
Zabugowane drzwi? Drabinki?
Gram w DayZ ponad tydzien i jedyny bug jaki spotkalem to duplikowanie sie przedmiotow, imho jak mozecie to bierzcie gre ale potem i tak bedziecie musli kupic pelna stand-alone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A da sie grac w DayZ posiadając jedynie darmową wersje Army2? Coś słyszałem że można, tylko jest to graficznie okrojona wersja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wnioskuję, że idea gry to jakby S.T.A.L.K.E.R MMO.
Ciekawe, ktoś już wprowadza to w czyn, gra będzie się nazywała Survarium ...i już od pierwszych informacji ludzie jeżdżą po twórcach jak po burej suce: że zdrada, że zdzierstwo, że MMO, gankowanie noobów i w ogóle nie dla casuali...
A tu: zachwytom nie widać końca, ot parę bugów i tyle, heh, patrzę i oczom nie wierzę:/

Co do artykułu: może nie tyle wychodzi z gracza bydlak -bo wybór pomiędzy ominięciem a eliminacją mamy w wielu grach- co akurat ten tytuł pozwala to lepiej odczuć: bo nie ma z góry nakreślonych ram zachowań i procedur, takie Journey z gunem w ręku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 15:19, Ramonek napisał:

A da sie grac w DayZ posiadając jedynie darmową wersje Army2? Coś słyszałem że można,
tylko jest to graficznie okrojona wersja...

Najważniejsze, że wycięto z niej obsługę mod''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy jeszcze się wachają, nie wiem na co czekają. Odpowiedź brzmi, grać! Bugi są, denerwują, ale akceptujesz to, są ważniejsze sprawy - trzeba przeżyć. DayZ jest niesamowite, grywalne jak cholera, odstawiasz grę i myslisz o niej. Przypomina mi to poranek po pierwszym dniu spędzonym z wirtualną rozrywką, czegoś takiego naprawdę dawno nie czułem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Day-Z mimo wczesnego stadium jest mega grywalne. Samemu jest stres, za to w grupie mimo że czuje się silniejszym i ma się wsparcie moment nieuwagi i trzeba na nowo siebie szukać na mapie. Nie jest to żaden stalker MMO czy inne. Tutaj mamy czysty survival, na ogromnym terenie, ze stosunkowo realistycznym trybem postaci (jedzenie, picie, choroba, zmęczenie i parę innych). Posiadamy ogromne pole do popisu. Mimo że jest się pacyfistą można zostać zabitym, zestrzelonym.
I najważniejsze: Nie ufaj nikomu! Nie raz ktoś komu uratujesz tyłek wjedzie ci siekierą w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować