Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft: Mists of Pandaria z datą premiery

96 postów w tym temacie

Teraz poproszę tylko pre-order EK:)
Zostaje tylko czekać na ogłoszenie daty premiery Heart of the Swarn, mam nadzieję że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Harpen
Wersja którą opisałeś to nie kolekcjonerka tylko deluxe, czyli takie coś pomiędzy. Ma dodatki, których nie ma standardowa ale nie ma fizycznych bajerów, które trafiają do kolekcjonerki. Dlatego wersje deluxe są tylko cyfrowe-dla tych, którzy chcą mieć dodatki w grze, ale nie potrzebują "bibelotów" na biurko.
Wersja kolekcjonerska dopiero będzie ogłoszona, bo nie wierzę, że Blizz takiej nie wypuści ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Betę, dobiłem mnicha do 90 lvl, zrobiłem wszystkie heroiki i...powiem szczerze, że mam mieszane uczucia. Heroiki są na poziomie trudności normali Cata, być może w wersji finalnej będą trudniejsze, oby, bo przechodzi się je sprintem. Krainy niektóre zachwycają, a inne jakby trochę są na siłę zrobione. Questy ciekawe, przyjemnie się leweluje. Scenariusze, też fajny pomysł. Zlikwidowanie drzewek mi nie przeszkadza, fajnie jak np. przed bosem można zmienić sobie skille, choć zazwyczaj są one drugorzędne. Nowa klasa bardzo mi się podoba, takie trochę pomieszanie rogue z palladynem jeśli chodzi o mechanikę gry, grałem jako dps, ale myślę, że jako tank i heal jest podobnie. Nie testowałem raidów. Jakoś na dniach kończy mi się abonament i będę się mocno zastanawiał czy odnowię go wraz z Pandarią, choć jak mówię ma swój klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 18:16, TobiAlex napisał:

Haha, miesiąc po premierze Guild Wars 2. Pewnie liczą, że ludzie odejdą od GW2 na rzecz
pand...


GW2 nie ma abo, więc kto będzie chciał i tak będzie grał w obie gry. Choć niewątpliwie Blizz boi się pozwolić ludziom na dłużej opuścić Azeroth na rzecz Tyrii :D Ja MoP kupię choćby tylko po to żeby zobaczyć jak wygląda, za to Tyria po becie zawładnęła moim sercem. Jeśli cały content wygląda tak, jak to co do tej pory widziałem, to przez długi czas WoW mnie nie zobaczy online. Za dużo tego samego w tym samym na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem się nabrać na papkę PRowską i na markę.

Przynajmniej liczę na niedrogie Torchlight 2.

A potem Guild Wars 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie do tych co to bawili się w betę MoPa: czy healing się cokolwiek zmienił od czasu premiery Cata ? Bo w Lishu tak fajnie mi się healowało, a potem nagle Cata i boom... OOM, boom... OOM. :-( Od razu przestałem grać i już prawie rok konto frozen. :-)
Teraz jednak z powodu porażki Diablo 3 rozważam właśnie albo GW2 albo MoP. W WoWa już nieco się bawiłem i generalnie od Vanilli do Lisha było super. Cata trochę mnie zniechęciło (patrz wyżej), ale kto wie: nowy dodatek, nowe możliwości. :-) Trzeba pytać.
O GW2 natomiast wiem w zasadzie tyle co nic... nawet w Jedynkę nie grałem, bo dużo się przy niej mówiło o PvP, a mnie PvP kompletnie nie interesuje. Niemniej czy np. system walk jest tam podony do tego z WoWa ? Czy też są healerzy, tankowie itd. A jak nie ma to co jest ? ;-) Czy też są raidy, instancje, grupowe questy, dużo zwiedzania, jeszcze więcej farmy itd. ? Ale to już chyba pytania nie na ten topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 18:54, Kafar napisał:

Dałem się nabrać na papkę PRowską i na markę.

Przynajmniej liczę na niedrogie Torchlight 2.

A potem Guild Wars 2 :)


Właśnie ja też. Teraz już nie ma co patrzeć, że grę robił Blizzard i, że to było Diablo. Nazwa została z pierwszej odsłony i teraz jest tylko dojenie graczy z legendy. Blizzard się zmienił i nie są to już gry takie fajne jak za pierwszego Diablo, StarCrafta. Ich gry to już średnia półka. Nie boję się powiedzieć, że to już poziom gier gorszych od BioWare. No Trochlight 2 zapowiada się fajnie i chyba rzucę na to oczkiem. Kto wie ? Może pożrę D3 na śniadanie ? Liczę na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 18:16, TobiAlex napisał:

Haha, miesiąc po premierze Guild Wars 2. Pewnie liczą, że ludzie odejdą od GW2 na rzecz
pand...


Patrząc po opiniach z bety wielu wowoczów znudzi się szybciej niż w SWTOR .

Dnia 25.07.2012 o 18:16, TobiAlex napisał:

Właśnie ja też. Teraz już nie ma co patrzeć, że grę robił Blizzard i, że to było Diablo.
Nazwa została z pierwszej odsłony i teraz jest tylko dojenie graczy z legendy. Blizzard
się zmienił i nie są to już gry takie fajne jak za pierwszego Diablo, StarCrafta. Ich
gry to już średnia półka. Nie boję się powiedzieć, że to już poziom gier gorszych od
BioWare. No Trochlight 2 zapowiada się fajnie i chyba rzucę na to oczkiem. Kto wie ?
Może pożrę D3 na śniadanie ? Liczę na to.


Proszę mi podać rtsa w którego dwa lata po premierze gra więcej osób niż obecnie w SC2 albo rtsa który jest większym esportem niż SC2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 17:50, TigerXP napisał:

Pewnie nie, ale teraz strach sie odezwac ze takie D3 sie komus podoba, bo zaraz rzuca
sie cholota ktora ma zawsze racje i rozjezdza "funboyow" niczym walec.


Gra nie ma lategame ani pvp , fail goni faila(godmode) a po za tym Gay Wilsoon musi odejść. :) Może stąd te negatywne opinie (oczywiście nie chodzi mi o płaczące hamburgery z metacritic którym nic nigdy się nie podoba). ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 17:50, TigerXP napisał:

Nie jest tak zle, taki Cata okazal sie juz lepszy niz wotlk, po zapowiedziach poki co
wydaje sie ze MoP bedzie jeszcze lepszy.


Pod względem hasła "ALL MUST SEE TEH ENDGAME" jest tak samo. Wraz z wyjściem nowego raidu, stare zostaną zapomniane i mało kto będzie chciał tam w ogóle chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 19:50, ZubenPL napisał:

Patrząc po opiniach z bety wielu wowoczów znudzi się szybciej niż w SWTOR .


A niby dlaczego gracz WoWa miałby szybko znudzić się GW2 ? Pytam poważnie, bo sam jak wcześniej pisałem mam tą zagwozdkę: MoP lub GW2. Za potencjalnego wowocza od biedy też mógłbym się uznać, a w GW2 jak na razie nie miałem okazji pograć.

Dnia 25.07.2012 o 19:50, ZubenPL napisał:

Proszę mi podać rtsa w którego dwa lata po premierze gra więcej osób niż obecnie w SC2
albo rtsa który jest większym esportem niż SC2 ?


SC2, to de facto gra sieciowa... ba, nawet nie tyle sieciowa co niemal turniejowa. Dlatego taką ma żywotność. Od samego początku Blizz nie nastawiał się na nic innego. Jedynka miała genialną kampanię, Dwójkę sfailowali w iście amerykańskim stylu. Klimat zresztą też.
Uprościli mechanikę, dodali masę udogodnień i nagle tyle prosów się znalazło, kiedy Jedynka na dobrą sprawę po tylu latach istniała głównie w Korei, czyli tam gdzie nawet reklamy z hydraliskami robią. I nagle mamy wielki hype, wysyp imprez, Polacy ownują Koreańczyków, a gry komentuje sam Krzysztof Ibisz.
Mi zresztą pod względem założeń gra bardziej przypomina takiego LOLa niż RTSa. Za wzór gatunku RTS osobiście uznaję klasyczne TA.
Tyle offtopic z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 19:40, vegost napisał:

Nie boję się powiedzieć, że to już poziom gier gorszych od
BioWare. ...


Tak wyrwane z kontekstu, ale dodam od siebie. Dla mnie osobiście ME3 już w tej chwili rozwala wszystko co było i będzie w tym roku. Gra zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie! Kiedy patrzę na Diablo 3 lub SC2, to powiem nawet że Blizzard powinien się od BW uczyć jak robić gry naprawdę naładowane emocjonalnie.

Spoiler

Sorry, ale grając w D3 zupełnie nie odczułem tego że np. przeżywam śmierć znanego Decarda Caina, ostatniego z Horadrimów i wielkiego bohatera całej serii lub toczę boje z demonami w samym mieście Aniołów. Jedynie filmiki z aktów 1 i 3 dają tego jakąś namiastkę, ale same filmiki to przecież nie gra.

Coś tu jest nie tak...
Plus do tego muzyka... kiedyś Blizz potrafił tworzyć naprawdę PIĘKNĄ muzykę w grach. Teraz powinni odpalić ME3 i posłuchać. ;-)
Żeby nie było offtopu. IMO wszystko to przez WoWa, który tworzony latami wypaczył w programistach Blizza wszystko co istotne w grach singleplayer, a wyrobił klapki na internetowy grind, procenty i cyferki oraz achievementy. MoP niczego tutaj nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 21:52, Dann napisał:

Plus do tego muzyka... kiedyś Blizz potrafił tworzyć naprawdę PIĘKNĄ muzykę w grach.
Teraz powinni odpalić ME3 i posłuchać. ;-)


Przecież Blizz dalej robi piękną muzykę. Wystarczy posłuchać soundtracków z WoWa, choć faktycznie w Diablo 3 była beznadziejna. A OST z ME3 jest badziewny, porównując do tego co było w dwójce i jedynce. :P Choć ma kilka fajnych kawałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 22:12, Reffanov napisał:

Przecież Blizz dalej robi piękną muzykę. Wystarczy posłuchać soundtracków z WoWa, choć
faktycznie w Diablo 3 była beznadziejna.


Właśnie, w D3 jest taka bardzo nijaka, właściwie stanowi tło lub jeszcze gorzej. A popatrz sobie na Diablo 2. Pomijam nawet muzykę z menu, którą każdy zapewne zna na pamięć, ale np. scena zniszczenia Kamienia Świata. To jest właśnie Blizzard... a właściwie był jakieś 10 lat temu. ;-(
Soundtracki z WoWa ? Przychodzi mi do głowy tylko jeden motyw: Invincible z Lisha, czyli rok 2008 plus może jakieś kawałki z Vanilli. Cata jest tu równie nijakie jak D3... IMO w każdym razie.
Posłuchałem nieco tej chińskiej Pandarii i odrzuciło mnie niemal od razu. Także rokowania są kiepskie.

Dnia 25.07.2012 o 22:12, Reffanov napisał:

A OST z ME3 jest badziewny, porównując do tego
co było w dwójce i jedynce. :P Choć ma kilka fajnych kawałków.


Zacząłbym od tego, że muzyka w Trójce jest zupełnie inna niż w poprzednich częściach. Klimat jest zupełnie inny. A utwory takie jak "Leaving Earth" lub "An end once and for all" pozostają jednymi z najpiękniejszych jakie kiedykolwiek słyszałem. A nie tylko one są w całej grze warte wzmianki. Przede wszystkim zapadają w pamięć, co Blizzowi nie udaje się w zasadzie od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 21:15, Dann napisał:

Polacy ownują Koreańczyków,


Tu skończyłem czytać twój komentarz , bo doszedłem do wniosku że nie masz żadnej wiedzy(większego steku bzdur od dawna nie czytałem) o esporcie w SC2 czy samej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować