Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft: Mists of Pandaria z datą premiery

96 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2012 o 22:38, Fimbulvinter napisał:

News o WoWie a w komentarzach po kolei przewijają się tematy Diablo, Starcrafta, Guild
Wars, Bioware i Mass Effect.


Nie offtopuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 22:28, Dann napisał:

Właśnie, w D3 jest taka bardzo nijaka, właściwie stanowi tło lub jeszcze gorzej. A popatrz
sobie na Diablo 2. Pomijam nawet muzykę z menu, którą każdy zapewne zna na pamięć, ale
np. scena zniszczenia Kamienia Świata. To jest właśnie Blizzard... a właściwie był jakieś
10 lat temu. ;-(


Ja w drugiego Diabełka grałem całe 15 minut, więc muzyki z D2 nie kojarzę wcale. :)

Dnia 25.07.2012 o 22:28, Dann napisał:

Soundtracki z WoWa ? Przychodzi mi do głowy tylko jeden motyw: Invincible z Lisha, czyli
rok 2008 plus może jakieś kawałki z Vanilli. Cata jest tu równie nijakie jak D3... IMO
w każdym razie.
Posłuchałem nieco tej chińskiej Pandarii i odrzuciło mnie niemal od razu. Także rokowania
są kiepskie.


Co kto lubi. Mnie się soundtrack z Pandarii bardzo podoba, ale lubię takie azjatyckie klimaty. Zawsze jakaś miła odmiana.

PS. Skończmy offtop. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 22:28, Dann napisał:

To jest właśnie Blizzard... a właściwie był jakieś 10 lat temu. ;-(


A ja myślałem że Matt Uelmen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ME3 jest najgorszą częścią z całej trylogii. BioWare nastawiło się tylko i wyłącznie w tej części na akcje. Fabuła jest słaba i sklejona na kolanie. OST też jest do dupy. Tylko może dwa kawałki mi się podobały i to wszystko. Ale czego się dziwić, skoro nie zatrudnili Jacka Halla, który komponował soundtracka do dwóch poprzednich części. Widać słabą jakość wykonanych utworów. Przepaść totalna. Najlepiej wypadło ME2. Gdzie była fabuła imo epicka: tajemniczość, zbieracze, i sama końcówka. I oczywiście była akcja, której brakowało w ME1.

Blizzard i OST hmm. Owszem kiedyś robili i dobre gry i dobrą muzykę do nich. Ale to było 12 lat temu. Teraz ten przydomek, który ciągle powtarzają: "Wypuścimy, kiedy będzie gotowe" przeszło do lamusa i bardziej im szkodzi niż służy. Im dłużej pracują nad grom to widać, ze jest gorsza. Z resztą wystarczy zobaczyć jak wygląda Diablo 3, żeby zrozumieć kto je tworzył :) Ale tu nawet nie chodzi o to jak wygląda. Sama gra jest nudna i ma braki. Wygląda na to, że Blizzard się wypalił i coś się stało przez ostatnie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość wcześnie. Spodziewałem się, że tradycyjnie będzie to bliżej zimy jak WotLK czy Cata (listopad/grudzień), co mi by osobiście o wiele lepiej odpowiadało. Kolekcjonerka standardowa, jak na te od WoWa - moim zdaniem nic specjalnego, więc tradycyjnie wybiorę zwykłą. Pozostaje jeszcze cyfrowa deluxe, ale również tam sporo sobie życzą za samego mounta, peta i schemat na baner D3 (chyba tam jeszcze dorzucili farbkę) oraz trochę avatarów do SC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 22:34, ZubenPL napisał:

Tu skończyłem czytać twój komentarz , bo doszedłem do wniosku że nie masz żadnej wiedzy(większego
steku bzdur od dawna nie czytałem) o esporcie w SC2 czy samej grze.


Widzę zbyt poważnie wziąłęś ten komentarz... myślałem, że zaraz dodasz jeszcze że Krzysztof Ibisz wcale nie komentuje meczy Starcrafta. O_O
Zresztą nie ważne... nie mnie porównywać multi w SC1 i SC2 bo jak sam piszesz nie mam o tym żadnej wiedzy. Lepiej popytaj lub poczytaj wywiady, komentarze tych co takową posiadają. Każdy Ci powie, że multi w SC2 lepszy. :-)
Tyle offtopu.

Dnia 25.07.2012 o 22:34, ZubenPL napisał:

A ja myślałem że Matt Uelmen :)


Faktycznie, Blizzard wypożyczył go z firmy Zielone majtki na czas robienia Diablo 2. Teraz powinni byli wypożyczyć całego Runica, może z D3 coś by wyszło.


@ Reffanov

Faktycznie co kto lubi. Ja tam do azjatyckich klimatów nic nie mam, ale te kawałki z Pandarii wyszperane na YT jakoś specjalnie epickie dla mnie nie były. Już zlepka utworów z Cata nazwana "The Shattering" podobała mi się bardziej... chociaż jakaś nostalgia się odzywała. :-)
A offtopu nie było skoro o MoPie tez pisaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 23:04, vegost napisał:

Akurat ME3 jest najgorszą częścią z całej trylogii. ...


Oj, zacząłbym offtop jak stąd do Chin (specjalnie do Chin żeby offtopu nie było ;-D), ale się powstrzymam. :-) Twoje zdanie.

Dnia 25.07.2012 o 23:04, vegost napisał:

Blizzard i OST hmm. Owszem kiedyś robili i dobre gry i dobrą muzykę do nich. Ale to było
12 lat temu. Teraz ten przydomek, który ciągle powtarzają: "Wypuścimy, kiedy będzie gotowe"
przeszło do lamusa i bardziej im szkodzi niż służy. Im dłużej pracują nad grom to widać,
ze jest gorsza. Z resztą wystarczy zobaczyć jak wygląda Diablo 3, żeby zrozumieć kto
je tworzył :) Ale tu nawet nie chodzi o to jak wygląda. Sama gra jest nudna i ma braki.
Wygląda na to, że Blizzard się wypalił i coś się stało przez ostatnie lata.


Póki co wciąż są na topie, a gracze zarażeni farmą szybko nie odchodzą, okazuje się nawet jeśli jest ona tak porażkowa jak w D3. Czasami odnoszę wrazenie, że Blizzard wcale nie robi gorszych gier. Oni po prostu postępują wedle pewnej złotej zasady: give the audience what they want. :-) Kto by się przejmował pojedynczymi głosami sprzeciwu ?
I nadal uważam, że to WoW utorował im drogę do punktu, w którym obecnie się znajdują: tworzenia gier jak najbardziej wciągających, wyłącznie online, z masą cyferek, statystyk, grindu i bez żadnych emocji. Niebawem nadchodzi kolejny odcinek (patrz tytuł artykułu) i już wiadomo, że będzie kolejnym wielkim sukcesem Blizzarda (finansowym znaczy się). :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 07:10, Dann napisał:

Widzę zbyt poważnie wziąłęś ten komentarz... myślałem, że zaraz dodasz jeszcze że Krzysztof
Ibisz wcale nie komentuje meczy Starcrafta. O_O
Zresztą nie ważne... nie mnie porównywać multi w SC1 i SC2 bo jak sam piszesz nie mam
o tym żadnej wiedzy. Lepiej popytaj lub poczytaj wywiady, komentarze tych co takową posiadają.
Każdy Ci powie, że multi w SC2 lepszy. :-)
Tyle offtopu.


Przepraszam jestem fanbojem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 21:52, Dann napisał:

Tak wyrwane z kontekstu, ale dodam od siebie. Dla mnie osobiście ME3 już w tej chwili
rozwala wszystko co było i będzie w tym roku. Gra zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie!
Kiedy patrzę na Diablo 3 lub SC2, to powiem nawet że Blizzard powinien się od BW uczyć
jak robić gry naprawdę naładowane emocjonalnie.


No chyba cię porąbało kompletnie ;D.

Nie chce mi się już tłumaczyć, dlaczego ME3 jest do bani, ale obecne Bio upycha w swoje gry tyle tandetnego, kiczowatego, hollywoodzkiego patosu, że osiągają efekt odwrotny od zamierzonego. To raz. Dwa - gra ma tak koślawy i pocięty gameplay, że aż wstyd, że robili to dwa lata. Spodziewałem się lepszej dwójki z poprawionymi brakami i bardziej rozbudowanej - dostałem wykastrowaną dwójkę.

Co do SC2 - gra jest koszmarnie napisana i ma tragiczną fabułę, ale

Spoiler

ten filmik przed ostatnią misją, gdzie Raynor sprzedaje żołnierzom jakieś tanie, patetyczne gadki przy równie patetycznej muzyce

... o dziwo podobał mi się :D. Jest "epicki" w tani sposób, ale jakimś cudem Blizzard osiągnął zamierzony efekt. Tak czy siak - najpierw twórcy powinni skupić się na tym, by gra była jak najlepszą grą, dobra fabuła jej nie uratuje, a Bio ostatnio ponosi klęskę na obydwu tych polach.

Co do muzyki w grach Blizza - zgodzę się, że od dawna słabuje, ale WoW miał kilka pięknych kawałków (chodzi mi przede wszystkim o te krwawych elfów - cudo, ale kilka perełek się znajdzie), poza tym SC2 również jest dobry. A ME3? Jedynka i dwójka zapadały w pamięć, ale to było jak był Jack Wall i Sam Hulick, teraz kilku niezbyt interesujących kompozytorów wysmażyło takie byle co na potrzeby trójki. No i oczywiście Mansell :/.

Ogółem - panie, daj pan spokój ;). Takiego ładunku emocji jak finał (niezamierzony w sumie...) serialu The Zeta Project chyba nic nie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 18:26, Demagol napisał:

No chyba cię porąbało kompletnie ;D.


A Ty właśnie wysmażyłeś jednego z największych offtopowych kotletów w historii forum. ;-D

Tak w dużym skrócie: Tobie się nie podoba, mi tak. Tobie dla odmiany podoba się przemówienie Raynora, mi nie podoba się cała koncepcja tej postaci w SC2. To już nie ten Raynor z Jedynki. Po tym co zrobili z SC2 i Diablo 3, to pracownicy Blizza z Wilsonem na czele powinni wybrać się do Baru u Józka, a nie posyłać tam Jimmiego. :-(
Natomiast coby nie offtopować i zakończyć wątek. Bardzo możliwe, że Pandarię zakupię, podobnie jak większość jak sądzę, żeby zobaczyć co nowego... tak na dwa miechy przypuszczam. Chyba że GW2 pozamiata wszystko. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 18:55, Dann napisał:

Tak w dużym skrócie: Tobie się nie podoba, mi tak.


To mi nie wystarcza, ja *muszę* nawracać na jedynie słuszne gierki!

Dnia 26.07.2012 o 18:55, Dann napisał:

Tobie dla odmiany podoba się przemówienie
Raynora, mi nie podoba się cała koncepcja tej postaci w SC2. To już nie ten Raynor z
Jedynki.


Tego nie neguję, potwierdzam i sam rozpaczam nad tym, co Metzen z tej postaci zrobił. O dziwo prezentacje kampanii z 2007 i 2008 mają ten specyficzny klimat właściwy jedynce, a i Raynor miał być przecież alkoholikiem, że hej! Ale decyzje zmieniono i zrobiono z tego wszystkiego byle co i ZUPEŁNIE bez sensu. Jak się człowiek zastanowi, to jak nic może być najgorsza fabuła w historii gier. A przynajmniej jedna z najgorszych.

Mists of Pandaria - chcę pand, obejrzę sobie Kung Fu Pandę. Walki petów a la Pokemon to ciekawy pomysł, ale wolałbym mieć kompanów jak w TOR-ze (który raczej do bani jest, swoją drogą), robiących za drugiego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2012 o 23:04, vegost napisał:

Blizzard i OST hmm. Owszem kiedyś robili i dobre gry i dobrą muzykę do nich. Ale to było
12 lat temu. Teraz ten przydomek, który ciągle powtarzają: "Wypuścimy, kiedy będzie gotowe"
przeszło do lamusa i bardziej im szkodzi niż służy.


Tak, dlatego ich wszystkie gry do dzisiaj schodza jak swieze buleczki kazdy sie o nie zabija, miliony ludzi na swiecie sie myli, po prostu polacy maja <lyk piwa> patent na prawdomownosc i dostrzegaja ich bledy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 01:04, TigerXP napisał:

Tak, dlatego ich wszystkie gry do dzisiaj schodza jak swieze buleczki kazdy sie o nie
zabija, miliony ludzi na swiecie sie myli, po prostu polacy maja <lyk piwa> patent
na prawdomownosc i dostrzegaja ich bledy.


Miliony ludzi na świecie dały się nabrać na tani PR oraz wiedzeni nadziejami i sentymentem do marki Diablo. Ciekawy jestem ile z tych milionów zostało jeszcze przy grze po... po ilu ? 2 miesiącach od premiery ? 2,5. Ciekawe też ile z tych milionów kupi ewentualny dodatek do gry ?
To samo z WoWem, nie wiem jaką teraz ma bazę aktywnych graczy, ale napewno nie jest to już te sławetne 12 milionów czy ile tam było. Martwe servery, których Blizz oczywiście nie połączy, bo wtedy niejako oficjalnie przyznaliby się do spadku popularności gry, a ponadto wolą zarabiać na płatnych transferach.
A SC2 to gra specyficzna, w sensie nie dla każdego (a kampania singleplayer jest żałosna) i zakładam że spory odsetek obecnej populacji graczy to ci, dla których ta gra jest czymś więcej niż tylko grą.
Ja np. D3 odstawiłem na półkę i naprawdę nie ciągnie mnie spowrotem... wręcz nudzę się, a nie wracam do niej. Przecież miało być tak pięknie, a nawet wszystkich klas nie przetestowałem. Po prostu gra nuży i to bardzo szybko, szczególnie w tzw. endgame.
Teraz wątpię czy MoP nagle przysporzy WoW tylu świeżych graczy... ci starsi może kupią i powrócą na jednego pre-paida, też pewnie nie wszyscy. Ja nawet miałem chwilową fazę na powrót do MoPa, ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej mi przechodzi. :-)

Reasumując: poczekajmy jeszcze z rok, może dwa, góra trzy. :-) A takich vegostów (z całym szacunkiem dla forumowicza) przy obecnej polityce Blizza będzie tylko więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2012 o 08:19, Dann napisał:

To samo z WoWem, nie wiem jaką teraz ma bazę aktywnych graczy, ale napewno nie jest to
już te sławetne 12 milionów czy ile tam było. Martwe servery, których Blizz oczywiście
nie połączy, bo wtedy niejako oficjalnie przyznaliby się do spadku popularności gry,
a ponadto wolą zarabiać na płatnych transferach.


No nie ma 12 milionow, kolo dyszki cos jest. Nie zmienia to faktu ze wszystkie MMO chcialy by umierac tak jak WoW, przez ostatnie 7 lat zadna gra nie osiagnela nawet polowy tego co produkt blizza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 08:19, Dann napisał:

A SC2 to gra specyficzna, w sensie nie dla każdego (a kampania singleplayer jest żałosna)


Chyba faktycznie cię powaliło :D. To, że fabuła jest żałosna, to nie znaczy, że kampania taka jest, bo akurat poza paroma drobnym zgrzytami wciąga jak cholera, a każda z misji ma unikalny styl i zaskakuje na każdym kroku. Lepszej kampanii w RTS-ach nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i w temacie - przynajmniej w połowie: GW2 prepurchase oraz MoP EK już zamówione, więc teraz potrzebuję tylko czasu, aby w to pograć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 11:51, Pajonk78 napisał:

Krótko i w temacie - przynajmniej w połowie: GW2 prepurchase oraz MoP EK już zamówione,
więc teraz potrzebuję tylko czasu, aby w to pograć. ;)


Gdzie zamawiałeś EK MOP''a ?? play.com czy amazon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 10:19, TigerXP napisał:

No nie ma 12 milionow, kolo dyszki cos jest. Nie zmienia to faktu ze wszystkie MMO chcialy
by umierac tak jak WoW, przez ostatnie 7 lat zadna gra nie osiagnela nawet polowy tego
co produkt blizza.


Ciekawe jaka jest teraz faktycznie populacja WoWa... i ile z niej stanowią chińczycy ? ;-)
A że osiągnęła duży sukces to nikt tego nie neguje. Niech się Blizz cieszy dopóki ma z czego odcinać kupony, bo cały ten ich sukces IMO opiera się na sentymencie graczy do klasyki wydanej jeszcze w latach 90-tych.
IMO jak nie postawią na innowacje, to mogą się na tym nieźle przejechać. D3 niechlubnym ostrzeżeniem.


@ Demagol

Chyba faktycznie mnie powaliło. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2012 o 20:16, Dann napisał:

IMO jak nie postawią na innowacje, to mogą się na tym nieźle przejechać. D3 niechlubnym
ostrzeżeniem.


Faktycznie, dwa ostatnie dodatki, szczegolnie wotlk mozna nazwac odcinaniem kuponow, ale MoP idzie w dobra strone. A nawet jak ten WoW w koncu juz ostatecznie padnie, to wyjdzie Titan, pozamiata konkurencje i znowu zacznie sie panowanie blizza, na co osobiscie bardzo mocno czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować