Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gabe Newell: Windows 8 katastrofą dla wszystkich w przestrzeni PC

44 postów w tym temacie

Co ten Gabe fanzoli? Ktoś rozumie o co mu chodzi? Przecież Windows 7 i XP też są zamknięte. Jakoś katastrofy nie ma i mogli się rozwijać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram gościa, że Win8 to katastrofa, ale nie popieram jego dziwacznych argumentów. Po prostu boi się, że zostanie wygryziony przez nowy konkurencyjny system, który docelowo jest tworzony, nie na PCty, tylko na wszelkie mobilne ustrojstwa, aczkolwiek to jest powodem zupełnej niefunkcjonalności systemu Win8 na PCty. Wszelkie testy pokazują, że na mobilach świetnie działa system, nawet w jego niedorozwiniętej i ograniczonej wersji, niestety na normalnych maszynach, system ten okazuje się totalną porażką, główny winowajca to "metro", zero funkcjonalności, zero intuicyjności, mnóstwo szukania i kupe niepotrzebnych "ułatwiaczy".
Wciąż mnie zastanawia czemu każdy nowy windows i wszelkie oprogramowanie microsoftu musi być coraz bardziej "łatwiejsze" w urzyciu, coraz bardziej "myślące" za użytkownika, czyżby główna grupa docelowa użytkowników była takimi kretynami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolesiowi chodzi o to, że MS chce zamknąć platformę Windows, jak Apple, czyli wykosić z rynku konkurencyjne systemy dostarczania oprogramowania i udostępniać oprogramowanie tylko i wyłącznie przez WindowsLive. Jeśli MS się to uda, to platformy w rodzaju Steam są ugotowane, klienci zresztą też, bo ceny na rynku dyktował będzie jeden dostawca treści.
Osobiście trzymam kciuki za Steam, też z chęcią wymiksowałbym się z windozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, w artykule powinien pojawić się komentarz wyjaśniający o co chodzi.

Co do "zamknięcia" się windowsa, nie sądzę, żeby jakikolwiek urzad antymonopolowy na to pozwolił. Hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem mocno do tyłu, jeśli chodzi o newsy z tej dziedziny. O co chodzi? Na Windows 8 nie będzie można odpalać gier czy może nie będzie na nim działać Steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 11:23, Visconius napisał:

Co ten Gabe fanzoli? Ktoś rozumie o co mu chodzi? Przecież Windows 7 i XP też są zamknięte.
Jakoś katastrofy nie ma i mogli się rozwijać???

W porównaniu do Win8 siódemka i ikspek są równie otwarte jak Android. MS za bardzo patrzy się na Apple i robi wszystko, by stworzyć swój zamknięty ekosystem na wszystkich platformach.
A środowisko PC ma to do siebie, że jak coś im się próbuje zamykać, to się buntują, i to bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście autor nie miał ochoty ani poprawnie przetłumaczyć tekstu ani uzupełnić tekst by wszystko było jasne.
Przez zamknięcie Windowsa, szefowi Valve chodziło o to że Microsoft ma zapędy Apple. Czyli zamknięcie środowiska i ścisłą kontrolę nad oprogramowaniem pojawiającym się na ich platformę. Uznał też że podobne podejście w wypadku Windowsa itp może oznaczać katastrofę dla deweloperów która ma się zacząć wraz z Windowsem 8 jeżeli MS rzeczywiście będzie szedł w zaparte.

Jest to jeden z powodów dla których Valve zainwestowało w Linuksa który jest wolny od restrykcji. Ich plan to uczynienie na początek 2500 gier ze Steam grywalnymi na Linuksie.

Mówi też deczko o modelu F2P wspominając że jeden gość z USA zarabia 150.000 dolarów rocznie robiąc czapki do Team Fortress 2 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że Win8 będzie zamknięty ? Co to jest "Zyngi" ? Czy wypowiedź Gabe''a była tłumaczona translatorem, bo w ogóle jej nie rozumiem ? O czym jest ten news ?

Przeczytałem cały news (nigdy nie ograniczam się tylko do nagłówka) i pierwszy raz w życiu kapituluje w tym względzie - nie wiem o co chodzi, nie rozumiem treści. Być może właśnie dołączyłem do tych 70% (chyba to tyle było) ludzi, którzy nie rozumieją "Wiadomości", a być może ten news jest po prostu fatalnie napisany. Przykro mi pani Małgosiu, ale stawiam na tą drugą opcję... :/

Newella można lubić lub nie, ale z tego co kojarzę to facet nigdy nie bełkotał jak pijany menel - a właśnie w takim stylu (bez ładu, składu, z przestawionym szykiem) jest przetłumaczona jego wypowiedź. Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet po przeczytaniu komentarzy nie bardzo rozumiem co mam rozumieć poprzez "zamknięcie systemu win8". Jak to niby w praktyce będzie wyglądać? Że przykładowo nie będzie można zainstalować Winampa tylko będziemy skazani na WMP? Nie chce mi się w to wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie moje gry z biblioteki będą działały bez problemów na Linuksie, to nie widzę przeszkód by spróbować. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2012 o 12:12, misioo napisał:

A ja nawet po przeczytaniu komentarzy nie bardzo rozumiem co mam rozumieć poprzez "zamknięcie
systemu win8". Jak to niby w praktyce będzie wyglądać? Że przykładowo nie będzie można
zainstalować Winampa tylko będziemy skazani na WMP? Nie chce mi się w to wierzyć...


Przeczytaj co napisałem wyżej. Podobno Microsoft ma zapęty by oprogramowanie na Windę było certyfikowane. Tzn zanim będziesz mógł je zainstalować będzie musiało przejść przez łapy MS i spełniać jakieś z góry narzucone wymagania. To samo co Apple robi z iOS. Przynajmniej tak pisało na zachodnich portalach.

Wg artykułu na ten temat który czytałem - obawa że MS może to zrobić sprawiła właśnie że Valve zdecydowała się zainwestować w Linuksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować