Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Atak terrorystyczny 11 Września

348 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2006 o 18:18, marcelek15 napisał:

Ktos tu niedokladnie ogladal film.Przeciez jest czarno na bialym pokazane ze numeru tych samolotow nie bylo w rozkladzie lotow.Sam zaczynasz dochodzic do niezlych konkluzji.Oby tak dalej.:)


Poczekaj, bo chyba czegoś tu nie chwytam - organizuję zamach, ale tak aby wina spadła na innych... Liczba ofiar pójdzie w setki a odpowiedzialność w przypadku niepowodzenia (lub gdy prawda wyjdzie na jaw) jest tak ogromna, że jedynym wyjściem będzie strzelić sobie w łeb zanim zrobi to tłum... I nie dopilnowałem, żeby taki drobiazg jak numery samolotów widniały w rozkładzie lotów??? Nie przekupiłem (zastraszyłem) ludzi z linii lotniczych???

Przeraża mnie fakt, jak łatwo można zmanipulować ludzi byle filmem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 00:59, marcelek15 napisał:

Myslacy wzieli to
pod rozwage-doszli do przerazajacych wnioskow.Niemyslacy slepo wierza w taka bajeczke i neguja
cos czego nie widzilei-badz tez widzieli mala czastke.


A kto powiedział, że w pełni wierzę ? Nie muszę wierzyć w czerwonego kapturka, żeby wiedzieć ,że królewna śnieżka to ściema. Oficjalna wersja mija się z prawdą zapewne w wielu miejscach ale ten film to już czyste fantasy.

Piszesz ,ze mogli brać w tym udział technicy, tylko anonimowi. Wiesz czego uczą na studiach technicznych ? Ogólnej zasady (co wydział to wygląda inaczej ale mniej więcej chodzi o to samo) "nie wiesz - nie piszesz", bo gdybyś ją złamała, to się domy walą, samoloty spadają, statki toną itd. Jak widać publicystów to nieobowiązuje i mogą pisać każdą bzdurę.

Nie ma podstaw żeby negować zdanie inżynierów z różnych niezależnych organizacji, którzy stwierdzili, że winą zawalenia WTC był pożar. Nie twierdzę, że nie mogło być jakiegoś spisku, zatajenia informacji itd. ale jakieś doszukiwanie się wybuchów ładunków na filmiku z ręcznej kamery to jakiś absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 17:46, Arclight napisał:

Podciął? Jeden uderzył w bok wieży, wcale jej nie podcinając. Cała konstrukcja trzymała się
na środkowej części, która nawet nie została uszkodzona przy uderzeniu skrzydła. Może najpierw
warto poznać budowę budynku, który się zawalił nim się coś napisze?


Sory że dopiero teraz. Co do budowy budynku widziałem ją. Znaczy znam z tego co było powiadane w wiadomościach. A z tamtego wynikałoby że naruszenie kilku środkowych pasm spowoduje niesamowite szkody dla budynku i jakąkolwiek bombę należałoby układać właśnie przy nich, a nie przy bardziej elastycznych (zewnętrznych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 07:29, Wodzasty napisał:

Poczekaj, bo chyba czegoś tu nie chwytam - organizuję zamach, ale tak aby wina spadła na innych...
Liczba ofiar pójdzie w setki a odpowiedzialność w przypadku niepowodzenia (lub gdy prawda wyjdzie
na jaw) jest tak ogromna, że jedynym wyjściem będzie strzelić sobie w łeb zanim zrobi to tłum...
I nie dopilnowałem, żeby taki drobiazg jak numery samolotów widniały w rozkładzie lotów???
Nie przekupiłem (zastraszyłem) ludzi z linii lotniczych???

Przeraża mnie fakt, jak łatwo można zmanipulować ludzi byle filmem...


No niestety znany to jest fakt od dawna. Amerykański rząd już dawno się zaczął interesować reakcjami publiki. A one potrafią być nieoczekiwane i żywe. Np. po aferze histerii ufologicznej w latach 50 podsycanej m.in. skromnym słuchowiskiem radiowym CIA z rozkazu Jamesa Woolsey''a rozpoczęła badania tych zjawisk - choć bardziej z historii tych opowiadań - badali reakcje populacji na wzmianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2006 o 02:47, Monte Christo napisał:

No niestety znany to jest fakt od dawna. Amerykański rząd już dawno się zaczął interesować
reakcjami publiki. A one potrafią być nieoczekiwane i żywe. Np. po aferze histerii ufologicznej
w latach 50 podsycanej m.in. skromnym słuchowiskiem radiowym CIA z rozkazu Jamesa Woolsey''a
rozpoczęła badania tych zjawisk - choć bardziej z historii tych opowiadań - badali reakcje
populacji na wzmianki.


akurat w tym przypadku watpie by ten filmi był dziełem amerykańskich służb. w przypadku ufo mogli puścic plotke i obserwować zachowanie społeczeństwa bo nikomu sie nic nie stało. ale w tym przypadku mamy do czynienia z kilkoma tysiacami ofiar. więc po co mieliby wydawac sami na siebie wyrok. po co te wszystkie tajemnice zaraz po zamachu(przejecie kaset z kamer hotelowych, zastraszanie ludzi którzy za duzo widzieli itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie stany zjednoczone wiedziały otym planowanym ataku ale nic nie zrobiły ponieważ
im się opłaca robić wojny co 10 lat żeby się pozbyć biednych i nie wykształconych ludzi więc według mnie en atak to tylko pretekst do wojny w iraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Discovery leciał program dokumentalny o zamachach 11 września, a konkretnie opowiadał on o losach Lotu 93. Wg mnie bardzo ciekawie zrobiony na podstawie opowiadań krewnych ofiar. Niestety znowu musiałem sobie przypomnieć tamten wrześniowy poranek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 11:19, El Comendante napisał:

według mnie stany zjednoczone wiedziały otym planowanym ataku ale nic nie zrobiły ponieważ
im się opłaca robić wojny co 10 lat żeby się pozbyć biednych i nie wykształconych ludzi więc
według mnie en atak to tylko pretekst do wojny w iraku


Im się opłaca robić wojny (szczególnie na Bliskim Wschodzie) ale głównym powodem tego jest ropa, ropa i jeszcze raz ropa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już minęło sześć lat... Strasznie szybko ten czas leci. Pamiętam, jakby to było dzisiaj... Wróciłem, wtedy jeszcze z liceum... patrzę na TV - i na myśl przychodzi mi tylu jedno: OMG. Zobaczcie do czego może doprowadzić fanatyzm religijny... Póki co, nadal nie złapano głowy całego zamachu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 września..... kiedyś interesowałem sie czy to rząd Stanów wywalił to w diabły..... czy faktycznie talibowie to zniszczyli.... kogo to obchodzi. Wszyscy mówią jakie to było straszne i ten osama jaki on to jest zły etc. ale czy mi sie tylko wydaje czy w tym dociekaniu prawdy nie zagubiono jednej rzeczy:pamięci o ofiarch i ich rodzinach. Trzeba pamiętać że ten "Fanatyk" Osama jest takim samym jak my ojcem, synem, bratem. Kiedy (jeśli) go złapią i wszcy będą pytać o al kaide i tak dalej... ja bym zadał jedno pytanie :czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas zamachu 11go września rozpoczynałem studia w SGSP czyli szkole oficerskiej Straży Pożarnej w Warszawie. Nowo upieczony kandydat na strażaka - czyli ja - zadał sobie pytanie, czy naprawdę warto nim zostać? Widząc tragedię ludzi i ginących bohaterów, którzy starali się im pomóc, zapytanie samo sie nasuwało. Dziś jestem już funkcjonariuszem i cały czas to samo pytanie krąży gdzieś tam w głowie. Dziś mamy rocznice, szóstą rocznicę. W maju odwiedziłem NY i złożyłem kwiaty na pomniku upamiętniającym ten straszny dzień.

Tym, którzy zginęli należy się szacunek i chwila, aby o nich pomyśleć.

Utożsamiam się z nimi i współczuję rodzinom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Miałem wtedy 9-10 lat... Wróciłem ze szkoły, wesoły, zjadłem, zasiadłem przy radiu i chciałem sobie na kasetę ponagrywać kilka piosenek z RMF, gdy nagle przerwali muzę i zapodali informację. Mama włączyła tv, a tam sceny jak z filmu, walą się dwie gigantyczne wieże. Pamiętam niedowierzanie, strach, ale i współczucie.

[*] dla ofiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętam jak w dniu zamachu kuzyn straszył mnie, że nadchodzi III wojna światowa. Ale się wtedy bałem niesamowicie. W końcu byłem jeszcze małym knypkiem (9 lat). Ale jakoś nie mogę uwierzyć, że samolot, który walnął w Pentagon zrobił tam taki małe zniszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, codziennie ludzie gdzies umierają, więc na mnie 11 września nie zrobił większego wrażenia. Za wyjątkiem "narzędzia". Cóż, nie jestem pozbawiony serca, ale wszystko zostało zanadto wyolbrzymione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż wczoraj oglądałem program i jestem już na 100 % pewien że to nie przez uderzenie samolotu zawaliły się wierze bo to byłoby niemożliwe tylko poprzez wybuchy , a dokładniej podłożone bomby na poszczególnych piętrach , okazało się też że samoloty które niby brały udział w katastrofie do dziś latają a w katastrofie użyto innych . Kolejna zagadka to czarne skrzynki , niby nie przetrwały co jest bzdurą , FBI powiedziało że czarne skrzynki nie przetrwały za to dowód kolesia który tam leciał przetrwał normalnie żal.pl dobrze że jeden ze strażaków biorących udział w akcji widział jak służby specjalne zabierają 3 czarne skrzynki na których wszystko było nagrane . Kolejna sprawa to terroryści którzy porwali statek , FBI podało listę osób , które zginęły , byli też na niej domniemani terroryści i co się okazało ,oni żyją i mają się dobrze :]Pod wieżami World Trade Center było ukryte złoto , i dziwnym trafem 15 minut przed katastrofą kilka opancerzonych wozów wywiozło je stamtąd , skąd wiedzieli że wieże runą skoro nawet strażacy ratujący ludzi i dostawających informacje non stop nic o tym nie wiedzieli ..... Hm mm teraz myślę że wierzycie że wina rządu USA a nie żaden zamach , jeśli nie obejrzyjcie sobie film w którym dokładnie widać , że gdy wieża się zawala pięć pięter niżej wybuchają ładunki i tak ciągle co pięć pięter ....... Aha jeszcze jedno bo bym zapomniał kilka dni przed 11 Września 2001 roku w Wieżach World Trade Center zaczęto przeprowadzać alarmy przeciw bąbowe i ewakuować ludzi mówiąc im że to tylko ćwiczeni , w dziwnych okolicznościach zniknęły tez psy które wykrywały materiały wybuchowe ...;[

Teraz uderzenie w Pentagon , bzdura że jakiś samolot wleciał w pentagon i nie zostało nic z niego(oczywiście mam na myśli tutaj samolot ;]) , po pierwsze powinny zostać skrzydła i części silnika , gdyż niebyło szans żeby się spaliły gdyż pożar trwał tylko kilkanaście minut . Prawdopodobnie w Pentagon uderzył pocisk samonaprowadzający , gdyż samolot na pewno nie przebił by się przez 3 części pancernej ściany bez przesady , pozatym jak samolot uderza w coś to niema fali uderzeniowej a wtedy ona wystąpiła , śladów na ziemi po jakimkolwiek lądowaniu również niema , to wszystko to rząd USA , on zawalił dwie wieże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele z tego co mówią i piszą władze USA to kłamstwa. Skupmy sie na tym że 6 lat temu zginęli tam ludzie! Dokonał sie również akt najbardziej heroiczny, wysoce altruistyczny.
Pomyślmy chodź przez chwile o tym i złóżmy hołd ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem kiedyś taki film "Cała prawda o 11 września" , ogladaliśmy go całą klasa a przyniósł jeden kolega ( chyba Seph zresztą ) . Film jest bardzo ciekawy i może zasiać wiele wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez pamietam tamten dzien. Mialem wtedy 13 lat. Grałem sobie na dworze w pilke a tu babcia mi mowi ze wojna sie zaczyna. Nie uwierzyłem ale jak wróciłem do domu to dopiero zobaczylem co sie dzieje. Do tej pory przeraza mnie tamta sytuacja.

[*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 11:20, janusz82 napisał:

akurat w tym przypadku watpie by ten filmi był dziełem amerykańskich służb. w przypadku ufo
mogli puścic plotke i obserwować zachowanie społeczeństwa bo nikomu sie nic nie stało. ale
w tym przypadku mamy do czynienia z kilkoma tysiacami ofiar. więc po co mieliby wydawac sami
na siebie wyrok. po co te wszystkie tajemnice zaraz po zamachu(przejecie kaset z kamer hotelowych,
zastraszanie ludzi którzy za duzo widzieli itp).


Po to zeby cos ukryc. Nie raz niektore informacje sa wiecej warte niz Wiele Mialiardow Doalrow i... zycie ludzi.

Zreszta kazdy kto choc odrobinke sie orientuje w architekturze wie ze uderzenie w takie wieze czymkolwiek nie spowodowaloby ich zawalenia. Jedynie moglyby sie zawalic gdyby naruszone zostaly fundamenty. Albo gdyby samoloty walnely w dolna czesc tych wiez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować