Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kupujesz gry nieodpowiednie dla Twojego wieku? Musisz zapłacić mandat!

142 postów w tym temacie

Ja mam 2 zdania na ten temat
1.Lekarz żeby wyleczyć katar uciął pacjentowi głowe oczywiscie katar sie wyleczył ale pacjent :P
2.Prawo jest po to żeby je łamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwne pomysły mają ci Amerykanie :P
Z jednej strony jest to właściwe, ale kto będzie się do tgo stosował ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic nie pomoże, bo kto chce taką grę kupić przyjdzie do sklepu z osobą pełnoletnią. A wtedy ten przepis nic nie zdziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta suma 25 USD to jakiś dowcip. Przecież wszyscy i tak oleją ten przepis. A poza tym to co? Będą może od każdego dzieciaka dowodu tożsamości żądać? Już widze ile 10-cio latków ma je przy sobie albo chociaż wie co to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, że takie coś w takim kraju jak Polska raczej prędko się nie ukarze...
Poza tym idiotyczne jest samo dobieranie oznaczeń wiekowych. I co np z grami, które mają opcje wylaczenia brutalnych scen, czy (sic!) WH40K od 17 lat?? Bezsens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysł DO BANI TOTALNIE spójżcie na to w ten sposób: idzie taki dzieciak do sklepu chce kupic GTA:SA i co sprzedawca mówi nie bo bedzie musiał zabulić kare ,więc co zrobi ten dzieciak?? ,odp. pójdzie do pirata i tam kupi ,nie dość że taniej to jeszcze dostanie to co chce ,bo z oczywistych względów tam prawem się nikt nie przejmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 15:51, Verbatim napisał:

(...) A jaka konkluzja:
jak zabronimy dzieciekom poznawać świat, gdy wejdą w życie dorosłe nie poradzą sobie z nim.


... - nie potrafię znaleźć słów odpowiadających temu, co myślę po przeczytaniu Twojego posta - jestem w szoku.
Wybacz, ale porównywanie grania do poznawania świata już samo w sobie jest piramidalną bzdurą, a sugestii, że gry wiernie odzwierciedlają rzeczywistość już nawet nie mam ochoty komentować. Przecież właśnie o to chodzi we wszelkich przepisach ograniczających dostęp gier - żeby dziecko nie pomyślało, że to dzieje się naprawdę! Poza tym, sprawa dotyczy wyłącznie gier oznaczonych jako "tylko dla dorosłych", które stanowią jakiś śmieszny promil wszystkich gier. Wyjaśnij mi czego o świecie nauczy się dzieciak, który "przejdzie" Manhunta, Postala, Painkillera, F.E.A.R.''a, Punishera czy choćby GTA.

A przepis (w Polsce, jeśli będzie wprowadzony podobny do amerykańskiego) będzie tak samo martwym przepisem jak zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec do tego doszlo...No ale to tylko Amerykanie sa tak porąbani ze grajac 20godz. w GTA, wychodza potem na ulice i zaczynaja bic mlotkiem prostytutki na ulicy xP.
Ja np. jak gram w gre od 18 lat (chociaz nie mam ;]) to nie mam jakichs schizow albo nie powtarzam tego, w co gralem! Albo np co? HOMM5 jest od 16 lat (bodajze :P) a ja mam 15 i sobie nie pogram? BEZSENS...No ale jak mowie...Tylko w USA sa takie glupie dzieci ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vilmar wymieniasz nazwy gier które były słabe lub popuralne nie z powodu brutalności (GTA:SA na przykład), a świat jest brutalniejszy niż gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 15:51, Verbatim napisał:

jeżeli zabronimi dzieciakom i młodzieży oglądania/grania w filmy/gry dozwolone od lat 18 to skąd
będą miały pojęcie o brutalności świata, przecież taki człowiek jak będzie mógł zdobyć wiedzę dopiero
po 18 to się załamie,
/ciach/
A jaka konkluzja: jak zabronimy dzieciekom poznawać świat, gdy wejdą w życie dorosłe nie poradzą sobie z nim.


jesli wg ciebie oderwane od rzeczywistości, ociekającec przemocą filmy oraz grymają budować wśród młodych ludzi pojęcie o brutalności świata to oświadczam uroczyście że większej glupoty w życiu nie słyszałem. uważasz że jak 10 letniemu dziecku dasz GTA to wykształcisz w nim wstręt do przemocy? to właśnie od takich gier będzie miał potem nasrane w głowie bo będzie to traktował jak coś normalnego i powszedniego!!

najlepiej od razu daj jeszcze dostęp wszystkim dzieciakom od 3 roku życia do alkoholu, papierosów i narkotyków bo przecież "dziecko trzeba przygotować na wejście do otaczającego świata"

dziecko trzeba edukować o tym co jest dobre i słuszne, uczyć myślenia, wpajać szacunek i dobre wzorce. a gry i filmy to chyba dwa najgorsze przykłady jakie można tu wymyśleć.

ta, pewnie, edukujmy nasze dzieci, najelepiej od niemowlaka, filmami o sataniźmie, prostytucji, mordowaniu, gwałtach, kradzieży, przemocy, żeby poznały jaki jest świat i się do niego przyzwyczaiły.... na wspaniałych ludzi wyjdą, nie ma co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

boże co za bzdury kary za kupywanie gier... ktoś tam miał racje że jak dzieciak bedzie chciał mieć swoją gierkę to i tak ją dostanie poprosi aby tatuś kupił lub ktoś inny i już no i kto to będzie sprawdzał chyba że chcą ustawić jednego policjanta przy każdym stanowisku sprzedawcy... i wątpie aby sami sprzedawcy zabraniali kupna takiech gier u nich w sklepie bo zyski im spadną... a ten Jeff Johnson to pewnie taki mosiek co sie zna na grach wie co i jak, która brutalna a która nie, już to widze pewnie sie zna tak samo jak Roman Giertych na edukacji...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować