Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

OnLive dostępny także na OUYA, są nowe zdjęcia kontrolera i konsoli

37 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2012 o 09:53, Mercuror napisał:

O, masz smartphona z wyświetlaczem w HD? Jaka to marka?


Niepotrzebne mi jest HD na moim smaprtphonie. Mój Galaxy Gio w zupełności mi wystarcza.

Dnia 28.07.2012 o 09:53, Mercuror napisał:

Oh wait, ty serio nie zauważyłeś, że tu chodzi o to, że po raz pierwszy Android przyda
się nam czymś większym niż tablet?


A po co to? Czy na Androida są takie świetne i genialne gry i aplikacje,że trzeba w nie grać na telewizorze? I tak większość z nich została (albo zostanie) przetransportowana na inne konsole (vide nadchodzący AB Trilogy). Jedyna zaleta tej konsoli to jest moim zdaniem Tegra3,którą posiada mało telefonów,a już jeżeli,to są w drogiej cenie. A i tak gier wykorzystujących Tegrę jest jak na lekarstwo.

Jak mówiłem,najbardziej interesująca MNIE funkcjonalność tej konsoli to ta otwartość dla hakerów. Resztę mam,albo jest mi to zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 10:12, Mercuror napisał:

Um, super, szkoda tylko, że akurat tutaj HD nie przekłada się na cale ekranu. Niczego
tak wielkiego jak telewizor nie znajdziesz, więc w ogóle po co cwaniakujesz z takimi
argumentami, skoro wiadomo z góry o co mi chodziło? Oh wait, to Henrar, gramowy król
trolli.

I znowu wycieczki osobiste...

Dnia 28.07.2012 o 10:12, Mercuror napisał:

Anyway, wiem, ale powiedz mi kto tak robi i przy okazji podłącz do telefonu telewizor,
pada i zasilanie ;)

No tak, rzeczywiście to jest ogromny problem.
Telefony z osobnym złączem HDMI mają wolne wejście USB do ładowania. Cała reszta, zgodna ze standardem MHL używa jednego kabla i jest zasilana bezpośrednio z telewizora.
Co do pada - słyszałeś o takich wynalazkach jak NFC czy Bluetooth? Ten drugi przypadek to technologia stara jak świat, stosowana zarówno w padach jak i telefonach co najmniej od końca ubiegłego tysiąclecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba brać jeszcze jedną rzecz pod uwagę cenę
Smartphone który uciągnie wszystkie najnowsze gry (np. SGS2) - 1400zł
kabelek (oryginalny) 70zł
Pad (np. od PS3) 120zł

Razem to daje 1590zł vs OUYA (wg dzisiejszego kursu) 440zł

a teraz dla porównania po odliczeniu ceny OUYA tego pada i kabelka zastaje 250zł

a za 250zł kupisz telefon na którym najwyżej zagrasz w tetrisa

wiec za lekko ponad 400 zł dostajesz sprzęt z którym smartfony będą kosztować grubo ponad 2tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jest tylko jeden drobny problem - dowolny smartphone klasy SGSII (o wyższej nie wspominając) ma o wiele większe możliwości niż OUYA. Raz, że możesz z telefonu wysłać SMSa (!), zadzwonić do kogoś (!!!), nakręcić film, zrobić zdjęcia a także nosić ze sobą wszędzie bez straty praktycznie żadnej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 11:34, Lailonn napisał:

I że ten dobry smartfon to GIo :D Żartowniś :)


Nie ośmieszaj się. Jeżeli Gio to według ciebie zły smartfon,to zapewne ty masz Iphone''a 4S czy innego Galaxy S3. Jedyne rzeczy,które mi przeszkadzają w Gio to brak fizycznego przycisku aparatu,i brak 1Ghzowego procesora,do Flasha dokładniej. Po za tym to jest świetny telefon,który sprawdza mi się grania,słuchania,oglądania,rozmawiania,wysyłania i sprawdzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze staniemy na rękach i kupimy dwadzieścia kabli więcej? Bo po co kupić konsolę za 400 zł jak można osprzęt za znacznie więcej, żeby tylko udowodnić na jakimś forum internetowym, że ma się rację. Typowe.

A co do twojego następnego posta - mogę nosić ze sobą wszędzie bez straty żadnej funkcji? To telewizor będzie na plecach, a kontroler w reklamówce, co? ;)

Ale spoko, dalej udowadniaj, że masz rację uciekając się do absurdalnych argumentów. Najwidoczniej ludzie twojego pokroju to lubią, mnie to nie bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 12:17, Mercuror napisał:

Może jeszcze staniemy na rękach i kupimy dwadzieścia kabli więcej?

Łał, całe dwa kable lub jeden w przypadku MHL, czyli tyle samo (lub mniej w przypadku MHL) co OUYA. No rzeczywiście, niesamowity problem.

Dnia 28.07.2012 o 12:17, Mercuror napisał:

Bo po co kupić konsolę za 400 zł jak można osprzęt za znacznie więcej

Bo można dopłacić te 4 stówy i mieć znacznie bardziej wszechstronny sprzęt o większych możliwościach niż OUYA?

Dnia 28.07.2012 o 12:17, Mercuror napisał:

A co do twojego następnego posta - mogę nosić ze sobą wszędzie bez straty żadnej funkcji?
To telewizor będzie na plecach, a kontroler w reklamówce, co? ;)

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napiszę jeszcze raz tym razem dużymi i pogrubionymi literami, żebyś załapał:
dowolny smartphone klasy SGSII (o wyższej nie wspominając)[...] można nosić ze sobą wszędzie bez straty PRAKTYCZNIE ŻADNEJ funkcji.
Załapałeś, czy muszę jeszcze raz?

Dnia 28.07.2012 o 12:17, Mercuror napisał:

Najwidoczniej ludzie twojego pokroju to lubią, mnie to nie bawi.

Trolluj dalej, może następnym razem ci się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 12:13, bobobo napisał:

> I że ten dobry smartfon to GIo :D Żartowniś :)

Nie ośmieszaj się. Jeżeli Gio to według ciebie zły smartfon,to zapewne ty masz Iphone''a
4S czy innego Galaxy S3. Jedyne rzeczy,które mi przeszkadzają w Gio to brak fizycznego
przycisku aparatu,i brak 1Ghzowego procesora,do Flasha dokładniej. Po za tym to jest
świetny telefon,który sprawdza mi się grania,słuchania,oglądania,rozmawiania,wysyłania
i sprawdzania.

To to jesteś troszkę wstecz z technologią, mój SGS (który jest trochę mocniejszy od gio) to pod względem przydatności do gier to staroć i antyk służący do grani w angry birds

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 13:48, gracz_155 napisał:

To to jesteś troszkę wstecz z technologią, mój SGS (który jest trochę mocniejszy od gio)
to pod względem przydatności do gier to staroć i antyk służący do grani w angry birds


To ja nie wiem,czego ty oczekujesz od telefonów. Ja oczekuje mało wymagających gierek w autobusie,a nie 4.3 calowego giganta z Shadowgunem na pokładzie. Ale o gustach sie nie dyskutuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem GIO to śmieć. Pechowo jednak mówisz do prawie 30 letniego faceta, którego stać na droższe zabawki.

Uwielbiam internet i dizeciaki panoszące się ze swoja "nieomylnością" :)

A co do tematu to cieszy rozwój rynku, choćby w bok. Pytanie jakie gry i jakiej jakości da obsłużyc tegra3. Demon prędkości to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 22:21, Lailonn napisał:

Owszem GIO to śmieć. Pechowo jednak mówisz do prawie 30 letniego faceta, którego stać
na droższe zabawki.

Uwielbiam internet i dizeciaki panoszące się ze swoja "nieomylnością" :)


Próbuje być kulturalny na tym forum,żeby nikt mi nie pisał,że jestem "dzieciakiem",ale widze,że mamy tu przypadek

"Młodszy ode mnie i go na nic nie stać? Śmieć i lamus"

Stać cię na Iphone''a 4S? Cóż,to,że cie stać nie oznacza,że każdego i że nie każdy tego potrzebuje. Rozumiem mieć zdanie nt. Gio (moim zdaniem bezpodstawne) ale zostaw mnie i moją osobe.

Uwierz mi "dzieciaczki" też potrafią sie zachowywać w internecie i normalnie dyskutować oraz mieć własną opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 10:12, Mercuror napisał:

Oh wait, to Henrar, gramowy król trolli.

Powstrzymaj się od tego typu wycieczek osobistych.
Ostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny design, pad z ustawieniami gałek jak w xbox baaardzo dobre posunięcie, bo wygodne. Do tego możliwości rozbudowy i ingerencji jak w PC.

A co do gier z androida. Ludzie! Przecież to nie muszą być porty ze smartfonów! Android jest na tyle prostym systemem że łatwo robi się gry na tę platformę co daje ogromne możliwości małym deweloperom nie mającym do tej pory gdzie się wykazać. Porty pewnie też będą, ale wiadomo przecież że to ma być konsola dla ludzi szukających czegoś innego niż PS3 i X360!

Nie mam smartfona tylko prostą Avile, mam X-pudło i PC i czasem serio szukam czegoś nowego. I tą nowością jest OUYA, byle nie była awaryjna a na bank kupię. No i OnLive! Korzystam z tego czasem na starym lapku, same dema ale fajna rzecz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie jestem przekonany do tej konsoli. Lepiej posiadać gry na własność. Zwłaszcza niepokoi zapowiadana wszechobecność mikrotransakcji. Pad wygląda póki co średnio i osobiście nie widzę większego sensu kupowania czegoś takiego. Taka konsola może szybko stracić rację bytu, np. z powodu smartphonów "podłączanych" do telewizora. Zwłaszcza, że parametry ma słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować