Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra tygodnia: Planescape: Torment

23 postów w tym temacie

Wstyd, bo nie grałem w jedynkę :/ A byłem wielokrotnie zachęcany. Tylko czy teraz, po 13 latach ta gra nadal złapałaby za serce? Na gogu $10, warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 08:10, vervurax napisał:

Wstyd, bo nie grałem w jedynkę :/ A byłem wielokrotnie zachęcany. Tylko czy teraz, po
13 latach ta gra nadal złapałaby za serce? Na gogu $10, warto?


Warto, jeśli znasz angielski na dosyć wysokim poziomie - nie masz problemu z czytaniem literatury angielskiej w oryginale. W innym wypadku polecam poszukiwanie polskiej wersji (na Allegro trochę tego jest), która była chyba najlepszym tłumaczeniem w dziejach gier komputerowych. Na całą masę tekstu popełniono doprawdy niewiele błędów i zwykle były to tylko małe literówki.

A czy dalej złapie za serce - jeśli grafika 2D nie odrzuca Cię od monitora i lubisz dobre opowieści, to zostaniesz wręcz pochłonięty. Nie zrażaj się jedynie pierwszą lokacją, inwestuj w inteligencję i mądrość postaci, a naprawdę docenisz Tormenta. Ja, choć grę przeszedłem bardzo wiele razy, dalej chętnie do niej wracam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 08:10, vervurax napisał:

Wstyd, bo nie grałem w jedynkę :/ A byłem wielokrotnie zachęcany. Tylko czy teraz, po
13 latach ta gra nadal złapałaby za serce? Na gogu $10, warto?


Jeśli lubiłeś gry z rzutem izometrycznym, jak Baldury czy Icewind Dale, to będziesz zadowolony. P:T ma swój urok i uważam, że koło takiego tytułu nie można przejść obojętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra, choć grałem w nią jakieś 10 lat po premierze. Tylko ten system walki był do bani, jak go zmienią w kontynuacji na coś bardziej dynamicznego, to napewno nie będę płakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do samego artykułu - wg mnie dla Obsidianu większym wyznacznikiem będzie ewentualny sukces nowego Wastelanda, niż sprzedaż BG:EE, bo oni planują stworzyć coś nowego w duchu dawnego hitu, a nie jeszcze raz sprzedać prawie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 08:31, sirufok napisał:

Jeśli lubiłeś gry z rzutem izometrycznym, jak Baldury czy Icewind Dale, to będziesz zadowolony.
P:T ma swój urok i uważam, że koło takiego tytułu nie można przejść obojętnie.

Heh, w Baldury i Icewind Dale też nie grałem, ale za to mam obcykane wszystkie "stare" Fallouty, sam styl mi się podoba, a dobra fabuła potrafi mi wiele zrekompensować. Chyba faktycznie zrobię sobie maraton po klasykach RPG. Ileż można tłuc w Battlefieldy i Mass Effecty.
Zastanawiam się tylko czy nie będzie problemów z odpaleniem na Windowsie 7 64bit. Wersja z goga na pewno ruszy, ale czy ktoś może potwierdzić działanie wersji pudełkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Od 1999 roku, w którym debiutowała pamiętna gra Obsidianu”

Echem Obsidian jeszcze nie istniał… Gre zrobił Black Isle Studios. W ogóle to chyba wypadało by napisać coś więcej o tym klasyku a nie go potraktować tak po macoszemu wstyd…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 10:00, vervurax napisał:

Zastanawiam się tylko czy nie będzie problemów z odpaleniem na Windowsie 7 64bit. Wersja
z goga na pewno ruszy, ale czy ktoś może potwierdzić działanie wersji pudełkowej?


W razie wątpliwości ściągnij to: http://www.fileplanet.com/198137/190000/fileinfo/D3DWindower-English-version/ U mnie na viście Torment odpalony przez to cacko działa wyśmienicie. Wadą jest tylko gra w oknie, a nie na full ekranie, ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 08:10, vervurax napisał:

Wstyd, bo nie grałem w jedynkę :/ A byłem wielokrotnie zachęcany. Tylko czy teraz, po
13 latach ta gra nadal złapałaby za serce? Na gogu $10, warto?

jakoś rok temu grałem w wersje PL (spolszczenie mi się podobało). kiedyś jak byłem młodszy próbowałem w to grać niestety system walki troche był dla mnie montonny.. najwyraźniej musiałem do niego dorosnąć. fabuła jest ciekawie poprowadzona i fajnie mi sie czytało te wszystkie opisy, rozmowy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 10:13, 34all napisał:

jakoś rok temu grałem w wersje PL (spolszczenie mi się podobało). kiedyś jak byłem młodszy
próbowałem w to grać niestety system walki troche był dla mnie montonny.. najwyraźniej
musiałem do niego dorosnąć. fabuła jest ciekawie poprowadzona i fajnie mi sie czytało
te wszystkie opisy, rozmowy itp


Zabawne, ja grałem w tę grę mając 14 lat, i po dziś dzień jest moim zdecydowanym nr 1. Nie jest za to moim ulubionym RPGiem ;P Nigdy nie narzekałem na system walki, chociaż walki w tej grze tak naprawdę wiele nie ma porównując ją do innych gier RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 08:10, vervurax napisał:

Wstyd, bo nie grałem w jedynkę :/ A byłem wielokrotnie zachęcany. Tylko czy teraz, po
13 latach ta gra nadal złapałaby za serce? Na gogu $10, warto?


A jakbyś chciał wersję pudełkową to na wirtus.pl jest za 7 zeta.
Dla siebie też zamówiłem (nigdy nie grałem, shame on me) i teraz tylko czekam na przesyłkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 10:42, Ekonochrist napisał:

Niech ich Ręka boska broni od zrobienia kolejnego Planescape.
Black Isle Studios już dawno leży martwe a Obsidian to banda patałachów.


Dla twojej informacji większość dawnego Black Isle pracuje w Obsidianie:). To samo do Fanga , prawda jest to błąd, ale nie taki duży biorąc pod uwage wyżej wymieniony fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, tak!
Łyknę wzystko co jest związane z Tormentem: kontynuację, prequel, remake czy co tylko na świecie....
Kocham tę grę i ten news wprawił mnie w znakomity humor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 10:42, Ekonochrist napisał:

Niech ich Ręka boska broni od zrobienia kolejnego Planescape.
Black Isle Studios już dawno leży martwe a Obsidian to banda patałachów.

Chris Avellone
JE Sawyer
Fergus Urquhart
Tim Cain
Chris Parker
Darren L. Monahan
Chris Jones
Scott Everts
Frank Kowalkowski
Brian Menze
I mnóstwo innych. Zgadnij, skąd ci ludzie są i gdzie teraz pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsidian robi genialne gry jeśli chodzi o ich kreację fabularną i świat. Powinni tylko przed wydaniem oddać cały kod do jakiegoś studia, który by poprawił różne bugi czy memory leaki, bo z tym mają spory problem ;)

Remake czy sequelo-podobne-coś Tormenta jeśli miałbym komukolwiek oddawać do zrobienia, to własnie im.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować