Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

blok czy dom?chyba zabawa ;D

47 postów w tym temacie

blok czy dom?? gdzie mieszkasz?
także powiedcie co jest lepsze...
możemy sie podzielić:
jedni dom
drudzy blok

będziemy bronić naszych poglądów

post powinien wyglądać tak:(przykład wymyślony)

dom(za kim jestem)
mieszkam w bloku
wole domy bo...(i tu wpisujemy nasze argumenty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DOM
Mieszkam w domu
wole dom bo jest przynajmniej cisza i sopkój, a w blokach różnie to bywa, brak sąsiadek które nudząc się patrzą przez szpary od drzwi. I ogólny spokój, nie trzeba zbytnio zwracać uwagi na poziom hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu
nie mówię nikomu
,że żyć tam się nie da
gdy przychodzi bieda
więcej tam swobody
ale jam jest młody
to mi nie wiadomo
z czym się je strzemiono
czyli wolę chaty
Świat ten bogaty
w osiedlowe bloki
stamtąd dalsze kroki
do kiosku czy apteki
po prasę i leki.
Już mnie ciągną woły
z głupiej epistoły.

No co?
Taki bezsensownie sklecony wierszyk z być może częstochowskimi rymami.
Mieszkam w domu i jest lepiej, bo głupie dresy nie niszczą ci klatki schodowej. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram, lepiej jest mieszkać w domu, masz przynajmniej jakiś kawałek ziemi gdzie ci nikt obcy bez zaproszenia nie wlezie i nie musze zza okna obserwowac cholernych blokersów i dresiarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DOM
Wokół domu jest wiecej roboty, ale za to mam ogród, duużo prywatności i ogólnie nie musze dygać po schodach na 10 piętro, bo się winda zacieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku w fajny duzym mieskzaniu w super dzielnicy jak bym mial wybierac dom a mieszkanie wybral bym dom tylko oczywiscie zalezy jaki dom to samo dotyczy mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu i za tym się też opowiem, więcej miejsca i swoboda. Żeby tylko ta trawa nie rosła tak szybko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dom... Do tego na wsi.

A czemu? Ponieważ nic nie zakłóca twoich prób odebrania sobie słuchu przy Zz Top''ie :D.
To jest moim zdaniem główna zaleta - nie musisz zwracać takiej uwagi na sąsiadów. Robisz co chcesz, jak chcesz i gdzie chcesz. No i masz duużo miejsca na wszelkiego typu aktywności sportowe.

Możliwe, że na wszystko patrzę ze swojej perspektywy, ale mieszkałem w dwóch domach (jeden w mieście) i bloku i wolałbym do tego ciasnego mieszkania nie wracać. Tak jak nie zrezygnuję z mojej ''rezydencji wiejskiej'' na rzecz czegoś w mieście. Jak przyjdzie do dziedziczenia majątku, to brat niech bierze co chce, ale ja tego domu nie oddam ;). Aha, dodam jeszcze zdjęcia promujące mieszkanie w domach na wsi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na razie nikt nie powiedział niczego o blokach... dom ma przewagę... ja też jestem za domem, a mieszkam w bloku. są jednak zalety mieszkania w bloku... np. mniejsze płace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dom jednorodzinny
mieszkam w domu jednorodzinnm
a dlaczego?????? wiecie nic nie zastąpi ucieszki przed oszalałym psem sąsiada(hehe)


ps. blok w pewmym sęsie też jast domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 19:12, paweln napisał:

jak na razie nikt nie powiedział niczego o blokach... dom ma przewagę... ja też jestem za domem,
a mieszkam w bloku. są jednak zalety mieszkania w bloku... np. mniejsze płace


Ja nie chcę nic mówić, ale ja płacę tylko za prąd i telefon :P.
Dodatkowo w planach kupno jakichś panelów słonecznych (ewentualnie jeszcze miała być elektrownia wiatrowa, ale niestety w naszym wspaniałym kraju jest to nieopłacalne...)
Co do prądu - może i owszem, więcej płacimy niż gdybyśmy mieszkali w bloku, ale to dlatego, że mamy co z tym prądem zrobić ;P.
Ahh, oczywiście jedną z największych wad mieszkania na wsi są kłopoty z dojazdem. To jest właściwie by ich nie było, ale ceny paliwa są jakie są. No i dwadzieścia minut do szkoły samochodem to też nie pryszcz. Już pomijając zimę (to cudowne odśnieżanie podwórka - a jak widać na obrazkach trochę go mam). No i przynoszenie drewna w te zimowe wieczory, to jest to, czego tygryski nie lubią najbardziej. Już o wiosennym rąbaniu nie wspominam, gdyż to jest przynajmniej nieco satysfakcjonujące.
Za to zdecydowanie fajnie jest pograć w siatkówkę na własnym boisku, bądź przebiec się z psami po lesie. Oczywiście własnym :P. I to charakterystyczne uczucie, gdy wracasz znad jeziora po ciężkim dniu w szkole...
Wspominałem już o słuchaniu ''Whiskey in the Jar'' na granicy wytrzymałości głośników? ;)

Oczywiście, ja zachwalam mieszkanie w domu na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 19:30, Mik Nik napisał:

wiecie nic nie zastąpi ucieszki przed oszalałym psem sąsiada(hehe)


Ja nic nie mówię, ale spróbuj spotkać się z dzikiem podczas przechadzki w zimę po lesie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 19:44, Furrbacca napisał:

> wiecie nic nie zastąpi ucieszki przed oszalałym psem sąsiada(hehe)

Ja nic nie mówię, ale spróbuj spotkać się z dzikiem podczas przechadzki w zimę po lesie :D.


spotkałem sie na brzegu lasu ale byłem na rowerze więc uciekłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 20:00, paweln napisał:

gonił cie??
a może uciekłeś do bloku, uratowałeś sie i od tego czasy wolisz bloki ?:P

nie wybiegł z lasu i wole domy bloki to ciasmota duchota itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dom jednorodziny dzialka 1000m,kwadrat dom 500 m kwadrat lubie go chodz rodzice hca go sprzedac i kupic mniejszy dlaczego go lubie imo ze stary itp anodlatego ze zbudowali go moi dziadkowie spedzilme w nim dziecinstwo zmarl w n w pokoju pod moim w mjejscu nad ktorym spe moj dziadek wiec stanowczo za domami jescze z drugego ezgledu nie slychac sasiadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za mieszkaniem w domu.

Sam mieszkam w bloku, ale jedyną rzeczą która mnie i starych tu trzyma to fakt, że jednak większość mieszkań w blokach ma blisko do pracy/szkoły/kina itp. Domu są przeważnie na przedmieściach większości dużych miast albo stanowią większość w małcyh miastach. Ja jednak wolę poświęcić własny ogródek i strych dla krótkiej podróży do szkoły i urozmaiconej okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować