Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ewolucja serii Heroes of Might and Magic

143 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2006 o 19:37, Kukowsky napisał:

To może zbieramy podpisy żeby w Eztra Klasyce wydali Homm1 i Homm2: Złota Edycja za 20zł...
:) Dwie części w jednym to by była gratka dla fanów Homm. :)

Jak ktoś się interesuje grami, to już to kupił :P
Ekstra Klasyka... HoMM1 i HoMM2 z dodatkiem
Stoi u mnie na półeczce w niebieskim pudełeczku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche zbyt ogólnie potraktowano teamt. Z drugiej strony jakby miało to stanowić prawdziwe przybliżenie serii 10 stron byłoby mało choć wiem, że ma on za zadanie świeżakom zapręzentować serie - legende.

Jest jeden błąd i to bardzo gruby, mianowicie seria Heroes wziąła swój początek w grze King''s Bounty. Nie fabularnie [tutaj opowiadana jest fabuła z M&M], lecz modelem rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 21:07, Xian napisał:

Jest jeden błąd i to bardzo gruby, mianowicie seria Heroes wziąła swój początek w grze King''s
Bounty. Nie fabularnie [tutaj opowiadana jest fabuła z M&M], lecz modelem rozgrywki.

Już zostało to wytknięte - oto tłumaczenie się Lucasa: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=7811&pid=26
Co nie zmienia faktu, że zgadzam się z tobą, że Kings Bounty pwinno być w tym artykule uwzględnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HoMM to jedna z najwspanialszych serii gier w historii! To rowniez wspanialy przyklad madrej ewolucji z aktualnym zwienczeniem w postaci wspanialej czesci piatej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 20:39, Monastor napisał:

Jak ktoś się interesuje grami, to już to kupił :P
Ekstra Klasyka... HoMM1 i HoMM2 z dodatkiem
Stoi u mnie na półeczce w niebieskim pudełeczku ;]

A ja się nie zdążyłem w taką grę wyposarzyć niestety... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 19:44, Elwro napisał:

> Choć niestety NWN 2 już Wam nie przypadnie i zostanie skaszaniony...
??? Niby dlaczego zostanie skaszaniony? Obsidian to taka zla firma?


To był zwrot do CDP (że im nie przypadnie), chodziło mi o to, że można spodziewać się skaszanionej lokalizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 22:11, MonkOfWar napisał:

> > Choć niestety NWN 2 już Wam nie przypadnie i zostanie skaszaniony...
> ??? Niby dlaczego zostanie skaszaniony? Obsidian to taka zla firma?

To był zwrot do CDP (że im nie przypadnie), chodziło mi o to, że można spodziewać się skaszanionej
lokalizacji...

A, no to pisz w ten sposob... inaczej ktos moglby sadzic, ze dla Ciebie "gra jest skaszaniona" to to samo co "pewien dystrybutor gre zle przetlumaczyl". Zreszta nie wiem skad zle przeczucia, i Cenega i CDP maja na swoim koncie dobre i zle tlumaczenia, za to CDP wiecej (o ile mnie pamiec nie myli) opoznien w wydawaniu gier na polskim rynku...
W przypadku NWN2 i tak zamierzam kupic wersje angielska, by nie byc uzaleznionym od kaprysu dystrybutora w kwestii patchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tekstu o serii HoMM: jak dla mnie zbyt suchy. Są informacje dla osób nie do końca zaznajomionych z serią, i wyjadacze też odświerzą sobie pamięć, ale nie widać emocji autora - a ta gra wywołuje wielkie emocje przecież. Serca trochę więcej proszę na pszyszłość - a nie tylko wiedzy ''encyklopedycznej'' i ciekawoste (których było i tak niewiele).

a jak tam oceniacie HoMM 4? na + czy - ? i dlaczego?

ja przez jakies 2 lata nie mogłem przesiąść się z 3 na 4 (nieprzyjemni mnie się robiło na myśl o tym), ale jak dorwałem grę od kumpla, przeszedłem kawałek - to kupiłem odrazu orginał z 2 dodatkami!
no i moja 11 letnia wtedy siostra zaczęła grać w 4 (a to była jej pierwsza styczność z taką grą w ogóle - nie z homm). przeszła całą podstawkę i 1 dodatek bez mojej pomocy (oprócz pierwszych instrukcji jak grać). Resztę poznała sama!!! teraz czeka na 5!

Pozdrawiam (staruszek) khe khe :D

ps: i dlatego właśnie oddałem jej zeszłej zimy kompa i kupiłem sobie nowy :P ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz, toczka w toczkę napisałbym taki sam artykuł... :) Zgadzam się z nim prawie całkowicie (objechałbym dodatkowo ten zamek elementalisty w heroes III, który był nie dosyć że ochydny to jeszcze mało wnoszący). Sędziwy wiek sprawia, że podobnie jak autor przeszedłem całą serię od początku. Przesiadka jak pamiętam z II na III też była ciężka, wiadomo - człowiek się przyzwyczaja, poza tym komputer nie wyrabiał z grafiką w heroes III, zajechałem biedną rivę TNT ;) hehehe Jednak się przesiadłem, ale niestety mimo usilnych prób i grania w heroes IV powróciłem do starej trójki i na WoG''u jechałem do tej pory...

Co do wersji - tylko angielska z dwóch powodów - patche, opisy i nazwy jednostek

a na NWN2 też czekam, jak zobaczyłem WoW to zacząłem się turlać ze śmiechu, Oblivion do mnie totalnie nie przemawia, za uboga jak na klasę NWN jedynki czy kultowego Fallout''a 1 i 2... Gothic też pewnie mnie niczym innym poza grafiką nie zaskoczy... Czekam więc na NWN2 lub utęsknionego Fallout 3...

Diablo 3 podobno też ma być, ale nie wiem nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artukuło ciekawy, choc nic nowego się nie dowiedziałem (mimo to nie ma to jak małe odswieżenie pamięci). Brakowało mi tylko opisu odczuc samego autora (która czesc najbardziej mu się podobała itd.), za mało o H IV (czy naprawdę ta gra nikomu się nie podoba? Dla mnie jest znakomita, aw szczególności mapy autorstwa UT), brak King''s Bounty (toż to prekursor serii). Czekam na więcej artykułów, tylko czy nie mogą one byc nieco dłuższe? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 09:45, boogie85 napisał:

za mało o H IV (czy naprawdę ta gra nikomu się nie podoba? Dla mnie jest znakomita,

Podoba się, podoba :)
Nie tylko Tobie i mnie. Również wielu innym ... :)
Ja już się nieraz na ten temat wypowiadałem. Gra się nie podoba głównie tym, którzy grali w nią zaraz po jej ukazaniu się. A to przecież była wtedy wersja beta. I wtedy mnie również się nie podobała.
Ale potem grałem w nią gdy wyszły pacze a zwłaszcza 3.0. I wtedy była bardzo dobra a niektóre rozwiązania na tyle świetne, że żal, że nie zostały przeniesione do Heroes V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

autor zapomnial wspomniec ze juz 3 podzielila fanow bo duza czesc kochala to co w 1 i 2 (a nawet sredniej 4) dawalo bardzo duzo klimatu. Chodzi o grafike basniowa i taka typowo fantasy a 3 po prostu odrzucala (mnie i wiele mi znanych osob) wlasnie ta "powazna" grafika ja w 3 grac nie moglem po prostu a 4 wniosla kilka inowacji kilka rzeczy popsula ale przynajmniej do klimatu wrocili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;( ehh miło powspominać... Jako pewnie jeden z wielu grałem w każdą część HOM&M i wspominam to bardzo ciepło. Zdarzały się kiedyś sobotnie maratony po 10 godzin w trybie multi przy jednym kompie bez jedzenia i picia :]
Najwięcej chyba życia spędziłem przy drugiej części, bo wtedy jakoś byłem w takim wieku, kiedy to beztrosko można było się oddawać wielogodzinnemu ''trzaskaniu''.
A co do felietonu, to jest bardzo dobry. Podoba mi się w ogóle cała idea, bo same newsy to było mało ;) Czekam na kolejne felietony, które być może znowu przywrócą wspomnienia z dawnych lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac ze artykulów o genezie HoMiM Pojawilo sie do tej pory od groma a ten jest dosc ogolnikowy to i tak nieżle bo w koncu to moja ulubiona seria z checia ym kupił czesc 5 ale rodzic z niewiadomych przyczyn maja jakies przeciwskazania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować