Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ewolucja serii Heroes of Might and Magic

143 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2006 o 13:07, Sebastian` napisał:

;( ehh miło powspominać... Jako pewnie jeden z wielu grałem w każdą część HOM&M i wspominam
to bardzo ciepło. Zdarzały się kiedyś sobotnie maratony po 10 godzin w trybie multi przy jednym
kompie bez jedzenia i picia :]


Maraton?? 10 godzin ?? w kilka osób na jednym kompie toż to zaledwie 2-3 miesiące w grze... Ja pamiętam granie w Heroes3 - 48 godzin non-stop z piciem i żarciem, aż do ostatniego heroesa :D Jedyna rzecz na którą się umawialiśmy to zakaz korzystania z Dimension Door, czapka i Town Portal dozwolone :) Grało się bosssko... :D

Dalej żałuję, że nie ma połączenia hotseata z LAN''em, na jednym kompie dwóch graczy i po sieci gdzieś tam daleko trzeci... To by był wyczyn na miarę bestsellera :D Może to usłyszą i w patchu zrobią bo to by było mega mistrzostwo np. granie w 6 osób - np. na 3 kompach - 2 tu, 2 tu, a jeszcze dwie inne gdzieś indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...Maila potwierdzajacego zamowienie HOMM5, mialem dostac 5 dni przed wysylka, a dostalem go dzisiaj! Mial ktos z was podobnego maila? Wkurze sie jak nagle mi HOMM5 przyjdzie a ja nie bede mial przygotowanej kasy xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 17:14, Daimon_Frey napisał:

Znalazłem drobne błędy w tekście:
strona 3 - większe możliwości niż pojedyncze jej pojedyńcze składniki.
strona 4 - Jeżeli Jeżeli w kasztelu pojawiły


Jezeli szukac takich bledów to juz sam początek nie jest nienajlepszy:

"Ich zadaniem było podbicie całej mapy - zdobycie wszystkich wrogich kaszteli i pokonanie oddziałów przeciwnika w podzielonych na tury starciach. Jednostki można było najmować w twierdzach rozbudowywanych za złoto i rozmaite surowce. Do tego dochodziła magia, w którą zostali wyposażeni herosi i użyteczne (przynajmniej w większości) artefakty".

Ich zadaniem była eksploracja a nie "podbicie" - jak można podbić mapę? A herosi dysponowali magią lub coś takiego ale nie byli w nią wyposażeni.

Dalej jeszcze nie czytalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 20:22, Daimon_Frey napisał:

A co za różnica? Fakt zamek nosił nazwę Wrót Żywiołów, jednak żywioły a elementy są używane
zamiennie.
Tak więc w zamku występują same stworzenia żywiołów lub inaczej elementów ognia, wody itd.


Byc może i żadna różnica, ale ja trzymałbym się tej już przetłumaczonej i zastosowanej w grze. Poza tym nie wszystkie stworzenia we Wrotach Żywiołów przynależą do jakiegoś żywiołu - patrz driady albo sylfidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosh... Wrota Żywiołów... a potem się dziwić, że chcę wersję angielską z Conflux''em... A zamek i tak był do bani, dobrze, że w WoG''u można było wyłączyć jego generowanie na planszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 21:20, Viger napisał:

Bosh... Wrota Żywiołów... a potem się dziwić, że chcę wersję angielską z Conflux''em...

To jak to przetłumaczysz ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polska wersja heoresow byla calkiem spoko... to nie taka latwa sprawa przetluczyc gdy wszyscy gapia Ci sie na rece:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 21:37, Viger napisał:

Hehe, mi ogólnie chodzi o to, że polskie tłumaczenie psuje mi klimat heroes''ów :)

Co komuś po angielskiej, klimatycznej wersji, jeśli jest ona niezrozumiała :P

Ja sam z angielskim nie mam na szczęście problemów... W HoMM3 gram obecnie w wersję angielsko-polską :) Zainstalowałem WoGa i teraz mam połowę w jednym języku, a połowę w drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2006 o 21:53, Monastor napisał:

Co komuś po angielskiej, klimatycznej wersji, jeśli jest ona niezrozumiała :P


Jak pierwszy raz gralem w HoMM (a bylo to lat temu co najmniej 10) to po angielsku nie umialem za wiele. Ale tez niewiele trzeba umiec. Własciwie to chyba trzeba znac ok. 100 wyrazów i juz. W ang wersje gralem gdzies do 2002 roku i do tej pory łatwiej mi jest opowiadając o HoMM uzywac angielskich terminow niz polskich bo sa takie ... klimatyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 08:49, temist napisał:

Jak pierwszy raz gralem w HoMM (a bylo to lat temu co najmniej 10) to po angielsku nie umialem za wiele. Ale tez
niewiele trzeba umiec. Własciwie to chyba trzeba znac ok. 100 wyrazów i juz.

Ale gdy wtedy grałeś (zakładam, że to były początki serii Heroes), to nie było zadań i zagadek. Wystarczyło tylko poznać znaczenie niektórych przedmiotów na mapie oraz kilka podstawowych spraw na temat czarów i artefaktów.
Teraz dostajesz na przykład jakąś zagadkę i - bez znajomości angielskiego - leżysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wolę wersje angielskie - ale to kwestia przyzwyczajenia. dawniej wszystko było ''nie po polsku'' (no prawie wszystko). polskie wersje tylko wtedy akceptuje, kiedy dubbing (jeśli takowy wystepuje) jest dobrze zrobiony (dobrze dobrane głosy postaci). w innym wypadku siegam po wersje w orginale (no chyba, ze jest naprawde ciezko dostepna, albo znaczaco drozsza). ale do tej pory HoMM i diablo po ang. jest lepsze od wersji pol.

+ za lokalizacja w jez. polskim jest taki, że młodsi gracze moga grac i jak wsponiał A-cis ''rozumiec zagadki'' - z tym sie zgadzam. jak wspomniałem wcześniej - moja 11 letnia siostra zaczęła od HoMM 4 po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 18:29, Gofer31 napisał:

Mam problem...Maila potwierdzajacego zamowienie HOMM5, mialem dostac 5 dni przed wysylka, a
dostalem go dzisiaj! Mial ktos z was podobnego maila? Wkurze sie jak nagle mi HOMM5 przyjdzie
a ja nie bede mial przygotowanej kasy xD.


Nie ma to znaczenia - wejdź do swoich zamówień i sprawdź przewidywanadatę wysyłki. Stoi tam 5 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się łezka się kręci .
Właśnie wyjąłem grę HOMM2 , oglądnąłem z sentymentem pudełko ( ma 9 lat ) , w środku oryginalna płytka i karta rejestracyjna . Pierwsza gra , którą kupiłem i od której zaczęła się moja przygoda z Herosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 20:30, Warlok napisał:

ludzie,a co z kings bounty i heroes chronicles???:)


ja mam kings bounty jako bonus do heroskow 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 20:30, Warlok napisał:

ludzie,a co z kings bounty i heroes chronicles???:)


Heroes Chronicles to tylko zestaw kampanii opartych na Heroes III. Nie były zresztą bardzo udane, więc nie widzę osobiście sensu w pisaniu o nich.

Kings Bounty opierało się na trochę innych zasadach niż Heroes, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować