Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Zak

Затерянные в Астрале (dodatek do Evil Islands) - brak polskiego wydawcy gry! :(

34 postów w tym temacie

Na forum gram.pl jest na pewno wielu graczy, którzy pamiętają wspaniałą grę cRPG Evil Islands rosyjskiej firmy Nival Interactive. Produkcja ta posiada cudowny klimat, świetną muzykę, ciekawy system tworzenia czarów i broni, itd. Wielu recenzentów twierdzi, że nie ma wad, poza tym, że jest... za krótka! Niestety to prawda. Dlatego też rosyjscy fani gry przy współpracy ze studiem deweloperskim Matilda Entertainment (a w końcowej fazie z pomocą producentów oryginalnego produktu) stworzyli dodatek do tego wciągającego cRPG-a - Проклятые земли: Затерянные в Астрале. Na tych stronach znajdziecie więcej informacji o rozszerzeniu: http://www.nival.com/evilislands_ru/add/ i http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6558

Niestety informacja na GRY-OnLine dotycząca polskiego wydawcy nie napawa optymizmem - "obecnie brak planów wydania". Na pewno tłumaczeniem z rosyjskiego (o angielskiej wersji też nic nie słychać) i wypuszczeniem gry na nasz rynek nie zajmie się były dystrybutor Evil Islands firma CODA, ponieważ już nie istnieje. Byłoby wielką stratą dla miłośników tej produkcji, gdyby nie mogli kupić sobie dodatku do niej bez problemu i zagrać w niego po polsku...

A gdyby tak CD Projekt wydał tę grę razem z rozszerzeniem po polsku? Jakby znaleźli się chętni do zakupu? Mam nadzieję, że nie jestem jedynym miłośnikiem Evil Islands, który uważa, że to świetny pomysł. Czekam na Wasze opinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, ale jeszcze nie grałem. Próbowałem jedynie demo » ftp://ftp.nival.com/pub/evilislands/evilislands_addon_demo_rus.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś mnie powiem szczerze, pierwsze słysze o dodatku do Evil Islands ale bardzo, bardzo się z tego ciesze :) Mam nadzije, że ktoś to spolszczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Evil Islands baaaardzo mi się podobał, z miłą chęcią obadałbym i dodatek, może jednak się ktoś znajdzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję...bo mi także bardzo przypadła do gustu ta gierka. Szczerze mówiąc miała jeden z najlepszych systemów walki jaki widziałem w ogóle. Fabuła nie była może najwyższych lotów ale grywalność - mistrzostwo świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow, ja chce :) EI to jeden z lepiej pomyslanych rpg w jakie gralem.... mogli by wydac, ale patrzac na grafike to mialo by szanse tylko w tanich seriach (mi osobiscie nie przeszkadza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafa swego czasu była niezłym wypasem. Zresztą grałem znowu w EI 2 miechy wstecz i wcale mnie nie raziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 17:35, Lord_Zak napisał:

[...] Niestety informacja na GRY-OnLine dotycząca polskiego wydawcy nie napawa optymizmem - "obecnie
brak planów wydania". Na pewno tłumaczeniem z rosyjskiego (o angielskiej wersji też nic nie
słychać) i wypuszczeniem gry na nasz rynek nie zajmie się były dystrybutor Evil Islands
firma CODA, ponieważ już nie istnieje. Byłoby wielką stratą dla miłośników tej produkcji, gdyby
nie mogli kupić sobie dodatku do niej bez problemu i zagrać w niego po polsku...

A gdyby tak CD Projekt wydał tę grę razem z rozszerzeniem po polsku? Jakby znaleźli się chętni
do zakupu? Mam nadzieję, że nie jestem jedynym miłośnikiem Evil Islands, który uważa,
że to świetny pomysł. Czekam na Wasze opinie!


Popieram pomysł. Nie jesteś osamotniony w swojej opinii i umiłowaniu gry Evil Island. Dobrze pamiętam, że gra sprawiła mi swego czasu dużo przyjemności, więc bardzo chętnie zagrałbym jeszcze raz w taką Złotą Edycję... po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe :). Ale prawdopodobnie dodatek skończy jak wiele innych obiecujących gier (patrz np. Evil Genius), które nigdy nie doczekały się wydania w Polsce. Prawdę mówiąc, w EI najbardziej podobała mi się koncepcja świata (wyspy połączone portalami, lewitujące gdzieś w przestrzeni). Niestety polska wersja EI była okropna :(. Aktorzy kompletnie nie wczuwali się w role (do dziś pamiętam tekst na pierwszej wyspie w czasie dialogu z szefem wioski, który aktor zamiast ironicznym tonem wygłosił głosem godnym lektorów czytających dialogi w zagranicznych telenowelach, przez co rozmowa wydawała się bezsensowna). A Cania i ta ostatnia kraina (Khadagar czy jakoś tak) sprawiały wrażenie dodanych na siłę (najlepszy dowód, że nazwy jednej z nich nie pamiętam ;)) - mało zadań, mało rozbudowana mapa (w porównaniu do Gipath), w dodatku raz udało mi się wykonać zadanie, zanim je dostałem (odnalezienie szczątków amuletu). Ale ogólnie gra była dosyć ciekawa - podobno gry z serii Rage of Mages toczyły się w tym samym świecie (grał ktoś?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh , evil islands ... To była gierka, te przemykanie sie pomiędzy wypaśnymi kościotrupami, czy straznikami którzy mieli zbroję z meteorytu ;p . Mi tam się polska wersja nawet podobała, Zak był zagrany bardzo dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Evil Island zrobiło na mnie spore wrażenie. Jak trafiłam na to na sklepowej półce to długo się zastanawiałam ile z tego, co piszą na pudełku jest prawdą. Nie zawiodłam się i mam nadzieję, że ktoś zaopiekuje się tłumaczeniem tego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 18:53, Mistic napisał:

Zaskoczyłeś mnie powiem szczerze, pierwsze słysze o dodatku do Evil Islands ale bardzo, bardzo
się z tego ciesze :) Mam nadzije, że ktoś to spolszczy ;)


Jeśli pisząc "ktoś" masz na myśli amatorskie spolszczenie, niestety nie ma na nie najmniejszych szans (wymagane są duże umiejętności programistyczne + kompetencja tłumacza) przy tak złożonej grze. W związku z tym jedyna szansa w znalezieniu polskiego wydawcy! Szczerze? Osobiście liczę na tego najlepszego, na którego forum właśnie jesteśmy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, bo jak dla mnie jest wciąż aktualny. Czy CDP nie mógłby się podjąć wydania tego samodzielnego dodatku w naszym kraju? Evil Islands to nie był byle jaki tytuł. Myślę, że na prawdę warto podjąć w tej sprawie jakieś kroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 23:47, Albatross napisał:

Odkopuję temat, bo jak dla mnie jest wciąż aktualny.


I chwała za to, bo nie widziałem wcześniej tego wątku!
Ja też pamiętam Evil Islands i zapisała się w mojej pamięci jako bardzo dobra gra. Przyłączam się do apelu o wydanie gry z dodatkiem, albo chociaż samej wersji podstawowej w Extra Klasyce, albo chociaż samego dodatku. Whatever... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorssze jest to, że za gre odpowiada nieistniejąca już firma CODa :/ Ale CDP mogłoby się pokusić o licencje na wydanie tej gry ponownie wraz z dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek jest samodzielny, więc w sumie wystarczyłby sam dodatek. Żeby nie było, że tacy pazerni jesteśmy ;-)
A na serio to super byłoby mieć komplet w NXK. Gdyby możliwe było wykorzystanie tłumaczenia wydanego przez CODA (a nie Lemon?) to poprawiłbym tylko sam tekst (jest trochę błędów), a większość głosów bym pozostawił. Wypadły moim zdaniem bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 23:52, Mistic napisał:

Najgorssze jest to, że za gre odpowiada nieistniejąca już firma CODa :/


a coda do nie byla pozniej lemon interactive ,a teraz onigames ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować