Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Epic: proces tworzenia gier musi być bardziej efektywny

13 postów w tym temacie

Dobrze mówi, choć nie odkrył niczego nowego. Już teraz wiele tytułów powstaje na granicy opłacalności, a będzie gorzej jeśli coś się w tych kwestiach nie ruszy. Prawdopodobnie również czeka nas relatywny wzrost cen poprzez wydawanie gier w odcinkach, masy DLC i mikrotransakcji. Niestety - pewnych rzeczy się nie da obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 17:53, Kifa napisał:

Dobrze mówi, choć nie odkrył niczego nowego. Już teraz wiele tytułów powstaje na granicy
opłacalności, a będzie gorzej jeśli coś się w tych kwestiach nie ruszy. Prawdopodobnie
również czeka nas relatywny wzrost cen poprzez wydawanie gier w odcinkach, masy DLC i
mikrotransakcji. Niestety - pewnych rzeczy się nie da obejść.


O rety, rety. Ale że serio mówisz ?

Po prostu potrzeba wydajniejszych narzędzi. Zresztą wcześniej ludzie z Epic chwalili się w jakim stopniu UE4 automatyzuje proces tworzenia gier. To chyba do tego pieją i o to chodzi. Wydajne narzędzia usprawniające pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech przeniosą biznes do krajów, gdzie się mniej płaci pracownikom, ale przede wszystkim - niech przestaną dogadzać graphic whores.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety klepanie ciagle narzędzi dla samych siebie jest mało zyskowne, dlatego muszą sie finansować między innymi dodatkowymi DLC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy tworzenie gier masowo, o ironio - dla zysku, a nie jako sztukę, jak w pradawnych czasach, gdy pracowano w garażu z grupką kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to smierdzi mi to jeszcze bardziej zabugowanymi grami, bo beda mogli je tworzyc nie tylko specjalisci, sorry za brak polskich znakow, ale klawa cos mi siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 02:29, lukas99999 napisał:

Jak dla mnie to smierdzi mi to jeszcze bardziej zabugowanymi grami, bo beda mogli je
tworzyc nie tylko specjalisci, sorry za brak polskich znakow, ale klawa cos mi siada.


Spokojna głowa, używanie enginu, nawet bardziej zautomatyzowanego wymaga naprawdę sporego ogarnięcia w programowaniu. Wątpię więc, żeby miało to sprawić, że teraz Pan Kowalski będzie mógł za sprawą UE4 napisać nowego Gears of War. Po prostu, pewnie rzeczy mogą być prostsze dla osoby chcącej wprowadzić pewne zmiany, tak jak powiedział facet z Epica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie skupiali się tak na grafice, nie doszłoby do tego. Sami są sobie winni :P Mi chodzi tylko, żeby wreszcie zaczęli robić dobre gry (developerzy). Graficznie mogą być na poziomie current-gen''ów. Cholera, zacznijcie inwestować w rozbudowany gameplay !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 08:50, Hulk131 napisał:

Jakby nie skupiali się tak na grafice, nie doszłoby do tego. Sami są sobie winni :P Mi
chodzi tylko, żeby wreszcie zaczęli robić dobre gry (developerzy). Graficznie mogą być
na poziomie current-gen''ów. Cholera, zacznijcie inwestować w rozbudowany gameplay !


Tak pisano już 5 lat temu.. i 10... i 15. Może trzeba było się zatrzymać w czasach Quake 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 00:56, Vojtas napisał:

Niech przeniosą biznes do krajów, gdzie się mniej płaci pracownikom, ale przede wszystkim
- niech przestaną dogadzać graphic whores.


I kogo mają tam zatrudnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 08:50, Hulk131 napisał:

Jakby nie skupiali się tak na grafice, nie doszłoby do tego. Sami są sobie winni :P Mi
chodzi tylko, żeby wreszcie zaczęli robić dobre gry (developerzy). Graficznie mogą być
na poziomie current-gen''ów. Cholera, zacznijcie inwestować w rozbudowany gameplay !


Producenci robią to czego oczekują od nich gracze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 10:35, HiddenNick napisał:

I kogo mają tam zatrudnić?


Okolicznych deweloperów, przy czym mogą rozszerzyć zakres poszukiwań do całego regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować