Zaloguj się, aby obserwować  
kaczek93

Lords of the Fallen - Temat ogólny

136 postów w tym temacie

Przeszedłem drugi raz grę i tym razem spróbowałem pobawić się w NG +. Muszę przyznać, że liczyłem na jakieś ciekawsze bonusy podczas drugiego przejścia, sporo nowych przedmiotów, czegoś, co zachęci do dalszej zabawy. Tymczasem nowych przedmiotów praktycznie nie ma, jest ich tyle, co kot napłakał. W skrzyniach znajdujemy już tylko mikstury i inne pierdoły, a więc tak naprawdę tracimy radość z eksplorowania. Przejdę jeszcze z raz grę magiem (może ta rękawica to jednak dobry pomysł?) i płytka na półkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przechodzę po raz trzeci, tym razem właśnie NG+. Jak na razie znalazłem jeden nowy lekki pancerz i kilka nowych notatek głosowych.

Rękawicę serdecznie polecam :) Szczególnie jeśli ulepszysz pocisk dużą Runą Mocy. Przy dobrym trafieniu zadaje 250 obrażeń, ale strzał bierze aż 60 many, więc dobrze jest trochę zainwestować w manę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 22:32, KannX napisał:

Ja właśnie przechodzę po raz trzeci, tym razem właśnie NG+. Jak na razie znalazłem jeden
nowy lekki pancerz i kilka nowych notatek głosowych.


O, czyli jesteśmy na podobnym etapie :). Również znalazłem jeden zestaw. Uważasz, że warto się bawić w NG+ dla dosłownie kilku nowych przedmiotów? Sądziłem, że jednak rozgrywka zostanie o wiele bardziej urozmaicona z punktu widzenia znajdziek. Dla mnie to trochę strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak uzyskać przedmioty z DLC od gram.pl - Zestaw Lwiego Serca? I przy okazji, grę dopiero co zacznę, nie grałem do tej pory w takie tryhardery jak Demons/Dark Souls. Chciałbym przejść grę w miarę bezkonfliktowo (o ile tak się da...), więc jaką postać radzicie mi stworzyć? Może być kleryk z magią szkoły "Burdy" czy może lepsze będzie "Ukojenie"? Pod uwagę biorę tylko kleryka bądź wojownika, rogalami czy innymi skrytobójcami grać po prostu nie umiem... Wszystkie RPG, w które do tej pory grałem kończyły się tak, że przeciwnik padał po "pierwszym szczale"", domyślam się, że tutaj będzie troszkę inaczej i tego się obawiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 15:12, PrinceLaCroix napisał:

Uważasz, że warto się bawić w NG+ dla dosłownie kilku nowych przedmiotów? [...]


Oj niestety jest tak jak piszesz. Jedyne co jest ciekawe jak na razie (Cytadela wyzwolona, druga wizyta u Rhogarów) to... dodatkowe notatki głosowe. Żadnej nowej broni (gram bardzo skrupulatnie i wyzbierałem wszystko za pierwszym przejściem). Żadnych nowych przeciwników, ogólnie chodzę i rozwalam każdego 2-3 ciosami. Polecam montować duże Runy Szczęścia na broniach które mają skalowanie z Siłą (np. na jednoręcznym Hołdzie). Przy dobrze rozwiniętej sile daje to niesamowite obrażenia.

A i tak na NG+ NIE wyzbieram wszystkich notatek głosowych, bo wszystkie da się zdobyćdopiero na NG++. Ale trzeci raz mi się nie będzie chciało przechodzić :) Ogólnie bez sensu to NG+, ale nadal gram z wielką przyjemnością, bo gra jest bardzo dobra.

I już mam wszystkie achievementy z wyjątkiem Ukończ grę mniechem i Ukończ grę Łotrzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 19:03, T3de napisał:

Wie ktoś może czy po skończeniu fabuły można jeszcze chodzić po świecie gry, czy zostaje
tylko NG+?


Pozostaje tylko NG+. NG+ ma to do siebie, że na początku jest bardzo łatwy, a pod koniec frustrująco trudny i zniechęcający. Sprawdź sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2014 o 16:22, KannX napisał:

Pozostaje tylko NG+. NG+ ma to do siebie, że na początku jest bardzo łatwy, a pod koniec
frustrująco trudny i zniechęcający. Sprawdź sam :)


To już nie będzie na moje nerwy, poza tym widzę, że koledzy z forum niezbyt pochlebnie wypowiadają się o "opłacalności" tego trybu. Jestem zbyt każualowym graczem żeby porywać się na NG+ ;D Mam nadzieje, iż pierwsze ukończenie mnie nasyci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszedł Patch 1.3. Poprawia wiele błędów i umożliwia wyłączenie ''Post Chromashift'' bez konieczności wyłączania postprocessingu. Dzięki temu gra wygląda niezwykle ''ostro'' i nie ma już wszechobecnego rozmycia. Szkoda, że nadal nie da się włączyć antialiasingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gra nadal mi się nie odpala... Nie wiem jak to jest, że gra działa 10 godzin a potem całkowicie nie. Nawet po formacie. Wszystko śmiga jak błyskawica, ale Lordsy nagle full foch. Zaczynam powoli żałować tej stówy. Dwa tygodnie już mam ten problem, support nie wie co się dzieje w okół nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 21:42, Sipso napisał:

Szkoda, że gra nadal mi się nie odpala... Nie wiem jak to jest, że gra działa 10 godzin
a potem całkowicie nie. Nawet po formacie.


To jest niesamowite... serio. Jakiś straszliwy niefart masz. U mnie od początku wszystko śmiga (nie chwalę się tym, tylko jestem wręcz zdziwiony) i gra łącznie wywaliła się może 4 razy (przegrane mam ponad 80 godzin, licznik Steama). Wiele osób ma podobne problemy z tą grą, a niektórym nawet na mocnych kartach gra słabo chodzi. A u mnie na marnym 750Ti chodzi prawie na maxa.

Wielka szkoda, bo gra jest udana i warta uwagi. A próbowałeś przeinstalowywać samą grę? (głupie pytanie, bo na pewno to robiłeś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nawet po formacie."

A to, że gra jest świetna to wiem. Dziesięć godzin zdążyłem pograć. Sam nie wiem czy coś mi się z komputerem stało czy nie, bo wszystkie inne gry śmigają bez jakichkolwiek problemów. Głupi jestem już, nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet system formatowales i wszystko od nowa instalowales? Czy moze system przywracales z sklonowanej partycji? Ja bym sprawdzil czy jakos antywirus czy inny program ochronny nie przeszkadza, skoro to denuvo jest takie nowe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko od nowa, nie korzystam z przywracania systemu.
Korzystam tylko z avasta. Gra nagle przestała działać bez zmian w sprzęcie czy oprogramowaniu.
Support zapodał dwa rozwiązania, z czego jedne to instalacja konkretnych sterowników, a drugie to zmiana rozdzielczości pulpitu. Nic nie działa, kazali czekać na patcha. Jeśli po kolejnym patchu nic nie ruszy to zacznę wypisywać maile o zwrot kasy. Wszystkie gry działają bez zarzutu, na maksymalnych ustawieniach. Poza Lordsami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ta gra mogla dostac takie wysokie noty, dla mnie najwyzej 6/10. Graficznie moze i jest ladna ale lokacje mimo ze bogate w detale to malo roznorodne, mam wrazenie ze biegam ciagle po tych samych korytarzach. Do tego fatalne dzialanie kamery i bardzo kiepskie namierzanie wrogow. Dodac do tego mase bugow i to ze gra jest zaledwie na 15 godzin. Mnie znudzila juz w polowie kiedy sie okazalo ze musze wracac do poprzedniej lokacji ktora juz dawno odwiedzilem bo gra nie przewidziala tego ze ktos w rpg grze moze isc wlasnymi scieszkami. Po tygodniu przerwy kiedy w koncu sie zebralem aby gre ukonczyc mam buga ktory uniemozliwia mi skonczenie gry.

Spoiler

W southern edge tam gdzie jest Anihilator czy jak mu tam, kiedy uzywa sie pierwszej dzwigni toz nad nim i podnosi sie jeden segment ktory tworzy droge do niego, toz po tym powinna byc cut scene ze zlodziejka w roli glownej mowiaca ze to jest wlasnie ta droga. O ile sie nie myle to powinno odblokowac kraty gdzie sa drzwi do drugiej strony southern edge aby uzyc drugiej dzwigni.

U mnie nie ma cut scenki, nie pojawia sie zlodziejka i nic sie nie dzieje.

ps. Porownywanie tej gry do Dark S jakis zart, gra nawet do piet tej serii nie dorasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2014 o 09:12, Cykada85 napisał:

ps. Porownywanie tej gry do Dark S jakis zart, gra nawet do piet tej serii nie dorasta.


Porównanie jak najbardziej na miejscu, LotF czerpie garściami z założeń DS. Drastycznie je upraszczając... Czy to źle? Niekoniecznie, IMHO DS jest diabelnie koreańskie (mimo, że gra wyszła spod rąk Japończyków ;D), ciężko ciosane - nawet w swojej hardcorowej konwencji. Ja ze swojej strony dodam tylko, że grindowanie w Lordsach jest "broken", gdyż farmienie

Spoiler

rycerzy - tj. ciężkozbrojnych mobów z gigantyczną tarczą

może dać znaczną przewagę w... pierwszej połowie gry (
Spoiler

nie mając sposobu na w.w. kolosów, w pewnym momencie zabijałem 2 z 3, gdzie trzeci szybko mnie zabijał. I tak w koło Macieju... Zbierając duszka z xp zapisywałem grę i dodawałem punkty atrybutów. Z tego co wiem za pierwszym ukończeniem gry postać ma +/- 50lv, ja po zabiciu 3 bossa miałem 47. Skutkiem tego było zabicie Wyznawcy i Infiltratora na "Rambo style" robiąc maksymalnie 5 uników na pojedynek i korzystając z 4 mikstur przywracających HP

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo mojego problemu z "Program przestał działać" przy ekranie startowym. Wyłączyłem wsparcie steam cloud dla gry.
Pomogło, znów działa.
Może komuś się przyda. Przez ponad dwa tygodnie o tym cholerstwie nie pomyślałem... Ciekawe czemu ta funkcja kolidowała z grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować