Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Cenega wyda w Polsce gry THQ. Na pierwszy ogień idzie Darksiders II

165 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2012 o 10:43, Mielule napisał:

Co z Bethesdą, co ma Bethesda do dystrybucji w danym kraju ? chlopie gdzie ty zyjesz,
piekna blokade na steamie zaserwowal nam dystrybutor czyli Cenega bo im zal dupe scisnal
ze nikt nie chcial kupowac ich polonizacji tylko wszyscy nabywali na steamie bo bylo
tanie a tym bardziej jak byla promocja takze ja podziekuje Cenedze


Bethesda jako wydawca światowy ma do powiedzenia bardzo dużo, ba, wręcz wszystko bo to oni tak naprawdę decydują w jakich krajach się gra ukaże, a w jakich nie.

Co do steama, to tłumaczyłem to już wiele razy, ale powiem jeszcze raz - steam jest od nas niezależny i my nie mamy wpływu na to co to się tam pojawia. Pomyślcie logicznie, gdybyśmy faktycznie mieli możliwość "blokowania" gier, to chyba byśmy to robili za każdym razem? Tak nie ma, więc to poddaje wątpliwość wasze zarzuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 10:15, jakubcjusz napisał:

Ale wciąż uważam, że Cenega obecnie bije CDP
na głowę ilością i jakością polonizacji.

Nie powiedziałbym. Z tego co wiem, to na łatkę z napisami do Maxa 3 na konsole trzeba było chyba miesiąc czekać...

A co do samego newsa, to jak go czyta, to mi się znowu łezka w oku kręci, jak wspomnę czasy, gdy gry na konsole kosztowały tyle co na PC i było to 99zł w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 10:56, Kenshin_Cenega napisał:

Bethesda jako wydawca światowy ma do powiedzenia bardzo dużo, ba, wręcz wszystko bo to
oni tak naprawdę decydują w jakich krajach się gra ukaże, a w jakich nie.

A Warner od Batmana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 10:56, Kenshin_Cenega napisał:

> Co z Bethesdą, co ma Bethesda do dystrybucji w danym kraju ? chlopie gdzie ty zyjesz,

> piekna blokade na steamie zaserwowal nam dystrybutor czyli Cenega bo im zal dupe
scisnal
> ze nikt nie chcial kupowac ich polonizacji tylko wszyscy nabywali na steamie bo
bylo
> tanie a tym bardziej jak byla promocja takze ja podziekuje Cenedze

Bethesda jako wydawca światowy ma do powiedzenia bardzo dużo, ba, wręcz wszystko bo to
oni tak naprawdę decydują w jakich krajach się gra ukaże, a w jakich nie.

Co do steama, to tłumaczyłem to już wiele razy, ale powiem jeszcze raz - steam jest od
nas niezależny i my nie mamy wpływu na to co to się tam pojawia. Pomyślcie logicznie,
gdybyśmy faktycznie mieli możliwość "blokowania" gier, to chyba byśmy to robili za każdym
razem? Tak nie ma, więc to poddaje wątpliwość wasze zarzuty.


No a moze nie bo to pierwsza wasza tak wielka wtopa i jak to sie mowi tonacy brzytwy sie chwyta i tak zrobiliscie, juz nie pierwszy raz na steamie sa "magiczne" blokady gry która "przypadkiem" wydawana jest tylko przez was, jestem ciekaw dlaczego zadna inna gra bethesdy aktualnie nie jest zablokowana na polske, tak samo Dawnguard tez caly swiat widzi tylko nie my i wy bedziecie go w polsce dystrybułowac , ani nie sa poblokowane gry wydawane przez inne polskie firmy zajmujace sie dystrybucja, no tak przeciez to tylko taki "niewinny" zbieg okolicznosci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:03, Mielule napisał:

No a moze nie bo to pierwsza wasza tak wielka wtopa i jak to sie mowi tonacy brzytwy
sie chwyta i tak zrobiliscie, juz nie pierwszy raz na steamie sa "magiczne" blokady gry
która "przypadkiem" wydawana jest tylko przez was, jestem ciekaw dlaczego zadna inna
gra bethesdy aktualnie nie jest zablokowana na polske, tak samo Dawnguard tez caly swiat
widzi tylko nie my i wy bedziecie go w polsce dystrybułowac , ani nie sa poblokowane
gry wydawane przez inne polskie firmy zajmujace sie dystrybucja, no tak przeciez to tylko
taki "niewinny" zbieg okolicznosci....


Jeszcze Rage jest zablokowany i przez dłuzszy czas ostatnie DLC do Fallouta New Vegas także miało blokade(było to wtedy gdy cenega nie sprzedawała tego dodatku(zresztą nadal go nie sprzedaje) ani wydania zbiorczego. To też była gra Bethesdy i nie wiem jak na tym Cenega zyskała. Inna sprawa jakoś nikt nie pamieta jak Dark Messiah był blokowany na Steamie za czasów gdy jego dystrybutorem był CDProjekt. A wracając do tematu dobrze że znalazł się jakiś wydawca gier THQ i nie wiem w czy podoba wam się CDProjekt skoro oni nawet mając "tak wiele" premier nie przygotują polskiej wersji Guild Wars 2 ale to im nie przeszkadza ustawić ceny sugerowanej na 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:16, Lukasz915 napisał:

> WSZYSTKIE KOLEKCJONERKI WYPRYEDANE - informacja oficjalna :/

Chętnie zobaczę, tą oficjalną informację :p



Raczej nie prawda, bo inaczej bym wlasnie nie zamówił swojej wersji na muve.pl ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:12, Ostrowiak napisał:

morrowind od cdp pojawil sie bez problemow

skajrim nie

WYBITNA TEORIA MILORDZIE Z CENENGY


Oni uwierzyli we własne kłamstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:16, Lukasz915 napisał:

Chętnie zobaczę, tą oficjalną informację :p

Wystarczy, że spróbujesz dodać ją do koszyka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:12, Ostrowiak napisał:

morrowind od cdp pojawil sie bez problemow

skajrim nie

WYBITNA TEORIA MILORDZIE Z CENENGY


A może to dlatego, że w 2004 Steam dopiero stawiał pierwsze kroki i nie było takich umów wydawniczych jak teraz hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:16, bananowiec2 napisał:

czy podoba wam się CDProjekt skoro
oni nawet mając "tak wiele" premier nie przygotują polskiej wersji Guild Wars 2 ale to
im nie przeszkadza ustawić ceny sugerowanej na 200zł.


A oni w tej sprawie mają coś do powiedzenia ? Nie zgodzą się to arena net pójdzie do kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:18, Pajonk78 napisał:

> Chętnie zobaczę, tą oficjalną informację :p
Wystarczy, że spróbujesz dodać ją do koszyka. :P


No ja już zamówiłem dawno i mam zamówienie potwierdzone. Przed chwilką z ciekawości próbowałem dodać do koszyka i przejść przez cały proces zamawiania i nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:23, Henrar napisał:

Zarówno Morrowind jak i Oblivion na Steamie pojawiły się gdzieś w okolicach 2009 roku...


Co nie zmienia faktu, że mógł wylądować na Steamie na mocy starej umowy z CDP, gdzie nie było blokad regionalnych.
Dopiero później gdy wydawanie ich gier, przejęła Cenega a Steam stał się znaczącym graczem na rynku, Bethesda zaczęła odwalać te swoje głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:29, kesik93 napisał:

Co nie zmienia faktu, że mógł wylądować na Steamie na mocy starej umowy z CDP, gdzie
nie było blokad regionalnych.
Dopiero później gdy wydawanie ich gier, przejęła Cenega a Steam stał się znaczącym graczem
na rynku, Bethesda zaczęła odwalać te swoje głupoty.


Przecież na blokadzie korzysta tylko cenega bo gracze z polski są zmuszeni do kupienia gry od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że Cenega jak zwykle wburza wiele emocji ^^
Ja tam z wpunktu widzenia gracza konsolowego nie mam nic do zarzucenia. Są polskie napisy, premiera na czas reszta mnie nie obchodzi, co za różnica czy miałbym to od CDP czy Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News opublikowany 2 godziny temu, nie no to jest jakiś żart... Kolekcjonerka na PC wyprzedana? Po co jak dureń czekałem aż gram udostępni, trzeba było zamówić na muve kiedy jeszcze była :( You dissapointed me.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 11:29, kesik93 napisał:

A może to dlatego, że w 2004 Steam dopiero stawiał pierwsze kroki i nie było takich umów
wydawniczych jak teraz hę?

powiem to samo co każdemu fanbojowi cenegi: problem jest z bethesdą (F3, NV, Rage, Skyrim), problem jest z Warnerem (DLC do Batmana), problem jest z paradoxem (gry albo nie są wydawane, albo z opóźnieniem, albo spóźnia się polonizacja, albo jest to dziwna wersja cenegi niekompatybilna ze steam co przekłada się na brak DLC), problem jest z TakeTwo (polonizacja Max Payne 3, o jajach z wydaniem GTAIV też nie wspomnę).. wymieniać dalej? Bo to tylko problemy z wydawcami, a nie doszedłem nawet do fantastycznych praktyk cenegi z gatunku "mniej za więcej" jakie odwalili z nowymi KK i PG..
Doprawdy, biedna cenega, jakiś światowy masoński spisek przeciw nim.

i nie, blokady regionalne to nie ''bo steam jest teraz dużym graczem'', bo to była jego zmora wieku dziecięcego, gdzie nikt nie traktował naszego regionu poważnie i zmagali się z tym wszyscy polscy wydawcy - dziś to cenega jako jedyna swoimi praktykami (i doprawdy mało mnie obchodzi z czyjej winy, jak nie umieją czegoś robić porządnie ''bo góra winna'' to niech zwiną interes, mnie jako konsumenta obchodzi to co dostaję a nie łzawe ''sorry to nie my'') cofa nas to growego średniowiecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować