Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Diablo III gra ponad 10 milionów osób

68 postów w tym temacie

A mi się gra podoba gram już jakieś 250h i zamierzam grać jeszcze długo, choć z grami blizzarda jest dziwnie taki np SC2 single świetny a multi jak dla mnie bardzo słabe , a taki wow gra fajna nawet bardzo ale comiesięczny haracz.
Diablo 3 tak samo gameplay fajny i najlepszy pomysł blizza od dłuższego czasu czyli AH/RMAH, ale znowu bug na bugu i bugiem pogania oraz kilka głupich pomysłów np. identyfikacja przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 18:27, Mange napisał:

Ja też po miesiącu odpuściłem. Nuda się zrobiła. Ciekawe czemu cały czas chwalą się tylko
sprzedanymi kopiami, a nie realną liczbą graczy...


Bo nie mogą. Kiedy ludzie by dowiedzieli się, że nikt nie gra w Diablo 3 to był by cios dla Blizzarda. Z resztą sam Blizzard o tym wie, że dał dupy z premierą Diablo 3 i dobrze widzi statystyki, że mało kto gra :) Tak jak w przypadku EA tak samo jest z Blizzardem. Marketing to więcej niż połowa samej gry. Balonik był od paru lat dobrze pompowany. Aż pękł od marketingu i promowania trupa. Widocznie ludzie mają dość czekania 12 lat i potem dostają takiego średniaka jakim jest Dziabolo 3. To nie jest ten sam blizzard co 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te grające 10 mln :P
http://beta.xfire.com/games/d3
Same statystyki xfire dużo pokazują. W miesiąc z 45 tysięcy do 15 i tendencja od dawna jest spadkowa.
Drogą dedukcji łatwo dość do tego, że nie tylko użytkownikom xfire ta gra się nudzi. Sam nie gram od ponad miesiąca i dziś ktoś na gramie powiedział mi, że nawet nie wprowadzono obiecywanego patcha poprawiającego legendary przedmioty.
Po prostu lol, jak dla mnie wraz z tym bublem upadł mit Blizzarda. Żałuję wyrzuconych 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że tylu graczy porzuciło grę, że boją się podać te statystyki. Dość powiedzieć, że w jednej chwili średnio gra góra kilka tysięcy osób, przynajmniej w trybie coopa otwartego, na jednym serwerze, co po pomnożeniu przez trzy regiony da nam niecałe kilkanaście tysięcy graczy. Wątpię, żeby osoby grające w zapełnionych grach coopa i te pykające solo zapełniły pozostałą do tych 10 mln. lukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od około miesiąca tak gram bo gram. Wejdę na godzinkę, potem dwa dni nie gram w ogóle. Dla mnie szał był de facto podczas pierwszego przechodzenia fabuły, ale to trwało około 2 dni. ;-)
Zresztą pogrywam jeszcze w to to od czasu do czasu tylko dlatego, bo nie mam póki co żadnej alternatywy. PoE też jeszcze otwartego w sierpniu nie będzie. :-( Za to jak wyjdzie GW2, wtedy ten diablopodobny produkt idzie w odstawkę całkowicie.
Blizz się nie popisał i na dodatek ociągają się z patchami. Mało tego, te 10 baniek osiągnęli jedynie dzięki wielkim nadziejom i sentymentowi graczy do serii i poprzednich części. Teraz jednak czasu nie cofną i gracze będa mieli owy Diablo fail w pamięci.
Tak jak na to patrzę, Mist of Pandaria będzie pierwszą grą Blizzarda (dodatek co prawda, ale wciąż), której NIE zakupię od czasu... Diablo 2 ! Tak to wszystkie dodatki, wszystkie serie, wszystko z WoWa kupowałem, każdą ich grę jaką wydali na przestrzeni ostatnich 12 lat. A tu nagle taki fail... tyle nadziei i taki fail. :-(
Zresztą już Cata miałem nie kupować, ale jednak kupiłem i o dziwo się opłaciło bo mimo że dodatek porażkowy, to miałem szczęście dołączyć do świetnej gildii na zupełnie nowym serwerze i poznać naprawdę fajnych ludzi (pozdrowienia dla Tytana, Asmo, Carnivala, Polona i pozostałych :-)).

Także dla mnie to niejako dość nieoczekiwany i raczej definitywny koniec zabawy zarówno z Diablo jak i z WoWem... z SC zresztą też, po tak porażkowej fabule WoL. No, chyba że GW2 okaże się totalną katastrofą na miarę D3, wtedy nie będę miał innej alternatywy niż MoP, ale mam nadzieję że tak nie będzie.
Jeśli GW2 mnie wciągnie, wtedy Goodbye Blizzard... widzimy się może za 10 lat przy premierze Titana... chyba. A szkoda.


PS. Pepsi, naprawdę świetna prowokacja, szczególnie sam tytuł artykułu. :-) Uważam, że w gram.pl marnujesz talent... naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 19:45, Mercuror napisał:

Podejrzewam, że tylu graczy porzuciło grę, że boją się podać te statystyki. Dość powiedzieć,
że w jednej chwili średnio gra góra kilka tysięcy osób, przynajmniej w trybie coopa otwartego,
na jednym serwerze, co po pomnożeniu przez trzy regiony da nam niecałe kilkanaście tysięcy
graczy. Wątpię, żeby osoby grające w zapełnionych grach coopa i te pykające solo zapełniły
pozostałą do tych 10 mln. lukę.


Coopa otwartego nikt nie gra . A tak właściwie to po co mają podawać na konferencji dla inwestorów ile osób przestało grać przecież abonamentu tu nikt nie płaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 19:36, vegost napisał:

Bo nie mogą. Kiedy ludzie by dowiedzieli się, że nikt nie gra w Diablo 3 to był by cios
dla Blizzarda. Z resztą sam Blizzard o tym wie, że dał dupy z premierą Diablo 3 i dobrze
widzi statystyki, że mało kto gra :) Tak jak w przypadku EA tak samo jest z Blizzardem.
Marketing to więcej niż połowa samej gry. Balonik był od paru lat dobrze pompowany. Aż
pękł od marketingu i promowania trupa. Widocznie ludzie mają dość czekania 12 lat i
potem dostają takiego średniaka jakim jest Dziabolo 3. To nie jest ten sam blizzard co
10 lat temu.


Ten blizzard 10 lat temu już by kończył dodatek do D3 :). A i ja jakoś nie widzę żadnej gry ea do której można porównać diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem gry nie kupować, byłem sceptyczny i zignorowałem betę. Ale ostatecznie skusiłem się, co mi tam :P Dopóki nie zrobili z tego FPSa, to nie może być przecież tragicznie ;]

No i gram do dzisiaj, dość regularnie, w zasadzie moja jedyna gra od 15 maja :P

Nie wiem dlaczego tak jest. Może po prostu nie łykałem hype''u jak pelikan i dzięki temu nie uroiłem sobie kosmicznych oczekiwań i wymagań. Sama gra jak dla mnie jest w sam raz. 250h przegrane. Jestem cierpliwy i wyrozumiały - spokojnie czekam na zapowiedziany content i... pykam dalej.

Pieniędzy nie żałuję. To jest po prostu dobra gra - i tyle, nic więcej. Przecież nikt nie obiecywał najlepszej gry evarrrr, a to, że ktoś sobie wgrał akcję, że tak właśnie miało być... heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 21:54, Henrar napisał:

Łał, jedno Diablo 3 i już granie na konsolach umiera


Nie wiedziałeś amerykanie masowo niszczą xboxy i PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 21:25, ZubenPL napisał:

Ten blizzard 10 lat temu już by kończył dodatek do D3 :). A i ja jakoś nie widzę żadnej
gry ea do której można porównać diablo.


No na pewno :) Torchlight wychodzi o wiele szybciej a to przecież panowie od Blizza co robili pierwszego epickiego Diablo :) Ah czasy :) Nie porównywałem gier od EA, tylko o marketing. Mają takie samo podejście co Blizzard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 22:11, vegost napisał:

Torchlight wychodzi o wiele szybciej a to przecież panowie od Blizza co
robili pierwszego epickiego Diablo :)


Pierwszy Torchlight nudził się po dwóch godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 19:15, TobiAlex napisał:

I teraz 90% ludzi z tych postów własnie poszło zalogować się do gry i grać. No bo przecież
trzeba sobie popłakać i popisać bzdury. Ach, to tak samo jak Ci od CoD''''ów - ja nie
kupię, ja nie będę grał... a potem tacy jako pierwsi grają...


Dokładnie.Zleci się grono hejterów, trochę pogadają po czym klikają w ikonkę tej "złej i nudnej" gry i grają.

PS:A ja gram!Gra jest zajebista i nie szkoda mi wogle kasy, gdzie mam barbem mam przegrane 75godz, czarodziejką 36godz, a teraz właśnie testuje łowcę demonów i jakoś o dziwo mi się nie nudzi.Dawno, dawno temu nie przegrałem tyle w żadną grę co w diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj jedyną osobą, która grała w D1, D2 i D3 od ich premier i bawi się o wiele lepiej w najnowszej części niż w poprzedniczkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować