Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA składa pozew przeciwko Zyndze za sklonowanie The Sims Social w The Ville

13 postów w tym temacie

Od dawna wiadomo że istnieje ciche przyzwolenie na kopiowanie pomysłów. Wszyscy starają się o tym nie mówić, no bo więcej gier, mniej pracy (profit!). Widać teraz co z tego wyszło. Sami do tego doprowadzili. Zachowanie facebookowego giganta jest skandaliczne, ale niestety, EA jest dłużej na rynku i gdyby naprawdę chcieli to wcześniej mogliby się tym zająć. Nie ma co ukrywać że jest w to zamieszany marketing.
Zaraz pojawi się tysiąc komentarzy: Khizbu debilu, znowu teorie spiskowe wymyślasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Khizbu, znowu teorie spiskowe wymyślasz...


lol, jak dla mnie nie ma się nad czym zastanawiać. Toż to nawet nie jest ukryty plagiat, tylko epicko jawny. Jeden z najbardziej oczywistych jakie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kto ma rację, wypowiedź "Z oddaniem kreujemy najzabawniejsze, najbardziej innowacyjne, wciągające gry społecznościowe z każdego ważniejszego gatunku, którymi cieszą się nasi gracze" jest zabawna. :) Kwiecista mowa pokonała marketing Apple, gdzie wszystko jest amejzing :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że widać podobieństwo o niczym nie świadczy. Jak ustalić granicę po przejściu której dochodzi do plagiatu? Jakieś wzory? Czy jakbym zmieniono kolory i kilka kształtów to byłoby dobrze? Oczywiście że nie. Wszelkie przypuszczenia i osądy są czysto arbitralne więc można to rozwiązać na dwa sposoby. Możesz ścigać wszystkich za wszystko albo niech każdy robi to co chce. Skoro ktoś wymyślił coś jako pierwszy to samo to daje mu jakąś przewagę nad potencjalnym plagiatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na tych obrazkach widzę więcej znaczących różnic niż podobieństw, to że lodówka na obu screenach jest lodówką to nie znaczy że to plagiat , to co natomiast wyraźnie widać to całkowite inne podejście do roślin i inne modele postaci. Gdyby w The Ville nad głową postaci pojawił się zielony diament to EA miało by czym poprzeć pozew, ale tego na screenach jakoś nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, mam nadzieje że Zynga dostanie poważną karę. Daleko mi do bycia fanem EA, ich podejście do klienta i robienia gier jest po prostu odrażające ale to co odwalają firmy robiące gry na fejsa i komórki to już dawno przekroczyło robienie gier "podobnych" czy "inspirowanych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie miesiące EA traciła w moich oczach (DLC wycięte z gry, origin, itp.), ale w tej sytuacji to całkowicie ich popieram, sims oraz simcity powstały jeszcze przed erą facebook-a, i o ile cityville i simcity social są zupełnie różne to już ville moim zdaniem totalnie zerżnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Natsume powinno ich pozwać za sklonowanie Harvest Moon.

No i Rovio powinno dostać jakiś proces za Angry Birds i tą ich nową grę identyczną do Crazy Machines.

Gry społecznościowe i na telefony to jeden wielki clone-fest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować