Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

REDkit, zestaw narzędzi dla modderów do Wiedźmina 2, zostanie zaprezentowany na targach gamescom 2012

18 postów w tym temacie

Adam Berlik

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów doczeka się rozmaitych modyfikacji – to oczywiste, gdy w drodze znajduje się zestaw narzędzi dla modderów o nazwie REDkit, którego pokaz odbędzie się podczas tegorocznego gamescomu.

Przeczytaj cały tekst "REDkit, zestaw narzędzi dla modderów do Wiedźmina 2, zostanie zaprezentowany na targach gamescom 2012" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz? Ponad rok po premierze? Ludzie już 100x przeszli Wieśka i dawno o nim zapomnieli. Takie rzeczy daje się maks miesiąc po premierze a nie rok... A to przecież dopiero pokaz, a premiera kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę późnawo, ale nie mam im tego za złe. W końcu to nowy, autorski silnik, a i studio nie jakieś wielkie, więc opóźnienie wydaje mi się tutaj zrozumiałe. A nawet... "taktycznie" usprawiedliwione, bo teraz, gdy Wiesław 2 zszedł już lekko do cienia, jest dla niego szansa na nową młodość. Na pewno się zainteresuję, to na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 14:55, Tenebrael napisał:

Trochę późnawo, ale nie mam im tego za złe. W końcu to nowy, autorski silnik, a i studio
nie jakieś wielkie, więc opóźnienie wydaje mi się tutaj zrozumiałe. A nawet... "taktycznie"
usprawiedliwione, bo teraz, gdy Wiesław 2 zszedł już lekko do cienia, jest dla niego
szansa na nową młodość. Na pewno się zainteresuję, to na 100%.


Hehe, kto by pomyślał, że się kiedyś zgodzimy w tej kwestii. ;))

Tak jak wspomniałeś, to duże opóźnienie wynika z tego, że silnik jest nowy (czytaj: dokumentacja nie istniała, a narzędzia to był jeden wielki burdel;). Teraz niech jeszcze tylko zaczną licencjonować engine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 15:08, Vojtas napisał:

Hehe, kto by pomyślał, że się kiedyś zgodzimy w tej kwestii. ;))


Mówiłem, że jak będzie za co chwalić, to pochwalę :) A tym bardziej mnie to cieszy, że przymierzałem się do zaczęcia nauki jakiegoś edytora. Początkowo miał to być UDK, ale może spróbuję swoich sił jednak w edytorze od REDów? Się zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 16:04, TobiAlex napisał:

Tenebrael REDKit a UDK to kompletnie dwie różne rzeczy.


Wiem, na tyle się w temacie orientuję :) Chodziło mi raczej o to, że szukałem sobie zabawki, w której coś ciekawego mógłbyms tworzyć. A UDK okazało się zabawką nieco zbyt skomplikowaną jak na moje obecne umiejętności, więc chyba zejdę o poziom niżej, i zadowole się zwykłym edytorem od REDów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno, niż wcale. Pytanie tylko, jakie będzie zainteresowanie :]

Tenebrael - masz choćby GECK czy CreationKit - sa stosunkowo proste w obsłudze i mają bardzo obszerną dokumentację :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 16:12, Tenebrael napisał:

> Tenebrael REDKit a UDK to kompletnie dwie różne rzeczy.

Wiem, na tyle się w temacie orientuję :) Chodziło mi raczej o to, że szukałem sobie zabawki,
w której coś ciekawego mógłbyms tworzyć. A UDK okazało się zabawką nieco zbyt skomplikowaną
jak na moje obecne umiejętności, więc chyba zejdę o poziom niżej, i zadowole się zwykłym
edytorem od REDów.


To polecam Ci Unity 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 16:23, aope napisał:

Tenebrael - masz choćby GECK czy CreationKit - sa stosunkowo proste w obsłudze
i mają bardzo obszerną dokumentację :]


O, dzięki za cynk, sprawdzę, z czym się to to je :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 16:04, TobiAlex napisał:

Vojtas a myślisz, że do tego będzie jakaś porządna dokumentacja?


Mam nadzieję, bo nie będzie to zabawka, tylko zaawansowany edytor o klasę lepszy niż D''jinni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 20:02, Vojtas napisał:

> Vojtas a myślisz, że do tego będzie jakaś porządna dokumentacja?

Mam nadzieję, bo nie będzie to zabawka, tylko zaawansowany edytor o klasę lepszy niż
D''jinni.


Co nie zmienia faktu, że D''jinni nie był łatwym edytorem (oj wiem coś na ten temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 21:10, TobiAlex napisał:

Co nie zmienia faktu, że D''jinni nie był łatwym edytorem (oj wiem coś na ten temat :P


Oczywiście. Ale lepszy nie musi oznaczać, że będzie koszmarny w nauce/obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować