Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W ofercie Steama znajdą się nie tylko gry

38 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2012 o 14:21, Fang napisał:

Kupujesz Photoshopa a tam achivment zrób projekt z 500 warstwami :F

Kupujesz Photoshopa a tu pewnego dnia awaria serwera Steam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 15:25, zadymek napisał:

> Kupujesz Photoshopa a tam achivment zrób projekt z 500 warstwami :F
Kupujesz Photoshopa a tu pewnego dnia awaria serwera Steam...

Która trwa 5 minut. Tragedia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 15:35, zadymek napisał:

> Która trwa 5 minut. Tragedia :(
albo dzień

Nie przypominam sobie podobnej awarii na przestrzeni ostatnich 5 lat mojego korzystania ze Steama. Owszem, przez kilka godzin bywała niedostępna część społecznościowa, czyli profile i/lub czat, ale nigdy nie było tak, żebym przez cały dzień nie mógł zalogować się do Steama. Poza tym istnieje jeszcze tryb offline.

Podsumowując - o co ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 15:37, Mercuror napisał:

Nie przypominam sobie podobnej awarii na przestrzeni ostatnich 5 lat mojego korzystania

Ja też, ale pamiętam tą z 2006.

Dnia 09.08.2012 o 15:37, Mercuror napisał:

się do Steama. Poza tym istnieje jeszcze tryb offline.

Który działa "po warunkiem"

Dnia 09.08.2012 o 15:37, Mercuror napisał:

Podsumowując - o co ci chodzi?

O to, że jak coś się ze Steam dzieje to można nie uruchomić swojego nabytku. Nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 15:46, zadymek napisał:

Ja też, ale pamiętam tą z 2006.

To faktycznie rzetelny przykład i powód do pisania, że taka awaria może się zdarzyć ponownie.

Dnia 09.08.2012 o 15:46, zadymek napisał:

Który działa "po warunkiem"

Pod warunkiem?

Dnia 09.08.2012 o 15:46, zadymek napisał:

O to, że jak coś się ze Steam dzieje to można nie uruchomić swojego nabytku. Nic więcej.

Szkoda, że pomijasz to, że takie awarie nie zdarzają się od ponad 6 lat. No ale po co wspominać o takiej drobnostce, skoro lepiej narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak to zostanie rozwiązane. O ile jakieś podstawowe aplikacje do obróbki grafiki czy dźwięku będa OK, o tyle interesuje mnie kwestia zarządzania aplikacjami niskopoziomowymi, jak choćby oprogramowaniem zabezpieczającym. W ich przypadku absolutnie nie widze steam jako platformy do ich dystrybucji...

Mercuror - Steam to cholernie awaryjna platforma. Ostatnimi czasy niemalże codziennie nękają ją problemy z niedostępnością serwerów. Nie wiem jak często korzystasz z tego rozwiązania, ale skoro nie widzisz problemów, to albo odpalasz go od czasu do czasu, albo masz wyjątkowe szczęście i znajdujesz się w tym milionie szczęsliwców, których akurat nie wywaliło z gry tak, jak 3 milionów pozostałych użytkowników (uniemożliwiając tym samym chocby grę sieciową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam ze steama codziennie, przez całą dobę i w ciągu 5 lat (od momentu mojego pierwszego kontaktu z nim) nie wywaliło mnie ani razu, nie miałem sytuacji, że coś się nie chciało włączyć... jedyne co to chwilowe utraty łączności na chat... Dodam, że biorę udział w betach steama co teortycznie powinno zwiększyć ryzyko awarii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 16:42, aope napisał:

Mercuror - Steam to cholernie awaryjna platforma. Ostatnimi czasy niemalże codziennie
nękają ją problemy z niedostępnością serwerów.

To my chyba korzystamy z dwóch różnych Steamów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na to wygląda, że masz dostęp do magicznej wersji developerskiej, która chodzi jak złoto.
Masz też dostęp do magicznych serwerów Valve, które nigdy nie są przeciążone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 18:56, Henrar napisał:

No właśnie na to wygląda, że masz dostęp do magicznej wersji developerskiej, która chodzi
jak złoto.
Masz też dostęp do magicznych serwerów Valve, które nigdy nie są przeciążone.

Kłamstwo nie stanie się prawdą nawet jeśli powtórzysz je milion razy. Ani razu Steam nie odmówił mi przez ostatnie 5 lat odpalenia gry, ani razu Steam mnie nie wylogował z całej usługi, co najwyżej ze Społeczności.

Ile razy ty zostałeś wylogowany z całej usługi i nie mogłeś odpalić ani jednej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 19:04, Mercuror napisał:

(...) ani razu Steam mnie nie wylogował z całej usługi, co najwyżej ze Społeczności.


Problem w tym, że wylogowanie ze społeczności = wylogowanie z gier w trybie multiplayer korzystających ze steamworks = nici z grania w sieci przez awarię steam. Więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 19:48, aope napisał:

Problem w tym, że wylogowanie ze społeczności = wylogowanie z gier w trybie multiplayer
korzystających ze steamworks = nici z grania w sieci przez awarię steam.

To już wiem dlaczego nie mam problemów. Nigdy nie gram w multi. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 19:48, aope napisał:

Problem w tym, że wylogowanie ze społeczności = wylogowanie z gier w trybie multiplayer
korzystających ze steamworks = nici z grania w sieci przez awarię steam. Więc?

Bzdura!!! Nawet gry Valve mają serwery multi osobne od serwerów społeczności, a co dopiero gry innych producentów.

Serio aż tak bardzo chcecie bronić swojej opinii, że kłamiecie w żywe oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 19:58, Mercuror napisał:

Bzdura!!! Nawet gry Valve mają serwery multi osobne od serwerów społeczności,
a co dopiero gry innych producentów.

Serio aż tak bardzo chcecie bronić swojej opinii, że kłamiecie w żywe oczy?


Nie, to nie jest bzdura. Wczoraj grałem w Awesomenauts, nagle mnie wywaliło. Co się stało? Ano "brak połaczenia", społeczność leży, wylogowało mnie tym samym z klienta. Uruchamiam więc grę ponownie, klikam na wyszukanie meczu - nie można, nie jestem podłaczony "do sieci", zagrac mogę tylko lokalnie z botami. Ale to nie wszystko. W momencie gdy pada społeczność, padają nie tylko gry sieciowe - pada również możliwość m.in. synchronizacji acziwmentów (lokalnie się zdobywają, problem w tym, że po podłaczeniu do sieci w karcie gry już ich nie ma i na 99 proc. nie będzie), sa problemy z synchronizacją plików z chmurą. Twierdzisz, że serwery multi sa osobne od serwerów społeczności? Oczywiście, że są. Problem w tym, że przy "braku połączenia" gdy pada community, steam traktuje Cię jak w trybie offline. Nie wierzysz? Kliknij na zakładkę sklepu, gdy padnie połaczenie - zobaczysz tam taka fajną ramkę z zielonymi przyciskami do zalogowania do usługi, ponieważ jesteś wylogowany. Ty naprawdę musisz być nowy na steam, albo miec niewyobrażalne wręcz szczęście co do tej usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forums.steampowered.com/forums/forumdisplay.php?f=1489

Ciekawe, że nikt na to nie marudzi na oficjalnym forum gry. Bardzo ciekawe. Ale ja znam odpowiedź. Po prostu nie miałeś neta przez chwilę. Ciężko, żebyś wtedy mógł szukać serwerów gry lub być podłączonym do społeczności Steam. Bzdura z twojej strony.

Problemy z aczikami i synchronizacją to kwestia ponownego odpalenia gry, ponownie bzdura z twojej strony.

Tryb offline - ciekawe, bo właśnie w niego ręcznie przeszedłem i mogę normalnie dokonywać zakupów w sklepie. Magia. Bzdur z twojej strony.

Kłam dalej, sam nie wiem po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować