Zaloguj się, aby obserwować  
fanfilmu_pl

FIFA World Cup Germany 2006 - gra

39 postów w tym temacie

Szukajka mnie zawiodła - nie znalazłem tematu o tej grze :)
Demo: http://gry.wp.pl/filtr;1,0;x;gra,29,11565,-1,demo;ms_fifa_2006_fifa_world_cup_2006;core.html
Galeria: http://gry.wp.pl/filtr;1,0;x;gra,28,11565;ms_fifa_2006_fifa_world_cup_2006;core.html
I o grze na GOL''u: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6791
Moim zdaniem niezła gra, ale nie wprowadza prawie nic nowego (względem FIFY 06). Są dwa głowne tryby:
Mistrzostwa Świata
Światowe wyzwania
W tych drugich bierzemy udział w historycznych meczach, na podobnej zasadzie jak wyzwania z FIFY 06. Mamy uniknąć porażki, wygrać przewagą x bramek, wygrać w karnych.
Można polecić komuś komu nie zależy na realistyczności, a nie ma na półce FIFY 06.

Do screen''a: Strzelałem z wolnego. Powinien być gol, ale go nie było. Ciekawe, czy wyjdzie jakaś łatka, która to poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zgadzam się, że ta gra to identico Fifa ''06. Tam miałem dokładnie to samo, więc chyba panowie z EA nie zmienili nic poza nazwami w menu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 13:59, Grucha91 napisał:

Dlatego też zgadzam się, że ta gra to identico Fifa ''06.


a ja uważam, że taka identyczna to nie jest, w World Cupie poprawili kilka irytujących błędów które mnie denerwowały w fifie 06 takie jak to, że ponad 90% strzałów na bramkę była strzelana gdzieś pół metra nad ziemią najwyżej z metr, przez gole strzelone pod poprzeczkę były praktycznie niemożliwe, a już gol od poprzeczki to cyba tylko raz mi się trafił na ponad 1000 goli, inną denerwującą sprawa było to, że 50% goli jakie strzelałem były z dobitek, co było strasznie nudne i monotonne, bo ileż razy można oddawać strzały na bramkę które za pierwszym razem bramkarz broni (zawsze wybijał piłkę pod nogi mojego zawodnika) a dobitka praktycznie zawsze trafia do bramki. niezwykle rzadkie były bramki strzelone z dystansu (raz mi się idało strzelić aż z jakieś 30 metrów, ale tylko dlatego, że bramkarz gdzieś sobie pobiegł), ponadto 80 % strzałów z główki kończyło się golem i praktycznie wszystkie były w światło bramki, niezła skuteczność co? :/ jeszcze parę innych drobiazgów poprawili, ale nie chce mi się już ich wymieniać. w World Cupie wreszcie moge strzelać od czasu do czasu piękne gole z dystansu, czasem w okienko, z dobitek już tyle goli nie strzelam, tak samo z główki.
jedno jednak mnie wybitnie denerwuje w obu fifach, a mianowicie wolne, nie wiem kto wymyślił takie wolne, ale są najgorsze ze wszystkich fif jakie kiedykolwiek były, gola z wolnego nie da się praktycznie strzelić (jak dotąd udało mi się to tylko raz) 95% strzałów z wolnego trafia w światło bramki :/ trochę to wg mnie nierealistyczne, najlepszy sposób wykonywania wolnych jak dla mnie był w Fifie 2003.
te wszystkie poprawki sprawiły, że mi się znacznie lepiej gra w Fife World Cup niż w Fifę 06 i szkoda, że można grać tylko reprezentacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :)
Ale w World Cupie jest za dużo słupków. Kiedyś zdarzyło mi się chyba 3 razy z rzędu trafić w prawy słupek ;] To też nierealistyczne.
Ja jeszcze nie strzeliłem gola po dośrodkowaniu z główki. Wszystkie strzały są tuż obok bramki.
Dobitki - też są za często niecelne. Jak można nie trafić do bramki, stojąc 5 m od niej?
Bardziej mi się podobają loby, częściej się trafia.
Ale i tak nie ma w nim żadnych widocznych na pierwszy rzut oka zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 15:25, fanfilmu.pl napisał:

Ale w World Cupie jest za dużo słupków. Kiedyś zdarzyło mi się chyba 3 razy z rzędu trafić
w prawy słupek ;] To też nierealistyczne.


racja, troche to przy częste, raz miałem trzy poprzeczki i za czwartym razem gol dopiero, w kazdym bądź razie to mi zbytnio nie przeszkadza.

Dnia 21.05.2006 o 15:25, fanfilmu.pl napisał:

Ja jeszcze nie strzeliłem gola po dośrodkowaniu z główki. Wszystkie strzały są tuż obok bramki.


mi się czasem udaje, nie jest to już takie proste jak w fife 06, często się pudłuje.

Dnia 21.05.2006 o 15:25, fanfilmu.pl napisał:

Dobitki - też są za często niecelne. Jak można nie trafić do bramki, stojąc 5 m od niej?


mi akurat teraz rzadko trafiaja się okazje do dobitek, gdyż większość strzałów bramkarz sparowywuje za linię końcową boiska lub pierwsi dobiegają do piłki obrońcy.

Dnia 21.05.2006 o 15:25, fanfilmu.pl napisał:

Bardziej mi się podobają loby, częściej się trafia.


tak, tylko czasem wychodzą takie dziwne loby, np. czasem jak ide sam na sam z bramkarzem to jak strzelam lobem z ziemii to piłka leci prawie pionowo do góry.

Dnia 21.05.2006 o 15:25, fanfilmu.pl napisał:

Ale i tak nie ma w nim żadnych widocznych na pierwszy rzut oka zmian.


no jeśli ktoś tylko zagra przez chwilę to zmian odrazu nie zauważy, aby to dostrzec trzeba trochę dłużej pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : czy to prawda, że w czasie karnych można tańczyć Dudek Dance?? Bo mi kolega mówił, ale on często za dużo mówi... eee... no po prostu bajeruje i kłamie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 14:21, paweldomar1 napisał:

Mam pytanie : czy to prawda, że w czasie karnych można tańczyć Dudek Dance?? Bo mi kolega mówił,
ale on często za dużo mówi... eee... no po prostu bajeruje i kłamie:P


do Dudek Dance to trochę brakuje, ale na linii bramkowej można podskakiwać i wtedy bramkarz trochę macha rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 14:25, cinus` napisał:

do Dudek Dance to trochę brakuje, ale na linii bramkowej można podskakiwać i wtedy bramkarz
trochę macha rękami.


to i tak lepiej niż w 06. A komentują Szpaku i Szaranowicz?? i najważniejsze, uważacie, ze jest warta kupna?? Wiem, że są rózne gusta, ale FIFA 06 mi się podobała, więc powiedzcie mi pod tym kątem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 14:33, paweldomar1 napisał:

to i tak lepiej niż w 06. A komentują Szpaku i Szaranowicz??

Komentują.

>i najważniejsze, uważacie, ze

Dnia 22.05.2006 o 14:33, paweldomar1 napisał:

jest warta kupna?? Wiem, że są rózne gusta, ale FIFA 06 mi się podobała, więc powiedzcie mi
pod tym kątem:P

Skoro masz FIFĘ 06, to niekoniecznie, chyba, żę BARDZO Ci zależy żeby wygrać Polską mistrzostwa świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 14:33, paweldomar1 napisał:

to i tak lepiej niż w 06. A komentują Szpaku i Szaranowicz??


no a jakże by inaczej, nie mogło ich zabraknąć, w każdym bądź razie jest sporo nowych tekstów których w poprzedniej fifie nie było i jakoś tak szybciej trochę reagują na to co się dzieje na boisku i ogólnie lepiej teraz wypadają, choć parę denerwujących tekstów się zdarza.

Dnia 22.05.2006 o 14:33, paweldomar1 napisał:

i najważniejsze, uważacie, ze
jest warta kupna?? Wiem, że są rózne gusta, ale FIFA 06 mi się podobała, więc powiedzcie mi pod tym kątem:P


bo ja wiem czy warta... z poczatku fajnie się grało, ale szybko się nudzi jakoś, w fife 06 znacznie dłużej się grało i bardziej wciągało, mimo tego, że pod względem samego grania na boisku to World Cup prezentuje się lepiej, gdyż poprawili sporo błedów których część klika postów wyżej opisałem. gdyby world cup było o połowe tańsze to bym powiedział, że warto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to przez was nie kupię:P:PBęde przez was żałował do końca życia, ze nie zagrałem:D nie no, żartuje. Dzięki za porady, a jak tak mówicie, że FIFA 06 lepsza, to rzeczywiście chyba lepiej nie kupować. A ta cena... to zarty chyba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 13:56, fanfilmu.pl napisał:

Do screen''a: Strzelałem z wolnego. Powinien być gol, ale go nie było. Ciekawe, czy wyjdzie
jakaś łatka, która to poprawi.

Niekoniecznie... zwróć uwagę na kąt pod jakim widzisz akcję... Piłka wcale nie musiała całym obwodem przekroczyć linii bramkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, gdyby EA miało trochę więcej odwagi to by może więcej zarobiło ;) chodzi mi o to że powinni World Cup sprzedawać jako dodatek do danej Fify (w tym wypadku 06), który nie działałby bez podstawki. Coś takiego jak Swat 4 z dodatkiem, który poprawia podstawkę. Cena powiedzmy ok 49,90. Oczywiście najlepiej byłoby gdyby była WC był jako osobna gra za niecałe 50zł ale nie oszukujmy się - to nie realne. Fajnie by było iść do sklepu a tu na półce: "Złota Edycja Fify 06" za 100zł. Ech te marzenia. A co do samej gry to po kilku meczach w demku już mi sie znudziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumiem jak można kupować te wszystkie Fify... :P
Jak grałeś w jedną, to tak jakbyś grał we wszystkie. Prawie niczym się nie różnią.

Mam FIFA WC (world cup, a nie toaleta :P ) 2002... poza dostępnymi drużynami, stadionami i detalami graficznymi, to jest to samo.

Tak poza tym, to ponoć PES jest lepszy :)
Chociaż moim zdaniem, to dalej żadna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 22:08, Monastor napisał:

Niekoniecznie... zwróć uwagę na kąt pod jakim widzisz akcję... Piłka wcale nie musiała całym
obwodem przekroczyć linii bramkowej.

Patrzyłem jak się dało, ale piłka na pewno była za linią :) Tem bramkarz leży na ziemi, a nie łapie ją w locie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Fifa to tasiemiec, a PES na razie nie, ale mimo to wolę pograć sobie w i jedno i drugie. Poza tym w empie w moim mieście urządzono turniej MŚ (10 czerwca) i mam zamiar tam coś wygrać więc z qmplem wrzuciliśmy intensywny program treningowy. Wracam ze szkoły, odrabiam lekcje, 2h ćwiczeń własnych obiad i ćwiczenia z partnerem a wieczorem książka (aktualnie KINg) do 24 i tak codzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem w fifie 06 takie przypadki.oprócz tego czasem jak piłka przeleciala kilka metrów od bramki to tez byl zaliczany gol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 07:23, fanfilmu.pl napisał:

> Niekoniecznie... zwróć uwagę na kąt pod jakim widzisz akcję... Piłka wcale nie musiała
całym
> obwodem przekroczyć linii bramkowej.
Patrzyłem jak się dało, ale piłka na pewno była za linią :) Tem bramkarz leży na ziemi, a nie
łapie ją w locie.

Heh... to zmienia postać rzeczy :)

Ja miałem raz w FIFA World Cup 2002 śmieszną sytuację... grałem z kimś przez sieć, ta osoba strzeliła, piłka poleciała wysoko nad bramką, ale nie trafiła do bramkarza na "piątkę"... zamiast tego wyleciała poza ekran, a wkrótce pogonili za nią wszyscy zawodnicy :)
Mieliśmy puste boisko... na szczęście piłkarze wrócili po jakimś czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować