Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battle.net padł ofiarą hakerów - pozyskano m.in. adresy e-mail użytkowników

19 postów w tym temacie

Adam Berlik

Blizzard wystosował oficjalny komunikat, w którym potwierdził, że Battle.net padł ofiarą hakerów. W otwartym liście współzałożyciel i prezes firmy, Mike Morhaime, szczegółowo wyjaśnia sytuację i informuje, jakie gracze powinni podjąć działania.

Przeczytaj cały tekst "Battle.net padł ofiarą hakerów - pozyskano m.in. adresy e-mail użytkowników" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko maile, nic wielkiego w sumie się nie stało. Ile już było podobnych włamań do różnych usług (gier MMO itp), gdzie wyciekły same maile - nic nikomu się nie stało. Bo trzeba być zdolnym, żeby nabrać się na phishing :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i same maile, ale jakimś cudem mojemu facetowi zhackowali całe konto, zmieniając w nim dane i dodali nawet authenticator ;) Konto jest odzyskiwane, na szczęście w D3 żadnych kart jeszcze nie dodaliśmy, bo byłoby niewesoło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam authenticator i alerty komórkowe, więc może nic się nie stanie, ale na wszelki wypadek pozmieniam dane. Oby nie wyciekły dane kart kredytowych, bo mam dodaną. Myślałem, że Battle.net jest bardziej chroniony i że takie coś się raczej nigdy nie zdarzy a tu klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem jakiś czas temu mail od Blizzarda, że próbuję sprzedać moje konto w Diablo 3 i jesli to się potwierdzi, to zostanie ono zbanowane. Tyle, że ja mam tylko triala i dawno już nie grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był fake, żeby wyciągnąć od ciebie dane, Blizzard takich maili nie wysyła. Pewnie jeszcze było pełno błędów gramatycznych i ortograficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za pajace zakłamane!!!!
A ja się dziwiłem czemu po tylu latach nagle mi konto skosili. Pomoc podczas odzyskiwania konta nawet nie wspomniała o tym, że mieli atak hakerów i email-e im ukradli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sie musialo kiedys wydarzyc... Tez mam nadzieje, ze dane mojej karty nie zostaly wykradzione... Haslo juz zmienione i inne tego typu, ale jakos mi nie ulzylo^^...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 10:55, RobsonAmbro napisał:

Mam authenticator i alerty komórkowe, więc może nic się nie stanie, ale na wszelki wypadek
pozmieniam dane. Oby nie wyciekły dane kart kredytowych, bo mam dodaną. Myślałem, że
Battle.net jest bardziej chroniony i że takie coś się raczej nigdy nie zdarzy a tu klops.

Luz, przy fizycznym authenticatorze nic, ale to absolutnie nic ci nie grozi - od strony konta BN. Hasło maila można profilaktycznie zmienić.

Dnia 10.08.2012 o 10:55, RobsonAmbro napisał:

A ja dostałem jakiś czas temu mail od Blizzarda, że próbuję sprzedać moje konto w Diablo
3 i jesli to się potwierdzi, to zostanie ono zbanowane. Tyle, że ja mam tylko triala
i dawno już nie grałem...

Jak już pisano: wyłudzenie. Blizz nigdy nie wysyłał i nigdy nie wysyła takich maili.

Dnia 10.08.2012 o 10:55, RobsonAmbro napisał:

Co za pajace zakłamane!!!!
A ja się dziwiłem czemu po tylu latach nagle mi konto skosili. Pomoc podczas odzyskiwania
konta nawet nie wspomniała o tym, że mieli atak hakerów i email-e im ukradli.

A ile już lat mieszkasz pod mostem, ze dopiero teraz dowiedziałeś się, że w sieci mało co jest bezpieczne? Kup authenticator i przestań jęczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kup authenticator i przestań jęczeć." - żałosne.
Poza tymco trzeba mieć pod kopułą, żeby przypinać k.kredytową (lub inną) do konta gry sieciowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 13:45, lothar86 napisał:

Poza tymco trzeba mieć pod kopułą, żeby przypinać k.kredytową (lub inną) do konta gry
sieciowej?

Do konta usługi sieciowej jeśli już bo tym jest Battle.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 11:11, Demagol napisał:

To był fake, żeby wyciągnąć od ciebie dane, Blizzard takich maili nie wysyła. Pewnie
jeszcze było pełno błędów gramatycznych i ortograficznych.

Acha, dzięki. Oczywiście nie odpisywałem na tego maila, a błędów ortograficznych wyjątkowo nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 10:18, Sedith napisał:

Moze i same maile, ale jakimś cudem mojemu facetowi zhackowali całe konto, zmieniając
w nim dane i dodali nawet authenticator ;) Konto jest odzyskiwane, na szczęście w D3
żadnych kart jeszcze nie dodaliśmy, bo byłoby niewesoło :/


To akurat nie musiało mieć związku bo kradzieże zawsze się zdażały . Sprawdzcie lepiej kompa pod względem keyloggerów itp. Też kiedyś mi się wydawało w WoWie że jestem nietykalny , a tu łups hackneli mi maila i konto . ;)

Co do kupowania authenticatora . To po co wydawać kasę skoro jest za darmo authenticator na androida (i na iphona pewno też ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować