Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W GRID 2 nie będzie widoku z wewnątrz pojazdu... na życzenie graczy

32 postów w tym temacie

No chyba niebardzo pasuje tytuł "na życzenie graczy" chyba bardziej powinno być "z powodu małej popularności tego widoku" czy jakoś tak. Czemu robicie Onetowe tyuły newsów? A tak kliknięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sobie raczej nie pogram :( O ile w zwykłych wyścigach mógłbym grać z maski, o tyle w drifcie-na który najbardziej liczę-tylko kokpit wchodzi w grę. Szkoda. Ale jeszcze całkowicie tego tytułu nie skreślam. Poczekam, może warto będzie przeboleć ten brak jeśli reszta będzei zrobiona wystarczająco dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni twierdzą, że tylko 5% graczy używało widoku z kabiny, a pewnie gdyby się popytało na forach, to by się okazało, że ciężko znaleźć kogoś kto nie grał na tym widoku :D równie dobrze mogli te dane wziąć z kosmosu i tym tłumaczą to, że nie chciało im się robić tego widoku, bo jest dość pracochłonny - dokładne odwzorowanie deski rozdzielczej, animacje kierowcy itd. W pierwszym GRIDzie używałem tylko tego widoku i nie wyobrażam sobie innego. A już szczególnie w takim drifcie, gdzie najbardziej potrzeba tego "czucia" samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 11:36, pawbuk napisał:

Oni twierdzą, że tylko 5% graczy używało widoku z kabiny, a pewnie gdyby się popytało
na forach, to by się okazało, że ciężko znaleźć kogoś kto nie grał na tym widoku

To się nazywa "głośna mniejszość": wśród tych 5% znajduje się więcej "hardkorowych" graczy, którzy aktywnie udzielają się na forach i wyrażają swoje opinie, w tym przypadku niechęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 11:37, Dared00 napisał:

To się nazywa "głośna mniejszość": wśród tych 5% znajduje się więcej "hardkorowych" graczy,
którzy aktywnie udzielają się na forach i wyrażają swoje opinie, w tym przypadku niechęć.


To też jest bardzo możliwe :D szkoda tylko, że wywali ten widok z kabiny, bo od kilku lat już nie grałem na innym i ciężko będzie się przyzwyczaić. Z widoku z maski już tak samochodu się nie czuje niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naklejcie sobie folie z kokpitem na ekran :P Skreślanie gry przed premierą i po jednym trailerze już pominę.

Grid to nie symulator i nigdy nie aspirował do tego. Nie jestem też masochistą - małe okienko jakim jest ekran do tego zasłonięte kokpitem - nawet z czołgu na żywo jest lepsza widoczność. Więc ja osobiście czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 11:36, pawbuk napisał:

Oni twierdzą, że tylko 5% graczy używało widoku z kabiny, a pewnie gdyby się popytało
na forach, to by się okazało, że ciężko znaleźć kogoś kto nie grał na tym widoku :D

Nigdy w żadnej samochodówce nie używam widoku z kokpitu, bo zupełnie tracę w nim wyczucie położenia pojazdu w przestrzeni. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojeju. Teksty w stylu "to ja nie zagram", "nie kupuję" itp. są śmieszne. W jedynkę graliście tylko dla widoku z wnętrza samochodu? No cóż, szkoda gadać. Wielkiej krzywdy twórcom nie zrobicie, bo i tak większość osób, które z tego widoku nie korzystały i tak w grę zainwestują.

A połowa tych malkontentów też kupi, bo najpierw się obrażą myśląc, że to coś da i twórcy zmienią zdanie, a później stawią czoła rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 11:05, Fang napisał:

No chyba niebardzo pasuje tytuł "na życzenie graczy" chyba bardziej powinno być "z powodu
małej popularności tego widoku" czy jakoś tak. Czemu robicie Onetowe tyuły newsów? A
tak kliknięcia...


Tytuł odnosi się do pierwszej części pierwszego zdania: - Podjęliśmy pewne śmiałe decyzje na podstawie opinii graczy (...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, w Gran Turismo 5 bardzo się chwali np wierne odwzorowanie kokpitu każdego z aut (co prawda tylko część aut, ale jednak), to że nie każdy z niego korzysta wynika z tego, że z padem wygodniej się jeździ z widokiem z tyłu, ale jak tylko położy się łapska na dobrej kierownicy, to aż chce się jeździć z widokiem FPP :) Daje się zauważyć, że Codemasters niestety co raz bardziej daje ukłon w stronę causali i młodszej części graczy, a nie w stronę fanów motoryzacji i symulatorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 11:51, Divii napisał:

Ojeju. Teksty w stylu "to ja nie zagram", "nie kupuję" itp. są śmieszne. W jedynkę graliście
tylko dla widoku z wnętrza samochodu? No cóż, szkoda gadać. Wielkiej krzywdy twórcom
nie zrobicie, bo i tak większość osób, które z tego widoku nie korzystały i tak w grę
zainwestują.


Nie, nie są śmieszne. To, że Ty czegoś nie dostrzegasz, nie oznacza, że dotyczy to wszystkich. Widok z kokpitu daje najlepsze wrażenie realizmu i wyczucia samochodu. Szczególnie w fantastycznym drifcie pierwszego GRIDa. Oczywiście mowa tu o ustawieniach najbliższych symulacji i sterowaniu kierownicą. Dla grających ze wszystkimi ułatwieniami na klawiaturze i tak nie ma to znaczenia, bo z tego widoku nie korzystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy kierownic do PC będą niezadowoleni.

Dzieciakiem jeszcze będąc, zawsze grałem używając kamery "za", ale brat cioteczny przekonał mnie, że zdecydowanie lepsze odczucia i przyjemniejsza jazda jest w fpp. No i każde uderzenie w bandę, szczególnie w nowszych produkcjach - rzeczywiście "boli". Trzeba się trochę przyzwyczaić, jednak warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 12:07, Waaazuuup napisał:

Widok z kokpitu daje najlepsze wrażenie (...) wyczucia samochodu.

Dla mnie najgorsze, nie wiem nawet czy jadę środkiem czy poboczem, w którym momencie skręcać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu głupota. Zachowam się jak pępek świata i powiem, że ja grałem WYŁĄCZNIE z widokiem z wnętrza :/ No i czego mam teraz oczekiwać? Bardziej poważnego DiRT Showdown?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 12:17, Kadaj napisał:

Dla mnie najgorsze, nie wiem nawet czy jadę środkiem czy poboczem, w którym momencie
skręcać itd.


Kwestia preferencji i przyzwyczajenia. Wśród tzw. "pro racerów" zdecydowana większość gra na widoku z kokpitu. A pozwolę sobie zapytać: masz prawo jazdy/jeździsz samochodem w realu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2012 rok i samochodówka tego typu bez kokpitu ? jakiś żart. Jestem w tych "5%", więc ta gra już mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 12:23, Waaazuuup napisał:

A pozwolę sobie zapytać: masz prawo jazdy/jeździsz samochodem
w realu?

Nie, a jako pasażer preferuję miejscówkę na tylnym siedzeniu. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować