Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne głosy niezadowolenia z Windowsa 8

28 postów w tym temacie

Coś mi się wydaję, że Windows 7 będzie drugim najdłużej używanym przeze mnie systemem zaraz po XP a jak sytuacja w ciągu kilku następnych lat się nie zmieni to być może najdłużej używanym. Osobiście chciałem sprawdzić Windowsa 8 jednak filmiki na youtube już mnie skutecznie od tego odwiodły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 14:14, L33T napisał:

/ciach

/agree - wczoraj Blizzard zamieścił informację, że... nadchodzą informacje o patchu 1.04 do Diablo III - to już naprawdę istne kuriozium informować o tym, że za czas jakiś - bliżej nie określony lub "soon" jak to u nich bywa - pojawią się dopiero INFORMACJE o tym co będzie w kolejnym patchu... Podejrzewam, że do czasu łatki z numerem 1.1, który to być może wreszcie wprowadzi PvP (które miało być od dnia premiery, ale to taki mało znaczący szczegół) mało kto wróci do tego gniota na dłużej. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 14:18, Sanders-sama napisał:

Nie jestem w temacie, więc mógłby ktoś mnie oświecić dlaczego Windows 8 jest taki zły?
Sam używam 7 ale czytam i czytam i nic nie jarzę...


Rzecz jest prosta.
W8 ma dwa interface''y. Oprócz znanego ci z 7 zwykłego okienkowego środowiska ludzie z MS zaprojektowali interface nazywany Metro.

Wygląda on jak tileset - czyli panel kafelków. Każdy kafel to inna ikona w pełni interaktywna, zmieniająca rozmiar, potrafiąca się aktualizować, dzieki czemu masz ikony np twittera które na bierząco pokazują zawartośc twojego konta twit.

ALE chłopaki z MS wpadli na pomysł tragiczny - dostęp do aplikacji metro wiąże się z kontem MS Live nierozerwalnie tworząc zamknięty system aplikacji PC bardzo podobny do tego z xbox live. Do niego wrzucasz aplikację którą potem instaluje się na twoim pulpicie Metro z internetowego klienta zalogowanego na twoje konto LIVE.
MS w ten sposób zamyka rynek na aplikacje, i wpuszcza tylko te aplikacje metro które spełnią ich wymogi. Mogą sobie naprzykład w ten sposób zarzyczyć 40 000 dolarów za wprowadzenie patcha do twojej własnej aplikacji którą już opublikowałeś. A jeśli cię nie stać na takie coś, to pozostanie ona niespatchowana - teraz tak to działa w wypadku patchy na xbox. :)

Słowem panowie odcinają możliwość swobodnego dostępu do środowiska metro. Trzeba będzie się logować ze swojego konta LIVE, a twórcy będą musieli spełniać dziwaczne wymagania MSa, albo co zabawniejsze płacić MSowi tantiemy za publikowanie własnych aplikacji w tym środowisku.

Dlatego twórcy są zniesmaczeni sytuacją - MS próbuje zamknąć system i kontrolować rynek aplikacji na podobnych warunkach, na jakich działają teraz developerzy konsolowi.

Przy dobrych wiatrach będzie to nieuciążliwe jak STEAM i twórcy aplikacji się dostosują. Przy złych wiatrach, wyłączysz ten syf, wrócisz do 7, twórcy gier stwierdzą, że mają to gdzieś i będą pisać pod win7, Win8 przy debiucie zostanie przez crackerów odarty z tego syfiastego interface''u a MS nie zarobi nawet na zwrot developingu tego poronionego systemu. :D

To równie odważny projekt, co pazerny na twoje dane osobiste i pieniądze z twojego portfela. Microsoft style. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Developerom gier się wybitnie nudzi. Albo nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Windows 8 dodaje sklep, który jest "zamknięty". Tak samo jak sklep na Maca i ine iOSy. Ale nie zmienia to nic w uruchamianiu aplikacji desktopowych, takich jak gry. Zatem nie ma żadnego problemu. Nawet będzie darmowe środowisko programistyczne, mimo że pierwotnie MS nie planował go robić. Ludzie od gier szukają taniej reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 14:18, Sanders-sama napisał:

Nie jestem w temacie, więc mógłby ktoś mnie oświecić dlaczego Windows 8 jest taki zły?
Sam używam 7 ale czytam i czytam i nic nie jarzę...


"- Jeśli Microsoft zdecyduje się zamknąć Windowsa 8, dla gier niezależnych i konkurencji w znaczeniu ogólnym będzie to bardzo, bardzo zła sytuacja. "

Chyba o to chodzi, że nie będzie można na nim grać w gry inne niż od Microsoftu.
Powoli zastanawiam się nad kupnem konsoli w przyszłości …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie znał Microsoftu.

Pracowałeś na W8?
Automatycznie włącza się Metro i ten cały kafelkowy pulpit zamiast normalnego.

Żeby odbić do normalnego pulpitu, trzeba się troszkę naszukać. Całe W8 jest tak skonstruowane, żeby użytkownik pierwotnie nie korzystał z pulpitu - i trzeba go sobie otworzyć. Gdyby to po prostu była aplikacja albo środowisko włączane z pulpitu to nikt by się nie zająknął.

Ale metro to jest NOWY PULPIT. Włącza się zamiast starego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem. Metro nie jest nowym pulpitem. Jest menu start rozszerzonym na cały ekran. Zainstalowałem kilka aplikacji (np. QtCreator), które nie są w żaden sposób związane z MS. I win8 dodał ikonkę QtCreatora do interface metro. Kliknięcie w ikonkę sposodowało uruchomienie QtCreatora na normalnym pulpicie. Na 98% zainstalowanie Steama zadziała tak samo. Odjąłem 1%, bo nie instalowałem steam na win8 i dugi procent, bo zawsze MS może do października poszlaeć. ;)

No tak. Kliknięcie ikony z podpisem Desktop, które to ikona jest na pierwszym ekranie, jest rzeczywiście skomplikowanym procesem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@AMatek, pytanie której wersji uzywałeś (nie pamiętam oznaczeń kodowych), ale najpierw wyszła jedna wersja dla szerszej publicznosci i ona faktycznie pozwalała na uruchomienie normalnego pulpitu. Natomiast ostatnio wydana wersja (chyba w lipcu) miałą już wyłączoną te opcję i MS jasno powiedział ze tak będzie w finalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 15:22, Skomik napisał:

"Żeby odbić do normalnego pulpitu, trzeba się troszkę naszukać"

Faktycznie... tak trudno znaleźć przycisk Windows na klawiaturze? :) Nie ma mowy o żadnym
szukaniu...


hahahaha prawda :) popieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne głosy? Wiem, że Blizz i Valve już narzekali wcześniej a ktoś jeszcze marudził? Jeśli sytuacja będzie taka jak zaprezentowano to zrobi się z tego drugi Linux. Chyba, że MS postara się zachęcić deweloperów niskobudżetowych produkcji i zostawi im jakaś furtkę. Niemniej niesmak pozostaje a ewentualne skomplikowane procedury zdecydowanie odstraszą ludzi. Ciekawi mnie zdanie MS na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 14:44, TobiAlex napisał:

Ta, przy Windows 7 też był płacz a obecnie jest to jeden z najlepszych systemów zaraz
po Windows XP (i w zasadzie jego godny następca).

Gdzie niby był ten płacz przy Windowsie 7? On od początku był hype''owany na następcę XP. Tylko jakiś beton był przekonany, że XP nic nie pobije, ale do nich do tej pory nie dotarło, że Win7 jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Systemu nie testowałem bo nie mam ku temu powodów ale przypomina mi się podobna sytuacja przed wydaniem W7, zwłaszcza jak MS wydał cudowna Viste a przed premiera 7 wrzucił jej wersje RC do sieci i każdy użytkownik mógł go testować przez pół roku (sam byłem w tej grupie) tylko jakoś nie przypominam sobie tego heitu od twórców gier oraz od użytkowników ze owa 7 jest jakaś zła czy nie potrzebna, przy W8 jest odwrotnie, do sieci trafiła wersja RC a tu już większość wiesz psy, coś w tym jest bo tak naprawdę co W8 wnosi dla użytkownika, MS chwali się ta stabilnością i mniejszym pochłanianiem zasobów systemowych tak jakby W7 non stop się zawieszał a żeby go uruchomić trzeba mieć kompa z NASA, zapewne miesiąc po premierze ukażą się wszystkie te superowe gadżety które będzie można zainstalować na W7, Viście a nawet na XP włącznie z tym bajecznym metro, nie zdziwię się jak pół roku po premierze W8 MS poda informacje ze w 2014 roku wydadzą W9 z superowym nowym DX12 bo wiadomo nowe konsole w drodze

Nie zdziwię się jak W8 będzie popularny ale tylko na torrentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 14:37, Filip41 napisał:

Jak byś nie znał Microsoftu.

Pracowałeś na W8?
Automatycznie włącza się Metro i ten cały kafelkowy pulpit zamiast normalnego.

Żeby odbić do normalnego pulpitu, trzeba się troszkę naszukać. Całe W8 jest tak skonstruowane,
żeby użytkownik pierwotnie nie korzystał z pulpitu - i trzeba go sobie otworzyć. Gdyby
to po prostu była aplikacja albo środowisko włączane z pulpitu to nikt by się nie zająknął.


Ale metro to jest NOWY PULPIT. Włącza się zamiast starego. :)

Możesz mi łopatologicznie podać jak w W8 dostać się do normalnego pulpitu albo czy możesz podać linka do odpowiedniej instrukcji? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować