Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne głosy niezadowolenia z Windowsa 8

28 postów w tym temacie

Zostanę przy siódemce i poczekam na dziewiątkę...
Ehh, zamiast się piąć (pnąć? przeć?) do przodu to stawiają duże (siermiężne!) kroki w tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej siedzę na XP. Mam "tylko" 2 giba DDRamu II. Jest sporo droższy od DDR III :/
Na grach DX10 mi zbytnio nie zależy (cenie grywalność ponad graficzne rozkosze), jedynie Kratera mi szkoda.
Niech go twórcy dobrze załatają, wprowadzą nową zawartość, to go kupię w polskiej wersji, która wyjdzie w połowie wrzesńa. Wtedy przesiądę się na win7, więc ósemka to dla mnie odległa przyszłość. :)
Jak widać nie mam się do czego spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę uspokoić, że opłat za wstawianie aplikacji MS raczej nie wprowadzi. Przynajmniej teraz na Market można wrzucać aplikacje i jedyne wymogi to spełnianie zaleceń Metro itp.
Pytanie natomiast czy faktycznie będzie tak, że KAŻDA aplikacja, gra itp. będzie musiała przejść przez Market, żeby dostać się na W8 i czy faktycznie będą kombinować z opłatami za jakiekolwiek updaty. To byłby bardzo zły pomysł, ponieważ, o ile na XBoxie faktycznie twórcy wyboru nie mają, tak tutaj będę mogli po prostu olewać ten system.
Swoją drogą nie podoba mi się ten styl Metro. Jest świetny i przejrzysty... o ile używamy tabletu czy komórki. Naprawdę za skrajny debilizm uważam wrzucanie go WSZĘDZIE, podczas gdy każdy z kim o tym rozmawiam, mówi, że już przy myszce takie "ikony" są upierdliwe a co dopiero powiedzieć o touchpadzie. Dzięki Bogu jak na razie jest opcja przejścia na stary pulpit... fajnie by jeszcze było gdyby ta opcja była na stałe zapisywana w konfiguracji, aktualnie przy każdym uruchomieniu PCta trzeba odpalać sobie pulpit (jeśli ktoś chce). Nie rozumiem dlaczego MS znowu bawi się w akcje "my wiemy lepiej jak dla ciebie będzie wygodniej"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 18:01, Zgreed66 napisał:

Trzeba bedzie zaczac sie pomalu interesowac Linux + Wine ;p

Jeszcze długo nie, środowisko udające OS będzie odstawać od normalnego OS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 18:05, L33T napisał:

Jeszcze długo nie, środowisko udające OS będzie odstawać od normalnego OS.

Dlatego napisałem pomału :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrazek z instrukcją uruchamiania pulpitu: http://imageshack.us/photo/my-images/839/desktophw.jpg/
Obrazek z hedgewarsami w win8: http://imageshack.us/photo/my-images/32/hedgek.jpg/ Pojawiają się w menu start, jak za win xp, win vista i win 7. Choć nagle ludzie zaczęli nazywać menu start pulpitem, bo zajmuje cały ekran. A gdy w xp zajmowało cały ekran, to nadal było menu start. :P

Według tapety na pulpicie jest to wersja Release Preview, build 8400.

Jedyne, co może denerwować, to ostrzeżenia, że program jest od niezaufanego wydawcy. Pojawiło mi się coś takiego przy instalacji. Ale przynajmniej mój antyvir też ostrzega, gdy nie zna wydawcy. Zatem nadal nie widzę problemu, który dostrzegają growi spece od hype''u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

testowałem na ostatniej ver beta na wirtualu , dla mnie Git majonez , kwestia przyzwyczajenia jesli chodzi o pulpit startowy , nowośc to wstażki gdy otwieramy pliki ale to tez kwaestia przyzwyczajenia reszta to win 7 jeśli chodzi o podstawowe korzystanie, oczywiście win 8 jest robiony również pod ekrany dotykowe .
windows defender ma pewne zmiany , doszedł antywirus ale czy to marketing czy na serio to antywirus to nie wiem :P
moja ocena windowsa 8 to: 8/10 jeśli przyjąc że win 7 dla mnie to 10/10

windows xp 1/10 (chodzi o bezpieczeństwo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować