Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Paradox Interactive zapowiada Europa Universalis IV

14 postów w tym temacie

A ja chciałbym w 2D dobrze ?
Mom please

EU3 w 3D jakoś mi nie podeszła
a EU2 za to to jedna z lepszych jeśli nie najlepsza gra strategiczna w jaką grałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 16:52, gracz_155 napisał:

A ja chciałbym w 2D dobrze ?

Święte słowa!

Dnia 11.08.2012 o 16:52, gracz_155 napisał:

EU3 w 3D jakoś mi nie podeszła
a EU2 za to to jedna z lepszych jeśli nie najlepsza gra strategiczna w jaką grałem

Też tak myślałem na początku, EU3 za pierwszym podejściem zupełnie mnie odrzuciła. Ale miłość do tej gry przychodzi z czasem :) Learn to like it.

Wiadomość o EU4 sprawiła, że jest to jeden z najlepszych weekendów w ostatnich miesiącach. Ostatni raz tak szczęśliwy byłem chyba jak Paradox ogłosił, że Crusader Kings 2 jest w produkcji :) A sprawa z CK2 jest taka, że próbowałem, ale na razie nie mogę się do niej przekonać - będzie trzeba się nauczyć ją lubić :D

Z tego, co widzę na screenach, EU4 będzie mocno podobna do CK2 pod względem engine''u i mechaniki. Cóż, trzeba będzie porzucić stare nawyki i zacząć szkolenie od nowa. Ale te gry warte są każdej godziny z góry czasu, który się na nie poświęca. Ja nawet planuję zakup komputera z jakimś potężnym prockiem, który udźwignie te tony danych do przetworzenia na późniejszym etapie gry, żeby tempo rozgrywki nie spadło do pokazu slajdów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie same odczucia. Nie moglem się przestawić z EU2 na EU3, tak samo jak nie mogłem z Crusader Kings na Crusader Kings II i z AoE i AoE2 na AoE3. Ehh, mogliby wrócić z Europą do 2D, nie ukrywam, spędziłem w tej grze setki godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News miesiąca. Jeśli nie ostatnich kilku :) EUIII to zupełnie inna gra niż poprzedniczki ale można ją pokochać całym sercem, trzeba tylko jej oddać kilka dni by zdołała do siebie przekonać.
Jeśli ktoś się nie przekonał do tej pory to jest chyba za 8 zł w Biedronce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 22:39, ScaredOfGhosts napisał:

Jeśli ktoś się nie przekonał do tej pory to jest chyba za 8 zł w Biedronce :)

Ale podstawka jest niegrywalna względem zmian wprowadzonych we wszystkich kolejnych dodatkach (łącznie 4). Nie ma sensu kupować jej bez kompletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 00:36, Llordus napisał:

> Jeśli ktoś się nie przekonał do tej pory to jest chyba za 8 zł w Biedronce :)
Ale podstawka jest niegrywalna względem zmian wprowadzonych we wszystkich kolejnych dodatkach
(łącznie 4). Nie ma sensu kupować jej bez kompletu.

A to przepraszam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CK2 można spokojnie uznać za najlepszą grę z serii w ogóle, warto do niej podejść i się do niej przekonać, polecam ;)
3D jakie tam mamy w końcu można uznać jako ładne.

Zobaczymy co fajnego zrobią z EU4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować