Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2006 o 11:27, Treant napisał:

Pokaż plik /etc/resolv.conf.

Oto ona:
nameserver 192.168.1.1

Probowalem zamienic, gdy o nim (pliku) wspomniales, jego zawartosc na (taka byla uzywana przez sktypy speedtouchconf, pomyslalem ze warto sprobowac, ale nic nie dalo):
nameserver 194.204.152.34
nameserver 217.98.63.164

Ogolnie po moich probach zmienilo sie tyle, ze nawet pingi juz nic nie daja ;) (nawet po przywroceniu pierwotnej zawartosci resolv.conf, a tylko ten plik zmienialem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 17:32, LifaR napisał:

nameserver 194.204.152.34
nameserver 217.98.63.164

Zawartość tego pliku ma wyłącznie wpływ na rozwiązywanie nazw domen. Czy interfejs eth w ogóle działa? sudo ifconfig | grep -A 1 eth Czy możesz pingować router? ping -c 3 192.168.1.1 Wreszcie jak wygląda plik /etc/network/interfaces ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem co napisałeś, wpisuję sudo apt-get update i coś tam wypisuje po czym wywala coś takiego
W: GPG error: http://xgl.compiz.info dapper Release: Następujące sygnatury nie mogły zostać zweryfikowane z powodu braku klucza publicznego: NO_PUBKEY 31A5F97FED8A569E
W: Należy uruchomić apt-get update aby naprawić te problemy.

Dokładnie wypisał mi to, co załączam w odnośniku: http://rapidshare.com/files/2812365/terminal.doc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie spytam - jest jakis poradnik ale pod KDE a nie do Gnome? Jeden poradnik widzialem ale nieaktualny juz a samemu nie udalo mi sie tego zainstalowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie szukam dobrą wersje Linuxa, czyli żeby była łatwa w obsłudze i po polsku

I mam pytanko czy tam jest też wersja po polsku??
i 2gie pytanko który jest lepszy ten (kubuntu) czy ubuntu ??

Prosiłbym o szybka odpowiedź, bo to dla mnie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 12:32, Phantom Lord napisał:

Witam

Właśnie szukam dobrą wersje Linuxa, czyli żeby była łatwa w obsłudze i po polsku

I mam pytanko czy tam jest też wersja po polsku??
i 2gie pytanko który jest lepszy ten (kubuntu) czy ubuntu ??

Prosiłbym o szybka odpowiedź, bo to dla mnie ważne


Otoz ubuntu, kubuntu sa po polsku. To raz ;) A dwa to to, ze ubuntu i kubuntu to te same systemy tylko w Ubuntu mamy pulpit Gnome a w Kubuntu jest KDE. Wybor nalezy do Ciebie. Wpisz w google gnome pozniej kde i porownaj co wg Ciebie lepiej wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 12:32, Phantom Lord napisał:

I mam pytanko czy tam jest też wersja po polsku??

Powinna być na polskiej stronie Ubuntu.

Dnia 30.11.2006 o 12:32, Phantom Lord napisał:

i 2gie pytanko który jest lepszy ten (kubuntu) czy ubuntu ??

To ta sama dystrybucja, tylko z innym środowiskiem graficznym. Podział wprowadzono po to, żeby mieściła się na 1 płycie CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
- Tak wszelkie ...buntu sa takze po polsku. A ktora wersje wybrac - to juz zalezy od Ciebie, roznia sie one w wiekszosci jedynie interfejsem i roznymi wersjami programow, ktore dzialaja tak samo ;) Polecam poprzegladac obrazki pulpitow i jest bardziej sposoba Ci sie wyglad KDE - wybierz Kubuntu, jesli Gnome - Ubuntu. Ja wybralem Gnome''a, testowalem oba i jakos bardziej przypadl mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odp. :)

Słyszałem ze "Mandriva" jest najłatwiejszym w obsłudze z większości wersji, Linuxa czy to prawda??
Mam kolejne pytanko na ilu płytach CD jest Kubuntu i ubuntu ?? Bo Mandriva jest na 4rech płytach CD


P.S.
Sorki że tak się wypytuje, ale jak narazie jestem noobem jeśli chodzi o Linuxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 13:58, Phantom Lord napisał:

/.../


Otoz czy ja wiem czy Mandriva jest taka super? Jak dla mnie jest to przerost formy nad trescia :) Ja zaczalem kiedys od Mandrivy i szybko skonczylem. Teraz mam Ubuntu i jest swietnie (KDE bardzo fajnie wyglada ale Gnome jest bardziej praktyczny :D ). Wracajac do Ubuntu to miesci sie on na jednej plycie CD, Kubuntu takze na 1 CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście,Ubuntu jest fajne.Jest prosty w obsłudze,przez co jest skierowany do tych,co lubią wygodę i prostotę.Ale ja osobiście wolę Aurox.Chociaż Ubuntu też używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Padł mi Windows, więc włożyłem płytkę LiveCD Kubuntu do Cd-Roma, odpaliłem go i jak chcę wejść na którąś z partycji (Fat32) to wywala mi błąd:

"Cloud not mount device.

The reported error was:

mount: can`t fid /dev/hda6 in /etc/fstab or /etc/mtab"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować