Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2006 o 15:23, Krejt napisał:

Zrób tak jak napisałem. Musisz przez sudo, bo zwykły user nie ma dostepu do tego pliku.


No tak. Napisałem swój ostatni post nie odświeżąjąc strony i dlatego nie zobaczyłem Twojej porady. Jednak nic ona nie dała. Zrobiłem tak jak napisałeś. Otworzyłam plik zastapiłem jego zawartosc i zapisałem (teraz wszystko poszło ok) Jednak po zakończeniu pobierania wystapił błąd: "E: Nie udało się pobrać niektórych archiwów, spróbuj uruchomić apt-get update lub użyć opcji --fix-missing"

Zaznaczam, że mam połączenie z internetem (dowodem jest ten post - pisze go w Linuxie). Niektóre pliki się pobrały, ale w większości pisało, że nie można połączyć się z serweram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłem to co zrobiłem przed chwilą i już tego błędu nie było -.- Jednak wyświetliła sie informacja: "Konieczne pobranie 3158kB/54,3MB archiwów.
Po rozpakowaniu zostanie dodatkowo użyte 3752kB miejsca na dysku.
Czy chcesz kontynuować [T/n]?"

No to na klawiaturze klikam T i Enter. Natychmiast po tym widnieje informacja: "Przerwane."

-.-

Chyba wydałem polecenie Yes... Powtórzyłem operacje wydając N i nadal jest "Przerwane."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być serwer z pakietami. Łot, ma awarie i masz przerwane. Ja mam wprawdzie Debiana, a tam jest kilkadziesiąt serwerów, to sobie wpisałem w sources.list kilka. Jak nie z jednego, to z drugiego.
A tak na marginesie. Proponuję zainteresować się Enlingthainment, to taki desktop jak KDE, ale koniecznie w wersji 0.17. Na razie to betta, ale jaki śliczniasty. Repo dla Ubuntu jest w Elive, wpisz w google Elive, to też dowiesz się jak wpisać do sources.list
A tak ogólnie, to dziwne masz problemy.
A co do dźwięku i obrazu, jak to rozwiązałeś/ nie rozwiązałeś? A jeśli chodzi o dźwięk, sprawdź, czy masz wyjście dźwięku ustawione na oss. Jeśli tak, to jest to przyczyna kłopotów. OSS jest starym systemem dźwięku w Linuksie, od kilku lat nie uzywanym, Obecnie jest stosowana alsa. Jest lepsza. Zmień na alsę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Działa. Nareszcie... Wiecie w czym był problem? Otóż w pytaniu: Czy chcesz kontynuować [T/n]?

Jeżeli nacisnęło się T to operacja zostałaprzerwana.
Jeżeli nacisnęło się N to operacja rółnież została przerwana.
Jeżeli nic się nie nacisnęło i potwierdziło się to nic to proces ruszał dalej :P

Jednak nie chcę narazie ubuntu bo trzeba pobrać 250 mb, a mi się zwyczajnie nie chcę. Włącze sobie na noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz kontynuować

Dnia 03.08.2006 o 17:42, Tomi_323 napisał:

[T/n]?

Jeżeli nacisnęło się T to operacja zostałaprzerwana.
Jeżeli nacisnęło się N to operacja rółnież została przerwana.
Jeżeli nic się nie nacisnęło i potwierdziło się to nic to proces ruszał dalej :P


O.O
Sick. To ja jednak pobawię się first wersją live CD... Tak... Gdzie jest ten Knopix...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem sobie pobrać Mandrive. Jednak dystrybucję, którą znalazłem mieści się na 3 CD <lol> Czy nie ma jakiejś wersji Mandrivy na 1 CD? Ostatnio pobierałem Xubuntu i był on na 1 cd. Mam łącze 128 i nie chce mi się pobierać 3 cd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 19:25, Tomi_323 napisał:

Dzisiaj chciałem sobie pobrać Mandrive. Jednak dystrybucję, którą znalazłem mieści się na 3
CD <lol> Czy nie ma jakiejś wersji Mandrivy na 1 CD? Ostatnio pobierałem Xubuntu i był
on na 1 cd. Mam łącze 128 i nie chce mi się pobierać 3 cd...


Możesz pobrać tylko Pierwszy CD. Zainstaluje się ale nie będzie polskiego języka i większości pakietów... (te możesz dociągnąć indywidualnie z neta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 19:25, Tomi_323 napisał:

Dzisiaj chciałem sobie pobrać Mandrive. Jednak dystrybucję, którą znalazłem mieści się na 3
CD <lol> Czy nie ma jakiejś wersji Mandrivy na 1 CD? Ostatnio pobierałem Xubuntu i był
on na 1 cd. Mam łącze 128 i nie chce mi się pobierać 3 cd...


Na poprzedniej stronie mikim dał tego linka:
http://free.thelinuxstore.ca/request_disk.php
Tu możesz za free zamowić mandrivę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 10:32, metal_man napisał:

> Na poprzedniej stronie mikim dał tego linka:
> http://free.thelinuxstore.ca/request_disk.php
> Tu możesz za free zamowić mandrivę.

Co prawda trzeba poczekac ale... :D Swietna stronka nie ma co. Ja juz zamowilem Suse i Fedore
a Ty? Wielkie dzieki za ten link.


Ja tylko SuSE, ale może poźniej Mandrivę zamowię. I tak teraz czekam na 10 płytek z Kubuntu, i 10 z Ubuntu :), mają przyjść gdzieś w pierwszej połowie września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 12:28, Tomi_323 napisał:

Zamówiłem tam jakieś 3 tygodnie temu i do dzisiaj nie dzoszło, dlatego spytałem się o link.


No ale termin dostawy jest między 4-6 tygodni, więc jeszcze nie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja Linuxa chciałbym mieć teraz, a nie kiedy się skończą wakacje. Poza tym na stronce jest napisane, że moje CD nie zostało wysłane z powodu braku sponsorów, a na stronie głównej jest apel o pomoc. Chyba mają duże problemy finansowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 13:07, Tomi_323 napisał:

Tylko ja Linuxa chciałbym mieć teraz, a nie kiedy się skończą wakacje. Poza tym na stronce
jest napisane, że moje CD nie zostało wysłane z powodu braku sponsorów, a na stronie głównej
jest apel o pomoc. Chyba mają duże problemy finansowe...


Wiesz, każdy by chciał odrazu. A z tymi sponsorami to mnie zaniepokoiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, niestety. Twórca serwisu nie jest niestety Markem Shuttleworthem z Ubuntu i nie dysponuje budżetem rzędu 600 mln $. Chcąc nie chcąc, serwis utrzymuje się ze sponsorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 13:07, Tomi_323 napisał:

Tylko ja Linuxa chciałbym mieć teraz/.../

Ja bym sobie odpuścił Mandrivę i zainteresował si e SuSE. Można teraz kupić gazetki z SuSE 10.1. Wiem, kosztują aż 35 czy 37 pln, ale masz od ręki.
Chciaż na twoim miejscu zostałbym przy Ubuntu.
Linux to nie Windows, gdzie jesteś konsumentem: kupiłeś , to wymagasz. Ale kupiłeś jeno licencję na używanie. Nie możesz sobie go zmieniać. Linux jest dla twórców, to jest twój system, i to dosłownie. Możesz zrobić z nim prawie co zechcesz. Nie możesz tylko zamknąc jego źródeł. Ale możesz je dowolnie modyfikować. I to jak Tobie jest potrzebne.
I odpaliłeś xgl na Ubuntu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem -.- (wiem, jak zwykle)

Ściągnąłem sobie pliczek (mogłem tylko na pulpit bo gdzie indziej nie miałem dostępu -.-) Chciałbym go teraz skopjować na partycję, gdzie znajduje sie Windows. Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 16:05, Tomi_323 napisał:

Mam problem -.- (wiem, jak zwykle)

Ściągnąłem sobie pliczek (mogłem tylko na pulpit bo gdzie indziej nie miałem dostępu -.-) Chciałbym
go teraz skopjować na partycję, gdzie znajduje sie Windows. Jak to zrobić?

A Windows jest na FAT32 czy NTFS. Jak na tym pierwszym, to odsyłam do poradnika, którego podlinkowałem gdzieś wcześniej, jak na NTFS, to pozostaje chyba tylko nagranie na CD/pendrive.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2006 o 16:05, Tomi_323 napisał:

Ściągnąłem sobie pliczek (mogłem tylko na pulpit bo gdzie indziej nie miałem dostępu -.-)

Coś ty namieszał?
Chciałbym

Dnia 05.08.2006 o 16:05, Tomi_323 napisał:

go teraz skopjować na partycję, gdzie znajduje sie Windows. Jak to zrobić?

Jaki system plików ma Windows? Jak fat32 to musisz wpierw podmontować Windę i będziesz miał dostęp do Windy jak do każdego dysku, jak ntfs, to zapomnij , z poziomu Linuksa się w sumię nie da ( patenty i te inne sprawy). Z poziomu Windowsa za pomocą Total Commandera. Instalujesz wtyczkę http://www.totalcmd.net/plugring/ext2fsreiser.html
W otoczeniu sieciowym będziesz miał Linuksa.
A tak swoją drogą, to dawno powinieneś zamontować windę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować