Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2006 o 17:22, explotion napisał:

OK, fajnie że to wiesz... :)
a teraz popisz się wiedzą człeku i powiedz z jakich funkcji kożystasz w fedorze których nie
znajdujesz w ubuntu?
wydaje mi się żwe poprostu za przeproszeniem pierdzielisz głupoty i psujesz kref innym.
skoroś taki zaawansowany to teraz przyszpanuj swoja wiedza albo... sam wiesz...


ze Slackware''a korzystam na codzien, Fedorą 4 podnieca się caly czas kumpel, jaka ona to boska etc, i z tego co widziałem zła nie jest, wiec...
i przepraszam, w jakize sposob powinienem zaszpanować swą wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie ze zadam lamerskie pytanie :-) Jesli zmienie wielkosc partycji [zmniejsze ja] to czy przepadna mi jakies dane, czy dany program ktorym bede sie poslugiwal utnie tylko wolne miejsce ? Czy lepiej na czas operacji przeniesc wszystko z danej partycji na inna ktorej nie bede ruszal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 21:06, LifaR napisał:

Pozwolcie ze zadam lamerskie pytanie :-) Jesli zmienie wielkosc partycji [zmniejsze ja] to
czy przepadna mi jakies dane, czy dany program ktorym bede sie poslugiwal utnie tylko wolne
miejsce ? Czy lepiej na czas operacji przeniesc wszystko z danej partycji na inna ktorej nie
bede ruszal ?


To zależy od programu jakiego używasz, ale nigdy nikt ci nie da gwarancji że nic ci nie skasuje, więc najlepiej mieć tę partycję pustą. Chyba że lubisz ryzyko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a no w taki że powiedzialeś że ubuntu jest syfem dla początkujących... a Ty już nie jesteś początkującym... więc powiedz nam jakich funkcji (zapewne bardzo zaawansownych) używasz na innych dystrybucjach a jakich być nie może w ubuntu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzialem sie tego Kubuntu i kurcze, jakos z Auroxem mi latwiej jakos szlo (chociaz tam nie bawilem sie w instalowanie neta ;-). Mam problem z zainstalowaniem neostrady. Probowalem kilku poradnikow z forum ubuntu, ale albo u mnie nie dziala, ale sa takie ktorych nie moge wyprobowac bo wymagaja dzialajacych make itp. Aby dzialaly jak dowiedzialem sie z innych miejsc forum potrzeba zainstalowac paczke build-essential. Najpierw nie moglem jej znalezc (znaczy linux nie mogl, gdy wpisywalem odpowiednie komendy), a gdy w koncu sam postanowilem przeszukac plyte i plik znalazlem i tak nie chce sie zainstalowac (wyskakuje cos o powiazaniach i ze brakuje mi czegos). Ma ktos jakis pomysl czego jeszcze moglbym sprobowac by Kuba mi jakos sprawnie dzialal, np. sposob jak zainstalowac poprawnie neostrade (lub build-essential zebym mogl sprobowac sposobami z ktorych nie korzystalem ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2006 o 16:47, LifaR napisał:

Wzialem sie tego Kubuntu i kurcze, jakos z Auroxem mi latwiej jakos szlo (chociaz tam nie bawilem

Jaki modem? Jak speedtouch to nie musisz niczego kompilować.
weź to
http://ftp.bg.debian.org/debian/pool/main/s/speedtouch/speedtouch_1.3.1-3_i386.deb
w 100% będzie działało na Ubuntu.
Tam są skrypty, które poładują firmware gdzie trza, tylko te firmware trza skopiować do odpowiednich katalogów. Gdzie, to nie powiem, bo nie jestem w domu i nie sprawdzę, potem trzeba tylko trzy pliczki napisać konfiguracyjne ( razem z 5 linijek tekstu) i włola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...
---> Dzieki, zobacze jutro czy dziala, bo dzis sobie odpuszcze, znudzilo mi sie ciagle przechodzenie linux-winda, gdy tylko cos nie chodzi i szukanie rozwiazania... Firmware juz odpowiednie mam, wpakowane gdzie trzeba (tak podejrzewam, tzn tam gdzie wskazywali by je wsadzic na forum :), wiec jesli nie trzeba nic kompilowac to powinno pojsc. Ciekawe jak pojdzie mi z konfigurowaniem, dotychczas przydala sie wiedza wyniesiona z okresow ircowania i pracy z powloka tekstowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2006 o 21:51, LifaR napisał:

>...
---> Dzieki, zobacze jutro czy dziala, bo dzis sobie odpuszcze, znudzilo mi sie ciagle przechodzenie

/.../
Pliki konfiguracyjne to ja mogę przesłać pojutrze, bo wracam jutro wieczorem ze wczasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 10:09, KrisK91 napisał:

Heh... Czy może mi ktoś powiedzieć, czy usuwanie Kubuntu jest hm... Bezproblemowe? :) Mam pewne
ważne pliki na dysku twardym, nie chciałbym ich stracić. Na forum Ubuntu ciężko cokolwiek znaleźć,
dużo tego o.o...

Partycję z Linuksem usuniesz bez problemu. A gruba/lilo usuniesz też. Jak to zrobić najlepiej znaleźć na stronie microsoftu. Tam jest taki artykulik o tym. I nie jestem złośliwy, bo nie wiem dlaczego, ale jak na forach linuksowych odsyła się z takim pytaniem na stronę MS, to niektórzy dostają szału. Nie wiem dlaczego. Wszak jak tam jest poradnik jak to zrobić i to krok po kroku, to dlaczego tam nie odsyłać? Najgorsze, że linka nie pamiętam, ale ja kiedyś też Linuksa skasowałem, to właśnie tam znalazłem pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2006 o 13:28, Kaziu02 napisał:

GRUBA usuwa się bardzo prosto ;] uruchamiasz instalke WinXP/W2K i dajesz napraw ;] GRUBA ci od razu wywali ;]


A w druga strone jak to dziala? Jak po reinstalce XP przywrocic GRUBa, bez reinstalacji calego Linuxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradzilem sobie juz z build-essentials wiec moglem wyprobowac i skryptowe sposoby instalacji. Ale nic to nie zmienilo ciagle przy probie polaczenia otrzymuje:
Plugin pppoatm.so loaded.
connect(0.35): No such device
Takze czekam na pliki i instrukcje od Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dwa posty ale zapomnialem - po instalacji jednego ze skryptow i probie polaczenia nie dostaje takiego komunikatu, ale internetu i tak nadal nie ma. Probowalem speedtouchconf i Neo_installer i chyba wszystkie sposoby z forum ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry znowu, ale problem rozwiazany :-) Blad wynikal z tego, ze sugerowalem sie wszelkimi opisami iz do srebrnegop modemu Speedtouch ST330 potrzeba jako firmware''u "rev4fw.zip". Postanowilem sprobowac z wczesniejsza wersja - "KQD6_R204.zip" i zadzialalo. Takze polecam wszystkim ktorzy maja serbrny modem, a neo im nie dziala - sprobojcie innych wersji sterownikow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 10:39, Tomi_323 napisał:

http://free.thelinuxstore.ca/ - ta stronka to jedno wielkie nieporozumienie. Złożyłem już 3
zamówienia. Dzisiaj od pierwszego mija 6 tygodni. Sprawdzam status zamówienia i... "Twoje zamówienie
nie zostało jeszcze zrealizowane". Ktoś w ogóle otrzymał Cd z tej stronki?


Na razie nie, chociaz czekam dopiero 3 tygodnie. Podobnie jak u Ciebie, zamowienie jeszcze nie zostalo wyslane. A tak przy okazji to juz zdazylem posciagac to co mnie interesowalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 10:39, Tomi_323 napisał:

http://free.thelinuxstore.ca/ - ta stronka to jedno wielkie nieporozumienie. Złożyłem już 3
zamówienia. Dzisiaj od pierwszego mija 6 tygodni. Sprawdzam status zamówienia i... "Twoje zamówienie
nie zostało jeszcze zrealizowane". Ktoś w ogóle otrzymał Cd z tej stronki?


Nie czytałeś dokładnie, napisane jest pod zamowieniem że wysyłki są wstrzymane z powodu braku sponsorow. Też czekam, ale zawsze masz możliwość zapłacenia 4$ i przesyłka dojdzie, albo czekasz na kogoś kto wyłoży kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować