Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare: Fani chcą płatnych dodatków, które dostępne są już w dniu premiery gry

70 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Wielu z graczy uważa, że DLC to zło wcielone, a zwłaszcza te dodatki, które zapowiadane są już przed premierą danej gry. Innego zdania jest BioWare, producent serii Mass Effect. Chcecie poznać ich opinię?

Przeczytaj cały tekst "BioWare: Fani chcą płatnych dodatków, które dostępne są już w dniu premiery gry" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwieni? Wszyscy psioczą na dlc, a jak przychodzi co do czego, to lecą kupować. Szczytem jest parę tematów na socialu, w których co niektórzy wręcz DOMAGAJĄ się dlc typu ''romans z tym i tym'' albo ''rozwinięcie wątku tego i tego''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, człowiek użył pewnego słowa-klucza w swojej wypowiedzi. "Wybór". Jeśli ktoś nie chce, nie musi ani stosować mikrotransakcji, ani kupować DLC. A jak ktoś chce więcej, to zapłaci.

Niestety - gry obecnie są tak złożone i pochłaniają taką ilość środków i czasu pracy w fazie produkcji, że twórcy zwyczajnie muszą szukać dodatkowych źródeł dochodu. Poniekąd jako gracze sami tego chcieliśmy i nic na to poradzić się nie da, no chyba że cofniemy się w rozwoju elektronicznej rozrywki do poziomu lat 90''.

Ja sam nie przepadam (delikatnie rzecz ujmując) za DLC i mikropłatnościami, ale przecież nikt mnie nie zmusza do korzystania z nich, prawda? Zamiast hejtować, spróbujmy się postawić w sytuacji producentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mi na nich nie zależy. Praktycznie w ogóle nie wydaję na nie pieniędzy, są za free? Ok niech sobie są. Same dodatki w dniu premiery to według mnie głupota. Tak samo jak rozdzielanie tych dodatków w przypadku różnych gier. Ten kraj dostanie to, ten to, a ten w ogóle nie dostanie tego stroju czy skórki na broń. Ktoś pisze, że tak wszyscy psioczą, a później i tak idą i kupują. Musiałbym na głowę upaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... w takim razie nie jestem fanem żadnej gry Bioware bo mam zupełnie inne zdanie. A ten pan i wspomniani fan powinni odstawić to co biorą/palą/piją bo im szkodzi. i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AHAHHAHAHAHAHA
Który to dziś 1 kwietnia?!

Czy oni naprawdę upadli na głowę ?
Czy może ktoś im ostatnio przyłożył ?

My chcemy darmowych DLC w dniu premiery nie płatnych , no chyba , że ankietowanie byli pod wpływem dużych ilości alkocholu albo narkotyków bądź są po prostu umysłowo niedorozwinieci , przepraszam umysłowo niedorozwiniętych z tymi osobami jest gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź gościa miałaby sens, gdyby podstawka była tańsza niż kiedyś. A tak nie jest. Płącimy tyle co za pełną grę, ale już w dniu premiery dowiadujemy się, że to tylko początek i jesli chcemy wszystko to musimy dodatkowo wydać. To jest proste dojenie graczy. Gdyby nie DLC, to ta zawartośc byłaby włączona do pełnej wersji, a tak prosto wycinają i sprzedają mówiąc że masz wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 11:28, NeroNarmeril napisał:

Zdziwieni? Wszyscy psioczą na dlc, a jak przychodzi co do czego, to lecą kupować. Szczytem
jest parę tematów na socialu, w których co niektórzy wręcz DOMAGAJĄ się dlc typu ''romans
z tym i tym'' albo ''rozwinięcie wątku tego i tego''.


Problem jest w tym, że kiedyś fani wypisywali swoje życzenia rozwinięcia danego wątku na forum i nikt ich nie słuchał. Twórcom nie opłacało się po prostu robić mini-dodatku do gry. Teraz mamy DLC, które pozwalają na wprowadzenie upragnionego przez graczy rozszerzenia danych wątków w grze. Myślę, że to jest właśnie siła DLC. Gracze dostają to co chcą za odpowiednią cenę. Może na Zachodzie 15$ za DLC to nie dużo, ale dla nas jest to cena z gatunku zaporowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol? Sam lubię ideę dlc i podoba mi się, że dzięki temu często można kupić nowe misje do lubianej gry, ale żeby w dniu premiery? Wtedy nawet sam nie wiem czy mi się gra podoba i zupełnie nie widzę powodu inwestowania w nią jakiejkolwiek dodatkowej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 11:30, Kifa napisał:

Niestety - gry obecnie są tak złożone i pochłaniają taką ilość środków i czasu pracy
w fazie produkcji, że twórcy zwyczajnie muszą szukać dodatkowych źródeł dochodu. Poniekąd
jako gracze sami tego chcieliśmy i nic na to poradzić się nie da, no chyba że cofniemy
się w rozwoju elektronicznej rozrywki do poziomu lat 90''.


Chciałbym się odnieść do środków i czasu pracy nad grą. Faktycznie obecen gry pochłanianą koszmarne ilość pieniędzy ( szkoda że większość to marketing ), ale wydaj mi się że sami deweloperzy się nie przykładają do roboty. Otóż nie trzeba się cofać do lat 90-tych, tylko wystraczy że więcej czasu zostanie poświęcone na narzędzia umożliwiające dodawanie sprawnie kolejnej zawratości.

Gdyby producent wypuścił 10 dodatków po 5 $ każdy w rok od premiery, kupiłbym pod warkunkiem że każdy będzie wprwadzał coraz więcej do gry - fabularnie oraz grywalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od tego, że fani chcą dobrej gry. Jeśli nie spełnia się tego wymogu to nie ma się prawa wspominać o DLC. Tym samym Bioware nie powinno się już udzielać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować